Archive for Ekim, 2013

yedek immobilizer peugeot 508 anahtar

Peugeot 308 anahtar

Yeni Peugeot 308 ve yeni Citroen c4 tamamen aynı parçalarla üretilen sadece kasada farklılık bulunan otomobillerdir ilk defa programlamasını yaptığımız Peugeot 308 anahtar hakkında bilgiler verip yeni nesil araçların işleyişinden bahsedeceğiz. Gerçekten ultra lüx bir otomobil olduğunu belirtmek istedim aslında programlama yaparken aracın vermiş olduğu manevi merak beni bir hayli ürküttü içimden nasıl olurda bu arabalara hükmediyorsun diye içimden geçirmedim değil.

Aracın sahibi dükkanımızı geçerken görmüş aracını park edip geldi ” ben peugeot 308 otomobil sahibiyim ancak uzaktan kumandalı olanı kayıp ettim şuanda kapıdan aracı kilitleyip açıyorum yedeğini böyle tabiki yerindeyse bana sap gibi verdiler hiçte dikkat etmemiştim servise danıştım 650 t.l fiyat verdiler bende okadar parayı vermektense kapımı bu şekilde kilitleyip açarım dedim ve çıktım geldim sizde nekadar acaba ” dedi. Hafif tebessüm ederek yaparız tabiki merak etmeyin dedikten sonra makul ücretimizi kendisine sunduk hemen kabul etti bizde ürünü sipariş geçtik ertesi gün gelen müşterimizin peugeot 308 anahtar kopyalama hizmetini gerçekleştirdik. Önce bizlere gelen ürünün mekanik ucunu lazer makinamızda açtık kapı ve kontakta denedik daha sonra Obd girişinden ( aracın bağlantı noktası ) bilgisayarımızı bağladık daha sonra uzaktan kumandasını ve immobilizer tanıştırmasını gerçekleştirdik bu bizim yeni nesil cihazlarımızla mümkün tabiki aracın ruhsat sahibine bu işlemler yapılıyor onunda altını çizmekte yarar var. Daha sonra kayıp olan uzaktan kumandanın ve aracı çalıştıran programın şifrelerini değiştirdik. ( etkisizleştirdik )

Müşterimiz şaşkındı nezaman eline ürünü verdik kapıları kilitleyip açtı tebessümüne öyle şahit olduk yoksa meraklı bakışları hala devam ediyordu. Tabiki her insanda bir şüphe var araçlarını yetkili servislerden başka bir yerde işlem yaptırmak istemeyen insanlarımız çok bizim müşterilerimiz ki hepsi aynı düşünceye sahip ancak bizleri tanıyıp referanslarımızı gördükten sonra fikirleri bir nebze olsun farklılık gösteriyor. Biz aracın hiç bir yerini sökmüyoruz, lehim makinası ile biryerlerine birseyler bağlayıp abuk subuk işlemlere tabi tutmuyoruz tamamen elektronik ortamda bilgi alış verişi sayesinde lisanslı cihazlarımızla problemi yok ediyoruz tabiki bu harika bir uygulamadır hem bizim hemde sizin için. Önümüzdeki günlerde bu sözünü ettiğimiz Peugeot 308 anahtar ne gibi sıkıntılar çıkaracak şikayetler ne olacak arıza verecek mi verirse nasıl çözdük onların bilgilerini vereceğiz. Şimdilik huzurlarınızdan ayrılıyorum bir dahaki yeni model otomobillerin haberleriyle karşınızda olana kadar hoşçakalın keyifli sürüşler.

Hyundai accent blue anahtar kumanda dış kabı

Hyundai accent blue anahtar dış kabı

Hyundai accent blue sedan araçların en çok satılan modellerinden birisidir. Sizlere bir kaç ay önce Blue modelinin anahtar yapısını anlattık izah ettik şu sıralarda ise sözünü ettiğimiz Accent blue modelinin kumanda dış kabı sorununu ele alıp açıklama yapacağız. Aslında öyle uzun uca gitmeye gerek yok daha önce hyundai i20 anahtar sunumu yapmıştık orada bildiğimiz herşeyi paylaştık fakat bu başlığıda accent blue kullanıcıları için özellikle açtık.  Birkere Accent Blue modellerinde bagaj açma bulunmuyor bazılarında olsada bazılarında yok orta tuşuna ” accent ” yazıp tasarımı noktalamışlar. Kücük, kullanışla ve görüntüsü gerçekten hoş olan accent blue anahtar kalite bakımından malesef biraz zayıf basıp açma mekanizmasının zamak olması uçların kırılmasına sebebiyet veriyor herhangi bir vida, civata veya geçme yapılmadığından dolayı açılıp değişim yoluna gidemiyorsunuz tamamen dış kabı takas edilmesi kaçınılmaz bir yol oluyor. Devam edecek olursak bir diğer mide bulantası tuşlarının telinmesi çok elastik ve yumuşak tercih edilen malzemenin delinmesidir. Deformasyon gerçekleştiğinde yine alternatifimiz malesef bulunmuyor onun içinde dış kabı tasarı kaçınılmaz sondur. Barkot bulunan kapağı kaldırdığınızda ürünün pilini değiştirebilirsiniz pil kodu ” 2032 ” zaten standart artık bütün araba anahtarları bu pili kullanıyor üzerindede zaten tüm bilgileri mevcut. Değişimi yaptıktan sonra araca tanıştırmanıza aktif etmenize gerek yok bastığınız anda çalışma gerçekleşir.

İmmobilizer Hyundai Accent blue anahtar kopyalama yaptırmak istiyorsanız bunun için araba ile gelmeniz şart bilgisayar baglantısı yapmadan çağaltma olmuyor. Bütün başlıklarımızın altında mutlaka belirtiyoruz özellikle kaskolu araçları yedeksiz kullanmayın çalınırsa veya kapının önünden araç giderse hiç bir hak talep edemezsiniz. Kiralama şirketleri tarafından bünyesinde bulundurulan otomobilleri zimmetlediğiniz personellerinizinde kayıp etme ihtimali var bu yüzden tarafınıza yüksek fatura girisini engellemeniz adına bizlere ulaşmanızı önemle rica ediyoruz. Kafanıza takılabilir belki şunuda belirtelim hyundai araçların tümü kumandasız yedek kabul ediyor yani eşinize, cocuğunuza veya şöförünüze verme ihtiyacı belirirse kumandalı olanlar tabiki biraz daha yüksek maliyetli o sebeple sadece çalıştıran kumandasız isteyin bu sizin yine kesenizden az ücretin çıkmasına vesile olacaktır. Uzaktan kumandanın elektronik arıza ihtimali çok zayıf olan bu ürünün yaşandığı taktirde tamir edilmeside mümkündür buda hafızanızın bir kenarında mutlaka bulunsun. Tamamen kayıp olmuş veya ihale yoluyla tarafınıza geçmiş aracların bir civatası dahi sökülmeden yerinde müdahale hizmetiyle yine tercih edilebilir özelliğimiz mecuttur. Şimdilik huzurlarınızdan ayrılıyor tüm internet severleri saygı ile selamlıyoruz.