Archive for Temmuz, 2013

2010 Model Bmw 5.20 Yedek Smart Anahtar Kopyalama Yapıldı

Bmw 5.20 Yedek Smart Anahtar - Bmw 5.0 Smart Key

Dün 13.07.2013 Cuma günüydü tam hatırlamıyorum Anadolu yakasında Bostancı veya Ümraniye bölgesinde hikamet eden bir kişi ile telefon görüşmesi yaptık. Şirkette masasının üstünden 2010 model Bmw 5.20 anahtarını çalmışlar. Art niyetten başka birşey olmadığını söyleyen müşterimiz bir kaç saat bekledikten sonra hemen önlemini almak adına araştırmalara başlamış. Daha önce arkadasına yapmış olduğumuz hizmetten memnun kalındığı için bizlere güvenmiş aksi halde Borusan`a gidecekmiş. Hemen bir şöför yönlendirip evden aracın yedeğini istetmiş görüşmemizin ardından araç bizlere emanet edilmiştir. Daha önce tam hazırlamıyorum 2010 yılında  bmw 5.20 anahtar ile ilgili güzel bir makalemiz olmuştu fakat aracların serilerinde değilsede elektroniklerinde hemen hersene yenilik devam ediyor bu sebeple paylaşımlarımızı her daim taze tutuyoruz. Günümüzde artık kontaksız çalıştırma özelliği yani Start – Stop dediğimiz sistemin kumandaları Smart adı altında toplanıyor  Volkswagen Passat bile buna örnektir.

Geçen seneye kadar herhangi bir Bmw aracının Cas veya Ews kutularını söküyor o şekilde programlama yapıyorduk onlarca arabayı sahiplerine teslim ettik fakat bir okadarda hassas olan müşterilerimizi kayıp ettik. Aracın hiç bir yerine dokunulmasını ve sökülmesini istemeyen kişiler malesef iki katı bedellerle ihtiyaçlarını giderdiler. Düşüncelerine ve fikirlerine saygı duyduğumuz bu müşterilerimizi kazanmanın mutluluğuyla bu haberi Türkiye`ye açıklıyoruz. Artık 100 bmw araçtan 99 tanesi bir yıldız vida dahi sökülmeden kopyalanabiliyor. 2010 model bmw 5.20 yedek anahtar kopyalama yaptığımızda arac ile iletişimimiz sadece 10 dakika sürdü. Lakin komple kayıp olmuş kilitli bir yerde mahsur kalmış yüksek modelli Bmw`lere müdahale edemediğimizde oluyor çünkü işlem çalıştıranın üzerinden yürüdüğü için işimiz oldukça güçleşiyor. Uyarımızla birlikte eksikliğiz varsa mutlaka önlem alın bizlere getirin otomobili programlama yapalım farklı şehirdeyseniz  mutlaka sipariş ettirin çünkü elektronik immobilizer oto anahtarı herhangi bir darbe veya düşme sonucu bozulabilir. Farklı mekanlarda veya ilçelerde mağdur olmamanız adına sizlere haberdar ediyoruz.

Belki bir önceki konuda söyledik bunu fakat birazda bu ürünün arızasından bahsedelim kısaca sonrada sonlandıralım istiyorum. Bmw artık araçlarında uzaktan kumanda pilini devre dışı bıraktı kontaktan şarj sistemine döndü hemen hemen 2004 yılında başladı sistem yaklaşık olarak 6 ila 7 seneyi deviren kumandalar malesef artık yavaş yavaş açma ve kapamayı kesmekte bunları tazeleriyle değiştiriyoruz birinci bilgimiz ikincisi ise düşmelerle diğer bir ifadeyle fırlatılan smart key dediğimiz kutulu uzaktan kumandalı aracı çalıştırmak manyetik sinyallerin zarar görmesinden dolayı açıp kapatma yapar ekranda kilit işareti belirir bunada dikkat edin. Şimdilik bizlerin aklına takılanlar bunlar sizlerin soru ve düşüncelerinizide tarafımıza iletmenizi temenni ederek huzurlarınızdan veda ediyoruz.

 

2011 model Seat İbiza yedek kumandalı anahtar kopyalanmıştır

2011 seat ibiza uzaktan kumandalı anahtar

02.17.2013 tarihinde firmamızla iletişime geçen Kemal beyin 2011 model beyaz renkteki Seat ibiza arabasına yedek kumandalı anahtar yaptık. Doğuş grubunun dahi müdahale edemeyip Almanya üzerinden sipariş ile getirttiği yarım bilgili kodlu kumandanın Türkiye`de diğer yarısını yükeyerek kullanıma açabildiği arabanın kumandanın kopyalama işini 15 dakikada çözdük. Kendi evlerinin balkonundan mahalleye düştüğünü fakat aşağı indiğinde resmen yok olduğunu dile getiren Kemal bey bir ışımla araştırmaya başlayıp akşama bu sıkıntıyı bertaraf etmeliydi tabiki rahat uyumasını sağladık. Aksi halde aracını kullanamayacak köşe bucak saklayacaktı sonra tüm kilit sistemini değiştirerek günlerce otomobilinin koltuğuna dahi binemeyecekti. Biz ne yaptık  hem yerine kopyalama hemde kayıp olanı çalan kişinin elinde etkisiz kıldık. Sıfır arabalarda müşterilerimiz malesef biraz tedirgin oluyorlar aracın orası sökülecekmi, burasına zarar gelecek mi, beyin arızası yaşayacakmıyım bunlar bizim istisnasız kapının önüne yanaşan her insandan duyduğumuz sorulardır ki böyle birşeyin olması mümkün değildir çünkü bizim cihazlarımız lisanslı ve araba anahtarı haricinde hiç bir müdühalede bulunması ihtimali yok.

Bizim amacımız sizleri ikna etmek değil sadece işimizi en iyi şekilde yapmayı duyurmaktır gerisi tamamen sizin taktirinizdedir. Bahsettiğimiz otomobilin kapı ve kontak kilit şifrelerini değiştirmedik niyeti bozuk kişi otomobili çalıştıramayacak kontagı çevirdiğinde ( NO KEY ) ibaresini görecektir. Kilit sistemlerini değiştirmemiz çok anlamlı değil kafasına bu işi koymuş adam zaten kapılar açılmasada camı kırarak şansını  deneyecektir bu kaçınılmaz girişimdir. Cebinizden çıkacak bedel nekadar az olursa mesleki anlamdada bir okadar çok tatmin olmuşuz demektir.

Soru : 2011 model seat ibiza yedek kumandalı anahtar koplama aşamasını bizimle paylaşırmısınız ?

Cevap: Seat ibiza aracınız ile iş yerimize geldiğinizde öncelikle ruhsat bilgilerine bakıyoruz yetkili olduğunuzu gördüğümüz andan itibaren ilk edapta lazer kesim makinalarımızla ağzını açıp mekanik engelimizden kurtuluyoruz akabinde kabı ve kontak kontrol edildikten kilitlenip açıldıktan sonra araca Seat ibiza anahtar kopyalama cihazını bağlıyor otomobille ileşitim kurmayı deniyoruz hemen ardından üzerinde işleme başlıyoruz artık bu ( eskisini silmek – yeni eklemek – kumanda kodlamak ) gibi süreci sonuçlandıktan sonra kontroller yapılarak sizlere hayırlı yolculuklar diliyoruz ve gönderiyoruz. Önümüzdeki günlerde sizlere Seat otomobillerindeki gösterge tablosundaki ( NO KEY ) hatasıyla alakalı bilgiler verip hangi şartlarda belirir sebepleri nelerdir nasıl yok edilir oda sanıyorum ki güzel bir paylaşım olacaktır sizlere.

SAYGILARIMIZLA

 

Kia Ceed uzaktan kumandalı yedek anahtar

Kia Ceed uzaktan kumandalı Sustalı Anahtar

Türkiye`de en fazla tercih araçların arasında yer alan Kia Ceed modelinin uzaktan kumandalı sustalı yedek anahtar yapısını bugün ele alıp sizlere olumlu ve olumsuz yönlerini aktaracağız. Bir önceki kasalarında uzaktan kumandası üzerinde olarak sahiplerine teslim edilen sözünü ettiğimiz otomobillerin son kasalarında artık Hyundai i20 ve Hyundai i30 modellerinden aşına olduğunuz gibi katlanabilir model tercih edilmiştir. Fakat bunların bağlantı noktalarının zamak (tozların bir araya gelmesiyle oluşan metalimse parça ) malzemeden üretilmesi malesef tıkır tıkır kırılmasına neden oluyor en ufak bir esnemede mukavemetsız olması hasabiyle kumanda kabından ayrılıyor.

Mağdur olan kişelerin yapması gereken sadece kia ceed anahtar kabı değişikliği yapmaktır gidipde servislerden sipariş geçmeyin iki hafta bekleyip ne kesenizi mağdur edin nede kendinizi yaklaşık maliyeti 390 t.l burada neden sizlerden bukadar ücret talep ediliyor araba çalışıyor, kumanda çalışıyor hiç bir arıza yok sebebi Kia Ceed uzaktan kumandalı sustalı anahtar vidasızdır yani birdaha sökülüp tamir edilmesin girek çöp olsun ki yedek parçadan kazanalım mantık budur işte burada devreye bizler giriyor bu tezi tamamen cürütüyoruz tabiki araştıranlar sadece faydalanıyor onlarında sayısı ne yazıkkı oldukça azınlıkta.

Şirketimizin çevresinde bir çok galeri ve sıfır kilometre araç satan ticari kuruluşlar mevcut bunların yurt dışından sipariş ettiği parçalara burada mekanik olarak diş açıyoruz onlar kumandasını immobilizer`i kopyalıyorlar onlarada hizmet veriyoruz fakat bazen görüyor içten içte sinirleniyorum sadece tuşları delindiği için katlanabilir mekanizmasının bozulmasından rahatsız olan insanlar sıfırını istemiş bu bir sanatkar olarak çok üzücü bir durum bunu ticaret yapanlar bilir. Halbuki eşinize dostunuza sorsanız örnek verecek olursak  ” ya ben ikinci el bir araba aldım bana yedeğini vermediler bunu kayıp edersek ne olucak bizim halimiz ” şeklinde illaki yönlendirecek birisi çıkacaktır. Kia Ceed uzaktan kumandalı yedek anahtar kopyalama bizim lisanslı cihazlarımızla yetkili servislerinkinden çok daha kısa sürede gerçekleşiyor şunuda aklımıza gelmişken söyliyelim bu otomobiller yan sanayi hiç bir elektronik parçayı kendi hafızalarına kabul etmez dolayısıyla kafanıza hiç birşey takılmasın kesinlikle sizlere orjinal ürün sunuyoruz. Kia Ceed anahtar için uzaktan kumanda pili 2025 ve 2032 ile çalışabilmektedir buda sizlere ek bilgi olsun mutlaka kasko yaptırmadan önce aracınızın bu ihtiyacını karşılayın. Şimdilik tekrar huzurlarınızdan ayrılıyorum yeniden aklımıza takılan ve sizlere yarar sağlayacak konularla tekrar birlikte olacağız.