Archive for Nisan, 2011

Motosikletlerde kırmızı anahtar problemi

Motosiklet kullanıcıları için kırmızı anahtar problemi yaşayan insanları yanlış yönlendirilerek mağdur edildiğini çok defa görmekteyiz. Sizleri bu konumuzda bilgilendirip ikinci el motosiklet alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklayacağız.

Motorlarda bulunan kırmızı anahtar direkt olarak motorun beynine hükmeden ve elektronik programlamalar ile bilgilerde ruhsat görevini görür. Kaza anında dahi araca işlem yapılırken yetkili servis tarafından istenilen bu ürün olmazsa olmaz niteliğindedir.

Söz konusu ürünü kayıp eden veya çaldıran motor kullanıcılarını oto anahtarcısı vasıtası ile kırmızı anahtar yaptırır özellikle motorunu satmak isteyenler bunların öncülüğünü yapar. Kesinlikle etik olmayan bu davranış karşısında mağdur olmamanız karşısında sizleri uyarır özellikle dikkat etmeniz gerektiğini bilmenizi isteriz.

Bizim elimizde kırmızı ile siyah olarak orjinal olanlar vardır fakat bunlar sadece aracı çalıştırır. Herhangi bir anahtarcıda yapılan bu kırmızı ürün sizlerin sorununu çözmez bunları bilmeyen kişilerin bilgisizliğinden yararlanan meslektaşlarımın olduğunu çoğu kez gördüm. Başına böyle bir problem gelen Turgay beyi örnek olarak verebiliriz aracın immobilizer lambası söndüğü halde motor çalışmamış bir meslektaşıma okuyucu anteni göndermiş  usta kendisine kırmızı anahtar yapacağını söylemiş. Kesinlikle böyle birşey yok birkere motorun ekrandaki lamba sönüyorsa kesinlikle problem başka yerdedir ki kırmızı motor ile bir defaya mahsus üretilir aksi alde beyin setinin komple değişmesi gerekirki tekrar kırmızı kırmızılığını yapsın. Buraya kadar konumuzu okuyup bilgilenen herkese teşekkür eder eksik bulduğunuz kafanıza takılan soruları sormanızı rica ederiz.

Daihatsu terios`a Sustalı Anahtar Yapıldı

Daha önce sektöre hizmet veren meslektaşlarımı dolaşan fakat derdine çare bulamayan müşterimizin ihtayacı yine tarafımızdan karşılanmıştır. Yukarıda açık olarak belirttiğimiz uygulama orjinalliği zerre kadar bozmadan gerçekleşmiştir. Telefonda yaptığımız görüşmede ehh birde siz deneyin bakalım diye telkinde bulunan fakat sonucu görünce inanamayan müşterimiz bir hayli memlun kalmıştır. Ekte görmüş olduğunuz daihatsu anahtarı`nın arkasında daewoo logosunuda espri mayetinde vidanın görünmemesi için koyduk nedeni iste bu tür uygulaması bulunmayan aracın logosunun olmayışıdır. Biz bu tecrube ile artık bu sistemi tüm Türkiye`ye yapacağız dolayısıyla logosunuda hemen distribütöre sipariş geçtik. İlk defa yaptığımız bu tasarım gerçekten güzel, şık ve estetik oldu. Bir marka ve klasik haline gelen firmamız sizlerden gelen olumlu yorumlar, yaparsa onlar yapar şeklindeki diyaloglar ve çeşitli internet sitelerinde konu yapıp bizden bahsaden herkese teşekkürü borç biliriz. Unutmayınız ki sizleri hiç bir zaman yalnız ve yarı yolda bırakmayız her daim yaptığımız işlerin garantili olduğunu tekrar tekrar hatırlatırız.  Bu vesile ile oto anahtarı ve daihatsu modellerine sustalı anahtar icin bizimle iletişime geçmeniz rica olunur.

Citroen berlingo yedek anahtar

Yine bir harika bir tasarım, güzel bir yenilik ve hoş bir uygulama ile farkımızı gösteriyoruz. Firmamıza Trabzon`dan gelen müşterimizin citroen berlingo aracına yedek anahtar yapıp mevcut deforme olup tuşu kopan uzaktan kumandalı olanı ise sustalı olarak değiştirdik. Onlar çaylarını içerken biz ürünü yapıp kendilerine teslim ettik ve immobilizer hakkında kafalarına takılan sorularını yanıtladık.

Citroen berlingo yedek anahtar için servislerin 230 t.l gibi bir ücretle hizmet verdiklerini biliyoruz. Aslında insanlara verilen fiyat 180 – 190 t.l arasındadır. Ancak bu fiyatın üzerine ham olarak sipariş edilen ürünün diş açma, araca tanıştırma ve kdv dahil değildir. Bunu sadece teslimatta öğrenen müşteri çaresiz olarak faturanın bedelini karşılayıp yoluna devam etmektedir. Dileyen citroen berlingo kumanda kabı dileyen yedek dileyense sustalı yaptırabilir ki bu uygulamaların kesinlikle güvenlik ile alakaları yoktur.   Her ne olursa olsun yer ve mekan ayırt etmeksizin oto anahtarı konusunda bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz amacımız sizleri bir an önce bulunduğunuz durumdan kurtarmakır.

Volkswagen golf 5 yedek anahtar

Daha önceki konumuzda bahsettiğimiz özellikler ve genel yapı 2005 yılında üretilen golfler için geçerlidir. 2006 yılı ile birlikte volkswagen grubuna bağlı bulunan tüm araçlarda yazılım değişikliğine gitmiştir. Nedir bu değişiklik diye soracak olursanız şuanda dünyanın en zor kopyalanabilen immobilizer sistemi olan CAN BUS sistemidir. Bu sistemin programı şuanda hiç bir yetkili serviste bulunmamaktadır ki onlar bile bu durumda çaresizce Almanya`dan gelecek siparişi beklemektedirler. Firmamızın bünyesinde bulunan makina parkuru arasına giren lisanslı programlardan Vag grubu yani Audi, Seat , Skoda ile volkswagen yedek anahtar yapmak sadece 15 dakika sürmektedir.

Geçmişde bahsettiğimiz golf anahtarı ile yeni kasa olan golf 5 ile çok farklıdır. Dıştan bu farklılığı hiç bir kulanıcı göremez sadece iç yapısında ve yazılımında farklılıklar vardır. Sizlere bu yenilikleri sunmak sizlerin apansız yaşadığınız sıkıntılardan kurtulmak içindir ki bunları her daim paylaşacağız. Örneğin sabiha gökçen havaalanı, Atatürk havaalanı, Tuyap fuar merkezi, Lutfu Kirdar Fuar merkezi v.s yerlerdeki sosyal aktivitelerde bulunan insanlara onlarca hizmet götürdük. Biz bu hizmeti park halinde bulunan araca yerinde müdahale ederek veriyoruz ki buda tercih edilmemizdeki en büyük etkenlerden biridir. Minimum 45 Maximum 75 dakikada tamamen dahi kayıp olan tüm araçlara müdahale ederek sizi evlerinize gönderiyoruz. Başınıza bu ve benzeri olayların gelmemesini umuyor geldiğindede en kısa zamanda, en uygun fiyata çözmenizi temenni ediyoruz.

Yeni Makyajlı Kasa Hyundai Accent Satışa Sunuldu

Yeni makyajlı kasası ile satışa sunulan hyundai accent 33.900 T.L fiyat ile yeni kullanıcılarını beklemektedir. İlk kez 1976 yıllarında poly adında üretilen ve tüm dünyada en çok satılan araçlar arısına giren ” accent ” 7. serisi ile ” blue ” ünvanını almıştır. Hyundai Assan’ın İzmit Fabrikası’nda üretilen Accent Era modeliyle birlikte satılacak olan Yeni Accent Blue, ilk etapta 109 PS maksimum güç üreten 1.4 litre hacimli benzinli motor seçeneğiyle ithal edilecek. Bu motorla birlikte 5 ileri manuel ve 4 kademeli otomatik şanzıman seçeneklerine sahip olan Yeni Accent Blue’da, Mode ve Prime olmak üzere iki farklı donanım seviyesi arasından seçim yapılabilecek. Yeni Accent Blue’nun 128 PS kuvvetinde 1.6 litre dizel motor çeşitliliği  ise yılın ikinci yarısından sonra sunulmaya başlayacak.
Bu aracın bazı özellikleri Accent Blue’nun Mode serisinde şöför ve ön yolcu airbagleri, BAS ve EBD yüklü ABS frenler, ESP ve VSM, kaza zamanında saniyede açılan kapı kilitleri, aktif gergili ve yükseklik ayarlı ön emniyet kemerleri, immobilizer, önde soğutmalı arkada sıradan fren diskleri, uzaktan kumandalı merkezi kilit, elektrik kumandalı ön ve arka kapı camları, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, fonksiyonel direksiyon radyo/CD/MP3 çalar ve USB-Aux-iPod bağlantısı, analog klima, 60/40 oranında katlanabilen arka koltuklar, dijital bilgi gösterge ve saat, vites değiştirme göstergesi, aktif eko sürüş kontrolü, elektrikli yan aynalar, gövde rengi tampon, kapı kolları ve yan aynalar, 14 inç ebadında jantlar ve ön sis farları gibi çeşitli farklılıklar standart olarak tercih edilmiştir.  Dahada detaya indiğimde yan perde ve hava yastıkları, arka park sensörü, deri kaplamalı deri direksiyon, sürücüler için tasarlanmış kol dayama gibi extralarda bulunmaktadır. Aracın resim gallerisi için tıklayınız.

Sonraki sayfa »