Archive for Şubat, 2014

yeni kia sportage anahtarsız giriş

Sizlere bugün yeni nesil kia sportage anahtar  hakkında bilgiler vereceğiz. Biliyorsunuz ki artık Kia ve Hyundai modeller anahtarsız giriş dediğimiz Keyless co modeline geçti nedir bu sistem öncelikle bunu bir açıklığa kavuşturalım güvenlik derecesi, pil seceneği ve nasıl kopyalanıp çoğaltılacağını anlatalım sonrasındada sizlerin nasıl bir yol izleyeceğini dile getirelim..

kia sportage keyless smart anahtarsız giris

Yeni kia Sportage eller   serbest keyless co anahtarsız giriş sistemi ile birlikte aracınızın uzaktan kumandasını cebinizden çıkarmadan kilitleyip açmanız anlamına gelmektedir. Arabanın başına geldiğinizde kapılarda bulunan elektronik butona bastığınızda aracınızın merkezi kilit sistemi off konumuna gececek ve arabanıza rahat bir şekilde giriş yapabileceksiniz ki yine aynı şekilde çantanızda, ceketinizde veya cebinizde olan yeni kia sportage akıllı anahtar yuvasına takılmadan frekans verecek sizin buradaki işleminiz sadece Start – Stop tuşuna basmak olacaktır.  Ülkemizde bu arabaların diğer arabalara karşı çok daha güvenli olduğunu düşünen insanlar var bunu kendi müşterilerimizden biliyoruz onlarla yaptığımız muhabbetler neticesinde bu kanıya vardık kesinlikle böyle bir durum söz konusu değil keyless co anahtarsız giriş sistemi tamamen kullanım kolaylığıdır kontaklı araçlardan güvenlik olarak zerre kadar üstünlüğü yoktur ki şahsi fikrim bir kademe düşüdüktür.

Eller serbest özelliği bulunan arabaların bazıları şarjlı bazıları ise ” 2032 pil ” kullanmaktadır. Hyundai, Kia ve Ford şarjlı değil pillidir kol dayamanın altındaki yuvaya gereksiz panikleyip şarj etmeye çalışmayın eğer ekrandan ” pil zayıf veya Battary low ” uyarısı alırsanız kapakların altında bulunan pilleri rahatlıkla değiştirebilirsiniz bunun için extra aparatlara ihtiyaç duymazsınız bir tornavidanın ucunu iki kapak arasına sokup kastırdığınızda uzaktan kumanda açılır geçmedir vida v.s içermez. Gelelim şimdide nasıl kopyalama ve çoğaltma yaptığımıza öncelikle arabada kontak olmadığından dolayı ürküp aracınıza bir zarar geleceğini düşünmeyin en çok bu konuda tedirgin olduğunuzu biliyoruz. 2012 model Kia sportage otomobile bizzat dükkanımızın önünde yedek yaptık hemde bire bir orjinal servis fiyatı 1100 t.l olan bu ürünü hemen hemen yarısına bir kaç saat geçmeden teslim ediyoruz ancak ruhsat sahibi olacaksınız.

Biliyorsunuz ki bazı kiralama şirketleri ve  galeriler araç takip sistemi kullanıyor dolasıyla zamanı gelip satışı yapıldığında arabadan sökülmediği taktirde malesef zaman zaman bunları duyuyoruz kapının önünden arabalar yol olabiliyor. Eğer aracı satın alan kişi bilinçsiz birazda vurdum duymaz diye tabir ettiğimiz bir yapıdaysa yedeğini vermelisiniz, yedek verilmezse satın almam demezse bunların dışında bünyesine geçtikten sonra bizlerden destek istemediğinde malesef başına gelecekler kaçınılmaz son olacaktır.  Yeni kia sportage keyless smart key anahtarsız giriş modelide daha öncekiler gibi bilgisayar programı veya lisanslı cihazlar yardımıyla kodlarıyla oynanıp farklı bir şifreleme kabul ediyor üstüne basa basa dillendiriyoruz siz internet kullanıcılarına verdiğimiz bu bilgiler can ve mal güvenliğinizi güvence altına almanız içindir. Önümüzdeki bir kaç hafta içerisinde yine önemli gelişmelerle karşınızda olacağız şimdilik hoşçakalın iyi hafta sonları dikkatli ve keyifli süreşler dileriz.

araba anahtarı ile denize girmek

Baharın gelmesiyle birlikte deniz sezonuda açılacak ailesi, arkadaşları veya yakınlarıyla birlikte araçlarını kilitledikten sonra anahtarı nereye koyacağız, nasıl saklayacağız gibi sıkıntılar kafalarda belirmeye başladı hatta geçmiş senelerde nasıl olsa su geçirmez mantığıyla şortlarının iç ceplerine bağlayanlarla dahi karşılaştık. İyi güzelde peki nasıl önlem alacağız bizi nasıl yönlendireceksiniz diye soruların kafanızda belirdiğini hisseder gibiyim. Bunun çeşitli yolları var bunlardan en önemlisi aracınızın mekanik uç yani demirinden kendinize bir adet çoğaltmanız çoğalttığınız araba anahtarı  üzerine 3 mm matkap ile delik açıyorsunuz açılan delikten ip geçirip şortunuzun fermuar bulunan ceplerinden birine koyup bağlayıp kapatmanızdır.

araba anahtarı ile denize girmek

Peki bunu yaptık gayet sağlıklı bir düşünce ancak hala uzaktan kumandalı asıl arabayı çalıştırını ne yapacağımızı söylemediniz diyeceksiniz mutlaka ki onunda cevabı şudur,  torpito gözüne veya arabanın çeşitli yerlerinde bulunan bölmelere saklayıp kapınızı dışardan kilitlemek olacaktır tabiki yaptırdığınız demir yardımıyla bu önlem alınabilir. Start stop özelliği bulunan diğer bir adı Keyless Co özellikli arabalarda biliyorsunuz kontak yok kantağın olmadığı gibi kullanıcıları şöför tarafında kilit olmadığını sanıyor unutmayın sistem nekadar elektronik olursa olsun mutlaka mekanik olarak arabaya giriş olmalıdır çoğu kilitlerin üzerinde kapak olduğundan sizler sistemin yok olduğunu sanıyorsunuz keyless co özellikli arabaların kücük demirleride içinde gizlidir özelliklerini araştırır veya bizlere sorarsanız yardımcı olabiliriz. Konumuzu okuyup mantıklı olduğuna karar verirseniz yapmanız gereken sadece cüzdanınıza aracınızın kilit mekanizmalarını açan kapatan bir anahtar çektirmek olacaktır.  Araba anahtarım ile denize girdim ne yapmalıyım,  pilini sökeceksiniz kesinlikle üc beş gün tatlı suda bekletmek gibi bir hataya düşmeyeceksiniz tamamen elektronik devrenin çürümesine sebebiyet vermeyin hemen bizlerle iletişime geçip durumu izah edip yardım talebinde bulunun onarım ve geri dönüşüm hizmetinden yararlanıp yolunuza çok fazla masraf etmeden devam etmeniz için bu en birinci görevlerinizden biridir. Nasıl olsa çalışıyor bozulmadı deyip hiç bir önlem almadığınız taktirde tuzlu veya tatlı su hiç fark etmez bütün devlerin kısa devre yapmasına vesile olacak bir hafta veya bir kaç ay sonra yolda kalacaksınız ya araba çalışmayacak yada uzaktan kumanda gidecek artık burada tamamen işiniz şansa kalmış oluyor.   Verdiğimiz bilgilerden faydalanmanızı umuyor huzurlarınızdan ayrılıyorum hoşçakalın.

immobilizer anahtar kopyalama nasıl yapılır

İmmobilizer`in mantığı ve arabalarda uygulanmasının en büyük sebebi otomobil hırsızlığının önüne geçilmesidir. Dünyanın en gözde markalarının ve mühendistlerinin geliştirdiği bu sistem günümüzde kopyalanmaya başladı peki bu kopyalama nasıl yapılır sizlere bunuda açıklayalım. Olaya otomobil hırsızlığı tarafından bakılacak olursa tek tip olarak bilinir fakat çok çeşitli ve farklı farklı yazılımlardan oluşan immobilizer sistemi örnekleyecek olursak Toyota`da farklı Renault`ta farklı Hyundai`de farklıdır bu sebeple yönetim seçmiş olduğu servislerine bunun programlarını verir ve tüketicilerin buradan hizmet almasını sağlar.

Her nekadar yukarıda hırsızlık için uygulamaya konduğunu söylesekte aslında geniş pasta payından faydalanmaktı. Dünya genelindeki milyonlarca otomobil ve bunların anahtarı yetkili servislerde yapılmalıydı buradan elde edilecek geliri düşünürseniz nekadar büyük bir maliyet olduğunu anlayabilirsiniz. Keza Toyota Honda Nissan Japonya`ya Citroen Peugeot Renault Fransa`ya Opel Chevrolet Audi Seat ve Skoda Almanya`ya bağlanmış olacaktı ki yıllarca o şekilde dışarıdan ithal edildi.

immobilizer anahtar nasıl kopyalanır

Günümüzde artık marka ve modeli ne olursa olsun immobilizer anahtar kopyalama işlemi yapılır oldu gerek lisanslı cihazlar gerekse Cin`den getirilen bi Diagnostic bilgisayar programları gayet başarılı sonuçlar alabiliyor. Mesleki anlamda tüm belgelerini tamamlamış uzman personellere sahip olan bizler piyasaya yeni çıkan arabaların programlarını bünyemize katmaya çalışıyoruz. Tabiki artık iş arabanın güvenli olmasından hatta hırsıza karşı engel olmaktan çıktı kopyalanmayı engelleyen yazılımlar üretilmeye başlandı fakat bunun önüne hiç bir şekilde geçilemedi ki görünen o bundan sonra çıkacak bütün arabaların yazılımları her sene değişim gösterecek.

Gelelim konumuzun asıl başlığına ” immobilizer anahtar kopyalama nasıl yapılır “ sorusuna :

Sözünü ettiğimiz yazılımın şuanda 4 çeşit kopyalaması bulunuyor bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz. Birincisi tamamen kayıp olan bir arabanın beyni sökülerek bilgiler alınır ve kopyalama gerçekleşir diğer bir farkılılık aracını getiren tüketicilerin hemen bir yedek istiyorum diye talepte bulunduklarında arabaya bilgisayar bağlayıp kopyalama biçimi diğer bir kopyalama ve en basit yöntem ise sadece otomobil anahtarı üzerinden alınan bilgilerin diğerine elektronik ortamda aktarılmasıyla oluşturulan kopyalama biçimidir. Gelişen teknolojide artık hemen her arabaya bağlantı kuruluyor ve bu bağlantılar sayesinde araca müdahe ediliyor aksi halde herhangi bir işleme izin verilmeyen arabaya çözüm üretemiyorsunuz. Yetkili servislerde profesyonelce hizmet veren bizlerde aracın sahibinden başkasına yardımcı olmuyoruz. Bir vesileyle daha huzurlarınıza gelip bildiklerimizi paylaştık tekrar görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın.