Archive for Ekim, 2016

Yamaha Majesty anahtar

yamaha-majesty-anahtar

Yamaha Majesty marka scooter motosikletinizin anahtarı kaybolduysa ve şuan bu yazıyı okuyorsanız biraz şanslısınız demektir. Çin malı motosikletler haricinde şuanda Yamaha, Honda ve Suzuki modelleri arabalardaki hırsız önleyici ( elektronik motor kilit immobilizer ) sisteme çoktan geçtiler. Yukarıda paylaştıgımız Yamaha Majesty motosiklet ve bir adet kırımızı bir adet siyah anahtar bizim eş yerimizde yapılmıştır o yüzden kapımızın önünde çekilmiş resimlerden bir tanesi paylaşmayı uygun bulduk.

Daha önce hiç kopyalama yapmamış elektronik ortamdan bulduğu bir kaç resimle orjinal parçası olmayan, yazılımı bulunmayan ve ustalıktan bir haber kişilerin yanlış yönlendirmesiyle sıkıntıyı düşmeyin diye bıkmadan usanmadan sizlerin karşısına yeni yazılarla çıkıyorum.

Yamaha`lardaki kırmızı anahtar motorsiklet kaza yapınca, yan tarafınıza düşünce veya beyin hatası verdiğinde servisler tarafından istenir eğer verilmezse malesef motorun beyninin değişmesi gerekibilir. Bu sebeple ikinci el Yamaha motor alırken mutlaka kırmızı anahtar önemini vurgulayın hatta şuradaki yazımızı mutlaka okuyun.  Buradan aydınlanacaksınız ve sizin cebinizdeki parayı haksız yere almak isteyenlere engel olacaksınız.

Yamaha Majesty motosiklet yedek anahtar veya sadece kırmızı anahtar icin bizimle iletişime geçebilirsiniz yardımcı oluruz. Bir siyah bir normal olarak resimde gördüğünüz gibi programlar teslim ederiz ancak yamaha majesty immobilizer anahtar tamamen kayıpsa ve çalıştıramıyorsanız ozaman beyinle kontak üzerinden uygulama yapmamız gerekiyor ortalama süresi yarım gündür. Aklıma gelmişken altı çizilecek birşey daha başınıza gelebilir onuda açıklığa kavuşturayım. Majesty motosikletin depo kapağı biliyorsunuz kontak anahtarı ile aynı fakat çok sert emanet verdiğiniz kişiler veya kardeşiniz motoru sizin gibi iyi tanımayanlar kullandığında yamulma h atta kırılmalar gerçekleşebiliyor ozaman sakın arka siyah kısmını sinirlenip atmayın çünkü immobilizer bilgiler orada çok önemli kırık parçalarla birlikte birbirine bantlayıp bize durumu izah edin böylece başınız hiç ağrımayacak.

İstanbul dışında hikamet ediyorsunuz ve yukarıda açıkladığımız olaylardan biri başınıza geldiyse motorun ruhsat sahibi olduğunuzu belgeleyebilirseniz sizlere uzaktanda yardımlarımızı esirgemeyiz. Şimdilik huzurlarınızdan ayrılıyor yeni bir konuda görüşmek üzere diyorum hoşçakalın.

Murat ÇELİK

Gsm: 0532 637 79 15

toyota avensis keyless anahtar

toyota-avensis-smart-keytoyota-avensis-smart-anahtar

Daha önce çok defa fiyat teklifi vermemize rağmen bir türlü programlama fırsatı bulamadığımız Toyota`nın Avensis modelinin ” keyless go ” yani ( anahtarsız çalıştırma ) smart key yedekleme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Şuanda ben yazıyı yazarken Youtube`ye videosunu yükleniyor onu yazımıza dahil edeceğiz ayrıca yukardada yaptıgımız orjinal ürünlerin görsellerini rahatlıkla inceleyebileceksiniz.

Toyota Avensis smart ( Key )  anahtar yani Keyless Go modelinin özelliği bir bayanın çantasında dahi olsa arabanın start düğmesine bastığınız zaman çalışmasıdır. Bununla birlikte yaklaştığın zaman açılma ve uzaklaştığın zaman kilitleme özelliğini aklıma gelmediği için deneyemedim yazımızı okurken siz bunu uygulayın eger aktifse örneğin Renault`lar gibi lütfen yazımızın altına bu durumu değerlendirin ki paylaşımımız sizlerinde desdeğiyle anlam kazansın.

Videomuz yüklendi şimdi onu yazımıza ekliyeyim daha net bazı şeyleri anlayacaksınız. Önümüzdeki günlerde toyota avensis smart key pil değişimi videosu çekeceğim onunda önemli olduğunu düşünüyorum. Linkini vereyim Cr 1632 pil  kullanılan bu uzaktan kumandanın pil değişimide gayet sabit. Yan taraftaki butona basıp mekanik anahtarı içinden çıkartın ve daha sonra çıkartığınız yere bakın orada bir tornavida yuvası göreceksiniz oraya o kalınlıkta bir cisimle bastırın çıkarttığınız avensis anahtarı oraya tam oturacaktır o şekilde ikiye bölün ve pili değiştirin işte bukadar.

  • Peki diğer arabalarda olduğu gibi Avensis`imizin bize verilmeyen smart anahtarı arabadan silinebilir mi ?

Çok önemli bir soru ve endişelendiğinizi biliyoruz. Tabiki bütün yazılarımızda dikkat ederseniz bu sorunun cevabını veriyorum olmazsa olmaz bunu yaptırmalısınız. Dün bir palis memuru ile yaklaşık telefonda 15 dakika sonuştuk. bir opel astra nasıl çalınır diye sordu bana uzun uzun anlattım. Alternatifleri sıralayacak olursak otopark görevlileri, cafelerdeki valeler veya aracı satın aldığınızda yedeğinin önemsenmemesi işte bu dikkatsizlikler bir sabah kalktığınızda arabanın kapının önünde olmadığın en büyük sebeplerindendir.

  • Toyota avensis smart anahtar diğer bir adı sanırım smart key kopyalaması kaç dakika sürüyor servisten farkı var mı?

Yukarıdaki videoda izlediğiniz gibi servisteki üründen hiç bir farkı yok zaten olamaz orjinal olmasa araba onu tanımaz ve tüm özellikleri aktif etmez. Yaklaşık olarak 10 dakika sürüyor bu işlem herhangi bir otoparkta araba kilitli vaziyette çaresiz kalsa dahi fark etmiyor. Biz kilitli kapısını açar sıfırdan yenisini yapar teslim ederiz.

Toyota Avensis arabamın uzaktan kumandasının pili bitti arabaya giremiyorum ne yapmam gerekiyor ?

İçindeki kücük mekanik anahtarı çıkartın şöför tarafındaki kilidin içerisine sokup sola doğru çevirin kapıyı mekanik olarak açmış olacaksınız sonra start düğrmesine uzaktan kumandayla basın oradaki okuyucu bilgileri alıp motor beynine yollayacak ve arabanızı çalıştıracaksınız bu şekilde süresiz çalıştırma yapabilirsiniz dilediğiniz zamanda pili değiştirip eski haline otomatik şekilde dönüşüm sağlanacaktır.

Şimdilik huzurlarınızdan ayrılıyorum. Yazımı okuyup yararlı olduğunu düşünüyorsanız teşekkürü esirgemeyin 😉  Keyifli sürüşler.

Murat ÇELİK

 

 

Citroen c1 anahtar ve uzaktan kumanda sorunu

citroen-c1-anahtar

Bugün yine Fransa modellerinden biri olan Citroen C1 hakkında bilgiler vereceğiz. Citroen`in eski tip yazılımına sahip olan Citroen C1 anahtar üzerindeki uzaktan kumandanın içinde “cr 2016” pil bulunuyor arkasındaki kücük yıldız vidayı söküp ortadan iki ayırıp kendiniz değiştirebilirsiniz. Başka bir husus uzaktan kumanda tuşlarının delinmesi örnek verecek olursak sahibi olduğunuz citroen c1 anahtar ve belli bir zaman kullanıldı hele bu kişi bayansa inanın ortalama ömrü doktor diliyle 6 ay başlar ya kapama tuşu göçer ( kopar ) yada açma butonu kendi çabaızla ürettiginiz çözümlerin bazıları içine kağıt sıkıştırmak, herhangi bir plastik koyup üzerine bant çekmeler hatta kalemle içine basmalar elektronik devreniyi dahada deforme edecek çözülemeyen sonuçlar doğuracaktır.

Evet bir Citroen marka C1 model araç sahibiyim ne yapmalıyım ?

Nasıl bir sorununuz var bunu bilmiyoruz öncelikle  sağlıklı bilgilerle tek tek üzerinde duralım bakalım başlıca hatalar ve bununla birlikte karşılaşacağınız şeyler neler.

  • ikinci el aldıgınız Citroen C1 marka arabanın satıcısına kesinlikle güvenmeyin evde kaldı, yazlıkta unuttuk, biz dönünce size kargo ile göndeririz gibi geçistirici önerileri kabul etmeyin inanın geri gelmeyecektir gelenler şanslı olduklarını unutmasın. Yani yapılması gereken önce güvenlik bunu isteyecek veya ücretini kesip hemen yerine yenisini yaptıracaksınız bu kaçınılmazdır.
  • Kimeleri ” Sahibi bana sadece kapıdan açılıp kapatabildigim uzaktan kumandasız bir C1 anahtar verdi bu arabanın orjinal hali bumu yoksa uzaktan kumandası varmı ” diye soruyorlar evet Citroen ve Peugeot modellerinin uzaktan kumandasız üretilen hiç bir serisi yok bizlere uğrayabilirseniz bu sıkıntı çözülür.
  • Maddi durumu sıkışık olan müşterilerimiz ” kasko yaptırdım ama çok güc durumdayım yedeksiz kullansam sorun yaşarmıyım ben kaybetmiyorum birşey olmaz ” diyerek bilgi rica ediyor. Cevaben evet kullanabilirsiniz hiç birşey olmaz kayıp etmedikten sonra ama arabanız çalınırsa kasko site bir kuruş ödeme yapmayacaktır bu sözleşmenin aslında maddelerin arasında geçer okumadığımız için bilmiyoruz. ( burada karar sizi )
  • Fazla sorulardan biride ” ben, eşim ve kızım ( oğlum ) ortak kullanıyoruz arabayı kimeleri diyor ki 3. anahtar arabaya programlanamaz doğrumu acaba ” Kesinlikle yanlış herhangi bir engel teşkil eden durum söz konusu değildir.
  • Citroen C1 anahtarım uzaktan kapatıp açmıyor pili bittiğini düşünüyorum bana yardım edermisiniz diyecek olursanız bu videoyu izleminizi öneririm. Söz konusu videoda Citroen C1 – Citroen C2 – Citroen C3 ( 2005 yılına kadar ) Peugeot 206 + Peugeot 206+ – Peugeot 307 ( yine 2005 ) yılına kadar hepsinin pil değişimini izleyebilirsiniz.

  • Citroen arabamın anahtarları bagajda veya içinde kaldı diyecek olursanız işte ona sizin yapacağınız hiç bir müdahale yok istanbul içerisindeyseniz bizi arayacaksınız servis yönlendirip sıkıntıyı yarım saat gibi bir sürede halledeceğiz. Bostancı, Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye, Dudullu, ikitelli, Yeniköy, Tarabya, İstinye, Sarıyer, Emirgan, Bebek, Arnavutköy, Eminönü, Bakırköy, Kağıthane, Çağlayan, Levent, Mecidiyeköy, Taksim, Eminönü, Kavacık daha sayamadığımız bir çok semtlere çok kez hizmetimiz ulaştı.

Not: Otopark, Yediemin veya mahallenizde tamamen anahtarları kayıp olmuş Citroen marka arabaların bilgisayar yardımıyla şase numarasıyla uzaktan kumandasıda dahil olmak üzere yapıyor yanınıza getiriyoruz.