Daha önce otomobillerinde Cobra alarm sistemi bulunanlara Cobra uzaktan kumanda kabı hakkında destek vermiştik şimdide son günlerde aldığımız şikayetler arasında uzaktan kumandanın arabaya hükmetmemesi var. Kumandanın tuşlarının parçalanmasıyla birlikte herhangi yerden alının yan sanayi cobra kumanda kutusu değişikliğinde insanların mağdur olduğunu gördük. Gerçekten kaliteli ve kullanıcısına hiç bir problem yaşatmayan Cobra Alarm`ın sadece bu şikayetleriyle karşı karşıya kaldık. Oto elektrikçisi olmamız ve montajını hiç yapmadığımız için teknik özelliklerini bilmiyoruz fakat tekrar senkronize etmeyi kendi çabalarımızla öğrendik.

Cobra uzaktan kumanda kodlama ve tekrar senkronize etme komutu şu şekildedir ;  ” kumandanın elektronik devresini eline alıp pilini çıkartıp kumandadan ayırmalı bu ayrım gerçekleştikten sonra pili kumandanın üzerine takacak Cobra kumandasının kırmızı ışığının 3 ila 4 saniye yandığı görünecek sönmeden uzunca yanmaya başladığında cobra kumandanın bir tuşuna basılıp beklenecek akabinde kumanda kendini 10 saniye içerisinde kuracak ve sönüp normalleştiğinde çalışmaya başlayacaktır. “  Ülkemizin dört bir yanında mağdur olan sizlerden bu tarz bilgileri hiç bir zaman gizlemiyor hatta bir kişiye daha nasıl ulaşabiliriz onun hesabını yapıyoruz. Cobra uzaktan kumanda kutusu temini için arayan müşterilerimiz çoğaltma talebinde bulunuyor malesef  bu ürün şuan için kopyanamıyor elinizdekilere iyi sahip çıkın aksi halde alarm sistemini değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Gün içerisinde cobra alarm sistemi problemi yaşayıpta yardım talep eden müşterilerimizden bir kaçına yoğunluktan dolayı zaman ayıramadık onlardan özür diliyor yukardaki komutları sırasıyla takip etmelerini rica ediyoruz. Sıfır km araçlarda dahi bulunan Cobra Alarm herhangi bir otomobil markasının ürünü değildir sadece kaliteli olduğundan dolayı bazı araçlara monte edilip satışa sunuluyordu. Bunuda her servis değil sap gibi oto anahtarı vermeye utananlar yapıyordu. Huzurlarınızdan şimdilik ayrılıyorum birdahaki yardım ve destek hakkında yapacağımız ropörtajda görüşmek üzere hoşçakalın.