Archive for Eylül, 2012

Porsche Cayenne anahtar kayıp

28.09.2012 Cuma günü resmen Porsche cayenne yedek anahtar programlamasını başardık. Araba görüntüsünde olan bu ürünü İzmir`den bir müşterimize yaptık. Doğuş Oto tarafından 1.100 t.l fiyat verilen müşterimiz yaptığı araştırmalar sonucunda bizimle iletişime geçti yaklaşık olarak 2 saat gibi bir sürede araç ile iletişimi sağlayıp problemi çözdük.

Lakin şöyle bir sorun vardı porsche cayenne anahtar kayıp mı yoksa çalındımı bu bir soru işaretiydi ve araç sahibi tedirgindi kendisine diz üstü bilgisayar programımızdan bilgileri gösterdik araçta toplam sayıyı delil olarak sunduk. Niyeti bozuk bir insanın eline geçtiğini düşünürsek planı bu şekilde etkisizleştirmiş olduk. Otomobilin satışını yeni yaptıysanız ve yedeksiz almak zorunda kaldıysanız  sizlere ısrarla tavsiye ettiriyoruz önce kimde olduğu belli olmayan cayenne kontak anahtar etkisizleştirilip yerine yenisi yapılmalıdır. Daha önce bizleri arayıpda yedek isteyen müşterilerimizden özür diliyor programı olmadığından dolayı bünyemize dahil edememiştik şimdilerde sizleri ofisimize bekliyoruz.  Son olarak şunuda dile getireyim cayenne kapı kilidini elinizle sağa doğru çevirdiğiniz camlar ve tavan otomatik olarak kapanacaktır. Eğer eğer ürünü kontağa taktığınızda kotak ” şırak ” diye bir ses vermiyor ise iletişim bozukluğu olduğu nettir ortada bilinmeyen bir arıza meydana gelmiştir onarımı tarafımızca müdahale edilerek bertaraf edilebilir. Ayrıca Porsche anahtar kabı ve kumanda kutusu içinde bizlerle iletişime geçin ama sakın kendiniz sipariş edip uğraşmaya kalkmayın ürün ömür boyu açılmamak üzere imal edildiği için zarar vermeniz kaçınılmazdır.  Yararlı bir konu olduğuna inanıyor herkesi bilgilendirmemiz adına sosyal medyada paylaşım yapmanızı önemle rica ediyoruz.

Honda uzaktan kumanda nasıl kodlanır

Şimdi size Honda Civic, Honda jazz ve Honda City modellerinin uzaktan kumanda kodlama prosedürünü aktarıp kumandalarınızı aktif etmenize yardımcı olacağız. Öncelikle şunu söyliyeyim verilen komut ve bilgiler 2006 yılından sonraki modeller için geçerli değil onlar malesef cihaz ile kodlanabilen bir yazılıa sahiptir. Öncelikle yapmanız gereken uzaktan kumandanın pilini kontrol edip sıfırı ile değiştirmenizdir eğer değişim hakkında bilginiz yok ise telefonla bizden destek alınız.

Yapılacak işlem : Honda kontak anahtarı kontağa takılır kontak açılır kilitleme butonuna basılır tekrar kontak kapatılıp açılır ve kilitleme butonuna basılır bu uygulama kapıların kilit cubukları aşağı inip çıktıktan sonra bırakılır kumandanın diğeri birinci kumanda kodlandıktan sonra işlem yapılmadan butonuna basılır ve işlem tamamlanır. Fakat tekrar söylemeyi uygun görüyorum bu işlem 2005 yılına kadardır 2006 ile üstü modellerde geçerli değildir. Biz bildiklerimi saklamaya değil paylaşmaya adadık kendimizi eğer yazdıklarımızla istediğiniz verimi alamadıysanız bizi arayın telefondan sizlere uygulamayı yaptıralım.

Ford Focus 3 kontak anahtarı

Yeni piyasaya sürülen Ford Focus 3 kontak anahtar sıkıntısı yaşayanlar bizlere tek tek ulaşmaya başladılar. İlk defa bukadar yeni bir aracın bukadar kısa sürede arıza yaptığına şahit oldum. Ford focus 3 uzaktan kumanda birdaha açılmayaçak şekilde kapatılmış arkadaki focus ambleminin altında pil var kapak kaldırılınca değiştiriliyor fakat tamir, müdahale veya gözden geçirme gibi bir alternatif bulunmuyor. Ömürlük bir ürün ürettiklerini düşünen üreticiler bu ürünleri nerede nasıl test ediyor onuda bilemiyorum fakat diyebileceğim eğer yeni nesil Ford Focus 3 aracınız var ise durum sanırım vahim.

Ürün deyimi doğruysa karpuz gibi ikiye ayrılıyor bu elden ele atmadan, sırtının üzerine düşmeden ve üretimden kaynaklı biz dükkanımıza gelen hatta şehir dışından gönderilen bu kumandaları şuanda onarıyor gerek duyarsakta kasasını değiştiriyoruz. Otomobilde uzaktan kumanda ile camların yukarı kalkma özelliği mevcut aynı şekilde özelliği kullanabileceksiniz herhangi bir değişiklik  orjinalliği devre dışı bırakmak kesinlikle ilgi alanımız değildir. Ele aldığım bu konuyu yazarken bir yandanda tamiriyle uğraştığım ford focus 3 kontan anahtar sahibine teslim edildi. Uzaktan kumanda arızası yaşıyorsanızda elektronik anlamda onarımlar gerçekleştiriyoruz bize ulaşmanızı önerir teşekkür ederiz.

Yani Clio Hb Satışa Sunuluyor

Otomobilgazetesi.Com sitesinin haberini incelediğimizde gördük ki yeni Clio Hb önümüzdeki günlerde trafiklerdeki yüzünü gösterecek. Araca ön taraftan baktığımızda yeni kasa Volkswagen Polo yu andırdığını söylemek sanırım doğru olur. Şimdi geçelim otomobilgazetesi.com adlı paylaşım sitesinin arac hakkında neler düşündüğüne.

Yeni Clio, Renault’nun yeni kimliğinin ve yeni tasarım anlayışının ilk temsilcisi. Renault Tasarım Direktörü Laurens van den Acker, Yeni Clio’yu konsept tasarımı DeZir’den ilham alarak tasarladı. Yeni Renault kimliğini yansıtan büyük Renault logosu DeZir’den sonra ilk defa bir seri üretim modelinde, Yeni Clio’da uygulandı.    Yeni Clio ile birlikte segmentinde en zengin ve fabrika çıkışlı en geniş kişiselleştirme imkanı sunuluyor. Müşteri sadece dış görünümde değil, iç ambiyansta da seçimine göre kendi Clio’sunu yaratabiliyor. Yeni Clio’da üstün teknolojik bir mültimedya sistemi yer alıyor. Bu yeni tasarım otomobil, üst segmentelere yaraşır, “Sınıfının en iyisi” olan teknolojik ekipman seviyesine sahip. 7” (18cm) dokunmatik entegre ekran, optimize edilmiş ergonomi ve modern tasarımı ile maksimum konfor ve eğlenceyi birarada sunuyor. o    R-NAV ile pratik ve kullanışlı dokunmatik ekran navigasyon ve mültimedya sistemi
o    R-LINK ile Yeni Clio bir ilke daha imza atıyor. Araca entegre bu mültimedya tablet, araca ve internete bağlı, TomTom Navigasyon ve sesli komut, 3D Sound by Arkamys üç boyutlu ses sitemi, R-Sound Effect, R-Link store gibi birçok özelliğe sahip. R-Link 2013 yılından itibaren müşterinin beğenisine sunuluyor olacak.
Yeni Clio ekonomi ve çevreci özellikleri ile dikkat çekiyor. (Dizel’de 93 g CO2 / km ve 3,6 l / 100 km ile benzinli’de 105 g CO2/km ve 4,5 l /100 km ile çok rekabetçi) Yeni Clio ile birlikte, segmentinde referans olacak, sürüş keyfi ve yakıt tasarrufunu birarada sunan 2 yeni motor seçeneği bulunuyor.      o    Energy Tce 90bg: 898cc’lik bu küçük hacimli motor ile Renault, benzinli motor iddiasına geri dönüyor. Renault dünyasında ilk kez kullanılan 3 silindirli bu motor ile pazarda daha önce 1.5 dizel motor ile gerçekleştirdiği devrim gibi bir devrim yapılacak.
o    Energy dCi 90bg: Renault dizel motorlardaki efsanevi gücünü Stop & Start ve 220Nm tork ve 3.6litre gibi çok düşük yakıt tüketimi ile devam ettirmeye hazırlanıyor.
Yeni Clio, ilk ekipman seviyesinden itibaren segmentinde en donanımlı güvenlik ekipmanlarına sahip: ESP, Hız Regülatörü, Sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları. Yeni değerlendirme standartlarına göre EuroNCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız alan yepyeni tasarımıyla Clio, aktif ve pasif güvenlik alanında en yüksek seviyeyi hedefliyor. Titizlikle tasarlanan Yeni Clio en zorlu Renault kalite standartlarına uygun olarak Bursa Oyak Renault Fabrikaları’nda ve Fransa’da Flins’de üretiliyor. Clio HB Türkiye’de 10 Ekim 2012 tarihinde 29.490TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Joy, Touch ve Icon olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi ve 2 benzinli, 2 dizel motor seçeneği ile tüketicinin beğenisine sunulacak. Yeni Clio Sport Tourer ise 2013 yılının ilk çeyreğinde pazara sunuluyor olacak. Devamini Oku»

Volvo S40 Anahtar

Günün ilk saatlerinde Volvo s40 modelinin anahtarıyla uğraştık müşterimizin şikayeti doğrultusuyla nasıl bir çözüm getirdik buyrun birlikte ele alalım. Yapmış olduğumuz sunumlar bilmelisiniz ki direk son kullanıcıyı baz almaktadır sorunlar ele alınırken insanlar kullandıkları araçlar ve problemlerine göre kategorize edilmektedir. Mesela Volvo S40 anahtar problemi bir çeşittir bunlardan en can sıkıcı olanı ise elastik yapıya sahip olan kafasının erimesi çirkin görünmeye sebep oluyor bununla birliktede taşıma zorluğu çıkartıyor.

Elastik kısmı erimiş s40 anahtarı çeşitli yöntemlerle düzgün bir şekilde eritiliyor içerisindeki elektronik parça ( immobilizer ) çıkartalıp yenisine aktarılıyor hemen ardından lazer kesim makinamızla ucunu açtıktan sonra volvo logosunu takıp sizlere ürünü teslim ediyoruz. Yaklaşık olarak 10 dakika süren bu işlemde 35 t.l gibi bir rakam sizlere fatura gediliyor buda yetkili servis fiyatlarına göre oldukca uygun hatta gülünç bir fiyattır. İşte üst tarafta gördüğünüz resim bunun açık delilidir. Diğer dikkat çektiğim bir hususta Volvo s40 kumanda kabı sıkıntısıdır bunun problemide sert plastikten imal edilmesidir bir insan boyu mesafeden düştüğünde çatlayan ve belli bir zaman sonra uzaktan aracı açıp kapatmayacak kadar rezil bir duruma düşün bu ürününde komple dış kasası mevcuttur ürünün değişimi için profesyönel bir el aramanıza gerek yok bu değişimi rahatlıkla yapabilirsiniz. Ürünler tamamen kaliteli olup orjinal neteliğindedir yetkili servisler dahil olmaz üzere ülkenin dört bir yanından taleplerin olmasi bizi oldukca mutlu etmektedir. Örnek verecek olursak s40 anahtarı ve s40 uzaktan kumanda kasası değişikliğiyle birlikte Elli lira vermeniz yeterli olmaktadır. Bilgisini vermiş olduğumuz ürünlerin herhangi birinden sorun yaşıyor ve riske girmek istemiyorsanız extra bir işçilik ücreti talep etmeksizin gereğini yapıyoruz.

Sonraki sayfa »