Archive for Haziran, 2011

fiat doblo yedek anahtar

Sizlere bu bildirimimizde fiat`ın doblo modeline nasıl yedek anahtar yapılır bunu anlatacağız. Bugün firmamıza Igdır bölgesinden gelen bir fiat kontağı ve sigorta kutusu tamamen kayıp olan bir doblo marka araca aitti. Aracın ruhsat fotokopisi ile ehliyat fotokoisinin birbirine zımbalanmış ve üzerinde anahtar yapılması için gönderilmiş ibareyle birlikte biz bu araca programlama yaptık.

Peki bu işlem nasıl yapılır, tamamen kayıp olan veya tek olarak kullanılan fiat doblo anahtarı için uygulama aynıdır tek bir farklılık sadece kapı kolu ve kontak sökülmesine gereksinim yoktur. Yukarıda bahsi geçen aracın kontağından mekanik ucu sigorta kutusundan ise immobilizer programlanmıştır. Bu uygulama tamamen kayıp olmuş bir doblo`ya uygulanan yöntemdir peki şehir dışındakı araçlara sadece yedek nasıl yapılır diye soracak olursanız mevcut anahtar ile sigorta kutusu göndererek diye ceva vermemiz mümkün olacaktır. Özellikle ticaret ve taşımacılık ile uğraşan kişilerin tercih ettiği bu araca yapılan uygulama minnet edilecek niteliktedir. Neden diye soracak olursanız 15 gün içerisinde yapılan fiat anahtarı için bu zamanı beklemek zorunda olanlar adeta çileden çıkmaktadır ki büyük bir iş kaybına sebebiyet göstermektedir.

Sonuç olarak Fiat Doblo, Fiat Albea, Fiat Palio modellerinde bulunan 48 Cripto Megamos güvenlik yazılımı sadece sigorta kutusunun bilgisayara bağlanmasıyla proglamlanır. İstanbul çekmeköy`den gelen kuruşemiş işi ile uğraşan Ahmet beyin aracı sadece 20 dakikada yapılmıştır. Şehir dışında bu ihtiyacına karşılık bulamayanlar için yayınladığımız yazımızın sonuna geldiğimizi üzülerek söyler herhangi bir sorun veya sıkıntınızda eğer dert oto anahtarı kesinlikle bilgi alın ki sonuca kısa sürede gidebilesiniz.

Bmw 3.16 Anahtarı

Şarjlı anahtar yapısına sahip olan bmw 16 serisinin nasıl programlandığı ve yedek yapıldığını sizlere anlatıp bu sayede ihtiyacınız olduğu anda çözüme gitmenizi kolaylaştıracağız. Firmamıza 28.06.2011 salı sabahı gelen müşterimizin bmw 3.16 anahtarı probleminden bir örnekle konumuza  devam edeceğiz. Daha önce uzaktan kumandası çalışmadığı için açılan bu ürünü açan kışı hepten bozmuş ve kullanılmaz hale getirmiştir. Aynı dakika içerisinde programlanarak ihtiyacına cevap verdiğimiz müşterimizle diyaloğumuz şu şekilde gerçekleşti. Fatih bey ” Hiç bilmiyordum araştırmamıştım sıradan bir yere gidip durumu izah ettim fakat press baskı olduğunu kendisi dahi bilmiyordu açmaya çalıştığında ürünün bizzat parçalandığını kendim gördüm ve iş işten çoktan geçmişti. Artık kullanılmaz halde olan kumandayı nasıl olurda kullanacaktım diye düşündüğüm anda o şekilde geri teslim etmenini istedim ve geri toplattırdım” dedi.

Sizlerinde bildiği gibi araç üzerine takılıp marşa basıldığında şarj etmeye başlayan bu ürün tüketiciyi pil değiştirme zahmetinden kurtarmaktadır. Ancak uzun yıllar yani bu şekilde şarj kendi kendini şarj eden bu ürün belli bir zaman sonra aracı çalıştırsada kapıları açıp kapatmamaya başlamaktadır. Buna en büyük örnek cep telefonlarının şarj tutmaması olarak verilebilir.  Bunun çözümü kesinlikle vardır bu durum icin yeni 3.16 anahtarı yaptırmanıza kesinlikle gerek yoktur. Söz konusu durum bir çok bmw kullanıcılarının başına geldiğinden dolayı hatırlatmada yarar olacağını düşündüm.

Yazımızın sonuna geldiğimizde markası ve modeli ne olursa olsun her türlü bmw anahtarı çözüm noktası olduğumuzu bilmeniz sizlerin yararına olacaktır. Yaşayabileceğiniz sorunları özetleyecek olursak bmw 3.6 yedek anahtar ihtiacı, bmw 16 uzaktan kumanda arızası en büyük sıkıntılardandır. Yetkili servisi olan Borusan Oto`nun Almanya`dan getirmesine gerek kalmaksınız minimum 15 maximum 45 dakikada sorununuzun her türlüsünü çözebiliriz.

Hyundai Starex Yedek Anahtar

Bugün Şişli Okmeydanı tarafında ticari bir işletmenin aracı olan hyundai starex ile karşılaştığımız olayı sizlere aktaracağız. Sizlerinde bildiği gibi açma ve kapama tuşları bulunan büyük uzunca bir yapıya sahip olan hyundai starex anahtarı küçük bir vida ile birbirine yapıştırılmıştır. Şirket balkonundan diğer işçilere fırlatılan bu ürünün yere düştüğünde açılır ve daha sonra aşağıdaki kişi tarafından kapatılan bu anahtar aracı çalıştırmaz.

Bu sayede google aramalarından firmamıza ulaşan şirket yetkilileri durumu bizlere anlatır. İmmobilizer kömür çipin kayıp olduğunu bu nedenle aracın çalışmadığını teknik servis elamanlarınca kopyalama makinamız ile bulunduğunuz semte gelip  sıfırdan bir çip tanıştırmamız gerektiğini söyledik. Daha sonra Okmeydanı Perpa iş merkezi bölgesine doğru yola çıktık ve aracı programladık. Şirket yetkilileri ile yaptığımız samimi konuşmada ” eğer bir hyundai starex yedek anahtar elinizde olsaydı maliyetiniz düşük ve ayrıca zaman kaybınızda minimize edilmiş olabilirdi” dedik. Unutmayınız ki bu uyarı hertürlü oto anahtarı icin geçerlidir ki yine her yazımızda olduğu gibi tekrarlamada fayda görüyoruz.  Kesinlikle yedeksiz arac kullanmayın bu trafik sigortası gibi muayene gibi önemli ve dikkate alıncak bir durumdur.

Renault Clio III Anahtar Kabı

Şimdi yeni nesil araçların başında gelen ve yine vatandaşlarımız tarafından en çok tercih edilen Renault Clio 3 modelinin anahtar kabı ve kumanda kutusu hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Otomobil üzerinde yaptığımız araştırmada metal kısmın yani mekanik ucun peugeot ile aynı olduğunu gördük. Aracın renault ve citroen grubu ile yine bir farkı görünmüyor kontak ile kapı kilitleri aynı güvenlikle hatta aynı profilde herhangi bir değişiklik görülmemiştir.

Renault clio III anahtarı bazı paketlerde sustalı olarak üretilsede bazılarında yine aynı kumandalı olarak teslim edilmiştir. Dacia logan kumanda kabı ile aynı kullanılan bu ürünün lastiklerinin nasıl eridiğini yukarıda sizlere beyan ettik. Bu erime ile birlikte ürünlerin belli zaman sonrasında bozulduğunu çok defa gördük. Yetkili servise başvurupta fiyatı pahalı bulan araç sahiplerinin dilinen zemin üzerine silikon sıktıklarını, o ebatta silgi koyduklarını dahada ileriye gidersek vida koyduklarına çokça şahit olduk. Renault clio kumanda kutusu değişimi yaparak bu ürünü neredeyse bedavaya yenileyebilirsiniz böyle bir imkan varken aracın çalışan bir parçasının sıfırı ile değiştirmek nekadar doğru olur bunu sizin taktirinize bırakıyoruz. Üreticilerin oto anahtarı konusunda bukadar ketum ve katı davranması tamamen ortada bulunan geniş yedek parça sümergesidir.  Tüm samimiyetimizle yaptığımız bu açıklamalar son kullanıcıyı yakından ilgilendirenmektedir.  Bu vesile ile güzel bir bilgilendirme makalesinin daha sonuna geldiğimizi hatırlatır ayrıca renault clio 3 yedek anahtar yaptıracaklarında firmamızdan bilgi almaları konusunda kendilerini uyarırız.

Suzuki Gsx 1300 Anahtarı

immobilizer motorsiklet anahtarı olarak araştırma yapan ve Kadıköy bölgesinden tarafımıza gelen Barış beyin suzuki gsx 1300 r hayabusa motoruna yedek anahtar  yaptık. Yapmış olduğumuz samimi muhabbet doğrultusunda daha öncedende motorsiklet kullandığını bir aracının çalındığını ve kasko şirketiyle büyük sorun yaşadığını anlattı. Bu sebepledirki suziki gsx 1300 r anahtarı yaptırma kararı aldım ancak araştırmalar doğruldusunda bu işi en iyi bilen ve en güvenilir firma olarak sizi buldum. Gerçektende doğru bir adres olduğunu gözlerimde tekrar gördüm bizde bu doğrulduta ürünlerin fotoğrafını çektik sizlere orjinaliteden nasıl taviz vermediğimizi belgeledik.

Günümüz motorsiklerinin yazılımının oto anahtarı ile hiç bir fark göstermediğini bilmeniz gerekir ki hatta elektronik sistemi daha güvenlidir. Bu tip araçları mutlak suretle bağlamalı kaldırıp götürülme konusunda hırsızlara engel koymalısınız. Sizlere motorsiklet kilidi olarak Master Lock markasını rahatlıkla önerebiliriz. Siz motorsiklet tutkunlarına önerimiz bu bilgiler doğrultusunda önleminizi almanızdır unutmayın tamamen kayıp olan motorsiklet anahtarı en yüksek modelli arac anahtarını yapmaktan çok daha zor ve fiyatlıdır. Zor durumda kalmamanız için müşterilerimizle yaptığımız işleri yaşadıkları sıkıntı ile sorunları sizlerle paylaşıyoruz ki devamlı olarak bilgili kalın ve daha sonra sıkıntıya düşmeyin.  Son olarak konumuzu okuma nezaketini gösterip bizlere zaman ayırdığınız için teşekkür edip son bir hatırlatma yapmak istedik. Bu aktarımlarımıza ulaşamamış ve başına geldikten sonra araştırma yapan kişilere ek olarak tamamen kayıp olan araçların anahtarlarıda sıfırdan yapılarak teslim edilir.

Sonraki sayfa »