Elektrikli Arabalar İcin Şarj istasyonu

Son zamanlarda gerek yazılı gerekse görsel reklamlarda veya haberlerde dinleyip izlediğimiz Elektrikli Arabalar icin ilk şarj istasyonu kuruldu. İstanbul Büyükşehirde 2011 yılında hizmete başyalacak olan elektirikli araba şarj istasyonu istanbul büyükşehir belediyesi otoparkında inşa edildi.

Belediye Sarayına kurulan istasyonu istanbul Enerji A.Ş Genel Müdürü Adnan Çelik, İspark Genel Müdürü Kadir Gurbetçi, Elektrikli Arabalar San. Ve Tic. A.Ş. Yöneticisi Atıf Ömer Atlı ile tanıtıldı. İleriki  günlerde bu şarj istasyonları İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin  İSPARK otoparklarında inşaa edilmesi için  çalışmalar yapılacağını ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bilgi işlem kuruluşu olan BELBİM personeli tarafından tüm şarj üniteleri arasındaki bağı kuracak bir işletim sistemi tasarlanacağını anlatan Çelik, bu şekilde şarj ünitelerinden hizmet almak isteyen değişik GSM kullanıcılarına herhangi bir problem olmadan şarj imkannından faydalanacağının sözünü verdi.

Elektrik Fiyatlarının ucuz olacağını belirten yetkililer ilk aracın ibb tarafından kullanılacağını duyurdu. Araçlarda herhangi bir değişime gidilmediğini diğer araçlar gibi immobilizer anahtar sistemi kullanıldığını ve günümüzdeki  oto anahtarı sisteminin tercih edildiğini belirten yetkili aracta uzaktan kumanda sistemi bulunduğununda altını çizdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*