Archive for Ağustos, 2016

land rover discovery 3 yedek anahtar

Hoşuma gidiyor böyle arabalarla ugraşıp güncel bilgilerle beraber huzurunuza gelmek. Yaklaşık 2009 yılından beridir sizlere makale yazıyor bilgiler veriyorum hiç bıkmadım klavyenin başına geçiyorsam hala aynı heycan aynı öğrenme hissi var bundan hiç şüpheiz olmasın. İstanbul Bayrampaşa`da yolda kalan Land Rover discovery 3 sahibi Özcan beyin başına neler geldigini anlatıp sizlerin bilgilenmesini sağlayacagım. Uyarılar, tavsiyeler ve yaptıgımız başarılı çalışmaların hepsinde somut resimler ve videolar kullanıyorum bunu özellikle belirtiyorum emin olmanın ve bilmenin verdigi güvenle değil yapıp gördükten sonra böyle bir yükleme yapıyorum.

Özcan beyin Land Rover Discovery 3 yedek anahtarı bulunmadıgından dolayı Bayrampaşa`da uzaktan kumandanın elinden düşmesiyle meydana gelen arıza onun tam bir gününün heder olmasına sebep verdi. Çünkü 2007 yılından beri uzaktan kumanda ile açılıp kapanan arabanın mekanik kilit sistemi tamamen durmuş kumanda işlev görmeyince dogal olarak arabaya girememiş giremedigi gibide çalıştıramamış. Tesadüf o sırada daha önce işini yaptıgımız bir müşterimizin tavsiyesiyle bize ulaştı ve kendisini davet ettik.  Murat usta kesinlikle uzaktan kumandayı yapmalısın yoksa arabaya giremeyiz deyince tabiki tebessüm ettim daha kumandaya elimi dahi sürmeden ” Senelerdir bakımı yapılmadıgı icin kilit donmuş onu güzel bir yaglama ile çözeriz arabaya gireriz merak etmeyin dedim. Güzelce kilidin iç sistemini yaglayıp Discovery 3 anahtar ileri geri ileri geri hızlı bir şekilde itilip çıkartılır sonra mutlaka dönecektir hiç şüpheniz olmasın. ” Süper bir bilgi hemen her araba için geçerlidir. Hemen tezgaha geçip uzaktan kumandayı tamir ettim ve kendisine dene kontrol et % 100 arabayı çalıştıracak çalıştırmazsa söyledigim işlemi yap kilit açılacak arabada çalışır telefonlaşalım çalıştıramazsan ben gelirim olmadı sen gelirsin yedek yaparız. Teşekkür edip buradan ayrıldı ve şimdi izleyeceğiniz videodan anlaşılacagı gibi herşey yolunda gitmiş ve yedek yaptırmak için geldi başarılı bir programlama sonrasında işlemi bitirdik.

Land rover discovery 3 için anahtar tamiri, yedek anahtar, uzaktan kumanda ve kayıp anahtarlarda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bu arabanın uzaktan kumandası tamir edilebilir pili degiştirmeye çalışmayın içi açılmaz ve şarjlıdır eger arabaya kumanda etmiyorsa mutlaka müdahale gerekir. Önemli bir

peugeot 307 yedek anahtar fiyatı

peugeot 307 yedek anahtar fiyatı ve görseli

Ülkemiz yollarında en çok gördügümüz modellerden biriside Fransa`nın bebegi  Peugeot 307  yoldan geçen arabaları saymaya kalksak sanırım her yirmi arabadan biri Peugeot`tur haliyle buna oranlada telefon trafigi bir hayli fazla kaleme almak istedigim bazı özellikleri var bu arabanın onları açıklayıp birazda fiyatlarına değinirsek sanırım sizleri rahatlatmış olacagım.

Afaki konuşuyorum mesela bir peugeot 307 araba aldınız ve yedek anahtar yok sizden önceki sahibi ” kusura bakmayın ben böyle kullanıyorum banada vermediler veya ben uzun zamandan beri böyle kullanıyorum evde kalmış ben size yollarım merak etme dahada detaya inecek olursak yedek önemli değil be kayıp ettim biraz dikkatli kullanıyorum sizde öyle yapın. “ şeklinde açıklama yapıyorsa bir problem oldugunu unutmayın.  2009 yılından bu yana yazdıgım bütün yazılarda yedek araba anahtarı konusuna hep degindim bundan sonrada değineceğim bunun sebebi cebinizden büyük paraların çıkmamasıdır.

Peugeot 307 yedek anahtar fiyatı kumandasız olarak doksan liradır. Kumandalı düşünürseniz ikiyüzlira civarında olup yetkili servis fiyatı değişkendir. Birde Peugeot modellerinde karşılaşılan tuş delinmesi ( 2005 ) yılına kadar sorunu 2006 ve üzeri modellerde sustanın yani içerideki anahtarın dışarı çıkmaması çıkan parçanın içerde kalmaması en sinir bozucu arızalardandır. Anahtar kusutu yine söyledigim gibi eski modellerde otuz lira katlanabilir dedigimiz sustalı modellerde ise elli lira olarak belirlenmiştir. Ebay, Sahibinden veya Gittigidiyor gibi online satış sitelerindeki kalitesiz dördüncü sınıf ürünleri tercih ederseniz cebinizden ikinci defa paranın çıkacagından emin olabilirsiniz. 2005 yılına kadar düz uzaktan kumandalı peugeot 307 anahtarı 2016 pil kullanır 2006 ve sonrası için 1620 pil tedarik edeceksiniz buda aklınızın bir köşesinde kalsın ilerde lazım olabilir.

Peki birde ” peugeot 307 aracımın anahtarı kayboldu arabam kilitli kaldı ?  ” diyorsanız ne olacak işte cevabı.

  • Cevabımız Peugeot gibi görünsede tüm yazdıklarımız Citroen icinde geçerlidir. Örnek veriyorum istanbul Anadolu veya Avrupa yakasında bir yediemin veya avm otoparkında araba kilitli vaziyette kaldı kapılar kilitli müdahale edemiyorsunuz yedek anahtarınızda yok nasıl bir yol izleyeceksiniz. Yazımızı okuyorsanız bize ulaştınız demektir hemen telefon irtibatına geçip bize arabanın ruhsat bilgilerini verin biz arabanın başına gelmeden anahtarını oluşturuyor geldigimizde kapısını direk onunla açıyoruz akabinde bilgisayarımızı baglayıp uzaktan kumandalı veya normal farketmez kodlama yapıp arabayı çalıştırıyoruz. Yemek yediginiz masada çalınan ” oto anahtarı ” artık anlamını yitirmiş bir hükmü kalmamıştır.  Diyerek huzurlarınızdan ayrılmadan önce kısa bir konuyu sizinle paylaşmak istedim.

Yaşanan bir olay; Geçen akşam istanbul Sarıyer Kilyos`te denize gelen bir müsterimiz bize ulaştı ve aynen şunu söyledi ”  Citroen c5 anahtar yapabiliyormusunuz ” tabiki diyerek cevap verdim. Konu nedir dedigimde ise ” Citroen c5 arabam var ve anahtarı denize düştü kumların arasında kayboldu yedegide yok aldıgım kişi yollayacaktı ama şimdi telefonuda çıkmıyor bize yardım edersen minnet duyarım burada böylece kaldık dedi. ” fazla uzatmıyayım kilitli kalan arabayı gittik açtık, kodladık kumandalı bir şekilde yedegiyle teslim ettik. Bunlar her otomobil kullanıcısının başına gelebilir sizinde gelmeden önlemini alın diyor ve keyifli sürüşler diliyorum.

Hayırlı Cumalar

Murat ÇELİK

Arabanin anahtari içinde kaldı

Youtube`ye videomuz yüklenirken bu konuyuda ele alıp iyice bir detaylandırmak gerektigini düşünüyorum.  Senelerdir insanların agzına sakız olan bazı başlıkları sizler icin cevaplandıracagim eksik kaldıgını düşündügünüz soruları bizlere sorun sitemizden cevaplayalım.  Mesela aşagıda izleyeceğiniz 2015 model Bmw 520 F10 arabanın kapısının açılış görüntülerini izleyeceksiniz profesyonel bir şekilde nasıl kilit sisteminin döndügüne dikkat edin eski usul yöntemlere kesinlikle yeltenmeyin  hele hele ”  Asla kelebek camını kırmayın “  bu diger camlardan çok daha pahalı ve külfetlidir. En çok karşılaştıgımız ve güle oynaya gittigimiz arabaların başında Bmw – Volkswagen – Seat – Skoda – Audi – Porsche gelmektidir. Hiç bir şekilde cam arasından aracı kastırmıyor kollarını çekmiyoruz bu uygulama arabanın boyasına zarar verdigi gibi dikkatli çalışılmazsa döşemeleride çizmektedir o yüzden üst düzey aparatlarla profesyönel çalışan kişileri tercih etmeniz sizleri hem zamandan hemde nakitten tasarruf ettirecektir.   Videomuz yüklendi onu yayınlamadan önce aşağıya sıraladıgım başlıklara öncelikle cevap verelim sonra aklıma geldikce ben yine konuşurum. 🙂

  • Anahtarı içinde kalmış arabanın kapısı nasıl açılır ?
  • Arabam kilitli kaldı anahtarıda içinde ne yapmalıyım ?
  • Arabamın anahtarı bagajda kaldı kapıyı açabilirmiyim ?
  • Anahtarsız araba kapısı nasıl açılır ?
  • Pinpon topuyla araba kapısı açma ?
  • Arabamın kapısı kilitli kaldı kendimiz açabilirmiyiz ?

Anahtarı içinde kalmış arabanın kapısı nasıl açılır ?

Cevap: Tamamen marka ve modele göre değişiyor mesela Vag grubu ( Seat,  Skoda, Audi, Volkswagen, Porsche ) – Bmw serileri ve Mercedes sahibiyseniz eger anahtar arabanın içinde ulaşabileceginiz yerdeyse ve hiç bir ustaya ulaşamıyorsanız çaresizseniz camı kırıp arabanın içine binin ve yolunuza devam edin lakin şehir merkezine yakın bir yerdeyseniz mutlaka uzman bir personelden destek alın hatta kilit mekanizmasından mı açıyorsunuz yoksa cam aralıgından mi diye sorun kilit üzerinden çalışan ustayı bulursanız hizmetinizi alın aksi halde dokundurmayın. ( Tavsiye )

Arabam kilitli kaldı anahtarı içinde ne yapmalıyım ?

Cevap: Tabiki öncelikle yedek anahtar varsa ve yakındıysa onu getirin lakin ulaşamıyorsanız arabanın markasını bize bildirin sizleri yönlendirelim yüksek güvenlik bulunmayan arabaları netten buldugumuz bir kaç öğretici video ile destekleyip açtırabiliyoruz.

Arabamın anahtarı bagajda kaldı ne yapmalıyım ?

Cevap: Bir çok arabanın bagajına artık arka koltukların yatmasıyla ulaşılabiliyor cebinizde cüzdan anahtar dedigimiz bir plastik veya normal metal şekilde zor günler için sakladıgınız metal uç varsa bagajı veya kapıyı açabilirsiniz eger yoksa yine bir üstte söyledigim gibi mutlaka destek almalısınız.

Anahtarsız kapı nasıl açılır ?

Cevap: Eger profesyonel değilseniz anahtarsız kapıyı açmanız malesef biraz zor ancak yinelemek gerekirse buradada arabanın marka ve modeli bizim önemli mesela Fiat, Peugeot, Citroen ve Renault kullanıcısıysanız sizlerede yardım edebiliriz aksi halde malesef yine servis elemanı ihtiyacınız var demektir.

Pinpon topuyla araba kapısı açma ?

Cevap: Şuanda dünyanın hangi forum handi paylaşım sitesine girerseniz girin böyle bir bilgisiye, görsele veya uygulamaya rastlayamazsınız meslek hayatım boyunca merak etmişimdir acaba bu hurafeyi kim uydurdu sonradan kendide inandımı diye mantık yürütmek gerekirse pimpon topu ile araba kapısı arasında nasıl bir baglantı kurabiliriz mümkün değil araba anahtarı veya bu işi yapan kişinin aparatları olmadan  zarar vermeden açmak söz konusu değildir.

Aklımdan geçen ve sizlerin sıkıntılarını çözecek cevaplar verdim mi bilemiyorum ancak amacım sizleri en dogru şekilde yönlendirmektir. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyor sorun veya sıkıntılarda mutlaka ulaşmanızı istiyorum.

Hizmet verdigimiz bazı markalar

Honda – Toyota – Nissan – Mitsubishi – Peugeot – Citroen – Seat – Audi – Bmw – Mercedes – Volkswagen – Fiat – Opel bu arabalar ve harici modeller için tereddüt etmeyin 24 saat yardımcı olacagımızı hiç bir zaman aklınızdan çıkarmayın.