Sizlere bu yazımızda iyi ayrı modeli bulunan citroen c3 anahtarı hakkında bilgiler verip genel yapısını aktaracağız. Bu vesile ile problem yaşayan ve arayış içinde olan araç sahiplerini yönlendirip sıkıntılarını nasıl çözecekleri yolunda iyi bir adım atmış olacağız.

2004 – 2005 yına kadar uzaktan kumandalı olarak piyasaya sunulan Citroen bu yıllardan sonra katlanabilir anahtar üretimine geçmiştir. Yukarıda konusu geçen ürünün tuşlarının delinmesi ve kopması en büyük sorunudur akabinde kesinlikle ve kesinlikle kömür çip kullanıldığından immobilizer hatası arızası vermez. Eğer delinme veya kopma yaşayan olur ise kesinlikle kumanda kabı değişimine gitsinler bu sayede artık sıfır bir ürün sahibi olur sıkıntılarını çözebilirler.

2006 ve üzeri üretilen gerek eski gerekse yeni kasa serilerinde ise iki butonlu sustalı anahtar kullanımına geçen üreticiler müşterilerinin yüzünü güldürsede bu hefes çok kısa sürmüştür. Özellikle plistik kasası tuş takımındaki ince esnek malzeme bu ürünün yaklaşık olarak hele hele bayan bir kullanıcı ise bu 3 ay içerisinde gecşeyip parçalandığını görmekteyiz. Dış yapısının yanı sıra iç yapısında kömür çip bulunmamaktadır yani yazılım olarak entegre üzerine program atılarak çalıştırılmıştır. Dolayısıyla mukavemet olarak diğerinden çok daha narin ve zariftir özellikle düştüğünde veye herhangi bir darbe gördüğünde kapılar uzaktan açıp kapatılır ancak araç kesinlikle çalışmaz. Fakat kesinlikle %100 tamir edilebilir geri kullanıma açılabilir bunu özellikle bilmeniz gerekmektedir. Genel olarak bu ürünlere elektronik anahtar denebilir fakat pil değişiminde veya kab değişimlerinde kömür çipi dikkate almayın çünkü katlanabilir olan bu ürünlerde herhangi bir siyah çip mevcut değildir.

Konuyu sonuçlandıracağım anda citroen c3 immobilizer anahtar problemi yaşayanlara örnek olarak herhangi bir yerde kayıp olmuş, mevcut mahalle, kahvehane, sosyal yaşam alanları v.s bölgelerde çalınan bu ürünleri araçlarınızın üzerinden sadece 10 dakikada silerek etkisiz hale getiriyoruz.