Bugün Gezenbilir.Com bilgi ve paylaşım sitesinin üyelerinden Cem bey ile tanışma şerefine nail oldum. Kendisinin maillerine vermiş olduğumuz cevaplar dogrultusunda firmamıza gelen Cem beye Dacia Duster sustalı anahtar yaptık nekadar süredemi sadece 15 dakika 🙂 hemde araçtan bir civata dahi sökmeden.

Yapmış oldugumuz bu sıcak sohbetin ardından kendini ugurlayıp kazasız sürüşler yapmasını temenni ettik. Takip eden, iş yaptıran veya konularımızı okuyan bütün insanlar bilir ki biz elimizi sürmedigimiz hiç bir işi elektronik ortamda paylaşmıyoruz. 2010 veya 2011 her türlü dacia anahtar yukarıda görmüş oldugunuz tasarım harikasına çevirilebilir. Aracın elektronik yapısına, immobilizer güvenlik yazılımına ve motor sistemine zerre kadar müdahale etmeksizin teslim edilen bu ürüne şehir dışından kargoylada sahip olabilirsiniz.

Bagaj açma forksiyonu uzaktan kumanda üzerinden yapılmayan bu araçta sadece açma kapama özelliği mevcuttur. Ancak daha önceki oto anahtarı konularımızdaki arıza ve hatalar malesef bu araçtada söz konusudur. Kısaca belirtmek gerekirse dacia duster kumanda üzerindeki lastik yırtılması, dacia duster uzaktan kumanda tuşlarının delinmesi en önemli belirtilmesi gereken hatalardandır. Gerçekten uzun yıllar zevkle binmeyi arzuluyorsanız üzerinde durdugumuz bu uygulama malesef kaçınılmaz aksesuarlardan biridir.

Dacia  duster yedek immobilizer anahtar ihtiyacı bulunanlarda bizimle iletişime geçsinler çünkü aracın yedegi malesef uzaktan kumanda özelligi taşımıyor dolayısıylada özellikle eşler arasında sıkıntıya meydan veriyor necicesinde bunada çözüm yine sizin elinizde yapmanız sadece araştırıp bilgi almak olacaktır. Memniyetinizi biliyor bu hassasiyetle yeniliklerden haberdar ediyoruz hepinize iyi günler dilerim.

Murat ÇELİK