Şarjlı anahtar yapısına sahip olan bmw 16 serisinin nasıl programlandığı ve yedek yapıldığını sizlere anlatıp bu sayede ihtiyacınız olduğu anda çözüme gitmenizi kolaylaştıracağız. Firmamıza 28.06.2011 salı sabahı gelen müşterimizin bmw 3.16 anahtarı probleminden bir örnekle konumuza  devam edeceğiz. Daha önce uzaktan kumandası çalışmadığı için açılan bu ürünü açan kışı hepten bozmuş ve kullanılmaz hale getirmiştir. Aynı dakika içerisinde programlanarak ihtiyacına cevap verdiğimiz müşterimizle diyaloğumuz şu şekilde gerçekleşti. Fatih bey ” Hiç bilmiyordum araştırmamıştım sıradan bir yere gidip durumu izah ettim fakat press baskı olduğunu kendisi dahi bilmiyordu açmaya çalıştığında ürünün bizzat parçalandığını kendim gördüm ve iş işten çoktan geçmişti. Artık kullanılmaz halde olan kumandayı nasıl olurda kullanacaktım diye düşündüğüm anda o şekilde geri teslim etmenini istedim ve geri toplattırdım” dedi.

Sizlerinde bildiği gibi araç üzerine takılıp marşa basıldığında şarj etmeye başlayan bu ürün tüketiciyi pil değiştirme zahmetinden kurtarmaktadır. Ancak uzun yıllar yani bu şekilde şarj kendi kendini şarj eden bu ürün belli bir zaman sonra aracı çalıştırsada kapıları açıp kapatmamaya başlamaktadır. Buna en büyük örnek cep telefonlarının şarj tutmaması olarak verilebilir.  Bunun çözümü kesinlikle vardır bu durum icin yeni 3.16 anahtarı yaptırmanıza kesinlikle gerek yoktur. Söz konusu durum bir çok bmw kullanıcılarının başına geldiğinden dolayı hatırlatmada yarar olacağını düşündüm.

Yazımızın sonuna geldiğimizde markası ve modeli ne olursa olsun her türlü bmw anahtarı çözüm noktası olduğumuzu bilmeniz sizlerin yararına olacaktır. Yaşayabileceğiniz sorunları özetleyecek olursak bmw 3.6 yedek anahtar ihtiacı, bmw 16 uzaktan kumanda arızası en büyük sıkıntılardandır. Yetkili servisi olan Borusan Oto`nun Almanya`dan getirmesine gerek kalmaksınız minimum 15 maximum 45 dakikada sorununuzun her türlüsünü çözebiliriz.