Archive for Şubat, 2013

Ford focus – Fiesta – Connect Yeni nesil sustalı anahtar dönüşümü

Ford focus, fiesta, connect yeni nesil sustalı anahtar

Bu kadar güzel bir uygulama ile sizlerin karşısına gerçmenin vermiş olduğu heyecan hiç kaybolmuyor bunu bir kez daha hissettim. Yukarıda yıldız işareti ile net olarak göstermiş olduğum ford focus, ford fiesta, ford connect ve ford fusion uzaktan kumanalı anahtar modelleni yine yan tarafında hemen yeşil parantez içerisinde belirttiğim yeni nesil Ford`ların şekline döndürmek artık bizim için çok kolay bir işlemdir.

İster elinizde uzaktan kumanda olsun, ister kayıp etmiş olun fark etmez hatta satın alırken teslim etmeseler bile hiç önemli değil nasıl olsa güvenlik amaçlı yaptıracak önlemini alacaksınız bu sebepledir ki duyurumuzu yaparak sizleri olumlu şekilde yönlenirmek istedik. Ford uzaktan kumanda kodlama ( tanıştırma ) veya ford uzaktan kumanda arabay nasıl tanıştırılır diye soracak olursanız şurada daha önce anlatmıştık sözünü ettiğimiz bu üründe aynı şekilde programlanabilmektedir herzaman söylediğimiz gibi amacımız orjinalitenin ışına çıkmamaktır. Peki neden Focus, Fiesta, Connect ve Fusion başlığı altında açtılar bu konuyu diye aklınızdan geçirmeniz gayet doğal bunun nedenide araçların birbirlerinden elektronik anlamda hiç bir farklılıklarının olmamasıdır. Mesela bir Focus kumandasını Fiesta`ya bir Fusion kumandasını ise Connect modeline programlamanız imkanlar dahilindedir.

Malesef bizim müşterilerimiz semt müşterisi diye tabir ettiğimiz türden hiç olmadı olmayacak bizim eyreti iş yapma gibi bir şansımızda kesinlikle yok çünkü biz mesleğimizi severiyoruz bunun neticesinde binlerce teşekkür ve minnet hatta dua alıyoruz. Mesela Ford Connect`ten bahsedeyim sizlere bu aracın elektronik immobilizer yazılımı bir focus ile aynıdır zaten eski modellere bakarsanız uçlarındaki metalleri ( çivi ) dediğimiz tiptendir ki şu son zamanlarda pantograf ( lazer ) kesim tercih edilmiştir kumandalar aynı yuvarlak ile sustalı arasındada bir fark yok elektronik devrelerinin çizimleri değişiyor dış kasa kalıplarıyla yeni kasa araçlara yeni nesil kumanda işleyiş aynen bu şekildedir. Sadece aracı çalıştıran kumandasız olan yedek anahtarlarınızı eşiniz veya çocuklarınız içinde dönüşüm yaptırabilirsiniz.  Tamamen kayıp veya çalıntı durumlarında hatta ve hatta çalındığında kilit sistemlerinin değişmesi konusundada bahsettiğimiz üç model içinde yardım talep edebilirsiniz. 

volkswagen scirocco anahtar ve kumanda hakkında bilmedikleriniz

Volkswagen Scirocco Anahtar

Genç hanım ve beylerin tercih ettiği spor otomobillerden birisi olan volkswagen scirocco hakkında yaptığım araştırmada elektronik ortamda anahtar ve uzaktan kumanda olarak konuşuyorum hiç bir bilgiye rastlayamadım bu nedenle kaleme almak istedim.  Yukarıda ismi geçen aracın gerek mekanik kapı ve kontak setleri gerekse elektronik yazılımları VAG grubu dediğimiz ( volkswagen, seat, skoda ve audi ) grubu ile aynıdır. Yeni kasa olarak piyasada satışa sunulan Scirocco`nun uzaktan kumandasındaki herhangi tuşların birine bastığınızda kırmızı ışığın sağ üst köşede yandığını görürsünüz ürün sökülemez içerisine herhangi müdahalede bulunulamaz tabiki biz bu durumda müstesna oluyoruz.

Örnekleyecek olursak galeriden bir Volkswagen Scirocco otomobil aldınız anlaşma ve sözleşmelerden sonra kitapçıklarla birlikte yedek istediğinizde olumsuz cevapla karşılaşmanız söz konusudur verildiyse zaten bir problem yok ozamanda dikkatli ve titiz kullanılmamasından mütevellit logo düşmesi, çizilmeler hatta bazı yerlerinde kırılmalar görünüyor olabilir. Hemen hevesle yenisini şipariş etmek çözüm değildir bilmelisiniz ki Volkswagen Scirocco anahtar ve kumanda kabı değiştirilerek pırıl pırıl bir hale getirilebilir. Detaylara indikce konumuz derinleşiyor burada kendinize çözüm yolu arayınız ihtiyacınız dahilinde bizlerle iletişime geçiniz.

Hale hazırda araştırmaları sonucu bizlerden destek alan müşterilerimizi yakın cevrelerinde bulunan arkadaşları veyahutta servisteki ustaların korkuttuğunu görmekteyiz. Samimiyetle konuşmak gerekirse bugün bir volkswagen scirocco anahtar Almanya`dan getirtilecek olursa 650 t.l civarında tabi getirirlerse beyin ve kilit sistemlerini değiştirme yoluna gitmezlerse ki çoğunlukla öyle yapmaktadırlar. Düşünsenize orjinal scirocco anahtar kasası değişikliği yaptığınızda maliyet nekadar düşecek ve şık bir görüntüye sahip olacak ürün çoğu müşterimizin olmazsa olmazıdır bu neden gittiği yerlerde masaya koyuyorlar hatta eşlerine dostlarına emanet olarak verdiklerinde bile utanıyorlar biz bunu yapmış olduğumuz ikili diyaloglarda şikayet olarak aldık. Onuda geçtim aracınızı Kasko yaptırıyorsunuz bunu yeni yeni söyleyenler var ama büyük ölçüde hala bir haber olan şirketler malesef var yedek yaptırın o şekilde işleminizi gerçekleştirelim demiyorlar sonra kapıdan arabam çalındı, sabah kalktığımda yerinde yoktu gibi üzüntülü bir dille bizleri arıyorsunuz bunları bilmelisiniz unutmayalım ki yeni nesil araçlar sadece çalıştırılarak götürülür. ( kaldırılıp kurtarıcı ile götürülenler müstesna ) Umuyorum ki sizlere bu makalemizdede güzel bilgiler verdik mağdur olmamanız adına bildiğimiz herşeyi aktardık. Kapatırken şunuda söyliyeyim. Volkswagen Scirocco uzaktan kumanda anahtar Pili 2032 olup arka kapağı söktüğünüzde görünecektir. 

Mini Cooper Anahtar Kumanda tamiri ve arıza

mini cooper anahtar ve kumanda tamiri görselidir

Marmaris Muğla`dan firmamıza gönderilen mini cooper uzaktan kumanda tam anlamıyla bir ölü gibiydi. Uzaktan kumanda üzerindeki butonları değiştirmişler bazı yardımcı parça kondansatörler yerinden çıkartılmış yani çalışması imkansızdı. Doğrusunu söylemek gerekirse bizde tamir edemedik ürün bizde yaklaşık olarak 1 ay kaldı daha sonra müşterimizin ricası üzerine imkanları bir hayli zorladık. Söz konusu mini cooper anahtar tamirini yapabilmek için çıkma mini cooper kumanda bulmak zorundaydık çünkü araba olmadığından dolayı deneme yanılma yöntemi ile baraşılı olamıyor tek seferde nokta atışı gerekliydi.Ortalama bir iş günü bu çıkma kumandaları aradık ve bulduk pilini değiştirdik uzaktan kumanda üzerinde bulunan orjinal butonları değiştirip eksiklerini tamamladık frekans metre ile yaptığımız kontroller yüz güldürdü otomobili uzaktan açıp kapatacağından emin olduk diyebilirim. Ortalama maliyeti 300 euro olan bu ürünü tamir edip onarmak çok mantıklı ve makuldür çıkış yoludur.

Yukarıdada belirttiğim gibi mini cooper uzaktan kumanda pili 2032`dir değiştirmek için arkasındaki valeo yazan kapağı tornavida ucu ile kastırıp çıkarttıktan sonra gözünüzün önünde belirecektir sonra değişim zaten çok basit ve kolaydır bu bilgiyide verdikten sonra konumuza devam edelim. Gerekli müdahaleleri yaptıktan sonra sizlerin araç üzerinde yapacağı herhangi bir eşleştirme tanıştırma işlevi söz konusu değil bizlere hep sorulan soruların başında geliyor bu araçlarda uyum otomatiktir eşleştirme ancak ve ancak sıfır ürün alındığında yapılır. Dolayısıyla bizlerin uzaktan yaptığımız onarımlar % 100 başarılı olursa geldiğinde tık diye kapıların açılıp kapandığını göreceksiniz. Eğer yeni bir mini cooper aldıysanız dış kabı tırnak darbelerine dayanamayıp patlamışsa eğer tüketicide önemsemeyip kalem v.s herhangi cisimlerle kullanmaya devam ettiyse büyük ihtimal orayı bozmuştur veya bozulacaktır bu değişimler için bizimle iletişime geçin yedek parça temini yapabilir sorunuzu çözmenizde yardımcı oluruz sizlere. Yukarıda belirttiğimiz elektronik devre 2001 ila 2004 modele ait elektronik devredir. Bunun bir üst modelinde bildiğiniz üzere yuvalı sistem kullanılmıştır. Yuvarlak şirin bir yapıya sahip olan bu ürünün etrafındaki gümüş çember çatlayıp kırılmaktadır. Mini cooper anahtarındaki nikelaj halka diye adlandırdığımız ürün elimizde var ister komple sizlere verelim isterseniz sadece halkayı  titiz müşterilerimiz için bu hizmetinde sunumunu yaptık. Yuvarlak tarzdaki bu ürünün yukarıda belirttiğimiz kumandadan diğer bir farklı yanida pilinin şarjlı olmasıdır sakın değiştirmeye kalkmayın onlar kontaktan sarj oluyor eğer çalıştırmama sorunu yaşıyorsanız mutlaka bizlerden bilgi alın.