Archive for the 'Citroen Anahtari' immobilizer Anahtar

Citroen c1 anahtar ve uzaktan kumanda sorunu

citroen-c1-anahtar

Bugün yine Fransa modellerinden biri olan Citroen C1 hakkında bilgiler vereceğiz. Citroen`in eski tip yazılımına sahip olan Citroen C1 anahtar üzerindeki uzaktan kumandanın içinde “cr 2016” pil bulunuyor arkasındaki kücük yıldız vidayı söküp ortadan iki ayırıp kendiniz değiştirebilirsiniz. Başka bir husus uzaktan kumanda tuşlarının delinmesi örnek verecek olursak sahibi olduğunuz citroen c1 anahtar ve belli bir zaman kullanıldı hele bu kişi bayansa inanın ortalama ömrü doktor diliyle 6 ay başlar ya kapama tuşu göçer ( kopar ) yada açma butonu kendi çabaızla ürettiginiz çözümlerin bazıları içine kağıt sıkıştırmak, herhangi bir plastik koyup üzerine bant çekmeler hatta kalemle içine basmalar elektronik devreniyi dahada deforme edecek çözülemeyen sonuçlar doğuracaktır.

Evet bir Citroen marka C1 model araç sahibiyim ne yapmalıyım ?

Nasıl bir sorununuz var bunu bilmiyoruz öncelikle  sağlıklı bilgilerle tek tek üzerinde duralım bakalım başlıca hatalar ve bununla birlikte karşılaşacağınız şeyler neler.

  • ikinci el aldıgınız Citroen C1 marka arabanın satıcısına kesinlikle güvenmeyin evde kaldı, yazlıkta unuttuk, biz dönünce size kargo ile göndeririz gibi geçistirici önerileri kabul etmeyin inanın geri gelmeyecektir gelenler şanslı olduklarını unutmasın. Yani yapılması gereken önce güvenlik bunu isteyecek veya ücretini kesip hemen yerine yenisini yaptıracaksınız bu kaçınılmazdır.
  • Kimeleri ” Sahibi bana sadece kapıdan açılıp kapatabildigim uzaktan kumandasız bir C1 anahtar verdi bu arabanın orjinal hali bumu yoksa uzaktan kumandası varmı ” diye soruyorlar evet Citroen ve Peugeot modellerinin uzaktan kumandasız üretilen hiç bir serisi yok bizlere uğrayabilirseniz bu sıkıntı çözülür.
  • Maddi durumu sıkışık olan müşterilerimiz ” kasko yaptırdım ama çok güc durumdayım yedeksiz kullansam sorun yaşarmıyım ben kaybetmiyorum birşey olmaz ” diyerek bilgi rica ediyor. Cevaben evet kullanabilirsiniz hiç birşey olmaz kayıp etmedikten sonra ama arabanız çalınırsa kasko site bir kuruş ödeme yapmayacaktır bu sözleşmenin aslında maddelerin arasında geçer okumadığımız için bilmiyoruz. ( burada karar sizi )
  • Fazla sorulardan biride ” ben, eşim ve kızım ( oğlum ) ortak kullanıyoruz arabayı kimeleri diyor ki 3. anahtar arabaya programlanamaz doğrumu acaba ” Kesinlikle yanlış herhangi bir engel teşkil eden durum söz konusu değildir.
  • Citroen C1 anahtarım uzaktan kapatıp açmıyor pili bittiğini düşünüyorum bana yardım edermisiniz diyecek olursanız bu videoyu izleminizi öneririm. Söz konusu videoda Citroen C1 – Citroen C2 – Citroen C3 ( 2005 yılına kadar ) Peugeot 206 + Peugeot 206+ – Peugeot 307 ( yine 2005 ) yılına kadar hepsinin pil değişimini izleyebilirsiniz.

  • Citroen arabamın anahtarları bagajda veya içinde kaldı diyecek olursanız işte ona sizin yapacağınız hiç bir müdahale yok istanbul içerisindeyseniz bizi arayacaksınız servis yönlendirip sıkıntıyı yarım saat gibi bir sürede halledeceğiz. Bostancı, Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye, Dudullu, ikitelli, Yeniköy, Tarabya, İstinye, Sarıyer, Emirgan, Bebek, Arnavutköy, Eminönü, Bakırköy, Kağıthane, Çağlayan, Levent, Mecidiyeköy, Taksim, Eminönü, Kavacık daha sayamadığımız bir çok semtlere çok kez hizmetimiz ulaştı.

Not: Otopark, Yediemin veya mahallenizde tamamen anahtarları kayıp olmuş Citroen marka arabaların bilgisayar yardımıyla şase numarasıyla uzaktan kumandasıda dahil olmak üzere yapıyor yanınıza getiriyoruz.

Citroen c-elysee anahtar

Citroen C-elysee Anahtar

Belki daha önce yayınlayıp duyurusunu yapmamız gerekirdi Citroen C-Elysee modelini fakat çok yeni model olduğundan dolayı üzerinde çalışma fırsatımız ancak bugün kısmet oldu. Biliyorsun devamlı değişim ve gelişim gösteren otomobil sektörü her her yeni modellerde farklı farklı yazılımlar ve uzaktan kumandalar kullanıyor. Bunun sebebi hem gözle görünür farklılıklar hemde yedek parçalardan gelecek bir hayli büyük gelirlerdir. Konumuz uzaktan kumanda ve anahtar olduğundan dolayı vakıf olduğumuz bilgileri sizlere sunuyoruz aksi durumlarda hep araştırma yapılmasını önerdik. Yetkili servisler ve şirketlerin üst düzey yetkilileri doğal olarak parçalarının bünyeleri haricinde onarılmasını, değiştirilmesini ve üretilmesini istemezler buzamana kadar hep tekelleştirmeyi savundular bundan sonrada öyle olacağa benziyor.

Neden bir Citroen Elysee sahibi olan kişi veya kurumlar personellerinden kaynaklı veya bir otopark görevlisinin yapmış olduğu hatadan dolayı 490 t.l gibi bir ücret ödesinler gerçekten kayıp olan bir Citroen anahtar bedeli bumudur diye düşünmek gerekiyor. Bedeli mantıksız bulan son kullanıcılar çevrelerince veya sosyal medyadan edindiği bilgiler doğrultusunda ihtiyacını yine yetki belgelerine sahip lisanslı cihazları bünyesinde bulunduran profesyönellerden karşılıyor. Bunun içinde arabasına kendi ustasından başkasını dokundurmak istemeyenler, Yetkili servis haricinde hizmet almayanlar veya karar veremeyenler oldukça fazla ancak bizlere lütfen bu kategorilerin dışında tutun çünkü bizler arabanızı başka ortamlarda yapıp sizleri bekleme salonlarında oturtmuyoruz. Bir Citroen C-elysee anahtar programlaması yapılırken sizlerde izliyor hatta kafanızdaki soruları bizlere ulaştırabiliyorsunuz. Otomobil üzerinden herhangi bir parça üzerinde işlem yapılmadığı gibi bir adet civata dahi sökülmüyor. Arabaların üzerinde bulunan Obd ( Bilgisayar ve diagnostic cihaz ) girişinden yapılan müdahale sayesinde uzaktan kumanda dahil immobilizer yedeklemesi gerçekleşiyor.

Kilometre düşürmek, arıza ışıklarını söndürmek veya çip tuning işlemleri kesinlikle bizlerin işi değil tavsiye etmiyor kesinliklede doğru bulmuyoruz. Hizmetlerimiz arasında bulunmuyor cihazlarımız ve yazılımlarımızın tamamı sadece bahsettiğimiz hizmetlere açıktır. Örneğin 2 adet uzaktan kumandalı C-elysee anahtar var sizlere teslim edilen fabrika nasıl veriyor bir bilgim yok fakat ikisininde kumandalı olduğunu düşünürsek kayıp olduğunda birinin yerine sadece arabayı çalıştıran yaptırıp bir kenara güvenlik amaçlı koyabilirsiniz arabanın sistemi bunu sıkıntısız şekilde kabul ediyor düşüncelerinizin bir kenarına yazınız. Kasko ve sigortanızı kullanarakta yedekleme ve kopyalama yaptırabilirsiniz lütfen herhangi bir olumsuz düşünceniz ve kafanıza takılan soruları bizlerle paylaşınız. Keyifli sürüşler dilerim.

Yeni Citroen C5 yedek anahtar sorunu

Citroen C5 anahtar ve dış kabı

Ülkemizde birden bire herkesin tercih ettiği otomobillerin başında gelen Citroen`in C5 serisi gerek binek gerek makam aracı gerekse ticari olarak herkesin satın almasıyla yaygınlaştı. Bukadar kaliteli ve lüx diye tabir edeceğimiz citroen c5 anahtar bir adet uzaktan kumandalı bir adet moturu çalıştıran şeklinde kullanısına teslim edilince biraz tepki topladı. Zaten sizleri bilgilendirmek için yeni haberlerin çıkmasını dört gözle bekliyoruz birebir ilişkilerimizde yaşadıklarımızı hemen dillendiriyor yolunuza ışık tutuyoruz.

Mesela makam arabası olarak kullanılan hatta bir ailede eşler arasında dönüşümlü sürülen Citroen c5 aracın uzaktan kumandalı olanı kimin kullanacağı hakikatten merak konusu tabi anlaşmazlıklar çıkıyor. Şöföre verseniz eliyle son model bir arabayı kilitlemesi etik olmuyor eşinize verseniz oda duruma kızıyor haliyle banada isteyelim şeklinde istekte bulunuyor haklı olarak.

Ne Yapmalı ?

Sigorta ve kaskonuzdan bağımsız sicilinizi kirletmeden firmamıza uğradığınızda 3. bir Citroen C5 sustalı anahtar diye tabir ettiğimiz katlanabilir uzaktan kumandalı ürünü temin edebilirsiniz.

Peki kumandasız olupta aracımı çalıştıranı kumandalı yapamazmıyım ? Şeklinde bir sorunuzun kafanızda belirdiğinizi hissettiğim için bu sorunuzuda cevaplamak isterim. Malesef devre ve yazılımlar çok farklı ona kumanda takamıyoruz uyum sağlaması mümkün değil ham olarak sıfırdan uzaktan kumanda tanıştırılıp aktivizasyon yapılması şart. Bu işlemin aracınıza herhangi bir zararı yoktur içiniz gönlünüz ferah olsun yazılımlarımız lisanslı ve makinalarımız son teknolojidir zaten çevremizde bulunan yetkili servislerin dahi işlerini yapmaktayız. Ayrıca şunuda söyleyelim bu uzaktan kumandalı sustalıların modeli ve kaliteli değiştediğinden dolayı dış kabı ve dış kasası bozulacak bunun için yeni istemenize yani sipariş geçmenize gerek yok kılıf değiştiğinde ürün zaten sıfırlanmış olacak.  Ayrıca Citoren c5 aracınızda ”  electronic anti theft faulty ” alabilirsiniz bunun içinde paniklemenize gerek yok yönlendirdiğimiz sayfayı okuyun ve bizimle iletişime geçin. Şimdilik yazımızı sonlandırıyor huzurlanırızdan ayrılıyor sizlere keyifli sürüşler diliyorum hoşçakalın.

 

Citroen Xsara yedek anahtar

Citroen`in Xsara modeli biliyorsunuz ki diğer araçlara göre birazdaha nadir bulunmaktadır. Sadece Xsara modeline has olan yumurta şeklindeki Citroen anahtar için daha önceleri hizmet veremiyorduk. Şuanda distribütörden almış olduğum bilgiye göre bu hafta içerisinde ürün elimizde olacaktır. Arıza için çok fazla telefonumuz çalmadı fakat kasanın deformasyonu ve susta mekanizmasının bozulmasından dolayı bir hayli şikayet aldık.

Örnekle açıklayacak olursak cep telefonlarının yıpranan kılıfları nasıl değişiyorsa bahsettiğimiz oto anahtarı bir dış kasa değişikliğiyle yenilenmektedir. Citroen`in sadece Berlingo modelinde kullandığı yıldız diğer bir değimle çivi modeli Xsara serisindede tercih edilmiştir. Citroen xsara kumanda kabı tanıtımını yaptıktan sonra konumuza gönerek biraz daha aydınlatıcı olalım istedik. Şuanda piyasada hiç bir şekilde Citroen xsara uzaktan kumanda temini yapılamamaktadır aynı şekilde bizlerde malesef bu araçlara sadece kumanda kopyalama işlemi gerçekleştirememekteyiz o sebepledir ki elinizdeki ürüne iyi sahip çıkın arızalandığında veya kasası deforme olduğunda erteleyici hamlelerle içinden çıkalamaz bir hale gelmesin.  Devamini Oku»

Electronic Anti Theft Faulty Uyarısı

Bugün Citroen anahtar mağduru bir müşterimizin başına gelen bir olayı ve yine onun isteği üzerine ” electronic anti-theft faulty ”  uyarısı hakkında bilgiler vereceğiz. Yol bilgisayarında verilen bu hata sadece ve sadece immobilizer okumadığı zamanlarda meydana gelmektedir. Aslında biz bu hata ve uyarıyı gayet iyi biliyor bu gibi durumlarda gerekli müdahaleyi araca yapıyoruz. Buradan açıkça söylemek gerekirse şu zamana kadar bu durum hakkında bilgi vermememiz büyük bir eksikliktir.

Konuyu derinleştirmeden önce içinizi rahatlatarak devam edecek olursak durumun %100 onarımı ve tamiri mümkündür. Kesinlikle yetkili servislerin veya bazı Citroen ustalarının söylediği gibi motor beyninde herhangi bir arıza olası değildir. Electronic anti-theft faulty hatası birtek Peugeot ile Citroen araçların ikazlarında meydana gelmektedir. Kelime anlamı ” hatalı elektronik hırsızlığa karşı ” yani diğer bir değimle ( hırsızlığa karşı alınan elektronik motor kilidi ) anlamını taşımaktadır. Arıza yapan oto anahtarı ile kontagı çevirdiğinizde bu uyarıyı alırsınız akabinde marşa  dokunduğunuzda otomobilin çalışmadığını görürsünüz. İçine düştüğünüz bu sıkıntının uzaktan kumanda ile herhangi bir alakası olmadığını özellikle vurguluyoruz ki gereksiz harcamalar yapmayın. Motorun çalışma sistemini bloke eden anti-theft foulty peugeot anahtar sahiplerinide yakından ilgilendirmektedir. Devamini Oku»

Sonraki sayfa »