Archive for Aralık, 2012

Dacia Sandero Yedek Anahtar

dacia sandero yedek anahtar

Bugün 29.12.2012 Cumartesi günü ilk kez 2011 model Dacia`nın Sandero modeli ile haşır neşir olma imkanı bulduk. Otomobilde iki butonlu uzaktan kumanda var onu biliyorduk obd giriş yeri torpito gözünde olan bu arabayı bilgisayara bağladığımızda hüsrana uğradık meğer Renault otomobilin yazılımını değiştirmiş seni nesil araçlarla aynı güvenlik paketini uygulamış. Çayırbaşı Sahil Güvenlik kurumunda Tegmen olarak görev yapan arkadaşımızın ısrarı üzerinde altından girdik üstünden çıktık dacia sandero yedek anahtar kopyalamayı başardık.

Dacia Sandero`yu öyle bir üretmişler ki deyimi doğru olursa tam bir gıcık bir sistem farz edelim kumanda çalışmıyor veya kayıp oldu şöför tarafından çevirip elinizle açtığınızda sadece şöför kapısı açılıyor diğer yolcular bekliyor siz içeri oturacaksınız merkezi kilit butonuna basıp insanları içeri davet edeceksiniz bir hayli zor bir durum. Yetkili servisi bekleyecek olursanız ortalama süre 21 gün ücretine gelince 430 t.l civarındadır. Yeni yeni cihazlarla her sene satışa sunulan otomobillerin lisanslı yazılımlarını bünyemize katıyoruz yukarıda kısaca bahsettiğimiz müşterimizim sıkıntısınıda zaten bu şekilde çözebildik.

Bizim isteğimiz sadece ruhsat sahibi olmanızdır bunu ibraz ettiğiniz taktirde sizlere yardımcı oluruz. Eğer otomobilinizi renault yetkili satış merkezlerinden aldıysanız sorun yok bu kurumlar sizlere zaten yedekle birlikte teslimat yapmakla yükümlüdür. Fakat herhangi galeriden veya açık oto pazarlarından beğenip satın aldığınız araclarda dikkatli olmanız gerekiyor yedeği mutlaka istemeli kayıp ettik, sonra vereceğiz veya satışı yapalım getirtelim diyerek sizleri kandırmalarına izin vermeyin. Oldu birkere altık olan oldu diyorsanızda mutlaka verilmeyeni iptal ettirin ki kafanız rahat olsun.  İnsanların özellerinin yavaş yavaş kayıp olduğu ülkemizde adresinizin rahat bulunabileceğini unutmayın bu önemli bir durumdur.

Dacia Sandero yedek anahtar yaparken biz aracı bırakıp bizlere emanet etmenizi istemiyoruz, sizleri herhangi bir odada bekletmiyoruz yaptığımız işlemler tamamen şeffaf ve sizlerin nezaretinde gerçekleşmektedir. Şahsım olarak ben müşterilerimiz bilir makinanın ekranına bizzat bakmanızı istiyorum ” bakın hafızadaki anahtar sayısı 2 ” deyip sizleride şahit tuttuktan sonra kumandaları teslim ediyorum. Dacia Sandero`nun hafızasına maximum 4 adet uzaktan kumanda programlanabilir şirket yetkililerine belki bu bilgi lazım olabilir. Şimdilik söyleyeceklerimiz bukadar bizim eksik bıraktığımız veya sizlerin aklında kalan soruları bizlere iletişiniz iyi günler iyi haftalar dileriz.

Chrysler 300C Anahtar problemi ve aracın çalışmaması

Yağmurlu bir cumartesi günü yaşadığımız bir olayı daha sizlere duyurmak için klavyemizin başına geçtik. Bir özel şöför gelir bizlere şunları söyler ” yaklaşık olarak 2 ay boyunca istanbul`un hemen yeryerinde yolda kaldık ve kaldırımız yerde patronumu taksi ile gideceği yere gönderdim kendim aracın başında kalıp saatlerce çalışması icin chrysler 300c anahtarını kontağa sokup çıkarttım bazen bileklerim ağrıyordu onunla uğraşmaktan nedendir bilmiyorum bir türlü patronumu aracı servise götermek için ikna edemedim. Sen bir televizyoncuya götür baksın Diyarbakır`da kaldık bir telefoncuya götür baksın dedi her seferinde bir şekilde çalıştırdık aracı ben artık İstanbul`un yoğun trafiğinde yolun ortasında kalmaktan sıkıldım. Bana Eminönü`ne yönlendirdiler sonuç alamadım, Topkapı`ya yönlendirdiler sonuç alamadım artık kendi cebinden yaptıracaktım durum bukadar vahimdi. ” dedi.

Herzamanki gibi gülümsedim ayrıca görmeniz içinde chrysler 300c anahtar görselini sizlerle yukarda paylaştım bir haline bakın adeta savaştan çıkan gazi gibiydi uzaktan kumandası çalışmıyor arabanın kontağını döndürmüyor garip bir durumla karşı karşıyaydım. Neyse tezgaha geçip üzerinde çalışmaya başladım yaklaşık bir saat kadar uğraştıktan sonra ümidi kestim yenisinin yapılması gerektiğini söyledim patronu izin vermedi bir şekilde çalıştır gel dedi sorun şuki araç artık çalışmıyor dükkanımızın önünde kalmıştı. Mecburen daha fazla ilgi göstermeli bir şekilde müşteriyi buradan göndermeliydim yapacak başka bir şey kalmamıştı. Şöförün alçak gönüllülüğü ve çaresiz bakışlarından dolayı yapmak için biraz daha çaba gösterdim.

Biliyorsunuz bu chrysler 300c anahtar yapısı mercedes ile aynı kontağa taktığınızda ” jııııt ” diye bir ses duyarsınız bu ses hissedilmediğinde otomobil katiyen çalışmaz. Programlama cihazlarımız vasıtasıyla biz kontaga takmadanda arabayı çalıştırıp çalıştırmayacağını anlayabiliyoruz böyle bir teknolojiye sahibiz. Yani atıyorum Marmaris`te kalmış bir Chrysler marka arabanın başına gitmeden sadece anahtarı gözden geçirerek arızanın nerede olduğunun teşhisini koyabilir hatta tamirde edebiliriz. Sonunda elimizdeki yedek parçaların bolluğunun verdiği rahatlıkla aracı tıkır tıkır çalışır hale gelitirdim. Bin teşekkür, minnet ve dua ile ayrılan müşterimiz sizi hemen herkese tavsiye edeceğim büyük bir hizmet veriyorsunuz sanatınız harika diyerek yerimizden ayrıldı. Sizinde eğer aynen böyle bir ihtiyacınız veya sorunlarınız var ise bizimle iletişime geçiniz aynı şekilde sizlerede yardımcı olmak isteriz.