Archive for the 'Ford Anahtari' immobilizer Anahtar

ford araçlarda mykey sistemi

Ford Focus ve Fiesta modellerinde karşılaştığım Mykey sistemi bildiğiniz üreze Aynı zamanda uydu radyo istasyonlarını engelleyebilen sistem, sürücünün emniyet kemerini takmadığı durumlarda radyonun sesini azaltıp, kısabiliyor. Tüm bunlara ek olarak çekiş kontrol sistemi gibi güvenlik özelliklerinin kapatılmasını da engelleyen ödüllü MyKey sistemi, bu tür özellikleri kapatıp açan bir yazılım sistemidir. Fakat ben bu özelliği kullanıpta memnun olan görmedim belkide sadece mağdur insanlarla karşılaştığım içindir onuda bilirteyim.

Tekirdağ`in Çorlu ilçesinden tek marş basıp gelen Zabıta memuru müşterimizin 2015 model ford fiesta anahtar birden bire kayıp oluyor bir art niyet olduğunu düşünmesede yedeğiyle arabısını kullanıyor fakat bir kaç gün içerisende araçta hız sınırı olduğunu anlar ve yetkili servise telefon açar. Yetkili servis personeli kendisine yedek yoksa bu işlemi yapamayız malesef My Key uygulamasını kapatıp açmak için sistem hangisiyle kurulduysa onunla devreden çıkıyor demesiyle araç İstanbul İstinye`de bulunan firmamıza 10.03.2018 tarihinde geldi.

Hemen 2015 model ford fiesta yedek anahtar programlama işlemiyle kayıp olan uzaktan kumandanın yerine bir tane orjinal anahtar programladık. Daha sonra sistem hafızasından ” araç immobilizer sisteminin yeniden programlaması ” seçeneğine girerek aracı online olarak güncelledik. Müşterimizin aracındaki işlemimiz bittikten sonra kendisini uğurladık kendisine ” şimdi eve giderken güzel bir test sürüşü gerçekleştir ve mutlaka bana bilgi ver bunu kaleme alacağım dedim ” akşam telefon çaldı sürüşün olumlu geçtiğini söyledi bende zaten eski uzaktan kumanda silindi yerine yenisi eklendi programlamada online olarak yapıldı keyifle arabanı sürebilirsin deyip görüşmeyi sonlandırdım.

 

 

 

ford focus arabamın anahtarı kayboldu

ford focus anahtar, yeni ford focus uzaktan kumanda

10 Kasım 2016 perşembe makyajlı yeni kasa Ford Focus marka arabanın anahtarını uzaktan kumandalı olarak programladık yaptığımız uygulamayı görünce sanırım biraz şaşıracaksınız çünkü okadar güzel olduki inanın yaptığımız iş bizlere dahi keyif verdi videosunu Youtube`de paylıştık aşağıda izleyebilirsiniz. 2016 model olduğu için aracın yazılımını değiştirmişler buna çok şaşırmadık hatta birazda hoşumuza gitmedi desek yalan olur çünkü bu sayede kendimizi geliştiriyor yeni yeni bilgiler ediniyoruz.

2013 – 2014 – 2015 ve son olarak 2016 model bir yeni kasa Ford Focus araç sahibiyseniz ve anahtarınız kayıp duruma düşdüyse veya satın aldığınızda kayboldu diye bir cevapla karşılaştınız bilinçli tüketiciler bundan doğacak zararların hemen önüne geçiyor. Peki nasıl mı ? bunun cevabı aslında çok zor değil daha önceki yazılarımızda yazdık bundan sonrakilerdede hatırlatacağım bir konu size verilmeyeni hemen arabaya bilgisayar bağlatıp arabaya yabancılaştırmanız ve ardından yerine yenisini eklettirmenizdir. Emek ve paranın çok zor kazanıldığı günlerde bukadar ucuz hataları yapmanız yılların birikimini bir çırpıda götürecektir gözardı etmeniz birgün baktığınızda arabanın yerinde yeller ettirebilir.

Ford focus arabamın anahtarı kayıp yazınızı okudum fakat şehir dışındayım ne yapmalıyım ?

  • Elinizde birtane yedek var ve arabayı kullanıyorsanız dediginiz gibi şehir dışındasınız gelemiyorsunuz hemen yapmanız gereken en yakın Ford servisine gitmek olacaktır yetkiliye ” ben bu arabayı yeni aldım yanımda olmayanı anahtarımı bilgisayardan silmenizi rica ediyorum.” o bu işlemi ücretsiz yapacaktır eğer illa bir fatura etme gayretine giderlerse bu işin bedeli sadece 40 t.l civarındadır bilginiz olsun. Sildirdikten sonra oradan çıkın ve aracınızı bir gün kullanmayın garajınıza çekip çalıştıranı bizlere yollayın uzaktanda bunu uzaktan kumandalı olarak kopyalayabiliriz ancak ruhsat sahibi oldugunuzu belgelemek şartıyla.

2016 Ford Focus yazmışsınız ancak benim arabam 2015 model Focus onunda uzaktan kumandalı anahtarını videodaki gibi yapabilirmisiniz ?

  • Evet makalemin ortalarında belirttiğim gibi 2015 model Ford focus aracımın anahtarını kaybettim diye çok arayan oldu sadece videodaki araç 2016 o yüzden başlığı o şekilde açtık yani bizim için hiç bir fark yok hepsinde yapacaklarımız aşağı yukarı aynıdır.

Kusura bakmayın yazınızı okudum ancak yeni Ford focus uzaktan kumandalı anahtarın pili nasıl değişiyor ? diyerek telefon açıyorsunuz onu kısaca tarif ediyim ama bir saat sonra aşağıda onunla ilgilide bir video paylaşacağım.

  • Yeni ford Focus uzaktan kumandalı anahtarı elinize alın düğmesine basın ve içinden demir parça açılsın içindeki yazılıları okuyun orada ” battery change ” yazısını göreceksiniz onun altında kücücük bir yuva var oraya bir iğne veya ince cımbızla bastırın arka kapağın açıldığını göreceksiniz hemen altında ( cr 2032 ) pil var eskisinin kenarını kanırtarak çıkartın ve yenisini oturtup kapayı kapatın işte bukadar artık ekrandaki yazı silindi.

Hep uzaktan kumandalı olandan bahsetmişsiniz aksine bizdede kumanda var sadece çalıştıran yedek yok onuda yaptırma şansımız var mı ?

  • Evet Ford genelde bir tane mekanik veriyor yanında bazende o kayıp olur sizin isteğinize göre ihtiyaç ne yöndeyse biz onu karşılamakla görevliyiz.

Ford aracıma akü takviyesi yaptım uzaktan kumandam çalışmamaya başladı ne yapmalıyım ?

  • Sadece Ford kategoriside değil bu bir çok markalarda olağan birşey bunun için bizimle telefon irtibatına geçin telefondan birlikte kodlama yapalım düzeltiriz  ücretsiz yardımcı oluyoruz bu konuda insanlara.

Ford connect uzaktan kumanda sorunu

Sizlere bugün özellikle ticaretle ugraşan insanların sahibi oldugu Ford Connect modelinin uzaktan kumanda sorunu hakkında bilgi verecegim. Kasa ve makyaj degişiklikleriyle birlikte kumandanın yapısı degissede yazılım farklılıgı yoktur yani anahtar arkasında sallanan kumanda ile tombul modelin birbirine uyum saglar öncelikle salkım saçak kullanmak istemeyen siz otomobil sabiplerine bu güzel bilgiyi paylaştıktan sonra gelelim konumuzun asıl konusuna.

Ford Connect uzaktan kumanda neden çalışmaz ?

En önemli unsurlardan birtanesi butonları bunların elektronik devreleri plastikle silokanla kaplı oldugundan dolayı rutubet ve nemi dışarı çıkartamıyor dolayısıyla devre çürüyor bununla birlikte butonlar çalışmamaya başlıyor degiştirilir ve tinerle silinirse rahat bir şekilde kullanıma devam edebilirsiniz. Diger bir husus ise pilin bitmesi pil bittigi zaman degistirsenizde bir bakmıssınız ki araba uzaktan açılıp kapanmıyor hemen yapacagız islem asagıdaki videoyu izlemek olsun youtubeden sizler icin bulup yayınladıgım ” Ford Remote Key Fob Programming ” ( ford uzaktan kumanda programlama ) uygulaması Türkiye`deki modeller icin gecerlidir sadece Connect ses vermez merkezi kilit sistemini açıp kapatır.

Şimdi izlediginiz videoda gördügünüz gibi kumanda anahtardan ayrı dilerseniz bunu katlanabilir 2010 modellerdeki gibi kolay taşınabilir modele çevirebilirsiniz hiç bir sorun sıkıntı olmaz.

Yukarıdaki anlattıgınız sıkıntı Ford Focus veya Mondeo gibi araclardada geçerlimi ?

Sanırım yukarda belirtmiştim Focus, Mondeo, Transit ve Fiesta sahipleri şans eseri konumuzu okuyorlarsa hiç şaşmadan aynı yolu izleyebilirler onlarında uzaktan kumanda pili standart 2032 degisim ile ilgili kafanıza takılan birşey olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz telefondan canlı destek vererek yardımcıda oluruz.

Ford Connect uzaktan kumanda arızalanmıştı attım sizden yenisini alsam kendim yapabilirmiyim ?

Kesinlikle evet diyebilecegimiz bir soru sizde örnekleyecek olursam 1990 model bir otomobil gibi arabayı kapıdan kilitleyip açıyorsanız yanlış yapıyorsunuz demektir gayet rahat uygun fiyatlara aracınızın orjinalligini bozmadan bahsettigimiz şekilde yolunuza devam edebilirsiniz. Umarım yararlı bir konu olmuştur şimdiden huzurlarınızdan ayrılıyor kazasız sürüşler dileginde bulunuyorum.

Ford Ranger kumanda kabı & kasası geldi

Nihayet diyerek başlamayı uygun buldum bu seferdi yazımıza. Yaklaşık 6 senedir yok diyerek geri çevirdigimiz müsterilerimizdende yine aynı şekilde özür dilemek sanırım yerinde olur. Ülkemizde çok fazla bulunmasada üretilmesi için yeterli sayıya ulaşan Ford Ranger kumanda kabı bu zamana kadar nedense tüm israrlarımıza ragmen piyasalara sokulamamıştı. Her gün yeni ne var edasıyla kontrol ettigim distribütörümde bu kücücük ürünü görünce gözlerim güldü diyebilirim. Daha önce yetkili servislerdeki personeller dahil olmak üzere gerek semt gerekse şehir dışı müşterilerimize bekleyin dedim şuandan itibaren stoklarımıza kattıgımız ford ranger kumanda kasası pratik ve montajı kolay halde sizlerin begenisine sunuldu.

ford ranger kumanda kabi

Anahtarlık takma yerinden kırılan ve maktapla köşelerinden kullanımına devam etmek amacıyla delindikten sonra bir daha çalışmayan Ford ranger uzaktan kumandaları için yetkili servisten yaklaşık 490 t.l gibi bir ücret isteniyor. Şuandan itibaren umuyorum ki böyle birşeyle karşılaştıgınız zaman önce arama yapıp sonra alternatifinize bakarsınız çünkü çok daha ucuz ve kolay yöntemle sıkıntınızı bertaraf etmeniz mümkün oldu. Ayrica bir çok insan yedeksiz Ford Ranger anahtar kullanıyor genelde dogayı, balık tutmayı veya ormanlarda vakit geçirmeyi seven insanların tehcih ettigi Ranger modelini yedek anahtarsız kullanmak tabiri yerindeyse bir facia olarak nitelendirilebilir.

Komple kayıp durumunda araba kilitli vaziyette kalır ve elinizde artık bir bilgi olmadıgından durum bizide çaresiz duruma düşürmektedir. Ortalama maliyet neredeyse sekiz katı artacak sıkıntısı stresi cabasi olacaktır. konumuzu sonlandırırken bu önemli uyarıyı yapmayı dogru buldum kesinlikle ford ranger yedek anahtar içinde yazımızı okuduktan sonra bizlere ulaşınız. Üzerindeki yazılım Türkiye`de hiç bir arabada bulunmuyor hatta dilerseniz kayıp etmeden önce servislere ” böyle bir şey başıma geldi arabam kilitli vaziyette kaldı ” deyin aldıgınız cevap karşısında bir hayli şaşıracaksınız. Şuan için yazımın sonuna geldim yeniden güzel haberlerle karşınıza gelmenizi diliyor sizlere kazasız sürüşler diliyorum.

ford tourneo custom anahtar yapılmaya başlandı

Ford Custom Anahtar

Sevgili müşterilerimiz ve internet kullanıcıları bir kaç hafta aradan sonra yeni bir araba olan For Tourneo Custom ve Transit Custom modellerine gerek yedekleme gerekse kopyalama yaptığımızı bilmenizi isteriz. Geçenlerde ofisimize ziyarette bulunan Adıyaman`da hikamet eden Cengiz kardeşimizin 2013 model Custom arabasını yaklaşık bir saat gibi bir sürede programladık. Noter işlemleri bittikten sonra kendisine yedek anahtarın yanında olmadığını evde herhangi bir yerde kayıp olduğunu söyleyen aracın eski sahibine bir hayli sitemde bulundu sebebi tabiki sözünde durmayıp uzaktan kumandayı göndermemesi olmuş. Kesinlikle böyle bir insandan herşey beklenir diyerek mutlaka ondakini işlevsiz hale getirmek istiyorim yarın bir gün kasko ve sigortada sıkıntı yaşarım şeklinde açıklamalarının artından biz görevimizi yerine getirmek için kollarımızı sıvadık. İlk yapmamız gereken arabanın öncelikle kilit sistemini çalıştıran mekaniği yapmaktı, Elektronik makinamızla stoklarımızda bulunan ürünlerden birini Ford Tourneo Custom`a hazırladık.

Tabiki bu daha ilk aşamaydı geriye kalan işlemleri birbir sıralayıp müşterimizin arzusunu yerine getirdik. Kapıların ve kontağın rahat bir şekilde döndüğünü gördükten sonra arabaya bilgisayar girişinden online olarak bağlantı kurup programlama moduna girdik. Sözünü ettiğimiz arabaların göstergelerinde ” immobilizer aktif ” yazısı belirebilir korkmayın fakat arabayıda nasıl çalıştırırım diye düşünmeyin hemen bizlerle veya servisle iletişime geçin ters giden birşey vardır mutlaka ama büyük bir ihtimal ” anahtar ” bozulmuş okumadığı için böyle bir uyarı alıyorsunuz demektir.

Konumuzu dağıtmadan özetleyecek olursak  kodlama bittikten sonra ” immobilizer aktif ” uyarısı ekrandan gitti ve araba kusursuz bir şekilde çalıştı. Uzaktan kumandasını test etmek amacıyla açma, kapama ve bagaaj dahil olmak üzere hepsini tektek denedik tamamen uyumlu ürünümüz müşterimize teslim ettik. Lakin şunu belirtmekte yarar var Ford arabaların tümünde ” ekle ” özelliği bulunuyor yani bu işlem sırasında eskisini silmezseniz hala arabaya kayıtlı kalır bulunduğunda, getirilip çalıştırmak istenildiğinde  araba kuşkusuz çalışır bilginiz olsun mutlak suretle yeni yazılımla güncelleme gerekmekte. Bununla birlikte ek olarak vereceğimiz bilgiler arasında ürünün ” 2032 ” pil kullandığıdır eller serbestte olsa normal kumandada olsa varta veya duracell pil kullanmanızı öneririz. Konumuzu kapatmadan önce bir hatırlatma daha yapalım bu işlemlerin arabanın elektronik tehsisatıyla herhangi bir bağlantısı yoktur zarar verme, ilerde çalışmama veya olduğu yerde stop etme gibi kulaktan dolma asılsız hiç bir aslı astarı olmayan bilgileri dikkate almayınız yazılımların tamamı lisanslı ürünler orjinaldir sadece eşleştirme söz konusudur.  Tekrar görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın.

Sonraki sayfa »