Archive for Temmuz, 2012

Chrysler – Jeep – Dodge sustalı anahtar

Amerikan araçlarının devlerinden olan Chrysler, Jeep ve Dodge üçlüsünün kumandaları artık sustalı anahtar diye tabir ettiğimiz katlanabilir modele çevirilebilmektedir. Marka ve modele göre değişiklik gösterin bu ürünlerin kontak ve ile kapı kilitlerinin profilleri aynıdır sadece bazı özellikler değişiklik göstermektedir bunlara örnek  bagaj açma, panic butonunu verebiliriz.

Son derece kullanışlı olan bu araçların anahtarları için aynı şeyi söylememiz malesef mümkün olamıyor. Uzaktan kumanda üzerindeki loogoların silinip düşmesi malesef üç otomobildede ele alınacak sıkıntılardandır. Chrysler Sustalı anahtar, Jeep Sustalı Anahtar ve Dodge sustalı anahtar yapılışından bahsederek aç farklı otomobil sahiplerinide bilgilendireceğiz.

Dediğimiz gibi butonları yırtılmış, işlevini yitirmiş veya hiç bir problemi olmayıpta kalem gibi ceplerini delenler için bu uygulama mükemmel fayda sağlar. Süreç nasıl işliyor bunuda kısaca el alalım bir kere şunu bilelim resimde gördüğünüz ürünlerin üzerinde metalde mevcuttur metali biz kendimiz açıyoruz akabinde uzaktan kumandayı yerleştirip pilin montajiını yaptıktan sonra ürünü kapatıyoruz hiç bir kodlama, tanıştırma işlemi olmadan kullanıma başlıyorsunuz. Durumun immobilizer ile bir bağlantısı yoktur güvenliği herhangi bir şekilde etkilemez. Eski kasayı sizlere taktim edip saklamanızı söylüyoruz nedeni eski haline getirmek istemenizden ileri gelmektedir o işlemde sadece 5 dakika sürmektedir yani kesme, biçme, bozma ve parçalama gibi bir şeş aklınızın ucundan dahi geçmesin tüm okurlarımıza keyifli sürüşler diliyoruz.

Renault Clio 3 uzaktan kumanda aç kapa yapmıyor

Son zamanlarda dikkatimi çeken arızalardan yine bir tanesini sizlerle paylaşacağım. Renault`un Clio 3 ve Fluence modellerinin Sustalı yani katlanabilir anahtar olanlarında uzaktan kumandanın zaman zaman açmadığını görmekteyiz. Beş basılıp bir açılıyor bazen tek seferde açıyor bazen ise bastiğiniz halde herhangi bir hareket olmuyor bunun sebeplerinden bahdetip sanıl çözüm bulunuyor sizlere bu konuda yardım etmeye çalışacağım.

Bahsettiğimiz renault clio 3 anahtar içerisindeki elektronik devre üzerinde bulunan butonları Fransız mühendistler hatalı kullandıklarından böyle bir hata meydana gelmektedir. Switch`lerin sivri ve sert olması uzaktan kumanda üzerindeki koruyucu lastiği delerek direk plastikle temas ediyor buda uzaktan kumandaya basıldığında tıkır tıkır hissedilen hassasiyeti vermiyor dolayısıylada ürün sağlıklı çalışmadığı için araba kilitlenip açılmıyor.

Çalışmasını etkileyen diğer bir yazılım olan immobilizer  burada tamamen bahsedilmeyecek bir kavramdır çünkü konumuz ile alakalı değildir kesinlikle birbirleri ile bağlantı kurulmamalıdır. Burada yapmanız gereken sadece renult clio 3 anahtar kabı değişikliğine gitmenizdir. Aynı şekilde otomobili Renault Fluence olan kişilerde tabiki kumanda kasası değiştirebilir bu otomobillerin birbirleri ile bir farkı yoktur sadece Clio aç-kapa sekmesiyle Fluence ise aç-kapa ve bagaj özellikleriyle çalışır. Yine herzaman ki gibi önerimiz uygulamaların uzman kişiler tarafından yapılmasıdır bazı müşterilerimiz gibi sizlerde illaki bizden destek almak istiyorsanız ozaman ürünlerini kargoya vermelisiniz. Amacımız hiç bir bilginin gizli tutulmamasıdır sizlerin bunları bilmesi olmazsa olmazdır üç kuruşluk işler için sömürülerek paralarımızı dışarı götürenlerin karşısında bir karınca kararınca durmaktayız umarız bir gün tüm otomobil yedek parça sektörüde bu şekilde düşünür. Yeni arabalar ile birlikte yeni yeni arızalar, problemler ve tüketici şikayetlerini sizlerle paylaşmaya  devam edeceğiz elbetteki bu şikayetlere çözüm bulmak bizim işimizdir. Türkiye`nin dışınca Kıbrıs, Almanya, Hollanda, Fransa ve Güney Afrika bölgelerine kadar destek verdik ordaki insanları doğru şekilde yönlendirip çözüm ürettik bizim daimi amacımız ucuz, kısa süreli ve şikayetsiz bir hizmet anlaşıdır.

 

Nissan note yedek anahtar

Nissan`in kücük, zarif ve bir okadarda tercih edilen modellerinden biri olan Note`ye yedek anahtar yaptık. Semtimizde hikamet eden ancak servisten başkasının yapamayacağını düşünen müşterimiz vitrindeki sergimizi gördükten sonra sordu ve benim bir tane Nissan note anahtar var elimde oda kayıp olursa mahfolurum ne yapmam gerekir diye sorduktan sonra kendisine bir bardak çay ikram ettik daha sonra ruhsat sahibi olduğunu öğrendikten sonra işlemleri sırasıyla takip ettik.

Nissan note uzaktan kumandalı anahtar kopyalamadık çünkü müşterimizin talebi bu yöndeydi ben elimdekini kaybettikten sonra aracımı kullanıyım ve kaskomda sıkıntı yaşamıyayım benim için yeterli demesi üzerine bizde sadece immobilizer aktif edip aracını çalıştıranını yaptık.  Hatırlarsanız daha önce nissan qashqai sustalı anahtar  bildirisi yayınlayıp onları katlanabilir yapabildiğimizi sizlere duyurmuştuk işte Nissan Note`ninde uyumlu olduğunu bilmelisiniz. Üzerinde bagaj açma özelliği bulunmayan otomobil sadece aç kapa özelliğine sahiptir. Ayrıca stoklarımızda barındırdığımız yedek parçalarla birlikte bu ürün için garantili onarım gerçekleştirebiliyoruz. Kendi aracı çalıştıranın üzerinden kopyasını alarak başarıya ulaşılan sistemde otomobil ile herhangi bir bağlantımız bulunmamaktadır.

Mini Cooper Smart anahtar kabı

Daha önce mini cooper kumanda kabı satışı yapmaktaydık bunların duşları delinme gösteriyor bizde bunları sıfırlıyorduk. 2005 yılından sonra Mini cooper smart key diye tabir ettiğimiz yuvaya oturtmalı anahtar yapısını kullandı bu ürünlerde önceki serilerdeki gibi metal anahtar ve pil bulunmuyor aynı yeni nesil Passat`lardaki gibi yuvaya oturtarak çalıştırılıyordu.

2012 yılına geldiğimizde yaklaşık olarak 6 yıldır çalışmakta olan mini cooper smart anahtar pil sorunu vermeye başladı sarj tutmadığı için açıp sıfırlamak zorunda kaldığımız ürün açılmaya müsait olmadığından dolayı malesef zedelenmelere mağruz kalıyordu. Yeni ürünlerle birlikte siparişini geçtiğimiz mini cooper smart anahtar kabı açıp onarımını gerçekleştirdiğimiz müşterilerimize güzel bir hizmet olacaktır ki bunun yanı sıra problem yaşamayıpta titizliğe önem verenler icinde iyi bir firsat diye düşünmekteyiz.

İç yapısı Bmw`ler ile aynı hiç bir değişiklik yok sadece kendine özgü bir tarzı bulunan mini cooper smart anahtar kabı tamamen orjinal ve kaliteli bir üründür. Montajını yine herzaman ki gibi bizim yapmamızı doğru buluyoruz aksi halde 350 Euro değerinde olan bu ürünü tamamen kayıp edebilirsiniz. Cooper smart key etrafında bulunan nikelaj görünümündeki plastik üzerindeki kaplamalar belli bir zaman sonra çatlayıp dökülüyor buda malesef hoş bir görüntü vermiyor yeni üründe çemberinde sıfır olduğu gözlerden açmadı.

Asvalt üzerinde düşüp birazda yuvarlandığında derin çizikler oluşan smart kumanda yaklaşık 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde geri iade edilebilmektedir. Üzerinde yanyana açma, kapama ve bagaj olmak üzere toplam 3 adet özellik vardır mini cooper smart kumanda üzerindeki kilitleme butonuna basılı tutulduğunda camlarıda kapatabilirsiniz. Ayrıca bizim cihazlarımızla bu model arabaların anahtarlarını okuttuğumuzda orjinal kilometresini görebiliyoruz eğer araç ile oynandıysa göstergede farklı anahtar üzerindeki kilometre farklıdır isterseniz sizlere bu bilgiyide verebiliriz.

Otomobillerde Cam filmi Cezası Yasal Değil

Trafikteki bay ve bayan olmak üzere hepimizi yakından ilgilendiren büyük bir problem olan cam filmi için güzel bir haber gördüm. Otomagazin.net sitesinin manşet olarak yayınladığı cam filmi cezası yasal değil makale sanırım sizinde ilginizi çekecektir. Hemen alıntı yaptım ve siz değerli okurlarımızla paylaşmak istedim. Konu şu şekilde ” Sakarya 4ncü Sulh Ceza Mahkemesi aracına camına siyah film taktırdığı gerekçesiyle trafik ekiplerince 154 lira trafik cezası kesilen avukat Vacit Öktem’in itirazı üzerine cezayı iptal etti. İşte gerekçe

Sakarya 4ncü Sulh Ceza Mahkemesi, araçına camına siyah film taktırdığı gerekçesiyle trafik ekiplerince 154 lira trafik cezası kesilen Sakarya Barosu Avukatlarından Vacit Öktem’in başvurusu üzerine, araç camlarına film takılmasının yasal olarak suç teşkil etmediği gerekçesiyle kesilen cezayı iptal etti. Avukat Vacit Öktem ‘Trafik ekipleri kanunu farklı yorumluyorlar’ dedi
Sakarya Barosu Avukatlarından Vacit Öktem 4 Haziran 2012 tarihinde kendisine ait 54 AV 117 plakalı araçla Adapazarı Adliyesinden, bürosuna gelirken ,Sakarya Emniyet Müdürlüğü Şehiriçi Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı kontrollerde, araçının camında siyah film olduğu gerekçesiyle trafik cezası makbuzu tanzim edildi.

Trafik ekipleri avukat Öktem’e Karayolları trafik kanununun 30/1-b maddesinden dolayı 154 lira para cezası kesince Avukat Öktem cezanın kaldırılması için mahkemeye başvurdu.

İtirazı inceleyen Sakarya 4ncü Sulh Ceza Mahkemesi avukat Öktem’i haklı bularak Sakarya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen trafik cezasını iptal etti

Mahkeme gerekçesiyle şunları yazdı: Devamini Oku»

Sonraki sayfa »