Sizlere bu makalemizde chevrolet aveo anahtarı ve yine chevrolet aveo uzaktan kumanda ile merkezi kilit sistemi hakkında sağlıklı bilgiler vereceğiz.  02.11.2011 Salı Çarşamba günü firmamıza Okan adında bir beyefendi tarafından telefon açıldı ve chevrolet aveo marka araç satın aldıklarını ancak satış temsilcilerinin işlemler bittikten sonra kendilerine uzaktan kumanda bulunmayan iki adet chevrlet aveo anahtarı teslim ettiklerini akabinde bu durum karşısında çok şaşkına döndüğünü söyledi.  Daha gösterge ekranındaki koruyucu plastik duran hatta mazot dahi alınmayan bu araç daha önceki müşterilerimizin sitemize yapmış olduğu olumlu mesajlar sayesinde bize geldi.

İlk önce düz olan chevrolet anahtarı uzaktan kumandalı hale getirildi nasıl mı araca merkezi kilit sistemi takılarak bu sayede anahtarın yanına asılı bir adet kepenk veya bariyer kumandası gibi bir ürünle bu sorunu çözdük. Daha sonra sıfır km. araça yakışmayacağı için bunlarıda ikisini bir araya getirerek chevrolet logolu kaliteli bir sustalı anahtar elde ettik. Yapılan uygulama sadece 2 saat sürdü ki bu gerçekten harika bir zaman sürecidir. Bir otomobil neden bu şekilde üretilip satışa sunulur anlam veremiyor üreticileri gerçekten tebrik ediyoruz markalarına bunu yakıştırabiliyorlar.

Asıl konumuza dönecek olursak immobilizer yapıya  sahip olan aveo anahtarı kaskoda, sigortada veya garantide kesinlikle olumsuzluk görtermez bu şekilde kafasında soru işareti bulunan kullanıcıların için rahat olabilir. Diğer bur hususta aracın güvenliği konusundadır ilk önce aracın zararından değilde aklınıza takılabilecek sorulardan başlıyalım.

 1.) Chevrolet aracım sıfır bu durum kasko veya sigortada sorun yaşatır mı ?

Cevap :  İki adet tarafınıza teslim edilen oto anahtarı olduğundan dolayı herhangi bir sorun yaşamazsınız.

2) Peki yapılan bu uygulama güvenlimi aracım  kapının önünden çalınır mı ?

Cevap : Yapılan bu işlemde araçta kopyalama veya çağoltma işlemi olmadığından zaten söz konusu değildir.

3) Sonuçta elektronik bir araç ileride yolda kalırmıyım veya beyne bir zararı olur mu ?

Cevap : Kesinlikle uygulama gerek aracın beyni gerekse elektronik programlarıyla kesinlikle alakalı değildir. Sadece burada yapılan sadece Türkiye`deki araçlarda hemen hemen %40 oranında bulunan alarm veya aç kapa sisteminin montajıdır.

4) Peki yaptığınız işlem garantilimi bir çok tanıdığımızda gördük özellikle anahtarların susta kısmı sallanıyor bunlarda aynı model mi ?

Cevap : Özellikle aç kapa ve merkizi kilit sistemlerinin yanında verilen uzaktan kumandalı sustalı anahtar kesinlikle sağlıksız çalışıyor sadece susta kısmı değil ileride kendiside bozuluyor. Biz 2 yıl garantili orjinal ürünlerimize merkizi kilit ile verilen kumandanın bilgilerini aktararak her araca göre yine orjinal logolar monte ederek müşterilerimize teslimat yapıyoruz.

Yukarıda telefon ile müşterilerimizin devamlı aynı olarak rahatsızlık duydukları diyalogları açıkça paylaştık. Biz lisanslı makinalar, profesyonel personellerle ve kaliteli ürünlerle hizmet veriyoruz. Türkiye geneline yaptığımız yüzlerce uygulama ve yüzlerce teşekkür mailleri en büyük dayanağımızdır. Konumuzu sonlandırırken chevrlet aveo anahtar, chevrolet aveo merkezi kilit, chevrolet aveo kumandalı anahtar, chevrolet aveo uzaktan kumanda gibi konularda bizlerden her şekilde destek alabilirsiniz.