Archive for the 'Ford Anahtari' immobilizer Anahtar

ford focus arabamın anahtarı kayboldu

ford focus anahtar, yeni ford focus uzaktan kumanda

10 Kasım 2016 perşembe makyajlı yeni kasa Ford Focus marka arabanın anahtarını uzaktan kumandalı olarak programladık yaptığımız uygulamayı görünce sanırım biraz şaşıracaksınız çünkü okadar güzel olduki inanın yaptığımız iş bizlere dahi keyif verdi videosunu Youtube`de paylıştık aşağıda izleyebilirsiniz. 2016 model olduğu için aracın yazılımını değiştirmişler buna çok şaşırmadık hatta birazda hoşumuza gitmedi desek yalan olur çünkü bu sayede kendimizi geliştiriyor yeni yeni bilgiler ediniyoruz.

2013 – 2014 – 2015 ve son olarak 2016 model bir yeni kasa Ford Focus araç sahibiyseniz ve anahtarınız kayıp duruma düşdüyse veya satın aldığınızda kayboldu diye bir cevapla karşılaştınız bilinçli tüketiciler bundan doğacak zararların hemen önüne geçiyor. Peki nasıl mı ? bunun cevabı aslında çok zor değil daha önceki yazılarımızda yazdık bundan sonrakilerdede hatırlatacağım bir konu size verilmeyeni hemen arabaya bilgisayar bağlatıp arabaya yabancılaştırmanız ve ardından yerine yenisini eklettirmenizdir. Emek ve paranın çok zor kazanıldığı günlerde bukadar ucuz hataları yapmanız yılların birikimini bir çırpıda götürecektir gözardı etmeniz birgün baktığınızda arabanın yerinde yeller ettirebilir.

Ford focus arabamın anahtarı kayıp yazınızı okudum fakat şehir dışındayım ne yapmalıyım ?

  • Elinizde birtane yedek var ve arabayı kullanıyorsanız dediginiz gibi şehir dışındasınız gelemiyorsunuz hemen yapmanız gereken en yakın Ford servisine gitmek olacaktır yetkiliye ” ben bu arabayı yeni aldım yanımda olmayanı anahtarımı bilgisayardan silmenizi rica ediyorum.” o bu işlemi ücretsiz yapacaktır eğer illa bir fatura etme gayretine giderlerse bu işin bedeli sadece 40 t.l civarındadır bilginiz olsun. Sildirdikten sonra oradan çıkın ve aracınızı bir gün kullanmayın garajınıza çekip çalıştıranı bizlere yollayın uzaktanda bunu uzaktan kumandalı olarak kopyalayabiliriz ancak ruhsat sahibi oldugunuzu belgelemek şartıyla.

2016 Ford Focus yazmışsınız ancak benim arabam 2015 model Focus onunda uzaktan kumandalı anahtarını videodaki gibi yapabilirmisiniz ?

  • Evet makalemin ortalarında belirttiğim gibi 2015 model Ford focus aracımın anahtarını kaybettim diye çok arayan oldu sadece videodaki araç 2016 o yüzden başlığı o şekilde açtık yani bizim için hiç bir fark yok hepsinde yapacaklarımız aşağı yukarı aynıdır.

Kusura bakmayın yazınızı okudum ancak yeni Ford focus uzaktan kumandalı anahtarın pili nasıl değişiyor ? diyerek telefon açıyorsunuz onu kısaca tarif ediyim ama bir saat sonra aşağıda onunla ilgilide bir video paylaşacağım.

  • Yeni ford Focus uzaktan kumandalı anahtarı elinize alın düğmesine basın ve içinden demir parça açılsın içindeki yazılıları okuyun orada ” battery change ” yazısını göreceksiniz onun altında kücücük bir yuva var oraya bir iğne veya ince cımbızla bastırın arka kapağın açıldığını göreceksiniz hemen altında ( cr 2032 ) pil var eskisinin kenarını kanırtarak çıkartın ve yenisini oturtup kapayı kapatın işte bukadar artık ekrandaki yazı silindi.

Hep uzaktan kumandalı olandan bahsetmişsiniz aksine bizdede kumanda var sadece çalıştıran yedek yok onuda yaptırma şansımız var mı ?

  • Evet Ford genelde bir tane mekanik veriyor yanında bazende o kayıp olur sizin isteğinize göre ihtiyaç ne yöndeyse biz onu karşılamakla görevliyiz.

Ford aracıma akü takviyesi yaptım uzaktan kumandam çalışmamaya başladı ne yapmalıyım ?

  • Sadece Ford kategoriside değil bu bir çok markalarda olağan birşey bunun için bizimle telefon irtibatına geçin telefondan birlikte kodlama yapalım düzeltiriz  ücretsiz yardımcı oluyoruz bu konuda insanlara.

Ford connect uzaktan kumanda sorunu

Sizlere bugün özellikle ticaretle ugraşan insanların sahibi oldugu Ford Connect modelinin uzaktan kumanda sorunu hakkında bilgi verecegim. Kasa ve makyaj degişiklikleriyle birlikte kumandanın yapısı degissede yazılım farklılıgı yoktur yani anahtar arkasında sallanan kumanda ile tombul modelin birbirine uyum saglar öncelikle salkım saçak kullanmak istemeyen siz otomobil sabiplerine bu güzel bilgiyi paylaştıktan sonra gelelim konumuzun asıl konusuna.

Ford Connect uzaktan kumanda neden çalışmaz ?

En önemli unsurlardan birtanesi butonları bunların elektronik devreleri plastikle silokanla kaplı oldugundan dolayı rutubet ve nemi dışarı çıkartamıyor dolayısıyla devre çürüyor bununla birlikte butonlar çalışmamaya başlıyor degiştirilir ve tinerle silinirse rahat bir şekilde kullanıma devam edebilirsiniz. Diger bir husus ise pilin bitmesi pil bittigi zaman degistirsenizde bir bakmıssınız ki araba uzaktan açılıp kapanmıyor hemen yapacagız islem asagıdaki videoyu izlemek olsun youtubeden sizler icin bulup yayınladıgım ” Ford Remote Key Fob Programming ” ( ford uzaktan kumanda programlama ) uygulaması Türkiye`deki modeller icin gecerlidir sadece Connect ses vermez merkezi kilit sistemini açıp kapatır.

Şimdi izlediginiz videoda gördügünüz gibi kumanda anahtardan ayrı dilerseniz bunu katlanabilir 2010 modellerdeki gibi kolay taşınabilir modele çevirebilirsiniz hiç bir sorun sıkıntı olmaz.

Yukarıdaki anlattıgınız sıkıntı Ford Focus veya Mondeo gibi araclardada geçerlimi ?

Sanırım yukarda belirtmiştim Focus, Mondeo, Transit ve Fiesta sahipleri şans eseri konumuzu okuyorlarsa hiç şaşmadan aynı yolu izleyebilirler onlarında uzaktan kumanda pili standart 2032 degisim ile ilgili kafanıza takılan birşey olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz telefondan canlı destek vererek yardımcıda oluruz.

Ford Connect uzaktan kumanda arızalanmıştı attım sizden yenisini alsam kendim yapabilirmiyim ?

Kesinlikle evet diyebilecegimiz bir soru sizde örnekleyecek olursam 1990 model bir otomobil gibi arabayı kapıdan kilitleyip açıyorsanız yanlış yapıyorsunuz demektir gayet rahat uygun fiyatlara aracınızın orjinalligini bozmadan bahsettigimiz şekilde yolunuza devam edebilirsiniz. Umarım yararlı bir konu olmuştur şimdiden huzurlarınızdan ayrılıyor kazasız sürüşler dileginde bulunuyorum.

Ford Ranger kumanda kabı & kasası geldi

Nihayet diyerek başlamayı uygun buldum bu seferdi yazımıza. Yaklaşık 6 senedir yok diyerek geri çevirdigimiz müsterilerimizdende yine aynı şekilde özür dilemek sanırım yerinde olur. Ülkemizde çok fazla bulunmasada üretilmesi için yeterli sayıya ulaşan Ford Ranger kumanda kabı bu zamana kadar nedense tüm israrlarımıza ragmen piyasalara sokulamamıştı. Her gün yeni ne var edasıyla kontrol ettigim distribütörümde bu kücücük ürünü görünce gözlerim güldü diyebilirim. Daha önce yetkili servislerdeki personeller dahil olmak üzere gerek semt gerekse şehir dışı müşterilerimize bekleyin dedim şuandan itibaren stoklarımıza kattıgımız ford ranger kumanda kasası pratik ve montajı kolay halde sizlerin begenisine sunuldu.

ford ranger kumanda kabi

Anahtarlık takma yerinden kırılan ve maktapla köşelerinden kullanımına devam etmek amacıyla delindikten sonra bir daha çalışmayan Ford ranger uzaktan kumandaları için yetkili servisten yaklaşık 490 t.l gibi bir ücret isteniyor. Şuandan itibaren umuyorum ki böyle birşeyle karşılaştıgınız zaman önce arama yapıp sonra alternatifinize bakarsınız çünkü çok daha ucuz ve kolay yöntemle sıkıntınızı bertaraf etmeniz mümkün oldu. Ayrica bir çok insan yedeksiz Ford Ranger anahtar kullanıyor genelde dogayı, balık tutmayı veya ormanlarda vakit geçirmeyi seven insanların tehcih ettigi Ranger modelini yedek anahtarsız kullanmak tabiri yerindeyse bir facia olarak nitelendirilebilir.

Komple kayıp durumunda araba kilitli vaziyette kalır ve elinizde artık bir bilgi olmadıgından durum bizide çaresiz duruma düşürmektedir. Ortalama maliyet neredeyse sekiz katı artacak sıkıntısı stresi cabasi olacaktır. konumuzu sonlandırırken bu önemli uyarıyı yapmayı dogru buldum kesinlikle ford ranger yedek anahtar içinde yazımızı okuduktan sonra bizlere ulaşınız. Üzerindeki yazılım Türkiye`de hiç bir arabada bulunmuyor hatta dilerseniz kayıp etmeden önce servislere ” böyle bir şey başıma geldi arabam kilitli vaziyette kaldı ” deyin aldıgınız cevap karşısında bir hayli şaşıracaksınız. Şuan için yazımın sonuna geldim yeniden güzel haberlerle karşınıza gelmenizi diliyor sizlere kazasız sürüşler diliyorum.

ford tourneo custom anahtar yapılmaya başlandı

Ford Custom Anahtar

Sevgili müşterilerimiz ve internet kullanıcıları bir kaç hafta aradan sonra yeni bir araba olan For Tourneo Custom ve Transit Custom modellerine gerek yedekleme gerekse kopyalama yaptığımızı bilmenizi isteriz. Geçenlerde ofisimize ziyarette bulunan Adıyaman`da hikamet eden Cengiz kardeşimizin 2013 model Custom arabasını yaklaşık bir saat gibi bir sürede programladık. Noter işlemleri bittikten sonra kendisine yedek anahtarın yanında olmadığını evde herhangi bir yerde kayıp olduğunu söyleyen aracın eski sahibine bir hayli sitemde bulundu sebebi tabiki sözünde durmayıp uzaktan kumandayı göndermemesi olmuş. Kesinlikle böyle bir insandan herşey beklenir diyerek mutlaka ondakini işlevsiz hale getirmek istiyorim yarın bir gün kasko ve sigortada sıkıntı yaşarım şeklinde açıklamalarının artından biz görevimizi yerine getirmek için kollarımızı sıvadık. İlk yapmamız gereken arabanın öncelikle kilit sistemini çalıştıran mekaniği yapmaktı, Elektronik makinamızla stoklarımızda bulunan ürünlerden birini Ford Tourneo Custom`a hazırladık.

Tabiki bu daha ilk aşamaydı geriye kalan işlemleri birbir sıralayıp müşterimizin arzusunu yerine getirdik. Kapıların ve kontağın rahat bir şekilde döndüğünü gördükten sonra arabaya bilgisayar girişinden online olarak bağlantı kurup programlama moduna girdik. Sözünü ettiğimiz arabaların göstergelerinde ” immobilizer aktif ” yazısı belirebilir korkmayın fakat arabayıda nasıl çalıştırırım diye düşünmeyin hemen bizlerle veya servisle iletişime geçin ters giden birşey vardır mutlaka ama büyük bir ihtimal ” anahtar ” bozulmuş okumadığı için böyle bir uyarı alıyorsunuz demektir.

Konumuzu dağıtmadan özetleyecek olursak  kodlama bittikten sonra ” immobilizer aktif ” uyarısı ekrandan gitti ve araba kusursuz bir şekilde çalıştı. Uzaktan kumandasını test etmek amacıyla açma, kapama ve bagaaj dahil olmak üzere hepsini tektek denedik tamamen uyumlu ürünümüz müşterimize teslim ettik. Lakin şunu belirtmekte yarar var Ford arabaların tümünde ” ekle ” özelliği bulunuyor yani bu işlem sırasında eskisini silmezseniz hala arabaya kayıtlı kalır bulunduğunda, getirilip çalıştırmak istenildiğinde  araba kuşkusuz çalışır bilginiz olsun mutlak suretle yeni yazılımla güncelleme gerekmekte. Bununla birlikte ek olarak vereceğimiz bilgiler arasında ürünün ” 2032 ” pil kullandığıdır eller serbestte olsa normal kumandada olsa varta veya duracell pil kullanmanızı öneririz. Konumuzu kapatmadan önce bir hatırlatma daha yapalım bu işlemlerin arabanın elektronik tehsisatıyla herhangi bir bağlantısı yoktur zarar verme, ilerde çalışmama veya olduğu yerde stop etme gibi kulaktan dolma asılsız hiç bir aslı astarı olmayan bilgileri dikkate almayınız yazılımların tamamı lisanslı ürünler orjinaldir sadece eşleştirme söz konusudur.  Tekrar görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın.

Ford focus – Fiesta – Connect Yeni nesil sustalı anahtar dönüşümü

Ford focus, fiesta, connect yeni nesil sustalı anahtar

Bu kadar güzel bir uygulama ile sizlerin karşısına gerçmenin vermiş olduğu heyecan hiç kaybolmuyor bunu bir kez daha hissettim. Yukarıda yıldız işareti ile net olarak göstermiş olduğum ford focus, ford fiesta, ford connect ve ford fusion uzaktan kumanalı anahtar modelleni yine yan tarafında hemen yeşil parantez içerisinde belirttiğim yeni nesil Ford`ların şekline döndürmek artık bizim için çok kolay bir işlemdir.

İster elinizde uzaktan kumanda olsun, ister kayıp etmiş olun fark etmez hatta satın alırken teslim etmeseler bile hiç önemli değil nasıl olsa güvenlik amaçlı yaptıracak önlemini alacaksınız bu sebepledir ki duyurumuzu yaparak sizleri olumlu şekilde yönlenirmek istedik. Ford uzaktan kumanda kodlama ( tanıştırma ) veya ford uzaktan kumanda arabay nasıl tanıştırılır diye soracak olursanız şurada daha önce anlatmıştık sözünü ettiğimiz bu üründe aynı şekilde programlanabilmektedir herzaman söylediğimiz gibi amacımız orjinalitenin ışına çıkmamaktır. Peki neden Focus, Fiesta, Connect ve Fusion başlığı altında açtılar bu konuyu diye aklınızdan geçirmeniz gayet doğal bunun nedenide araçların birbirlerinden elektronik anlamda hiç bir farklılıklarının olmamasıdır. Mesela bir Focus kumandasını Fiesta`ya bir Fusion kumandasını ise Connect modeline programlamanız imkanlar dahilindedir.

Malesef bizim müşterilerimiz semt müşterisi diye tabir ettiğimiz türden hiç olmadı olmayacak bizim eyreti iş yapma gibi bir şansımızda kesinlikle yok çünkü biz mesleğimizi severiyoruz bunun neticesinde binlerce teşekkür ve minnet hatta dua alıyoruz. Mesela Ford Connect`ten bahsedeyim sizlere bu aracın elektronik immobilizer yazılımı bir focus ile aynıdır zaten eski modellere bakarsanız uçlarındaki metalleri ( çivi ) dediğimiz tiptendir ki şu son zamanlarda pantograf ( lazer ) kesim tercih edilmiştir kumandalar aynı yuvarlak ile sustalı arasındada bir fark yok elektronik devrelerinin çizimleri değişiyor dış kasa kalıplarıyla yeni kasa araçlara yeni nesil kumanda işleyiş aynen bu şekildedir. Sadece aracı çalıştıran kumandasız olan yedek anahtarlarınızı eşiniz veya çocuklarınız içinde dönüşüm yaptırabilirsiniz.  Tamamen kayıp veya çalıntı durumlarında hatta ve hatta çalındığında kilit sistemlerinin değişmesi konusundada bahsettiğimiz üç model içinde yardım talep edebilirsiniz. 

Sonraki sayfa »