Archive for Şubat, 2011

Renault Megane Kart Tamiri Hakkında

Daha önceki bir kaç makalemizde megane kartlarının kart okunamadı, kart pilini değiştirin arızalırının sıkça yaşandığını ve bu arızaların tamir olduğunu defalarca dile getirdik. Fakat hale hazırda Renault yetkili servislerinin renault megane kart tamiri kesinlikle yapılamaz bu kartlar press açılmaz şeklindeki cevapları baz alarak gerek forum sitelerinde gerekse sosyal çevrelerinde insanları yanlış yönlendiren kişilerin sayıca çok olduğunu bilmekteyiz.

Biz gerek Türkiye gerekse istanbul içerisine onlarca kart tamiri yaparak zaten adımızı duyurduk fakat ısrarla bu konuda inat eden kullanıcılara hitaben son olarak bu konuyu paylaşıp internet alemine duyurmak istedik. Renault megane kart tamiri için bizlere ulaşan ve bu problemlerini gideren insanlar sadece 1 gün gibi kısa bir süre içesinde bu hizmeti almışlardır. Evet bu kartlar press açılmıyor fakat ne yazıkki bunu söyleyenler orjinal kart kabı ( kasası ) olduğunu unutuyorlar ki zaten olmasa dahi bunlar açıldıktan sonra tekrar kapatılabiliyor yeterki açan kişi ehil ve gerçekten kartın iç yapısını bilsin. Söz konusu bu ürünlerin başka arızası yoktur bunun için sonkez tekrar ediyoruz. Devamini Oku»

Opel Astra İcin Yedek Anahtar Yapımı

Firmamıza kilit sistemleri konusunda bilgi almak amaçlı gelen Mert bey ile yaptığımız samimi görüşmedeki durumu siz okuyucularımızla paylaşmak istedik. Kendisinin sorularını yanıtladıktan sonra vitrinde duran oto anahtarları dikkatini çekmiş olması gerekki siz bunları yapabiliyormusunuz diye esprili bir dille bize takıldı. Kendisine tabiki biz ruhsat sahibi olan kişilere bu hizmeti verebiliyoruz markası ve modeli ne olursa olsun Türkiye`nin her yerine bu  güzelliği götürebiliyoruz dedik.

Müşterimiz Opel astra anahtarı için yedek yaptırmayı düşündüğünü internet üzerinden yaptığım araştırmalar neticesinde otomobilanahtari.com adlı bir sitede bunun yapıldığını gördüm fakat o şekilde kaldı. Kendisi bize farklı bir konu için gelmişti ki biz ona Umut bey bahsi geçen site bize ait biz size bunu yedekleyebiliriz ancak biz hemen hemen makelelerimizde söylüyoruz neden kayıp veya çalıntı olan anahtarı silip etkisiz hale getirmediniz biliyormusunuz aracınızın başına bir şey geldiğinde kaskodan bedelini talep edemezsiniz şeklinde bir uyarıda bulunduk.

Devamini Oku»

2011 Honda Civic İcin Yedek Anahtar Yapıldı

Firmamız ilklere imza atmaya devam etmenin vermiş olduğu gururla tercih sebebi olmaya devam etmektedir. Daha önce ihtiyacını karşılamak için çeşitli anahtarcılara giden fakat sorununu sonuca ulaştıramayan Mutlu kardeşim ile tanışmamız şu şekilde oldu. İstanbul Anadolu yakasındaki bir meslektaşım tarafından arandık kendisi bize  2011 model honda civic icin yedek anahtar uygulaması yapacağını fakat bu konuda bilgisinin net olmadığı hangi programla hangi ürünü kullanması gerektiğini bilmediğini bu için  kendisine yardım etmemizi rica etti. Biz istinye anahtar olarak bilginin paylaştıkça çoğaldığı ilkesiyle tüm meslektaşlarımıza aynı şekilde yaklaşıyoruz ki onlardan bu tavrı ve tarzı göremesekte, konumuzu dağıtmadan bildiklerimizi kendisine aktardık fakat kendisi aracı kodlayamamış müşteriden özür dileyip servise yönlendirmiş. Devamini Oku»

Volkswagen Polo Merkezi Kilit

Bu konu üzerine defalarca telefon desteği verdiğimiz kişilerin sorunları tarafımızca çözülmüştür. Araştırma yapan ve özellikle Volkswagen polo merkezi kilit sistemi hakkında bilgi toplamak isteyenler için bu makaleyi sizlerle paylaşmak istedik ki büyük ölçüde sizi aydınlatacağını düşündük.

2008 model polo aracı bulunan bir kullanıcı doğal olarak aracını uzaktan kumanda ile kilitleyip açmak ister ki bu gayet normal her araçta olması gereken bir özelliktir. Ne yazıkkı teknolojinin doruklara ulaştığı bu yıllarda volkswagen polo araçlarına neden bu özelliği koymuyor veya insanlara neden çeşitli paketler çerçevesinde bunu lüx bir uygulamaymış gibi sunarak fiyatı yükseltiyor bilemiyoruz.  Satın aldıkları gerek sıfır gerekse ikinci el kullanıcıları bu şekilde kullanmak ve taşımak istemedikleri volkswagen polo anahtarı için çeşitli alternatifler üreterek sıkıntılarını gidermektir.

Nedir bu Alternatifler ? Şöför tarafından mekanik anahtar ile kilitlenip açılan araca uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi takılarak kumanda üzerinden hükmetmek mümkündür. Bu sistem marka ve modeli farketmeksizin bütün otomobiller için geçerlidir. Volkswagen polo merkezi kilit sistemini biz özellikle belirtik çünkü bu konu hakkında bilgisi olmayan, araştırma yapan ve çözüm arayan kişilerin bir çok kez telefon ile bizden yardım istediklerini defalarca şahit oluyoruz. Bizim sizlere önerimiz bu gibi bir uygulayı yaptırmayı düşünüyorsanız kesinlikle öneririz bunun ne araca nede immobilizer`e bir zararı vardır aksine tamamen kullancı kolaylığı ve rahatlıktır ki şöyle bir özelliği söylemeden konuyu bitirmek istemiyoruz takılan merkezi kilit sisteminin uzaktan kumandası seyisinde yeni nesil bir volkswagen polo sustalı anahtara sahip olabilirsiniz.

Fiat Stilo Anahtarı ve Özellikleri

Hiç bir modelinde anahtar değişimine gitmeyen fiat sadece ve sadece uzaktan kumanda kalıplarında farklılık göstererek o şekilde araçlarını satışa sunmaya devam etmektedir.  Stilo anahtarının demir kısmı lazer kesim yani pantograf olarak bilinmektedir elektronik kısmına gelince katlanabilir özelliğine ve bagaj açma modülü bulunan ürünün gerek yedeği gerekse tamiri mümkündür.

Antalya Döşemealtı beldesinden tarafımıza kargolanan fiat stlio anahtarı tarafımızca timir edilmiştir. Denize düşen ve belli bir süre çalışan daha sonrada tamamen iflas eden ürün garantili bir şekilde onarılıp tekrar Şevket beye gönderilmiştir.  Peki nasıl garantili onarım yapılıyor, arızalı olan anahtarın tamirinin olumlu sonuç verdiğini nerden biliyorsunuz diye soracak olursanız bunun cevabını size özetle verelim. Yeni nesil her aracın immobilizer anahtar yazılımına sahip olduğunu hemen hemen her yazımızda belirtiyor özellikle altını çiziyoruz çeşitli programlama makinalarımızdan arızayı tespit edip nokta atışı yapıyoruz onarım gerçekleştirdikten sonra tekrar kontrol edip elektronik makinadan bunu görebiliyoruz. 434 mhz ile yayın yapan uzaktan kumandalı stilo tarafımıza geldiğinde frekans vermiyordu yapılan tamir sonucu artık kullanıcısına problem çıkartmayacak hale gelmiştir.

Sonraki sayfa »