Haftanın ilk haberini ford connect yedek anahtar olarak belirledik. Trafikte yaygın olarak kullanılip binlerce bulunan araçlara öncelik veriyoz bunun nedenini açıkça belirmeye gerek yok bu otomobilden binlerce satılıyor dolayısıyla ihtiyaç ve açık doğuyor. Yapı olarak ford anahtarı hemen hemen bütün arabalardan farklıdır biz hemen hemen bütün arabalara bilgisayar bağlıyor “immobilizer” i o şekilde araçla uyumlu hale getiriyoruz lakin Connect, Transit, Fiesta ve Focus modellerinde durum farklıdır.

Kasko şirketleriyle yapmış olduğumuz ön görüşmelerde oto yedek anahtar konusuna değindik. Kendilerine sözleşmeyi okumadan imzalayan müşteriler büyük ölçüde mağdur oluyorlar özellikle büyük bir pasta payına salip olan 2. el piyasasındaki araçlar malesef noter satışından sonra yedeksiz teslim ediliyor.

Sosyal yaşantısından ödünler verip zor şartlarda otomobil sahibi olan kişiler kendilerini garantiya almak adına kasko yaptırmak için şirketlere gidiyorlar fakat kendilerine yedek yaptırın ondan sonra sözleşmemizi gözden gecirelim demiyorlar otomobil kapının önünden çalındığındada kendilerine bir kuruş ücret ödemiyor dolayısıyla mümteri çileden çıkıyor, siz zor durumda kalıyor dolasıyla karlı olan herzaman hırsız oluyor.  Satın alınmış bir Ford Connect modelini ele alacak olursak, örneğin bir balık lokantası servisleri için bir connect aldı yukarıdada dediğimiz gibi yedekten eser yok, kullanıcı bilinçsiz aracındada kasko yok nemi olacak  onunda aşağıda açıklamasını yapalım.

Hiç bir mahremiyetin önemsenmediği şu günlerde aracın plakasından, satıcı ila aranızdaki sözleşmenizden ( senet v.s ) cep telefonlarınızdan adresleriniz kolayca bulunabiliyor eminim bu söylediğimize mutlaka katılıyorsunuz. Hele hele aracınızı herhangi bir şahıstan veya sradan bir galeriden aldıysanız bu durum hepten içler acısı bir hal almış demektir. Bir sabah aracınızı çektiğiniz yerde bulamayabilir şaşkınlıklar içerisinde kalabilirsiniz. ” Paylaşımlarınız gerçekten çok güzel herşeyi açıkça belirtmişsiniz peki ne yapmamız lazım ? ” diye bir soru yönelteceğinizi umarak bir cevapta buna veriyor ve konumuzu sonlandırıyorum.

Araç ile pazarlık yapıldıktan sonra hemen eski sahibinden aracın gerek dosyaları ve yedek oto anahtarı hemen istenir olumlu sonuç alırsanız zaten sorun yok keyifli sürüşlere başlayıp yolunuza devam edebilirsiniz. Eğer olumsuz bir tavırla karşılaştıysanız hele hele kasko yapacaksınız yapacağınız ilk iş verilmeyen yani aracın üzerine kayıtlı bulunan otomobilin immobilizer şifrelerini değiştirip yerine bir adet yaptırıp poliçenizi o şekilde imzalamanızdır. Sizlere bugünlük vereceğimiz bilgiler bu şekildedir önümüzdeki yeni haberlerimizle tekrar karşınızda olacağız şimdilik hoşçakalın.