Archive for Mart, 2011

Honda Civic Yenilendi

İşte Karşınızda Yeni Honda Civic

Kompakt sınıfta Japonların en köklü ve başarılı temsilcileri arasında liderliğini koruyan Honda Civic’in 2011 Detroit Otomobil Fuarı’nda konsept olarak gösterilen yeni Sedan ve Coupe modelleriyle, seri üretim şekliyle sahneye çıkarıldı. Tesadüfen rastladığım ve ilgi duyduğum bir haberi OtoHaber.Com.Tr adlı sitesinde inceledim.

Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasında otomobil sahasına bakıldığında Sedanların Hatchbacklere nazaran daha çok beğenildiklerini ve satıldıklarını söylemek doğru olabilir. Özellikle kompakt kümede bu durum daha da gözler önüne serilir  bir hal almaktadır. Kompakt Sedan liginin etkili oyuncuları arasında yer alan Honda Civic, 2011 yılı için yenilenen yeni nesliyle birlikte yüzünü önce Amerika’da gösterdi. 2011 Detroit Otomobil Fuarı’nda gösterime giren konsept versiyonuna yakın bir görüntü  sunan yeni Civic Sedan, aynı zamanda halen Amerika’da satişta duran standart Civic’i fazlasıyla hatırlatan bir simaya sahip. Bununla birlikte yeni Civic Sedan’ın beden  tasarımında yeni kapılar ve daha eğimli hale getirilen arka cam ile tavan yenilik hissini güçlendiren detaylar olarak gözlenmektedir. Devamini Oku»

Citroen C3 İmmobilizer Anahtar

Sizlere bu yazımızda iyi ayrı modeli bulunan citroen c3 anahtarı hakkında bilgiler verip genel yapısını aktaracağız. Bu vesile ile problem yaşayan ve arayış içinde olan araç sahiplerini yönlendirip sıkıntılarını nasıl çözecekleri yolunda iyi bir adım atmış olacağız.

2004 – 2005 yına kadar uzaktan kumandalı olarak piyasaya sunulan Citroen bu yıllardan sonra katlanabilir anahtar üretimine geçmiştir. Yukarıda konusu geçen ürünün tuşlarının delinmesi ve kopması en büyük sorunudur akabinde kesinlikle ve kesinlikle kömür çip kullanıldığından immobilizer hatası arızası vermez. Eğer delinme veya kopma yaşayan olur ise kesinlikle kumanda kabı değişimine gitsinler bu sayede artık sıfır bir ürün sahibi olur sıkıntılarını çözebilirler.

2006 ve üzeri üretilen gerek eski gerekse yeni kasa serilerinde ise iki butonlu sustalı anahtar kullanımına geçen üreticiler müşterilerinin yüzünü güldürsede bu hefes çok kısa sürmüştür. Özellikle plistik kasası tuş takımındaki ince esnek malzeme bu ürünün yaklaşık olarak hele hele bayan bir kullanıcı ise bu 3 ay içerisinde gecşeyip parçalandığını görmekteyiz. Dış yapısının yanı sıra iç yapısında kömür çip bulunmamaktadır yani yazılım olarak entegre üzerine program atılarak çalıştırılmıştır. Dolayısıyla mukavemet olarak diğerinden çok daha narin ve zariftir özellikle düştüğünde veye herhangi bir darbe gördüğünde kapılar uzaktan açıp kapatılır ancak araç kesinlikle çalışmaz. Fakat kesinlikle %100 tamir edilebilir geri kullanıma açılabilir bunu özellikle bilmeniz gerekmektedir. Devamini Oku»

Hyundai Accent Era Kilit ve Anahtar Seti

Hyundai accent era kilit ve anahtar seti değişimini 26.03.2011 tarihi itaberiyle değiştirilmiştir. Çıraklık okulu din görevlisi hocamızın ikinci el almış olduğu hyundai aracının yedek anahtarını tarafınıza teslim etmemişler. Hocamız aracını mekanik olarak şöför tarafından kilitleyip açtığını ayrıcada kendisine teslim edilmeyen anahtardan dolayı canının sıkıldığını dile getirdi. Hyundai Yetkili Servisi tarafından aracın bilgilerine bakıldığında uzaktan kumandalı görünen aracın setlerine yaklaşık olarak 950 T.L fiyat verdiklerini biz biliyoruz, biz istinye anahtar olarak Cumartesi günü saat 13:00 civarında aracın  kontak kilit şifrelerini, kapı kilitlerinin sifreleri, bagaj kapağının şifrelerini ve son olarakta air bag kilit şifrelerini değiştirip immobilizer programlamasını yaptık.

Cihazımızın ekranında görünen ” hafazadaki anahtar sayısı 2 ” ibaresini ve eski anahtarın kapı ve kontakta çalışmadığını kendilerine gösterdikten sonra aracı teslim ettik. İçinin ve gönlünün ferahladığını söyleyen müşterimize hayırlı yollar dileyip uğurladık.

Peki Kilit ve Anahtar Sisteminin Değişmesi Şart mı ? Bu uygulamayı yaptırdığınızda tarafınıza teslim edilmeyen oto anahtarı kesinlikle ıskartaya çıkar yani kullanıcının elinde kalır ne kapıyı açabilir nede aracı uzaktan kumanda ile kontrol edebilir.

Kilit Seti Değiştirmeden Mevcut Anahtar İptal Edilebilir mi ? Böyle bir ihtiyacı olan ancak nasıl bir yol izleyeceklerini bilmeyen müsterilerimiz için bunuda açıklamak istedik.  Size teslim edilmeyen her türlü araba anahtarları aractan silinerek etkisiz hale getirilebilir fakat bu sadece elektronik olarak gerekleşir yani mekanik olarak kapı, bagaj v.s açılabilir ama motoru çalıştırmak istediklerinde araç ” gıv gıv gıv gıv ” yapar ve kesinlikle çalışmaz. Umarız bu açıklamalarımızla sorunuza cevap verebilmişizdir bizim görevimiz sizleri bilinçlendirmek siz bu açıklamalardan sonra neye karar verirsiz o taktirinizdedir.

Peugeot Partner Sustalı Anahtar

Sizlere bu duyurumuzda Türkiye`de bir ilk açıklayacağız ki bu yazıyı özellikle Citroen ve Peugeot kullanıcıları dikkatlice okumasını öneriyoruz. İthal ettiğimiz ürünler arasında armut kafa diye tabir ettiğimiz ” peugeot partner, citroen berlingo, peugeot 206, citroen c3, peugeot 307 gibi araçların yeni nesil sustalı dönüşümleri elimize ulaşmıştır. Yukarıda örneğini gördüğünüz peugeot partner sustalı anahtar uygulaması artık Fransa`dan gelen araçların ki ile aynıdır ve %100 orjinaldir.  Daha önce onlarca müşterimize bu uygulamayı yaptık ancak farklı tarasım ve farklı kasalarla hizmeti karşılayıp açığı kapatmıştık fakat istinye anahtar garantisinde olan bu ürünler artık bu boşluğu tam manasıyla doldurmuştur. Zerre kadar gerek sallantı gerekse boşluk olmayan bu ürün yine aynı şekilde devre değişikliğiyle gerçekleşmektedir. Yukarıda görselini paylaştığımız hertürlü Oto Anahtarı için bu değişiklik yapılabilir orjinal, şık, modern ve çok daha kaliteli olan bu ürün firmamızın 2 yıl garantisindedir.

Uzun süreli kullanıcılar bilir  hemen herkesin başına gelmiştir markası ve modeli ne olursa olsun özellikle bayanların kullandığı tüm otomobillerin uzaktan kumanda butonlarının delindiği veya parçalantığı görülmektedir. Bu ürün ile özellikle peugeot ve citroen kulanıcılarını tamamen bu problemden kurtarıp rahata kavuşturuyoruz. Bu zamana kadar gerek yurtiçi veya yurtdışına yaptığımız onlarca ürünler şuan refere ettiğimiz ürünlerin garantisidir. Sizde artık peugeot partner sustalı anahtar uygulamasına dönün cep delinmesine, pantolan yırtılmasına ve bıçak gibi anahtar taşıyıp rahatsız olma durumuna son verin.

Opel Corsa Combo Korna Butonu

Sizlere yine sevindirici bir haber yayınlamanın mutluluğunu duymaktayım. Delinen, Parçalanan veya deforme olan opel corsa – combo korna lastiklerinin değişip sıfırlandığını bildirmek isterim. Daha önce yayınladığımız konularda oto anahtarı icin özelikliklede opel grubunun lastiklerinin parçalandığından bahsetmiş anahtar kasası ve kumanda kabı için yönlendirme yapmıştık. Artık aynı kolaylık ve basitlikte Korna düğmesi diğer bir değimle Korna butonu değişimini yaparak direksiyonunuzu şık, temiz ve orjinal haline getirebilirsiniz. Sağ ve sol korna kapatları sadece 10 T.L gibi bir bedelle tarafınıza kargo edilir. Montajı gayet basit ve kolaydır düz tornavida yardımı ile kastırılarak eskisini çıkartıp yenisini direk olarak oturtarak takabildiğiniz bir üründür ki bunu herkez evinde rahat bir şekilde yapabiliriz. Opel Corsa ve Opel Combo modelleri için uyumlu olan korna kapakları yukarıdada gördüğünüz gibi güzeldir.

Bu tip ürünlerle daima müşterilerimize, okurlarımıza ve sitemizi takip eden insanlara böylesine büyük bir hizmeti sunmak bizim mesleki tatminlerimizdendir. Ürünü tarafımızdan temin eden kullancılara telefonda montaj desteği verilir ayrıca Türkiye geneline maximumiki iş günü içerisinde kargolanarak mağduriyetiniz giderilir. Opel corsa ve combo korna basma butonu tamamen yerli üretim olup tüm sınavlardan geçmiştir ki böylesine ucuz ve önemli bir ürünü sizlerin beğenisine sunup görüşlerinizi bekliyoruz.

Sonraki sayfa »