13.06.2012 Çarşamba günü gece saat 01:00 sularında İstanbul Beykoz`dan tarafımıza bir telefon açıldı sahil tarafına piknik ve yüzmek için giden Bahtiyar bey Fiat ducato aracının anahtarını denize düşürmüş saatlerce arama yapmışlar fakat herhangi bir sorun elde edememişler. Telefonda yaptığımız görüşmenin ardından hemen dükkanımıza gelip ekipmanlarımızı aracımıza yerleştirip Beykoz`a doğru yola çıktık. Fiat Ducato kilitliydi önce aracı açmalı daha sonra kapının kilidi sökülüp şifleri okuduktan sonra immobilizer kopyalama yapmamız gerekiyordu.

Beykoz`a vardık otomobilin kapısını açıp beynini söktükten sonra müşterimizin evine geri döndük uzatma kablolar ve aydınlatmaların yardımıyla gerekli müdahaleleri yaptık aracın başına dönüp bakalitleri topladık Ducato`yu çalıştırdık.   2007 yılından beri Fiat Ducato yedek anahtar yaptırmayı düşünen müşterimizin nekadar zor durumda kaldığını sanırım anlayabilmişinizdir. 48 Cripto megamos cam çip özelliği bulunan bu otomobil gerçekten büyük işçilik ve uğraş sonrası normale dönüyor.

Normal şartlarda dükkanımıza gelip 15 dakika ziyarette bulunsanız cebinizden çıkacak ücret tamamen kayıpken ücretten 4 kat daha az çok daha kısa sürede olacaktır. Karşılaştığımız bir çok olayı sizlere duyuruyor sizleri kendimize ortak ediyoruz bir kişiye dahi faydalı olsak bu bize yeter bu politikadan hiç ödün vermedik. Yetkili servislerde en uygun Fiat anahtarı yaklaşık 290 t.l civarındadır biz bu ücretlere tamamen kayıp olan arabalara hizmet ediyoruz aradaki uçurumun kıyasını tabiki sizlere bırakıyoruz.

1) Kayıp olan Ducato aracım kapımın önünde kilitli yazınızı okudum fakat anlamadım biraz özetlermisiniz ?

Adresinizi alıp aracın bulunduğu yere gelip herhangi bir yerine zarar vermeden kapılarını açıyor kodlama cihazlarımızla gerekli müdahaleleri yaparak aracı çalıştırıyoruz.

2) Yaptığınız bu işlemde aracımın orjinalliği bozuluyor mu satarken bir sorun yaşarmıyım ?

Orjinal yazılımı üzerinden gidildiği için kesinlikle satarken bir sorun yaşamazsınız bu hizmet oto kurtarıcısına ihtiyaç duyulmasın ve zaman kısaltılsın diye makbuldurki zaten tüm makinalarımız lisanslıdır.

Kısa bir diyalog şeklinde kafanıza takılacak olan sorulara cevap vermeye çalıştık hale hazırda içinize sinmeyen bir durum var ise bizimle iletişime geçip paylaşmanızı rica ediyor konumuzu sonlandıyoruz.