Archive for Nisan, 2012

Ford Connect yedek anahtar

Haftanın ilk haberini ford connect yedek anahtar olarak belirledik. Trafikte yaygın olarak kullanılip binlerce bulunan araçlara öncelik veriyoz bunun nedenini açıkça belirmeye gerek yok bu otomobilden binlerce satılıyor dolayısıyla ihtiyaç ve açık doğuyor. Yapı olarak ford anahtarı hemen hemen bütün arabalardan farklıdır biz hemen hemen bütün arabalara bilgisayar bağlıyor “immobilizer” i o şekilde araçla uyumlu hale getiriyoruz lakin Connect, Transit, Fiesta ve Focus modellerinde durum farklıdır.

Kasko şirketleriyle yapmış olduğumuz ön görüşmelerde oto yedek anahtar konusuna değindik. Kendilerine sözleşmeyi okumadan imzalayan müşteriler büyük ölçüde mağdur oluyorlar özellikle büyük bir pasta payına salip olan 2. el piyasasındaki araçlar malesef noter satışından sonra yedeksiz teslim ediliyor.

Sosyal yaşantısından ödünler verip zor şartlarda otomobil sahibi olan kişiler kendilerini garantiya almak adına kasko yaptırmak için şirketlere gidiyorlar fakat kendilerine yedek yaptırın ondan sonra sözleşmemizi gözden gecirelim demiyorlar otomobil kapının önünden çalındığındada kendilerine bir kuruş ücret ödemiyor dolayısıyla mümteri çileden çıkıyor, siz zor durumda kalıyor dolasıyla karlı olan herzaman hırsız oluyor.  Satın alınmış bir Ford Connect modelini ele alacak olursak, örneğin bir balık lokantası servisleri için bir connect aldı yukarıdada dediğimiz gibi yedekten eser yok, kullanıcı bilinçsiz aracındada kasko yok nemi olacak  onunda aşağıda açıklamasını yapalım. Devamini Oku»

Land rover sustalı anahtar kabı

Telefonlarımız çalışor malesef malesef deyip duruyorduk. 1997 – 1998 ve 1999 yıllarına Türkiye`de satışa sunulan Land rover araçlarda gri renkte katlanabilir sustalı anahtar kullanılmış ürünün demir kısmı bmw anahtarı ile aynı olsada kasa tamamen kendine özgü bir tasarım olduğundan yapacak hiç birşeyimiz yoktu.

Aslında bu ürünler arıza problem yaşatmıyor sırf üzerindeki butonların kaplaması belli bir zaman sonra mukavemetini kaybettiğinden kasadan ayrılıp düştüğü için bu ürün üretime konulmuştur. Yukarıdaki ektede gördüğünüz gibi orjinalinden zerre kadar farkı bulunmuyor ki bunun değiştiğini yetkili servisler bile anlamaz bukadar fabrikasyon ürünler hazırlıyoruz.

Kumanda bu araçlarda malesef bir insanda bulunan kalp kadar önemlidir nedeni ise başınıza geldiyse bilirsiniz uzaktan kumanda pilleri bittiğinde araç çalışmıyor yani kilitlerin mutlaka kumandaya basarak açılması gerekiyor aksi durumlarda malesef yolda mahsursunuz. Bu demek oluyorki tehlikeli ve zor bir işlem kesinlikle kendi başınıza gerek tamire gerekse değişime kalkışmayın yedek parçası olmadığından kendi kendinizi çaresizleştirmiş olursunuz. Aracınızla yolunuz düştüğünde bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz maximum süresi 30 dakikadır. İçini koyduktan sonra metalinin dişini makinada çektikten sonra kapatıp teslim ettiğimizden günlerce sürecek bir işlem değildir. Biraz otomobil yapısından birazda land rover sustalı kumanda kasasından bahsettikten sonra konumuzu sonlandırıyor sizlere teşekkür ediyoruz.

 

Dacia logan sustalı anahtar

Yeni yeni defalarca yaptığımız fakat online olarak duyurmadığımız araçlarıda elektronik ortama tanıtma kararı aldık. Yakıt sistemi Diesel olan bu arac Ticaretle uğraşanlar tarafından biraz daha fazla tercih edilmektedir. Sabahtan gece geç saatleri kadar dur durak bilmeyen bu otomobilin uzaktan kumandası belli bir zaman sonra malesef problem yaşatıyor. Dacia logan anahtar kabı değişikliğiyle hiç masraf etmeden, orjinalden şaşmadan ürünü sıfırlayabilirsiniz.

Gerek pantolon cebinin delinmesinden gerekse sivri olmasından rahatsızlık duyan otomobil sahipleri orjinal olarak katlanabilir modele dönebilmektedirler. Renault clio 3 sustalı anahtar direkt olarak bu araçlara programlanıp 15 dakikada teslim ediliyor. Kasgo ve sigorta şirketlerinde en ufak bir rahatsızlık kesinlikle duyulmuyor çünkü demir kısmı aynı, kumanda yazılımı aynı logolar zaten dacia ve renault ortak olarak her parçalarında gözle görünüyor. Kendi uzaktan kumandanız alınıp diğerinin içerisine koyulmuyor diğer modeller sizleri yanlış yönlendirmesin extra olarak bir adet daha sizlere taktim ediliyor. Devamini Oku»

İmmobilizer tamiri

Yüzlerle bilgisiz kişilerin yazıp çizdiği immobilizer tamir konusuna bir açıklık getirmek istedim. Bizzat altını çizerek söylüyorum bu yazılımın tamir edilmesi söz konusu değil tamamen yanlış bir terim ve yönlendirmedir. Arızası nasıl olur diye soracak olursanız cevaben arıza yapmaz ki tamir olsun dememiz yerinde ve uygun olur. Aracının çalışmadığını veya ekranda anahtar lambasını gören hemen herkes “ immobilizer arızası yaşıyorum ne yapmam lazım ” şeklindeki aramaları yapıp bilinçsiz kişiler tarafından usulsüzce yanlış yönlendiriliyor.

Yılların vermiş olduğu tecrube ve dünya standartlarında vermiş olduğumuz bilgiler sabittir. Aracına hükmedemeyen çalıştıramayan ekranda logoyu görenlerin oto anahtarı sıkıntılıdır bunun garantisini veriyoruz araçta bir sıkıntı olamaz olmaz olursa ancak motor beynine su girmiştir, araç bir şekilde kısa devre yapmıştır sistem uçmuştur ancak böyle birşey olabilir oda ortalama % 2 gibi bir orandır. Model farketmeksizin her türlü araba anahtarı tamir edilebilir veya yedeklenebilir. Konumuzda anlamadığınız kafanıza takılan birşey var ise lütfen telefon desteğine geçin bizlerin görevi sizleri doğru bilgilerle yönlendirmektir.  Devamini Oku»

Yeni Ford Transit Custom ile karşımızda

Cenevre Otomobil Fuarı’nda Tourneo Custom konsepti ile minibüs versiyonu tanıtılan Ford’un yeni nesil orta ticari araçlarının en yenisi Transit Custom, Birmingham Ticari Araç Fuarı’nda sergilenmeye hazırlanıyor.Ford’un 2014’e kadar bütün ticari araç ailesini yenileme hedefinde önemli bir adım oluşturan Transit Custom, Kısa ve Orta Şasi Van, Kombi ve Kombi Van versiyonları ile iş sahiplerinin şık tasarımlı, sürücü odaklı kullanıma sahip, sınıf lideri fonksiyonellik sunan mükemmel bir iş ortağı olacak. Devamini Oku»

Sonraki sayfa »