Archive for Mart, 2013

volkswagen jetta anahtarımı kaybettim ne yapmalıyım

Volkswagen Jetta kontak anahtar

Değerli okurlar ve ihtiyaç sahibi müşterilerimiz bugün sizlere volkswagen jetta anahtarını kayıp eden kişilerin nasıl bir yol izleyeceğini anlatacağız. Bazı volkswagen araçlarda iki adet uzaktan kumandalı oluyor orjinalinde tabi doğal olarak kayıp veya çalıntı durumlarında araç sahibinin ( titiz insanlar ) müstesna umurunda olmuyor çıkartıyorlar sakladıkları yerden yola devam ediyorlar. Eğer aracı satıp değiştirene kadar aynı sorunla karşılazmaz ise sıkıntı yok kendileri gibi vurdum duymaz insanlara aracı satabilirler eğer aracı alan kışı bilinçli bir otomobil kullanıcısıysa kesinlikle satışı durdurur arabayı almaktan vazgeçer çok temiz ve içine sindiyse yine alır fakat hemen yerine yenisini ekletrirerek kendini garantiye alır.

Almanya`dan getirtilecek olan Volkswagen jetta kontak anahtar sanıyorum 450 t.l civarında tabi bu fiyat oldukça yüksek doğal olarak araştırma yoluna gireceksiniz burada devreye bizler giriyoruz arayıp randevu aldığınızda sizlere bu hizmeti yarım saat gibi bir sürede veriyoruz. Yeni bir şifrelemeyle hem uzaktan kumandanın hemde immobilizer sisteminin değiştirilmesiyle rahat bir nefes almanızı sağlıyoruz aksi durumlarda sabah uyandığınızda park ettiğiniz yerde otomobili bulamamanız olası ihtimaller arasındadır.

Kopyalatmaya yetkili tüm kişi ve kuruluşlara bu hizmeti verebiliyoruz ayrıca kaskodan yararlanmak istiyenlerde bizlere ulaşabilirler. Yetkili servise araçlarınızı çektirip 15 gün bekleyemin aracınız yatmasın hizmetimiz mükemmeliyet içermektedir. 2013 Yılı dahil olmak üzere bünyemizde bulundurduğumuz volkswagen lisanslı makinalarımızla aracınızı programlıyor bir civatasını dahi sökmüyoruz. Yapılan işlemler arasında kumanda tamiride bulunmaktadır ayrıca bilmeniz gerekenler arasındada volkswagen jetta uzaktan kumanda pilinin 2032 kodunda olduğudur. Arkadaki kapağı çıkarttığınızda kendiniz dahi rahat bir şekilde değişim yapabilirsiniz. Tabiki bu yukarıda görseli bulunan uzaktan kumandalar içindir eğer model 2005 ise kumanda üzerindeki kırmızı leg sağ üst köşede değil bagaj açma butonunun yanında yanıyorsa jetta anhatar ikiye bölünür ve kumanda kısmı iki kapak olarak ayrılır o şekilde değişim yapılır.

Porsche anahtar tamiri yapıldı

porsche anahtar tamiri

Almanya serilerinden biri olan Porsche modelinin anahtar tamiri için istanbul Etiler`de hikamet eden bir müşterimiz ile tanıştık aracını galeriden yeni aldığını ikisininde haşat durumda olduğunu ve bu durumun içine sinmediğini dile getirdi. Yaptığı araştırmalar neticesinde kendisine uçuk uçuk rakamlar teklif edip yenisini getirtme yoluna gitmişler. Bahsettiğimiz araç Cayenne modeliydi mesela bunun uzaktan kumandası aynı tuş üzerinden açılıp kapatılıyor biraz daha yüksek modellerde ise değiştirmişler açması ayrı kapatması ayrı bagaj açma butonu ayrıdır yani toplamda iki değil üç butonlu olarak tasarlanmış. Buradan neyi anlıyoruz bu otomobillerde iki tip kumanda kullanılıyor ikisininde tamiri mümkün bunu dile getirdik.

Üst tarafta açık ve net olarak resminide paylıştığınız porsche anahtar görüntüsü direkt olarak yaptığımız ve müşterimizin arızalı olan kumandasıdır. Araba bizlere geldiğinde kapıları açıp kapatmıyor ancak motoru çalıştırıyordu birdaha açılmamak üzere üretim aşamasında yapıştırılan sözü geçen kumandayı parçalayarak açtık onarımını yaptık pilini değiştirdik ( 2032 ) ve tekrar kapattık. Sol ve sağ üst köşelerdeki ledleri görüyorsunuz o ledlerinin ikisinin birden yanması gerekmiyor bilginiz olsun bir tanesi yanacak ola sağ taraftaki sizi yanıltıp işkillendirmesin. Ayrıca porsche yedek anahtar kopyalama hizmetini verdiğimizide daha önceki konularda dile getirmiştik fakat buradanda açıklayalım ister porsche anahtar kabı ister porsche kumanda kabı değişikliği olsun farketmeksiniz mutlaka danışıp durum değerlendirmesi yapın inanın bu durum sizin lehinize olacaktır. Porsche araçlarda eller serbest özelliğide bulunuyor yani araca yaklaşınca otomobil açılıyor uzaklaşınca kapanıyor fakat ne hikmetse bu otomobilde onu aktif edemedik servis cihazına sokup bir taratılması gerekiyor diye bilgi aldık bilgisayar bağlanıp aktif edilmesi gerekiyormuş.

İstanbul içerisinde herhangi bir yerde kilitli kalan kumandası içerisinde kalıp sizi çaresiz kılan Porsche araçlarınız camı kırılmadan, kilit sistemi bozulmadan yerinde müdahale edip açabiliriz bunu profesyonel maymuncuk malzemeleri ile yapmaktayız ayrıca mesleğimiz bizlere katmış olduğu tecrube bunu ön görüyor. Yüksek güvenlik içeren Porsche kilit sistemleri yetkili çilingir tarafından açılmalıdır aksi halde kapı kilitleri büyük ölçüde zarar görür. Yukarıda tamirden bahsettik ya işte arıza olduğunu düşünün kapı kilitlerininde yıllarca hiç mekanik olarak kullanılmadığınıda var sayalım ne olacak kilitleri açamayacaksınız dolayısıylada başınızın çaresine bakmalısınız işte burada bizlez sizlere yardımcı olmak için devreye giriyoruz. Aşagıda tekrar bir başlık halinde sıralama yaptık sorunlarınızdan birtanesi olduğunu düşünüyorsanız bizlere sorularınızı yöneltin.  Bizleri 24 Saat arayabileceğinizi her fırsatta söylüyoruz şimdilik hoşçakalın.

  • Porsche kilitli otomobil zararsız açılır.
  • Porsche anahtar 2032 pil kullanır.
  • Porsche kumanda değiştirilerek yenilenir.
  • Porsche yedek anahtar kopyalama yapılır.

 

Chevrolet Lacetti Kumandalı Anahtar kopyalama başladı

chevrolet lacetti uzaktan kumandalı anahtar

Stoklaramızda daha önce chevrolet lacetti anahtar ve kumanda kabı vardı bunun duyurusunu yapmış hizmetini vermiştik tabi devamda ediyoruz ancak kayıp, çalıntı ve teslimat durumunda bizlere ulaşan müşterilerime olumcu cevap veremiyorduk yedek parça sıkıntısı çektiğimiz Chevrolet grubunun mesleğimiz ile olan kısmını yani uzaktan kumanda anahtar ihtiyacını karşıladık ve müşterilerimize hizmet verecek kadar temin ettik. Obd giriş yerinden ( bilgisayar bağlantısı ) kısmından otomobile bağlanıp uzaktan kumandasını ve immobilizer çipini tanıştırabiliyoruz ayrıca diğer otomobillerin özelliğinde bulunan etkisizleştirme yani verilmeyeni aractan silip birdaha kullanılmamasını sağlayabiliyoruz. Chevrolet Lacetti kumandalı anahtar kopyalama yapılıyor fakat şuanda sustalı dediğimiz katlanabilir hizmeti malesef veremiyoruz ancak yukarıdada belirtitğim gibi kumanda kasası değiştirerek bozulan veya  deforme olanları kullanıma başlatabiliyoruz.

1.) Chevrolet Lacetti kumandalı anahtar kopyalama aracıma zarar verirmi ?

– Kesinlikle aracınızın bir elektrik veya elektronik parçasına zarar gelemeycektir bunun sebebi lisanslı cihazlar ve orjinal ürün kullanılmasından geçmektedir ki biz zaten bu uygulamada araçtan bir vida dahi sökmüyoruz.

2) Chevrolet lacetti uzaktan kumandalı anahtar orjinal mi kasko veya sigorta şirketim bana sorun çıkartır mı ?

–  Değil kasko, sigorta şirketleri yetkili servis dahi sizlere sorun çıkartamaz böyle bir alternatifleri yok çünkü ürün orjinal, araçta herhangi bir mekanik işlem yapılmadığından bir sıkıntısı söz olmayacaktır.

3) İş yerinize geldikten sonra  Chevrolet lacetti anahtar kopyalama hizmeti nekadar zamanımızı alacak ?

– İlk etapta elinizdeki yedek vasıtasıyla mekanik dişi açıyoruz ortalama 3 dakika makinayı araca bağlayıp tanıştırmak maximum 14 ila 15 dakika almaktadır yani maximum biz buna yarım saat diyoruz.

4) Kopyalama yaparken bir adette kendinize kopya almadığınızı nerden bileceğiz böyle bir garantiniz var mı ?

– Bu soruyu duyunca ayrı cevap verirken malesef ayrı utanıyoruz fakat malesef sizler tarafından soruluyor. Cevabende şunu söylüyoruz biz zaten istediğimiz aracı istediğimiz yerde çalıştırıp götürme bilgi ve tecrubesine sahibiz neden buna ihtiyaç duyalım ki bunun yanı sıra zaten gelen müşterilerimiz görüyor biz işlemi ayrı bir yerde perdeler arkasında yapmıyoruz aksine sizi yanımızda tutuyor bilgisayardan gösterip ” bakın hafızadaki chevrolet lacetti anahtar sayısı 2 ” diyerek iki ürün teslim ediyoruz.

Umuyoruz ki aklınıza takılan sorular bu şekildedir aksi hakle sizlerden telefon bekliyor destek vermek için sabırsızlanıyoruz. Hep sizin istediklerinize cevap verdik bizim istediğimiz ise sadece sizlerin ruhsat sahibi olmasıdır aksi halde bizlerden işlem yapmamızı beklemeyin. Ayrıca bu araçların şu özelliğide var onuda söyleyip konumuzu sonlandıralım eğer kumandalısı var ise kenarda duracak sadece güvenlik amaçlı önlem alınsın  diye düşünüyorsanız kumandasızda yaptırabilirsiniz.