Bugün Citroen anahtar mağduru bir müşterimizin başına gelen bir olayı ve yine onun isteği üzerine ” electronic anti-theft faulty ”  uyarısı hakkında bilgiler vereceğiz. Yol bilgisayarında verilen bu hata sadece ve sadece immobilizer okumadığı zamanlarda meydana gelmektedir. Aslında biz bu hata ve uyarıyı gayet iyi biliyor bu gibi durumlarda gerekli müdahaleyi araca yapıyoruz. Buradan açıkça söylemek gerekirse şu zamana kadar bu durum hakkında bilgi vermememiz büyük bir eksikliktir.

Konuyu derinleştirmeden önce içinizi rahatlatarak devam edecek olursak durumun %100 onarımı ve tamiri mümkündür. Kesinlikle yetkili servislerin veya bazı Citroen ustalarının söylediği gibi motor beyninde herhangi bir arıza olası değildir. Electronic anti-theft faulty hatası birtek Peugeot ile Citroen araçların ikazlarında meydana gelmektedir. Kelime anlamı ” hatalı elektronik hırsızlığa karşı ” yani diğer bir değimle ( hırsızlığa karşı alınan elektronik motor kilidi ) anlamını taşımaktadır. Arıza yapan oto anahtarı ile kontagı çevirdiğinizde bu uyarıyı alırsınız akabinde marşa  dokunduğunuzda otomobilin çalışmadığını görürsünüz. İçine düştüğünüz bu sıkıntının uzaktan kumanda ile herhangi bir alakası olmadığını özellikle vurguluyoruz ki gereksiz harcamalar yapmayın. Motorun çalışma sistemini bloke eden anti-theft foulty peugeot anahtar sahiplerinide yakından ilgilendirmektedir.

İnanın şu haberi yayınlarken otomobili arıza yapmış, çaresiz ve üzgün halde araştırma yapan sizleri sevindirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Verilen bu bilgilerin yararlı olacıgını düşünüyor teşekkürlerinizi bekliyoruz. Gözden kaçırıp eksik bıraktığımız bu haberimiz için kafanıza takılan hemen her soruyu bizlere yöneltebilirsiniz. Size bir telefon kadar yakınız unutmayın Türkiye`nin dört bir yanına vermiş olduğumuz karşılıksız yardımlar bizi onure etmektedir.

Teknik Destek  >> Murat ÇELİK <<