Archive for Ekim, 2011

Audi A3 Yedek Anahtar

Yayınlamaktan ve bilgisini vermekten zevk duyduğum bir araç olan Audi A3 şahsımın dahi favori otomobillerindendir. 28.10.2011 Cuma günü daha önce işini yaptığımız bir müşterimizin akrabasının Audi 3 aracına yedek anahtar yapma sevinciyle bu haberi sizinle paylaşıyorum.

Almanya`dan getirttiği audi a3 yedek anahtar ile araç firmamıza geldi müşterimizin isteği ısmarladığı ürünü audi aracına göre ayarlanmasıydı. Kullanılmış olan Audi Anahtarı`nın açılmış olan metali değiştirilerek ham olanı ile değiştirildi ve akabinde orjinali baz alınarak makinada çekildi fakat içerisindeki immobilizer çipinde kilitli olduğunu gördük başka bir otomobile ait olan bu program ne yazıkki kullanılamaz nedeni ise tek seferlik kullanılabilir olmasıdır. Biz immobilizer çipide değiştirerek yeniledik ki yeniden tek farkı sadece dış  kapının biraz pürüzlü olmasıydı.

Devamında audi a3 anahtarı demiri açıldıktan sonra çipide değiştiği için sıfırlanarak kullanıma açıldı arabaya ürünü tanıştırıp uzaktan kumandayıda kodladıktan sonra müşterimize teslim ettik. Ortalama 430 t.l fiyatı bulunan bu ürünü yarı fiyatına hizmeti verdik verdik vermesinede içimize sinmeyen tek nokta dediğimiz gibi kumanda kabının biraz yıpranmış olmasıydı. Hemen aklımıza Audi a3 sustalı anahtar kabı değişimi geldi ve tebessümle müşterimize önerimizi yaptık durumun şaşkınlığıyla ” neden söylemiyosun be usta ” diyen müşterimiz “hemen değiştirin” dedi.

Yaşanmış ve tamamen dogal olan bu durum karşısında sizlerin fikirlerinin netleşmesini sağladık ancak problem yaşahan bütün audi otomobil sahiplerinin bilmesi gereken bu konu olduğu kanısındayız. Konumuzu sonlandırmadan önce audi araçlara hangi işlemler yapıyoruz aşağıda sınıflandırdık bakmanız sizin menfaatinize olacaktır.

  1. Sıfırdan programlanıp tarafınıza teslim alabilirsiniz.
  2. Tarafınıza teslim edilmeyeni etkisiz hale getirebiliriz.
  3. Elinizde bulunan kumandaları kodlayıp aktif edebiliriz.
  4. Kumanda kabı değiştirerek yenilebiliriz.

Konumuzu yararlı buluyorsanız begen butonuna tıklayarak diğer otomobil ve internet kullanıcılarına bu haberi duyurmanızı rica eder kazasız sürüşler dileriz.

Fiat linea Sustalı anahtar

Şimdi fiat linea kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir olayla karşınızdayız. Karabük Safranbolu köyünden tarafımıza ulaşan bir müşterimiz fiat linea anahtarı olduğunu bildikdikten sonra kendisinden detay istedik. Kendisi başta Karabük olmakla beraber çevre il ve ilçeleri gücünün yettiği çerçevede dolaşmış arabasıyla gittiği halde sorununa çare bulamamıştır. Vermiş olduğumuz bilgiler doğrultusunda fiat linea sustalı anahtar tarafımıza geldi gelmesine tamir edilmekle kalmamış açıp kapatmaktan meslektaşlarım ne yazık ki ürünü tamir edilsede kullanılmaz hale getirmişler ki basınca açılmıyor açılsa kapanmıyor neyse uzatmayalım üzerinde yaptığımız incelemeler ile birlikte ürünü tamir ettik.

Altını çizerek söylemek istiyorum araç yok, deneme imkanı yok, acaba oldumu deme şansımız dahi yok bu imkanlar doğrultusunda gerek immobilizer kopyalama cihazlarımız, gerekse tecrubelerimizle yapılan müdahale sonucu telefonumuz sevinç telefonuyla çaldı karşımızda müşterimiz sadece şunu söylüyor ” nekadar teşekkür etsem azdır size minnet borçluyum ” bu durum inanın bizim tahmin olduğumuz anların en güzelidir bir sanatkara yaptığı işten dolayı teşekkür etmek, mesleğinde iyi olduğunu söylemek bilmelisiniz ki onurdur.

Sunumunu yaptığımız fiat anahtarı sadece bu hizmetle sınırlı olmadığını hatırlatmak isteriz. Elektronik devresinde sorun olan fiat linea sustalı anahtar sadece bir örnek olup diğer arızalırınında giderilmesi hususunda destek alabilirsiniz. Örnekle tazeleyecek olursak uzaktan açıp kapatama, bagaj açma özelliği çalıştığı halde sadece susta mekanizmasında hata veya hasar meydana gelmiş bu ürünü fiat liena sustalı anahtar kabı satın alarak sıfırlayabilirsiniz. Yaklaşık olarak 22.10.2011 Cumartesi günü kargo ile gönderdiğimiz oto anahtarı müşterimizin eline ulaştı akabinde kendisinin telefon açıp bilgilendirmesi sonucu makalemizle beraber sizleride bilgilendirdik. İncelemekte olduğunuz konunun size faydalı olmasını umuyor probleminizin bir an önce sonuca ulaşmasını temenni ediyoruz. HOŞÇAKALIN

Renault Fluence Anahtarı

Renault`un yeni gözdelerinden biri olan Fluence şirketlerin  yanı sıra sosyal hayattada tercih edilen araçların başında yer almaktadır. Şuanda fluence anahtarı için herhangi bir bilgi edinemeyen internet kullanıcıları icin güzel bir makale yayınlayarak bu eksikliği kapatmaya çalışacığız. İki ayrı paket ile satışa sunulan renault fluence`in yapısını incelediğimizde kartlı ve sustalı olarak farkılık gösterdiğini görmekteyiz.

Renault fluence kartlı anahtar ve renault fluence sustalı anahtar olarak farklılık gösteren araç çok yeni olduğundan henüz problem ile sıkıntılarla gündeme gelmemiştir.  Uzaktan kumanda üzerinden bagaj açma özelliği bulunan aracın kartlı grubunda ise yine laguna`da olan özelliklerden bir çoğunu bulabilirsiniz.

Yeni otomobilleri incelediğimiz andan itibaren siz müşterilerimiz ile takipçilerimize anında bilgi akışını sağlıyor bu vesileyle tüm Türkiye`ye kaliteli, güvenli ve doğru hizmeti sunuyoruz. Fluence kart tamiri ve diğer sustalı modeli hakkında yaşadığınız herhangi bir problemde bilmelisiniz ki bu işin uzmanları olarak  size bir telefon kadar yakınız. Önümüzdeki aylar içerisinde bu sunum sayesinle sizlerin büyük sorunlarını gayet basite indirgiyor akabinde hiç bir şey olmamış gibi yolunuza devam etmenizi sağlıyoruz. Devamini Oku»

Hyundai i30 yedek anahtar

Bugün sizlere yine yeni nesil araçlarndan birini tanıtacağız. Teknik servisimizin telefonlarının çalmasına neden olan  i30`un sahiplerine ne tür problemler yaşattığını aktardıktan sonra problemleri sıralayacağız ki karşı karşıya kaldığınızda 420 lira ( yetkili servis fiyatı ) ödemeyin. Kia ve hyundai`nin ortak aldığı karar ile başlatılan bir değişimin söz konusu olduğunu sizlerde kesinlikle biliyorsunuz.

19.10.2011 tarihinde 2009 model hyundai i30`a tarafımızca yedek anahtar yapılmıştır.  Her geçen gün farklı bir değişimle karşılaştığımız şu günlerde sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için daima makina parkurumuzu yeniliyor ve immobilizer kopyalama programlarını satın alıyoruz.

Bu vesileyle direkt olarak sahibinden satın alınan bir i30`a yedek yaptırmak istiyenlere haberimizi yayınladık artık onlar bu durumdan haberdar oldular. Kurtarıcı ile yedi emin otoparklarına çekilmiş hacizli bir i30`a ne gibi bir işlem yapılacak bunu merak edenlere ise cevaben ” aracın devlet ile olan tüm prosedürleri yerine getirildikten sonra yetkili kişi tarafımıza aracın şase numarasını bildirir. Aracın başına gelmeden biz anahtarını yapar ve hazırlarız daha sonra otoparka giderek kendimiz aracı açar dolayısıylada programlamayı gerçekleştiririz. Yapılan bu işlemde ele aldığımız arabanın bir tek vidası dahı sökülmemeden kullanıcıya hyundai i30 yedek anahtar teslim edilebilir.  Ürünü çok detaylı bir şekilde enine boyuna inceledik hatta elimizde bulunanlardan birtanesini parçalayıp iç yapısına baktık.  Çamaşır makinasında yıkınsa, denize girilse, elden düşse dahi kesinlikle arıza yapmayan i30 anahtarı tek bir kusura sahip oda mekanik olan yerin zamak malzemeden yapılmasıdir. Bağlantı noktasından kırılan oto anahtarı icin üstüne basa basa söylüyoruz kesinlikle servisten sipariş geçmeyin sadece yapmanız gereken hyunda i30 sustalı anahtar kabı temin ederek iç mekanizmaları aktarıp yolunuza devam etmenizdir.

Ankara`dan gelen Fiat Albea Anahtar Sustalı Oldu

Telefonla yaptığımız görüşme neticesinde Serkan bey bize fiat albea anahtarı olduğunu ve bu üründe bazı sorunlar yaşadığını belirtmesi üzerine  ürünü firmamıza istedik. Ürün Ankara`dan tarafımıza gönderildi zaten görselini yukarıda sizinle paylaştık yapılan tasarımı beğeneceğinizi umuyor görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.

Daha öncedende bildirimini yaptığımız fiat albea sustalı anahtar şuanda bitmiş ve kullanıma hazır şekilde paylaşıldı bu hizmetten yararlanmak isteyenler firmamızla iletişime geçebilir. Şimdi size Türkiye`di fiat kullanıcılarının nasıl ve ne gibi sorunlar yaşadığını ele alalım bunlar hakkında bilgiler aktaralım ki kullanıcılar bilinçlensin herhangi bir problem ile yüz yüze gelindiğinde uygun fiyatlarla daha şık bir ürüne sahip olunsun.

Ele alacağımız fiat anahtarı için verdiğimiz örneklerin hepsinin çözümleri bizzat mevcuttur. Örneğin Serkan beyin sorunu kumanda üzerindeki butonun düşmesi belli bir zaman bu şekilde sorunsuz gibi görünsede ilerleyen zamanlarda malesef kumandayıda bozacaktır bundan şüpheniz olmasın yapmanız gereken kumanda kabı değişikliğidir. Başlı başına en büyük sorunlardan biride kasanın çatlayıp parçalanması bunun nedenide gayet açık ve nettir sert plastikten imal edilen kumanda kasası herhangi bir darbe ile çarpma anında takır takır kırılmaktadır. Japon yapıştırıcısı, koli bantıyla sarıp sarmalamak bir artı  değil yollarda mahsur kalmadan kesinlikle dış değişim şarttır bunlar maliyeti oldukca ucuz ve basit çözümlerdir. Tüm bu arızaların ortak çözümü tabiki sustalı tarzında bir oto anahtarı tercih etmenizdir  ki bizim sizlere tavsiyemiz kesinlikle bu yöndedir. Araba sahipleri olarak  hür iradeniz nasıl ne şekilde karar verir onu tabiki bilemeyiz elimizden geldiğinde otomobil sektöründeki yenilikleri sizlerle paylaşıyor durumdan haberdar olmanız konusunda kendimizi her daim yeniliyoruz.

Sonraki sayfa »