Archive for Haziran, 2012

Land Rover Sport yedek anahtar

Land Rover Sport & Range Rover Sport Yedek Anahtar

Türkiye`de şuanda bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğu içerisinde olduğumu ilk önce söylemek isterim. Şuanda Land Rover Sport ve Land Rover sport modellerindeki otomobillere yedek anahtar kopyalamaya resmen başlamış bulunmaktayız. İstinye Borusan Oto haricinde bu araçlara yedek yapabilen varmı bilmiyorum ama sanırım bir ilki gerçekleştirdik.

Land rover veya Range rover yedek yaparken araca 15 dakika ihtiyacımız oluyor bu zaman zarfı içerisinde gözünüzün önünde hazır ediyor eşleştirme gerçekleştirdikten sonra çalıştığını bizzat gösteriyoruz. Şunu söylemek istiyorum bu uygulama yapılırken otomobile herhangi bir müdahale yapılmıyor ( sökme, takma, kurcalama ) gibi aklınıza gelecek hiç bir durumun olmadığını bilmeniz gerekiyor. Tuşlarının delinmesi ve uzaktan kumanda üzerindeki swiclerin parçalanmasıyla yaşanan arızayıda yine aynı şekilde dakikalar içerisinde yok ederek ilk günki kadar temiz hale getirebiliyoruz.

Lazer kesim son teknoloji makinalarımızla çiziksiz bir şekilde standartlara uygun kasgo poliçelerinizde başınızı ağrıtmayacak olan bu uygulamamız için sizlerden gelecek olan ihtiyaçlara karşılık vermeyi beklemekteyiz. Programımızda kayıp olanı şuan için malesef devreden çıkartamıyoruz fakat yerine uzaktan kilitleyip açıldıktan sonra motoru çalıştıranı aktif hale getirebiliyoruz. Eğer sizin için kayıp olan hayati önem taşıyorsa art niyetli bir kişinin elindeyse veya çalındığını bizzat görüp müdahale edemediyseniz burada izlememiz gereken yol şu şekildedir. İlk önce otomobili Borusan`a götürüyorsunuz araca bilgisayar bağlayıp sizde olmayanı etkisizleştiriyorlar herhangi bir ücret alacaklarını zannetmemekle birlikte belki kayıt ücreti talep edebilirler sonrasında bize uğruyorsunuz aramızda zaten yaklaşık 400 Mt. mesafe var işinizi maximum 1 saatte bitirip sorunsuz şekilde ayrılıyorsunuz. Aracınızı örneğin Ankara, İzmit, Antalya v.b gibi çevrelerden alıpta İstanbul`a geldiyseniz böyle bir işlem yapmasanızda olur diye düşünmekteyim. Yeniliklerimiz devam ediyor önümüzdeki bir kaç gün içerisinde böyle güzel konularla tekrar birlikte olacağız şimdilik hoşçakalın.

Renault Fluence merkezi kilit arızası

Türkiye`de büyük ve kurumsal firmaların kiraladıkları yüzlerce Fluence`lerden bir kaçına müdahale etmek zorunda kaldık. Şirketlerin personellerine zimmetlediği bu araçların kapi kilit arızası yaşadığına şahit olduk. Bildiğiniz gibi binek tipinde kartlı sistem kiralık yani boş paketlerinde Fluence sustalı kumandalı anahtar kullanılmaktadır. Kartlarda şuan için herhangi bir sorunla karşılaşmasakta bu araçların kumandalarında uzaktan açma kapamada bir kaç defa şikayette bulunan müşterilerimizle tanışma fırsatı bulduk.

Renault Fluence uzaktan kumandalı anahtar arızası yaşayan herhangi bir kullanıcı mekanik olarak yapıyı kilitlediğinde sadece şöför tarafının kilitlendiğini gördükten sonra panikliyor neden çünkü aracın dört kapısı kilitlenmediği için sıkıntı doğuyor. Burada tüketicinin yapması gereken içerdeki merkezi kilit butonuna basıp dört kapıyı kilitledikten sonra eliyle şöför kapısını açar ve sonradan renault  fluence anahtarı ile kapıyı kilit göbeğinden kilitler böylelikle otomobil kilitlenmiş olur.

Önemli ve masraflı bir arıza olmadığını bilmelisiniz firmamıza geldiğinizde bir kaç dakika bekleyip Renault anahtarı anında hazırlanarak size teslim edilir. Bu otomobillerde yedek parça imkanımız var dolayısıylada müdahalemiz % 100 başarılı oluyor gelen bütün müşterilerimiz kiralık olduğu halde çıkan faturayı hep kendi ceplerinden ödedi çünkü prosedüre takılmayalım sonuçta araba bizim biz kullanıyoruz dediler tabiki bununda sebebi fiyatın makul olmasıdır.

Renault Fluence uzaktan kumanda üzerinden aracı kilitleme, aracı açma ve basılı tutulduğunda bagaja hükmetme gibi üç farklı özellik vardır kimi zaman kilitleme arıza yapsada kimi zamanda açma tuşunun çalışmadığını gördük. Herhangi bir fark gözetmeksizin arıza giderilebilmektedir  bu probleme ” merkezi kilit arızası ” denilmesi nekadar doğru olur bilmiyorum çünkü arıza otomobilde değil uzaktan kumanda üzerindedir fakat konuyla alakalı hiç bir bilgiye sahip olmayan internet başında olan kişiler bu şekilde çare aradıklarından dolayı bizlerde böyle bir haber yayınlayıp onlara ulaşabileceğimizi düşündük. Önümüzdeki günlerde sizlere Renault Fluence yedek anahtar hakkındada bir takım bildirimler sunacağız bir kaç gün içerisinde makinalarımıza versiyon sayesinde bu hizmeti verebileceğiz.

Hyundai i30 anahtar kabı

Pazartesi gününün ilk işini biraz önce yaptık bir rent a car firmasına ait olan Hyundai i30 otomobilin kumanda kabı parçalanmış şekilde önümüze geldi. Otomobili kiralayan müşteri kumandayı nasıl kullandıysa bağlantı noktasından kırılmış başka hiç bir yerinde herhangi bir müdahale görmediğimiz ürünü komple değiştirmemiz şarttı.

Bir daha açılmasın diye özel bir yapıştırıcıyla kapatılan huynadi i30 kumanda kasası herhangi bir işlem yapılması gerektiğinde ustayı parçalamak zorunda bırakıyor. Parçaladıktan sonrada malumunuz yenisine monte edip tekrar yapıştırıcıyla kapatıyoruz zaten pil yatağının arkasında ayrı bir kapak var o kapak kapatılmıyor uzaktan kumandanın pili değiştirileceği zaman açılıp 2032 kodlu pili monte ettikten sonra kullanıma başlanıyor.

Aslına baktığınızda çok kaliteli olan hyundai i30 anahtarı elektronik bir arıza verecek yolda bırakacak bir tasarımla üretilmemiştir fakat bu oynar parçanın zamaktan yapılması malesef böyle olumsuzluklar doğururarak tüketicinin tepkisine neden oluyor. İşte buradada bizler devreye giriyoruz yetkili servis fiyatı 370 T.L olan bu ürünü 50 lira gibi bir ücretle olumsuzlukları bertaraf ediyoruz hemde el emeği ve işliçik koymadan.

Yeni nesil makyajlanan tüm arabalarında ( Accent Blue, i20, ix20, i35 ) aynı ürün kullanan Hyundai otomobil sahipleri hizmetimizden yararlanmalıdır. Yukarıda bahsettiğimiz rent a car yetkilisinin sıkıntısı bankamatikteki işini halledinceye kadar sonuca ulaştı müşterimizin hayret ünlemi ise ” harikasınız ” şeklinde oldu. Söz konusu değişimin araba ile herhangi bir bağlantısı yoktur ürün orjinaldir kaskoda bir sorun yaşatıp sizi yolda bırakmaz bunlar hepinizin sorduğu ve merak ettiği konulardır. Nasıl bir İphone kullanıcısı istediği bir kılıfı değiştirip değiştirip kullanıyorsa buda aynen öyle bir karar verme biçimidir. Müşterilerimizin nekadar hassas olduğunu inçe eleyip sık dokuduğunu biliyoruz. Şehir dışında olupta işini gücünü bırakıp yerinden kıpırdayamayan müşterilerimize kargo ile servis yapabiliyoruz ürünün geldiğin çalışmama ihtimali % 0 olarak sabitlenmiştir.

Şimdiden hepimize iyi haftalar kolay gelsin.

Fiat ducato yedek anahtar

13.06.2012 Çarşamba günü gece saat 01:00 sularında İstanbul Beykoz`dan tarafımıza bir telefon açıldı sahil tarafına piknik ve yüzmek için giden Bahtiyar bey Fiat ducato aracının anahtarını denize düşürmüş saatlerce arama yapmışlar fakat herhangi bir sorun elde edememişler. Telefonda yaptığımız görüşmenin ardından hemen dükkanımıza gelip ekipmanlarımızı aracımıza yerleştirip Beykoz`a doğru yola çıktık. Fiat Ducato kilitliydi önce aracı açmalı daha sonra kapının kilidi sökülüp şifleri okuduktan sonra immobilizer kopyalama yapmamız gerekiyordu.

Beykoz`a vardık otomobilin kapısını açıp beynini söktükten sonra müşterimizin evine geri döndük uzatma kablolar ve aydınlatmaların yardımıyla gerekli müdahaleleri yaptık aracın başına dönüp bakalitleri topladık Ducato`yu çalıştırdık.   2007 yılından beri Fiat Ducato yedek anahtar yaptırmayı düşünen müşterimizin nekadar zor durumda kaldığını sanırım anlayabilmişinizdir. 48 Cripto megamos cam çip özelliği bulunan bu otomobil gerçekten büyük işçilik ve uğraş sonrası normale dönüyor.

Normal şartlarda dükkanımıza gelip 15 dakika ziyarette bulunsanız cebinizden çıkacak ücret tamamen kayıpken ücretten 4 kat daha az çok daha kısa sürede olacaktır. Karşılaştığımız bir çok olayı sizlere duyuruyor sizleri kendimize ortak ediyoruz bir kişiye dahi faydalı olsak bu bize yeter bu politikadan hiç ödün vermedik. Yetkili servislerde en uygun Fiat anahtarı yaklaşık 290 t.l civarındadır biz bu ücretlere tamamen kayıp olan arabalara hizmet ediyoruz aradaki uçurumun kıyasını tabiki sizlere bırakıyoruz. Devamini Oku»

Mercedes cls 350 anahtar

Maslak Atatürk Oto San. Sitesi Mercedes özel servisince bize getirilen aracın uzaktan kumandasında arıza olduğu söylendi fakat yaptığımız kontrollerde marşada hükmetmediğini anladık. Servis yetkililerine bakım ve onarım işlemlerinden sonra otomobili bize bırakın üzerinde çalışalım büyük ihtimalle çalışır hale getirebiliriz dedik.  Bu zamana kadar hiç Mercedes cls 350 anahtar tamiri yapmamıştık nasıl bir yapıya sahip bilmiyorduk yaklaşık olarak 45 dakika gibi bir sürede gerekli incelemeleri yapıp müdahede bulunduk daha sonra şakır şakır çalıştığını gördük içimizi büyük bir sevinç kapladı nedeni ise 300 euro fiyat biçilen bir ürünü yok pahasına geri döndürdük.

Servise haber verdik otomobilin sahibine ulaşın durumu bildirin diye kendileri inanamadılar gerçekten çalışıyormu gibi bir soru sormaktan malesef kendilerini alamadılar. Üzerinde çatlaklar vardı Mercedes anahtarı icin kumanda kabı hizmeti veriyormusunuz tamamen sıfırlansın 5 sene daha içimiz rahat olsun diyen servis müdürüne ” tabiki ” dedik. Yukarıda gördüğünüz resmi bizzat kendim çektim çalıştığını sizlerinde görmesini istedim ki nasıl bir hizmet olduğunu anlayın.

Arabaya yaklaştığında kapıların otomatik açıldığını uzaklaşıncada kapandığını görmekteyiz hatta içine oturduğunuzda kumanda cebinizde olsa dahi arac çalışabilmektedir. Kimi araçlarda bu özelliğin çalışmadığını servisteki teknik ustalardan öğrendik bizim onarımımızın ardından tesadüf araç tüm özelliklerini aktif etti. Mercedes cls 350 anahtar pili 2016 olup toplam iki adettir değiştirmek için ilk önce metali çıkartmalı sonra arka kafayı içindeki kücük yaylı mekanizmayı itip çıkartmalısınız. Toplam üç adet butonu bulunan bu ürün açma – kapama ve bagaj olmak üzere üretilmiştir.

Sonraki sayfa »