Archive for Eylül, 2011

Renault scenic kart hakkında bilmeniz gerekenler

Daha önce renault hakkında onlarca bildirim ile sizlere sunum yaptık. Hatta renault scenic anahtarı icin bir makale yayınladık bunun neticesinde telefonlarımız her daim kart problemleri ile çaldı. Türkiye`nin dört bir yanından arayan onlarca otomobil kullanıcına hiç bir ücret talep etmeden vermiş olduğumuz gerek yardımlar gerekse bilgiler onlarca insanın yollarda kalmamasına vesile oldu.

Şimdi gelelim asıl konumuz olan renault scenic kartlı anahtar problemine aslında konumuza girmeden önce şurada bulunan bilgileri okuyup o şekilde analiz etmenizi rica ediyoruz. Bunun herhangi bir renault megane anahtarı ile zerre kadar farkı yoktur sadece dışarısında scenic – megane yazıları farklıdır arıza aynı mekanik şifre yapısı aynı servis chizları dahi aynı dolayısıyla onarımlarıda gönül rahatlıgıyla yapılabilir bu konudada resmen destek alınabilir.

Verilen bu hizmetten yararlanan hatta örnek ile açıklayacak olursak Antalya, Marmaris, Mugla, izmir, Balıkesir bölgelerinde mahsur kalmış onlarca aracı çalıştırdık. insanlara imkansızı sunuyor uzagı yakın ediyoruz nasıl mı ? örneğin plajda kalan bir renault scanic kart okunamadı arızası veriyor. İnternet üzerinden bizlere ulaşan kişi aracını olduğu yerde kilitleyip bize kargoladığında ertesi gün tekrar arabasını çalıştırarak yoluna devam edebiliyor. Yine benzer bir arıza kart pilini değiştirin uyarısı bununda aynı şekilde onarımı mümkündür. Renault`un scenic modelinin sayıca az olması neticesinde megane`nin sadece yapısal anlamda deşik versiyonu olduğu icin bu haberi daha önce yayınlamamıştık. Fakat görüyoruz ki nekadar az olursa olsun magdur olan insanlar sıkıştığında bir çare arıyor bu nedenle üzerimize düşün görev daha önce tecrube edilmiş olayları sizlere sunup probleminizi anında çözmenizi sağlamaktır.

    1. Kart pilini değiştirin uyarısı,

aracın yolda kalmasına, herhangi bir şekilde arıza yapmasına veya elektronik bir hataya kesinlikle sebebiyet vermez sadece sizleri rahatsız eder bundan başka herhangi bir olumsuz etkisi yoktur.

  1. Kart okunamıyor uyarısı, araç bu uyarıyı verdiğin andan itibaren kesinlikle çalışmaz. Kartı direksiyonun üzerine vurarak çalıştırmak veya kastırarak yuvaya sokmak bu durumu kısa süreliğine çözmüş olsada aslında hiç olmadık bir yerde yolda kalacağınızın açık göstergesidir. Bunları kesinlikle bilmeli durumla karşı karşıya kaldığınızda hemen oto anahtarı konusunda yetkili uzman bir kişiyle iletişime geçmelisiniz.

Mitsubishi Outlander Anahtar problemi

Bugün meslek hayatımızda ilk defa karşılaştığımız mitsubishi outlander modeline anahtar yapmanın sevinciyle bu haberi paylaşıyorum. İstanbul`un bilindik semtlerinden biri olan Levent bölgesinde otoparka çekildikten sonra alış veriş yapmak için dolaşmaya çıkan Yılmaz bey tüm anahtarlarını kayıp eder daha sonra dolaştığı tüm yerleri kontrol amaçlı dolaşan ve esnaflara durumu anlatan ancak bir haber alamayan müşterimiz bize ulaşır.

Yazılım ve programlarımızı kontrol ettikten sonra mobil servis aracımızla aracın bulunduğu otoparka doğru yola  çıktık. Yaklaşık 3 saatlik bir çalışma sonucu mitsubishi outlander anahtarı yapılarak araç çalışır hale getirildi. Bu durumu sizlere bildiriyoruz ki outlander kullanıcıları böyle bir problem ile karşılaştığında sorunlarını aynı gün içerisinde çözebilsinler. Sitemizde paylaştığımız bilgiler gerek meslektaşlarımız gerekse internet kullancılarını yakından ilgilendirmektedir. Aracın immobilizer yazılımı hakkında bilgiler vermiyor onları bünyemizde saklı tutuyoruz ki emek hırsızları amaçlarına ulaşamasınlar. Tamamen kayıp olan outlander anahtarı kısa süre içerisinde aracın başında yapılarak ruhsat sahibine  teslim edilir. Bu durum istanbul içerisinde hikamet eden kişilere gerçekleştirilir fakat şehir dışından verebileceğimiz hizmet yedek olarak sınırlıdır. Makinalarımız TSE belgeli olup lisanlıdır yapmış olduğumuz her türlü oto anahtarı sizlerin nezaretindedir ki markası ve modeli ne olursa olsun mitsubishi anahtarı icin bize ulaşmanızı öneririz.

Hyundai i20 sustalı anahtar kabı

Aylardan sonra ilk defa büyük bir sevinçle bilgisayarımın başına oturup sizleri bilgilendirme şerefine layık oldum. Daha önce konusunu yaptığımız hyundai i20 anahtarı için onlarca telelefon sitemiz üzerinden onlarca soru geliyordu tarafımıza, hyundai i20 sustalı anahtar kabı geldimi ? kumandam çalışıyor ama bağlantı noktası koptu kullanamıyorum i20 sustalı anahtar kasası var mı ? şeklinde bazı yurttaşlarımızda malesef binlerce trafikte gezen bir aracın nasıl yok diyerek tepkilerini dile getirmekteydi.

Cuma akşamları oto anahtarcısı meslektaşlarımızla yapmış olduğumuz halı saha maçı sonrasında bu ürünün üretildiğini ve numunelerinin tarafıma mail atıldığını öğrendim. Hiç bir fark olmayan mekanik yapısı dahil olmak üzere tüm aksamı birbiri ile kopya olan hyundai i30 anahtarı yine aynı şekilde üretildi fakat onunda genel yapısıyla birlikte sunumunu yapıp  sizlere tanıştıracağız.

Ürün pres baskı aslında çok kaliteli fakat tek arıza ve problem çıkartan yeri malesef susta kısmının kırılması buda malzemenin zamak olmasından kaynaklanıyor. Aslında hyundai anahtarı direkt olarak bizim favori ürünlerden birtahanesi bunların arkasından toyota, honda ve kia gelmektedir. Bu firmalar aslında ömürlük olarak tasarlıyor o şekilde sunum yapıyorlar fakat bağlantı noktalarının zamak olması yedek parçadan kazanç elde etmek mi yoksa üretim maliyetini minimum seviyeye çekmekmi orasını siz değerli okurlarımızın kanaatine bırakıyoruz.

Heyecanla paylaşmış olduğum konumuzu okuma nezaketini görterdiğiniz için teşekkür eder yazımı sonlandırırım. Şunu kesinlikle bilin vermiş olduğumuz bilgiler direkt olarak sizlerin menfaatinedir. Bizim elimizden gelen kısa süreli orjinal ve ucuz oto anahtarı ihtal edip tercih sebebi olmaktır.

Range Rover Sport Sustalı Anahtar Kabı

Yapmış olduğumuz hizmetler ile Türkiye`de ses getiren firmamız yeni ürünlerle liderliğini sürdürmektedir. Buna en güzel örnek Mersin`den tarafımıza gönderilen range rover sport anahtarı`dır. +Bir mühendislik yetkilisi Selin hanımın telefonu üzerine ürünü istedik ve görselini yukarıda sizinle paylaştık. Tuşlarının erimesinden dolayı içerisinde bulunan butonlarında zarar görmesinden dolayı kalem ile basmak zorunda kaldıklarını dile getirdiler.

Üzerinde çalışmaya başladığımız  Range rover sport sustalı anahtar kasası ikiye bölündükten sonra ilk önce tamir edildi daha sonra orjinal boş kab içerisine oturtarak montaj yapıldı. İlk ve son hali olarak görmüş olduğunuz bu uygulamayı tabiri yerinde ise komik bir ücret karşılığında yaptık. Yapılan bu uygulamanın aracın güvenliği yani immobilizer ile herhangi bir bağlantısı yoktur. Pres baskı ile birdaha açılamayacak şekilde kapatılan range rover sustalı anahtar kabı  çok dikkatli bir şekilde açılmalı ki ürüne zarar gelmesi dolayısıyla immobilizer hata vermesin. Devamini Oku»

Bmw 5.25. Anahtarı

Ramazan bayramı öncesinde daha önce işini yaptığımız müşterimiz tarafından bize yönlendirilen Sadık beyin bmw 5.25 anahtar sıkıntısını nasıl giderdiğimizi sizlere aktaracağız. Sizlerinde bildiği gibi yeni nesil araçlarında smart key uygulamasına ( kartlı anahtar ) modeline geçen otomobil üreticileri daha estetik, modern ve taşıması kolay bir ürünle araçlarına satışa sunmuşlardır.

Kontak üzerindeki manyetik enerji ile şarj olan bu araba anahtarı pil değişimi gerektirmeyen fakat zaman zamanda arıza yapar sahibine sorun çıkartır  dolayısıylada aracı uzaktan kapatıp açmaz. Arabayı çalıştırma sıkıntı yaşatmayan bmw 5.25 anahtarı uzman olmayan kişiler tarafından açılıp kontrol edilme merakıyla tamamen bozulabilmektedir. Bu kısa ve önemli hatırlatmaları yaptıktan sonra asıl konumuza dönmekte yarar görüyoruz. Bmw yetkili servislerinden borusan otunun 350 euro yani yaklaşık olarak 700 t.l gibi fiyatlarla son kullanıcıya ürünü teslim etmektedir ki bu fiyata k.d.v ile işçilik dahilmidir net bir bilgimiz yok.

Yukarıda adı gecen Sadık bey bu fiyatı saçma bulup siparişini vermekten vazgeçmiş ilerki günlerde tavsiye üzerine bize ulaşmıştır. Belirttiğimiz aracı çalıştırıyor uzaktan açıp kapatmıyor dolayısıyla smart anahtar içerisinde saklı bulunan metal ile kapıyı açan ve o şekilde araca müdahale eden Sadık beyin 5.25 anahtarı rahat bir şekilde tamir edilmiştir. Kendinden şarj olan bu ürünlerin pillerinin ömrü bir kaç yıl içerisinde malesef iflas ediyor dolayısıyla kullanıma kapanıyor. Devamini Oku»