Yaklaşık bir saat önce  2002 model Bmw x5 kontak anahtar problemi şikayeti almıştık İstanbul`da hikamet eden müşterimizi dükkanımıza davet ettik.  Yarım saat içerisinde kapının önüne park edilen Bmw x5`in telefonla görüştüğümüz kişi olduğunu anladım merak etmiştim acaba aracı çalıştırdığı halde neden kumanda etmiyor uzaktan açıp kapatamıyorlar bu aracı diye düşündüm kendi kendime acaba alıcısındamı bir sorun var diye. Neyse ki müşterimiz geldi selamını verdikten sonra hemen ellerinde bmw x5 anahtarı görmek istedim öyle ki normal ev veya kasa müşterimizde olabilirdi.

Evet bahsettiğim sorundan dolayı gelmişti ve hemen dediki telefonda görüşmüştük şuna bir bakın ben sizden başkasına göstermek istemedim şeklinde açıklamada bulunan müşterimize çayını ikram ettik. Arada tabiki sorular geliyordu ” tamamen bozulur mu, araba burada kalırsa ne yaparız, daha sonra yine aynı sorunla karşılaşırmıyım şeklinde” bizde gerekli açıklamaları kendisine yaptık. Bmw`nin hemen hemen bütün uzaktan kumandaları kontak üzerindeki sinyallerle şarj oluyor kimi bunu bilsede kimileri pil değişimi için ara ara uğruyor. Tabiki bataryalar haftalar aylar geçtikce bayatlıyor sarj tutmamaya başlıyor bu şarjlı cihazların hepsinde böyledir durum değişmez iste yukarıdaki problemde bundan farksızdı makinaya soktuk frekans vermediğini yani çalışmadığını gördük araçta sorun olmadığı için işimiz biraz daha kolaydı çünkü yedek parça sıkıntımız yok bizim şarjlı pil takıp eğer dış kabı eski değilse tekrar kapatıyor ürünü çalışır hale getiriyoruz.

Yaptığımız uygulamada siz yine pil değiştirmiyorsunuz aynı şekilde yenilediğimiz için kontaktan aynı şekilde boşaldıkça kendi kendine doluyor alternatif olarak yedekte yapmamız mümkün sizlere kumandalı veya kumandasız olmak şartıyla burada yine taktir sizin oluyor. Kumandayı kilitlediğinizde yaklaşık olarak on saniye basılı tuttuğunuzda cam tavan ve camlarında kapandığını hatırlatır bilmeyenleriniz var ise bu özelliği kullanmanızı öneririz. Son olarak bağlayalım bu anlamda artık Bmw anahtar ile ilgili her türlü desteği 24 saat alabilirsiniz.