Archive for Eylül, 2016

Porsche Panamera anahtar

porshe-panamera-anahtar

Ülkemizin en zor programlanan anahtarlarından biri olan programlanan Porsche Panamera modelinin online makinesini ve lisansını parkurumuza katmanın sevinciyle bu yazımızı yayınlamayı uygun buldum. Vip ve özel bir araba olan Panamera`nın anahtar ve uzaktan kumandasını Türkiye`de yapamıyorduk malesef yetkili servisler Doğuş  Oto v.b aracılıgıyla getirtiyorduk hatta biz hiç müdahil olmuyor direk siz müsterilerimizi onları arayın diyorduk tabiki çok can sıkıcı bir durum hem sizin için büyük bir külfet hem bizim için. Sizlerin cebinden yüksek paralar çıktıgı gibi bir okadarda arabanızı kullanamıyordunuz şimdilerde ise ortalama bir gün gibi kısa bir sürede kapalı otoparkta komple kayıp olsa dahi ” Keyless go ” dedigimiz uzatan kumanda çantanızda olsada çalışan modeli sizlere verebiliyoruz. Konumuzu okudugumuza göre şimdi nasıl ve hangi şartlarda hizmet alabilirsiniz onları soru cevap şeklinde alalım.

Porsche Panamera anahtarım kayboldu arabam Avm`de kilitli kaldı ne yapabilim ?

Arabanız Avm, otopark, kapınızın önü veya herhangi bir oto yıkamada çaresiz bir şekilde bekliyorsa bizleri arayın İstanbul içerisinde nerede olursanız olun yanınıza gelip önce kilitli kalan arabanızı açar sonrada anahtarınızı teslim ederiz. Yaklaşık süremiz 2,5 saattir bu zaman oldukça kısadır arabının yazılımı diger markalarla bir olmadıgı için malesef şuanda en azami çalıştırma süremiz bu şekildedir.

Porsche Panamera arabamın uzaktan kumandalı anahtarı araba şeklindeydi siz bunuda yapabiliyormusunuz ?

Evet kayıp ettiğiniz porshce panamera anahtarı iki çeşittir biri kontaga takıp düğmeye basarak çalışır diğeri ise cebinizde olsa dahi kontağı açar ve yolunuza gidersiniz buna akıllı anahtar denir. Aracınızın sistemi nasılsa aynı özellikleri kullanacak hiç biri deaktif olmayacaktır.

Porshce panamera arabam kilitli kaldı çaresiz kaldım ne yapmalıyım ?

Kesinlikle arabanın kelebek camını kırmayı aklınızdan geçirmeyin. Unutmayın bu cam büyük camlardan çok daha pahalıdır ayrıca farklı şekilde arabaya girsenizde eger bagajda kaldıysa kapısı açılmayacak mutlak suretle kumandanın açma butonuna basmanız gerekecektir o sebepledir ki bizim gibi profesyonel birinden destek almalı arabanın kilidine müdahale ettirerek nokta atışı yaptırmalısınız.

Porshce Panamera arabamın anahtarının pili bitti uzaktan kumandam çalışmıyor ?

Telaş yapmanıza gerek yok bunun için sizlere güzel bir video bulduk çok basit ve pratik şekilde değişim yapabileceksiniz. Pil 2032`dir öncelikle bu pili temin edin hemen arkasından bu videoyu izleyin.

Güzel bir konu olduğunu ve sizi aydınlattığını düşünüyorum burada birşeylerin eksik aldıgını düşünüyorsanız lütfen konunun altına yorumlarınızı ve sorularınızı bize ulaştırın elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmak için tüm bilgilerimizi güncel tutuyor her daim kendimizi geliştirmek için uğraşıyoruz.

Volkswagen Amarok anahtar

volkswagen amarok anahtarYarı gülümsemeyle başladıgım makaleme nasıl olurda bu zamana kadar atlamışım diye söylene söylene klavyemin başına geçtim. Özellikle Batuhan kardeşimin arabasını yaptıktan sonra ” ayıptır abi ya nasıl olurda bütün modelleri yazmışsın bizim amarok hakkında bilgi vermemişsin ” diye bana kızmasıyla nekadar haklı oldugunu gördüm. Volkswagen Uds model dedigimiz yanılmıyorsam 2008 ve üzeri modellerde degişime giden volkswagen amarok sadece digerlerinden farklı bagaj dügmesinin olmayışıdır. Başka hiç bir volkswagen modellerinde buna Seat, Skoda, Audi dahil hiç bir arabası olmasın ki bagaj özelligi konmasın hepsinde var.  4×4 arazi taşıdı olan bu arabaya aslında güzel bir hard top yapılıp kumanda bagaj açma düğmesi eklenebilinirmiydi düşünmüyor değilim.

Volkswagen Amarok sahibi batuhan kardeşimin arabısına yaptıgımız işlemlerden bahsedip konumuzu çok fazla detaylandırmadan sonlandırmak istiyorum. Mevcut orjinal volkswagen amarok anahtar kabı ve kumanda kasası feci şekilde deforme olmuştu öncelikle şu görüntüden bir kurtulayım dedi ve kasayı değiştirdik sonra ” abi bunun başına bir şey gelirse ben mahfolurum hemen buna birde uzaktan kumandalı yedek anahtar yapalım ” dedi. Hemen makinamızı obd girişinden arabaya bağladık önce uzaktan kumandası sonrada immobilizer anahtar programlama menüsünden kodlamayı yapıp kendisinle sohbet etmeye başladık.

Amarok`un kumanda pili 2032 olup arkasındaki kapagı kastırarak kaldırdıgınız zaman değiştirecebileceksiniz çok basittir. Ayrıca iki kişi kullanıyorsanız bir kumandalı bir düz teslim edildigi için can sıkıcı bir durum söz konusu biliyoruz onuda kumandalı isteyebilirsiniz. Diger bir husus uzaktan kumandasının dibinden kırılma problemidir uç kısmı kırılırda elinizde kalırsa sakın yenisini sipariş etmeyin yukarıda açık ve net belirttigimiz gibi kumanda kasası orjinal olarak değişebiliyor. 

Kapalı otoparkta, yedieminde veya mahallede park halinde komple kilitli halde kalan volkswagen amarok yerinde aynı gün içerisinde teslim edilir bunun için kurtarıcı ile iletişime geçip yetkili servislerden destek almanıza hiç gerek yoktur.