Ramazan bayramı öncesinde daha önce işini yaptığımız müşterimiz tarafından bize yönlendirilen Sadık beyin bmw 5.25 anahtar sıkıntısını nasıl giderdiğimizi sizlere aktaracağız. Sizlerinde bildiği gibi yeni nesil araçlarında smart key uygulamasına ( kartlı anahtar ) modeline geçen otomobil üreticileri daha estetik, modern ve taşıması kolay bir ürünle araçlarına satışa sunmuşlardır.

Kontak üzerindeki manyetik enerji ile şarj olan bu araba anahtarı pil değişimi gerektirmeyen fakat zaman zamanda arıza yapar sahibine sorun çıkartır  dolayısıylada aracı uzaktan kapatıp açmaz. Arabayı çalıştırma sıkıntı yaşatmayan bmw 5.25 anahtarı uzman olmayan kişiler tarafından açılıp kontrol edilme merakıyla tamamen bozulabilmektedir. Bu kısa ve önemli hatırlatmaları yaptıktan sonra asıl konumuza dönmekte yarar görüyoruz. Bmw yetkili servislerinden borusan otunun 350 euro yani yaklaşık olarak 700 t.l gibi fiyatlarla son kullanıcıya ürünü teslim etmektedir ki bu fiyata k.d.v ile işçilik dahilmidir net bir bilgimiz yok.

Yukarıda adı gecen Sadık bey bu fiyatı saçma bulup siparişini vermekten vazgeçmiş ilerki günlerde tavsiye üzerine bize ulaşmıştır. Belirttiğimiz aracı çalıştırıyor uzaktan açıp kapatmıyor dolayısıyla smart anahtar içerisinde saklı bulunan metal ile kapıyı açan ve o şekilde araca müdahale eden Sadık beyin 5.25 anahtarı rahat bir şekilde tamir edilmiştir. Kendinden şarj olan bu ürünlerin pillerinin ömrü bir kaç yıl içerisinde malesef iflas ediyor dolayısıyla kullanıma kapanıyor.

Bu vesile ile sizlere sağlıklı, güvenilir, ucuz ve kısa süreli hizmeti nasıl alacağınızı anlattık. Çalışmayan, arıza yapmış, kullanıma kapanmış bu ürünleri minimum rakamlarla pırıl pırıl hale getiriyoruz. Son olarak yediemin otoparklarında hacizli araçlara, alış veriş merkezleri veya hava alanı otoparklarında tamamen kayıp olmuş müdahale edilemeyen araçlara yerinde aynı gün içerisinde 2011 model dahil olmak üzere her türlü bmw anahtarı tarafımızca yapılabilmektedir. Her bildirimimizde altını çizdiğimiz diğer bir husus oto anahtarı yapısı sizlerinde bildiği gibi elektronik sistem içermektedir. Herhangi bir problem ile karşılaştığınızda sizlere tavsiyemiz bu ürüne dokunmamanız ilgili kişilere başvurmanızdır ki immobilizer arıza yapmasın onarım daha güç duruma düşmesin.