Archive for the 'Bmw Anahtarı' immobilizer Anahtar

Bmw F30 3.20 anahtar yapıyoruz

Türkiye`nin kabusu olan Bmw f30 3 kasa anahtar sorunu yaşayan insanlara güzel bir haberimiz var. Belki videolarımı izleyince denk gelmişsinizdir bmw f01 ve f10 kasalara onlarca gerek kayıptan yani hiç anahtarı yokken gerekse yedek ihtiyacında bir çok kez programlama yaptık fakat f30 – f32 modellerini üzülerek söylüyorum hep Borusan`a gönlendirdik şimdi duyuruyu yine ilk önce kendi resmi sitem üzerinden gerçekleştirmeyi doğru buldum.

Bmw F30 yazılım ve donanımsal olarak diğerlerinden olduğu için programlama yapılamamaktaydı çok şükür diyorum çünkü gerçekten sizlere olumsuz cevap vermek bizi oldukça yıpratıyordu. Bugün Esenler dün Tuzla tarafında Bmw f10 5.25 yaptık umuyorum ki bundan sonra yine İstanbul`un dört bir yanında koştura koştura F30`da yapacığız çünkü şuanda Türkiye`de bu işlemi Borusan harici bildiğim ya bir kişi var.

Özellikle şunu söylemek istiyorum beni hiç bir şekilde aracın kilometresiyle alakalı aramayın gerek yükseltme gerekse düşürme yapmıyoruz tavsiye edeceğim bir yer yok bu konuda telefon açılıyor çok üzülüyorum senelerdir bu mesleğin içindeyim ülkemizin her yerine iş yaptım yapıyorumda kimse Murat usta bu konuda bana yardımcı oldu diyemez.

Aklıma takılan uyarıyı yaptıktan sonra F30 aracın genel yapısını konuşmaya devam edeyim. Bmw artık uzaktan kumanda sisteminden şarjlı pili kaldırdı şimdiden sonra arka kapağın kaldırılmasıyla çinden çıkan pil değişiyor ve ekrandan uyarı kendiliğinde siliniyor pil değişikliği için bizimle iletişime geçin yardımcı oluruz telefondan gerçekten çok basit bir işlemdir kendiniz yapabilirsiniz.

Bmw F30 3.20 aracım var yedek anahtarım yok aracımı satamıyorum ne yapmalıyım ?

  • Evet malesef satamazsınız çünkü aracın fiyatı oldukça yüksek kimse bu riske girmez sonuç olarak bir bakmışsınız ki arabanın yerinde yeller esiyor ve kaskodan bir kuruş alamıyorsunuz o yüzden yedek şart araçla geleceksiniz ortalama 2 saat sürüyor orjinal şekilde teslim ediyoruz satış saatinize bile rahatlıkla yetişir.

Bmw F30 aracımı sattım araç şehir dışına çıktı sahibi yedek anahtarı için beni çok sıkıştırıyor ne yapmalıyım ?

  • Bu durumda yapılacak bir yol var oda kendisine F30 yedek anahtar bedelini takdim etmenizdir çünkü ya araç İstanbul`a gelecek yada servisten kendi imkanlarıyla sipariş edecek şuan için başka bir yol görünmüyor.

Bmw F30 3.20i anahtar kopyalama süresi nedir ortalama kaç gün ?

  • 1 saat ila 3 saat arasında değişiyor bu biraz bizim iş yoğunluğumuza birazda online programın hızı ile alakalı fakat biz yine net olarak 2 saat diyoruz.

Bmw f30 arabam otoparkta kilitli kaldı oto kurtarıcı girmiyor 320 serisi konum atsam gelirmisiniz ?

  • Tabiki Gebze, Tuzla, Pendik, İzmit, Kocaeli, Kartal, Bostancı, Küçükyalı ve daha sayamadığım anadolu yakasındaki semtlere yerinde hizmetimiz vardır ayrıca yine örnekledim Büyükçekmece, Küçükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Esenyurt, Bağçılar, Yenibosna, Güngören, Merter, Bakırköy, Bahçelievler, Güneşli ve Şirinevler dahil olmak üzere bir çok semtte iş yaptık yapmayada devam edeceğiz.

 

Bmw F10 Anahtar ve 5.20 Kumanda kabi

Dün 24.07.2017 Çarşamba akşamıydı bir telefon çaldı Bahçelievler tarafından müşterimiz aradı. Kısa bir muhabbet ettikten sonra aracımı sadece size teslim edebilirim saçma sapan bu işi hiç bilmeyen insanlar profesyönelmiş gibi konuşuyor fakat iş bilmemezlikleri çok ortada müsade ederseniz hemen çıkıp gelmek istiyorum aracımı yeni aldım yedek anahtarını bana vermediler onu iptal edip orjinal bir adet Bmw f10 anahtar kopyalatmak istiyorum dedikten sonra kendisini davet ettim.

Hocamızın Beyaz renkli güzel bir Bmw f10 5.20 arabası gerçekten çok temizdi saat 16:30 gibi dükkanımıza geldi hemen çalışmalara başladık yaklaşık bir saat gibi bir sürede eski bmw anahtarı iptal edilerek ( Disable ) kendisine yukarıda gördüğünüz gibi yaptıgımız uzaktan kumanda çok şık metal görümüyle göz dolduruyor.

Yazılımlarımız orjinal lisanslı olup aracın varsa üzerinde arıza ışıklarını ve mesajları döndürüp silebiliriz fakat son zamanlarda üzülürek söylüyorum ki bizi km düzeltme için arıyorlar bunu özellikle söylüyorum meslek hayatım boyunca gerek km düşürme gerekse düzeltme yapmadım bu kazancın ticari ahlakta etik manevi anlamda helal olmadığı düşüncesindeyim bu tarz bir ihtiyaçtan bizlere telefon açım değerli zamanınızı harcamayın.

Gelelim Bmw F10 – F01 kasalarının uzaktan kumanda özelliklerine ve pil uyarısında yapacağınız izlenimlere. Özetleyecek olursam sizlere Bmw`nin F series modellerinin tamamı ” 2450 ” pil kullanır ekranda pilinizi değiştiriniz diye bir uyarı belirdiğinde bizleri çekinmeden arayın hemen tarif ve temin konusunda sizleri aydınlatalım bunun için yüksek ücretler ödemekten kaçının.

Diğer önemli bir hususta videolarıma denk geldiyseniz oradan görebilirsiniz özellikle kilitli kalan Bmw marka otomobillerin tamamını nasıl açtığımı görebilirsiniz. Kapı kilidinden aracın kendi mekanik anahtarı elimizdeymiş gibi hiç bir zarar vermeden açıyor gerekirse eğer program ve kodlamaya start vermiş oluyoruz. Özelikle şunu belirtmek isterim uygulamalarımızı, resimlerimi ve videolarımızı kendilerine ilke edip bu işi yapmaya çalışanlar var bu benim çok hoşuma gidiyor bugun Türkiye`de ismimizin yaygınlaşması adına bize yardımcı oluyor.

Bmw f10 5.20 araç aldım bir tane anahtar verdiler içimde bir kuşku var ne yapmalıyım ?

  • Yukarıda söylediğim gibi İstanbul`daysanız arabayla birlikte gelin zaten kasko yapmayacaklardır arabanızı o sebepledirki eskisinin yerine bir adet F10 Anahtarı kodlanıp gönül rahatlığıyla arabanıza bineceksiniz. Uzaktan kumandasıda iptal olacak fakat mekanik kapıyı açıp içine binebilir onuda yapmasın derseniz mekanik şifreleride değişecek bilginize sunulur.

Bmw f10 anahtar iki adet teslim edilirdi bu konuda içim rahat fakat dış kumanda kabı değiştirilip yenilenebilir mi ?

  • Tabiki stoklarımızda orjinal bmw f10 anahtar kabı ve kumanda kasası mevcuttur bu değişimle birlikte çok daha gösterişli bir ürüne sahip olacaksınız hiç bir serviste değişim yapıldıgını anlayamaz satarken pırıl pırıl teslim edeceksiniz.

Makalenizi okudum gerçekten çok güzel bilgilere değinmişsiniz anlattıklarınız Bmw F10 5.25 ve 5.35 modelleri içinde geçerlimidir ?

  • Baştan aşağı anlattıklarımın tamamı F10 5.25,  F10 5.30 ve F10 5.35 modellerinin tamamı için geçerlidir. Keza anlattıklarımda yeterli içerik bulunmadığını düşünüyor veya sorularınıza cevap bulamadıysanız konunun altına sorunuzu sormaktan çekinmeyin.

Şimdilik huzurlanızdan ayrılıyorum bizi izlemeye devam edin…

Saygılarımla

Murat ÇELİK – 0532 637 79 15

 

 

Bmw F 800 Gs Motor Anahtarı

bmw f 800  gs anahtar

Yazın gelmesiyle motosikletler kapalı otoparklardan çıkmaya başladı. Bununla birlikte ihtiyaçların hemen hemen en başı yedek anahtar sorunu problemidir. Dün ( 14.06.2016) tarihinde Kırklareli`inden gelen Üstün beyin Bmw f800 gs motosikletine anahtar yapma fırsatı bulduk. Üst taraftaki resimdede gördügünüz gibi uç kısmı kırık hatta müsterimiz Üstün beye ” iman kuvveti ile çalıştırmıssın moturu ” diye ufak ufak takıldım diyebilirim.

Bmw motor anahtarı nasıl yedeklendi diye soracak olursanız motorun hiç bir parçasını sökmeden, orjinalligini bozmadan ayaklıgının üstüne kaldırım ortalama yarım saat gibi bir sürede mekanik ucu açtıktan sonra tanıştırma yaptık. Motorun neresinde kaç adet kilit varsa yine hepsini açabiliyorsunuz ayrıca şunu belirtmek isterim diger markalar degilde Bmw motorların anahtarları komple kayıp olursa yani elinizde bilgi alabileceğimiz bir ürün kalmadıysa ozaman işimiz çok zorlaşıyor kesinlikle sizlerde firmamızı ziyaret eden müşterilerimiz gibi tamamen kayıp ettiginizde değilde ne olur ne olmaz deyip önlemini alanlardan olun.

Borusan`ın arabalara istedigi ücretleri biliyoruz lakin motorlara nekadar ücret istiyorlar tam bilememesekte yine fiyatlarımızın onlara nazaran çok daha uygun oldugundan eminim hatta şunu söylemek zorundayım onların getirttikleri belli bir zaman sonra kafa tarafından erime yapıyor yani kauçuk bir malzemeden üretilmiş bizdekiler ömürlük denize, havuza hatta dahada uzaga gidersek makinede bile yıkansa hiç bir problemle karşılaşmayacaksınız direk kontaga takınca motor gümbür gümbür çalışır buna garanti veririz.

Yazımızın sonuna yaklaşmadan altını cizmek istedigim diger bir husus, biliyorsunuz bmw motor çantaları çok pahalı bu sebepledirki sizler çıkmasını alıyorsunuz ayrı ayrı kilit sistemlerine salip oldugundan kontakla digerleri birbirine uyum saglamıyor buda sizin oldukça canınızı sıkıyor buldugunuz çantalar orjinalse veya yurtdışından getirdiyseniz yapmanız gereken ilk iş motoru çalıştırdıgınız anahtarla çantaları deneyin bakalım içine giriyormu eger içine giriyorsa biz açtırmasını yaparız yeniden bir şifreleme uygulamasıyla arzu ettiginiz gibi uygun maliyetle işinizi bitirmiş olursunuz.

2010 Model Bmw 5.20 Yedek Smart Anahtar Kopyalama Yapıldı

Bmw 5.20 Yedek Smart Anahtar - Bmw 5.0 Smart Key

Dün 13.07.2013 Cuma günüydü tam hatırlamıyorum Anadolu yakasında Bostancı veya Ümraniye bölgesinde hikamet eden bir kişi ile telefon görüşmesi yaptık. Şirkette masasının üstünden 2010 model Bmw 5.20 anahtarını çalmışlar. Art niyetten başka birşey olmadığını söyleyen müşterimiz bir kaç saat bekledikten sonra hemen önlemini almak adına araştırmalara başlamış. Daha önce arkadasına yapmış olduğumuz hizmetten memnun kalındığı için bizlere güvenmiş aksi halde Borusan`a gidecekmiş. Hemen bir şöför yönlendirip evden aracın yedeğini istetmiş görüşmemizin ardından araç bizlere emanet edilmiştir. Daha önce tam hazırlamıyorum 2010 yılında  bmw 5.20 anahtar ile ilgili güzel bir makalemiz olmuştu fakat aracların serilerinde değilsede elektroniklerinde hemen hersene yenilik devam ediyor bu sebeple paylaşımlarımızı her daim taze tutuyoruz. Günümüzde artık kontaksız çalıştırma özelliği yani Start – Stop dediğimiz sistemin kumandaları Smart adı altında toplanıyor  Volkswagen Passat bile buna örnektir.

Geçen seneye kadar herhangi bir Bmw aracının Cas veya Ews kutularını söküyor o şekilde programlama yapıyorduk onlarca arabayı sahiplerine teslim ettik fakat bir okadarda hassas olan müşterilerimizi kayıp ettik. Aracın hiç bir yerine dokunulmasını ve sökülmesini istemeyen kişiler malesef iki katı bedellerle ihtiyaçlarını giderdiler. Düşüncelerine ve fikirlerine saygı duyduğumuz bu müşterilerimizi kazanmanın mutluluğuyla bu haberi Türkiye`ye açıklıyoruz. Artık 100 bmw araçtan 99 tanesi bir yıldız vida dahi sökülmeden kopyalanabiliyor. 2010 model bmw 5.20 yedek anahtar kopyalama yaptığımızda arac ile iletişimimiz sadece 10 dakika sürdü. Lakin komple kayıp olmuş kilitli bir yerde mahsur kalmış yüksek modelli Bmw`lere müdahale edemediğimizde oluyor çünkü işlem çalıştıranın üzerinden yürüdüğü için işimiz oldukça güçleşiyor. Uyarımızla birlikte eksikliğiz varsa mutlaka önlem alın bizlere getirin otomobili programlama yapalım farklı şehirdeyseniz  mutlaka sipariş ettirin çünkü elektronik immobilizer oto anahtarı herhangi bir darbe veya düşme sonucu bozulabilir. Farklı mekanlarda veya ilçelerde mağdur olmamanız adına sizlere haberdar ediyoruz.

Belki bir önceki konuda söyledik bunu fakat birazda bu ürünün arızasından bahsedelim kısaca sonrada sonlandıralım istiyorum. Bmw artık araçlarında uzaktan kumanda pilini devre dışı bıraktı kontaktan şarj sistemine döndü hemen hemen 2004 yılında başladı sistem yaklaşık olarak 6 ila 7 seneyi deviren kumandalar malesef artık yavaş yavaş açma ve kapamayı kesmekte bunları tazeleriyle değiştiriyoruz birinci bilgimiz ikincisi ise düşmelerle diğer bir ifadeyle fırlatılan smart key dediğimiz kutulu uzaktan kumandalı aracı çalıştırmak manyetik sinyallerin zarar görmesinden dolayı açıp kapatma yapar ekranda kilit işareti belirir bunada dikkat edin. Şimdilik bizlerin aklına takılanlar bunlar sizlerin soru ve düşüncelerinizide tarafımıza iletmenizi temenni ederek huzurlarınızdan veda ediyoruz.

 

Bmw x5 kontak anahtar problemi

Yaklaşık bir saat önce  2002 model Bmw x5 kontak anahtar problemi şikayeti almıştık İstanbul`da hikamet eden müşterimizi dükkanımıza davet ettik.  Yarım saat içerisinde kapının önüne park edilen Bmw x5`in telefonla görüştüğümüz kişi olduğunu anladım merak etmiştim acaba aracı çalıştırdığı halde neden kumanda etmiyor uzaktan açıp kapatamıyorlar bu aracı diye düşündüm kendi kendime acaba alıcısındamı bir sorun var diye. Neyse ki müşterimiz geldi selamını verdikten sonra hemen ellerinde bmw x5 anahtarı görmek istedim öyle ki normal ev veya kasa müşterimizde olabilirdi.

Evet bahsettiğim sorundan dolayı gelmişti ve hemen dediki telefonda görüşmüştük şuna bir bakın ben sizden başkasına göstermek istemedim şeklinde açıklamada bulunan müşterimize çayını ikram ettik. Arada tabiki sorular geliyordu ” tamamen bozulur mu, araba burada kalırsa ne yaparız, daha sonra yine aynı sorunla karşılaşırmıyım şeklinde” bizde gerekli açıklamaları kendisine yaptık. Bmw`nin hemen hemen bütün uzaktan kumandaları kontak üzerindeki sinyallerle şarj oluyor kimi bunu bilsede kimileri pil değişimi için ara ara uğruyor. Tabiki bataryalar haftalar aylar geçtikce bayatlıyor sarj tutmamaya başlıyor bu şarjlı cihazların hepsinde böyledir durum değişmez iste yukarıdaki problemde bundan farksızdı makinaya soktuk frekans vermediğini yani çalışmadığını gördük araçta sorun olmadığı için işimiz biraz daha kolaydı çünkü yedek parça sıkıntımız yok bizim şarjlı pil takıp eğer dış kabı eski değilse tekrar kapatıyor ürünü çalışır hale getiriyoruz.

Yaptığımız uygulamada siz yine pil değiştirmiyorsunuz aynı şekilde yenilediğimiz için kontaktan aynı şekilde boşaldıkça kendi kendine doluyor alternatif olarak yedekte yapmamız mümkün sizlere kumandalı veya kumandasız olmak şartıyla burada yine taktir sizin oluyor. Kumandayı kilitlediğinizde yaklaşık olarak on saniye basılı tuttuğunuzda cam tavan ve camlarında kapandığını hatırlatır bilmeyenleriniz var ise bu özelliği kullanmanızı öneririz. Son olarak bağlayalım bu anlamda artık Bmw anahtar ile ilgili her türlü desteği 24 saat alabilirsiniz.

Sonraki sayfa »