Archive for Mayıs, 2012

immobilizer arızası nasıl anlaşılır

Bir kaç konu öncesinde immobilizer iptali adı altında bilgiler vermiştik internet aleminde özellikle son yıllarda yaygınlaşan forum sitelerinde gerek aktif üyeler gerekse adminler malesef tam anlamıyla bilmedikleri bir konu üzerinde tartışıp düşüncelerini dile getiriyorlar. Biz hep diyoruz ki immobilizer bir soyut olgudur elle tutulur gözle görülür bir parça veya mekanizma değildir.  Araba çalışmadığında, arıza lambası yandığında ekranda kilit ve key logosu çıktığında akla ilk gelen konu immobilizer tamiri oluyor kusura bakmayın biraz abes olacak ama çaresizlikten bir tamirciye rastladığınızdada malesef iptal gerçekleşiyor.

Elinizdeki oto anahtarı çamaşır makinasında yıkandıysa, fırında pişip kek gibi kavrulduysa hatta balkondan aşağı şu arabayı farklı bir yere çek diye atıldıysa geçmiş olsun buda bir arızadır fakat burada otomobilde bir sıkıntı olmadığından eminsiniz dolayısıyla teşhis koyulduğundan tedavi gayet rahat olabilmekte. Şimdi gelelim asıl sorumuza ” immobilizer arızası nasıl anlaşılır ve hangi şartlarda meydana gelir ” bu en önemli ve can alıcı sorudur ki bakalım bu güne kadar nelerle karşılaşmışız.

Bundan yaklaşık bir sene önceydi Kırklareli`n bir Volkswagen Bora otomobil pastahanenin önünde kalıyor aracını uzaktan kumanda ile kilitleyen sürücü geri döndüğünde aracını çalıştıramıyor. En bilindik yöntem “vurdurma” hemen çevreden gelip ” bir el atında çalıştıralım şunu” modudur hemen herkeste bulunur. 3 gün boyunca mazot mompasından, aküye, takviyeden, vurdurmaya tüm işlemleri yaptıktan sonra konu bize lanse edildi hemen sorduk ” ekranda kilit işareti var mı ” evet işte bu bir ” immobilizer arızası ” buna başka verilecek somut bir örneğim malesef yok. Devamini Oku»

Renkli Fiat anahtar

Renkli fiat sustalı anahtar hizmeti resmen başlamış bulunmaktadır. Yeni DobloFiat 500 ve Punto Evo gibi piyasada sıkça karşılaştığımız otomobillerin sahipleri ne hikmetse araçlarının rengine göre ürün istiyorlar bizde bu açığı zamanında kapattık. Yukarıda görmüş olduğunuz renkli fiat sustalı anahtar modellerinden biri sizin olabilir bu sadece uzaktan kumanda ve immobilizer aktarıldığında hemen kullanıma başlayabileceğiniz bir ürün olan renkli fiat anahtarı kolay montajıylada benim gözümü doldurmuştur.

Biliyorsunuz Grande Punto modeli tombuldur yani Evo modelinden biraz daha kaba ve kalındır bir kaç defa renkli dönüşüm için ricada bulunan müşterilerimize bu hizmeti verememiştik ancak otomobilleri ile birlikte geldiklerinde bu ürünü araca tanıştırabiliriz bunuda ek bir bilgi olarak sizlere verelim. Evvelce sadece yedek fiat anahtar konusunda isteklere cevap verebiliyorduk şuan ise sıfırdan uzaktan açıp kapatılacak şekilde cihazlarımızla programlıyoruz.

Zamak malzemeden diğer bir anlamı tutya dediğimiz demir tozu karışımından imal edilen bu ürünün susta mekanizması yaklaşık 8 ay sonra laçkalaşıyor yerinde durmayıp açılmaya yüz tutuyor.  Ozaman değimi yerindemi bilmiyorum bir bıçak gibi açık kalıyor buda ne cep bırakıyor ne cüzden hepsine zarar veriyor. Bizlerde buna karşı kasa ürettik ürettiğimiz kasalarıda renklendirdik iki isteği bir arada çıkartmış olduk.

Hemen herkesin aklına takıldığını düşündüğüm bir soruyu cevaplayıp konumuzu bitirmek istiyorum. renkli Fiat kumanda kasası diğer adı renkli Fiat sustalı kumanda kabı değiştirildiğinde tekrar kodlama veya kopyalama gerekmiyor hatta burada arabayı bağlayan bir durum söz konusu değil örnekle sabitleyek olursak bu durum bir insanın gömlek değiştirmesi gibi bişey yanı tamamen organiktir. Konumuzu kapayor aklınıza takılan sorulanızı iletmenizi sabırsızlıkla bekliyoruz. Hoşçakalın

Volvo anahtar sustalı kumanda çeşitleri

İçinde bulunduğumuz sektör okadar hızlı ilerliyorki sizlere ortalamaya vuracak olursak her gün birer yeni projelerden bahsediyoruz. Dikkat ederseniz Volvo anahtarı hakkında çok fazla sunum yapamıyoruz bunun tabiki belli başlı nedenleri var en önemliside sayısının, kullanıcısının ve üzerindeki arge çalışmalarının az olmasıdır. Nekadar az olursa olsun tabiki gün geliyor ve ihtiyaçlar belirginleşiyor ortada kalan son tüketicide çareyi araştırmada buluyor.

Söz konusu modellerden örnek verecek olursak Volvo S80, Volvo S60, Volvo S70, Volvo VC70, Volvo XC90 serilerinin yanı sıra Volvo S40 adlı otomobilede şuandan itibaren desteğimiz vardır. En belirgin ve pis sıkıntılarından birisi 4 yıldan sonra volvo anahtarı üzerindeki lastiklerin erimesidir ki eriye eriye çıplak bir hal alan bu ürünü yenileyebilirsiniz. Önemli bir noktayı dile getirdikten sonra birazda yine volvo s40 kumanda kabı diğer bir değime s40 kumanda kasası adlı üründen kısaca söz edelim. Sallama tarz dediğimiz bu kumanda vidasız üretilmiş olup tamamen geçmedir bir kaç kez pilini değiştirdikten sonra her yerinden çatlama meydana gelir tüketici ise çözümü çeşitli yapıştırıcılarla geçici olarak bulur ki bu ürünlerinde boşları bulunur ve değiştirilerek ilk günkü haline getirilir.

Üçüncü bir istek olan Volvo sustalı anahtar uygulaması hangi modelleri yapılabilmektedir birazda bunu ele alıp konumuzu dilerseniz sonlandıralım. Start vermeden önce şunu hemen söylemek isterim bu araçların uzaktan kumandasında sadece modifiye vardır yani iç tarafları birebir aynıdır yani birbirlerine tamamen uyumludur. Mesela karıdaki resimde uzaktan kumanda ve volvo anahtar ayrı ayrı görünmektedir işte bunu hemen yanında bulunan resimdeki sustalı modele döndürebilirsiniz. Araba ile uzaktan yakından bağlantısı olmayan bu uygulama ne sigorta şirketlerini, nede yetkili servisleri bağlar tamamen sizin insiyatifinizde olan bir durumdur ki müthiş bir hizmettir. Önümüzdeki günlerde farklı ürünlerin tanıtımını yapmak üzere şimdilik ayrılıyorum kıymetli zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim.

Nissan Almera Sustalı Anahtar

Bir önceki yazımızda Qashqai sustalı anahtar yapısından bahsetmiştik ürünleri piyasaya sürdüğümüz andan itibaren Adana – Çanaklale – Hatay – İzmir bölgelerinden telefon yağmuruna tutulduk. Hazırda bekleyen müşterilerimizin yanı sıra araştırma yapıp ulaşan kişiler deyimi yerindeyse Nissan Anahtar gönderim yarışına girdi ki bu bizi nekadar mutlu etti bilemezsiniz. Gelen numuneleri ham olarak  Qashqai bölümünde yayınlamıştık  fakat konuyu okuyanlar bilir orada dedik ki Nissan Almera modelinede aynı tasarım yapılabiliyor önümüzdeki bir kaç gün içinde illaki isteyen olur bizde direk kendi resimlerinden ekleriz.

Nitekimde öyle oldu demir uçu, kontak yapısı, uzaktan kumanda devresi ve logosu ortak olan Almera ile Qashqai otomobillerinin sahipleri şuanda teşekkür üstüne teşekkür ediyor ki bunlardan biride Berrin hanım ” şunu tüm samimiyetimle söylüyorum ki artık arabam içime siner hale geldi ” diyerek bizi kendinden daha çok mutlu etti. Hemen hemen küçük bir cep telefonu boyutlarında, sivri yapısıyla insanları zor durumda bırakan Almera Anahtarı artık 15 dakikada katlanabilir diğer bir değimle sustalı olabilmektedir.

Bir açma bir kapama olmak üzere toplam iki adet tuşu bulunan Almera Sustalı Anahtar üzerinde bagaj açma özelliği olmadığından dolayı malesef bizler bu özelliği sizlere yansıtamıyoruz. Arayan yaklaşık her 10 kişiden 7`si bunu soruyor hatta nasıl yaptıracağı konusunda bilgiler istiyor. Almera`nın kendi yapısında uzaktan kumanda üzerinden bagaj açma olmadığından dolayı bu düşüncenizden vazgeçmenizi daha hayırlı görüyoruz. Modifiye işlemlerine meraklı olanlarıda biliyoruz çok defada rastladık fakat bu Almera aracınızın orjinalliğini bozacak hatta garanti kapsamından dahi çıkartacaktır. Aküden bagaj kilidine ayrı bir hat çekilerek gerçekleşen bu işlem için biz gereksiz diyoruz. Can alıcı bir uyarı olduğu için sizlerinde bilgisini istedik güzel bir hafta olması dileğiyle şimdilik hoşçakalın.

 

Chrysler 300 M Anahtar

Şahsım olarak en çok gözüme çarpan modellerden biri olduğu ve kumandasından emin olduğum için Chrysler 300m anahtar adı altında haberi yayınlama kararı aldım. Fakat biliyorum ki aynı uzaktan kumanda CHRYSLER ASPEN, CHRYSLER 300, CHRYSLER 300M, CHRYSLER LHS, CHRYSLER SEBRING SEDAN, CHRYSLER SEBRING CONVERTIBLE ve JEEP modellerindede kullanılıyor nedeni Amerikan olmalarından kaynaklanmaktadır. Açıkça belirtiğimiz bu Amerikan araçlarınada desteğimiz başlamıştır. Klasik araç meraklıları doğal olarak araştırma yapıyor diğerleri gibi onlarda haklı olarak hizmet istiyor onlarda cebimize, çeketimize sıgdıramıyoruz yokmu bunun için bir kolaylık dediklerinde malesef diyip onlarıda kendimizide üzüyorduk. Artık chrysler sustalı anahtar uygulaması ile bu cevapları tarih ettik.

Amerikan araçlarının hemen hemen hepsinde Panic (panik) özelliğinin yanında bagaj açma özellidğide mevcuttur. 2 Buton, 3 Buton ve 4 buton olmak üzere toplam 3 çeşit olan bu araçların tümü için bizden yardım isteyiniz. Yukarıda verilen bilgiler taşıma zorluğu ve görüntü baz alınarak verilen bilgilerdi şimdiyse biraz zararuri ihtiyaçtan bahsetsez iyi olur diye düşünmekteyim. Bünyemizde barındırdığımız programlar sayesinde Chrysler Anahtarı kopyalanabilmektedir yıllardır yedeksiz kullanmış olabilirsiniz, arabayı yeni almış olabilirsiniz bunlar kesinlikle birer bahene olmamalı çünkü büyük teknolojilerle toplanan bu araçlar komple kayıp olduğunda bizlerinde işlerini güçleştiriyor. Devamini Oku»

Sonraki sayfa »