Şuanda sizlere elektronik ortamda bulamayacağız bir bilgiden yani honda uzaktan kumanda kodlama prosedüründen bahsedeceğiz. Fakat altını çiziyoruz bahsi gecen kodlama şekli sadece 1999 ve 2006 yılına kadar olan gri tip kumanlar için geçerlidir. Bunun sebebi 2006 yılından sonra makyajlanan Honda modellerinin yazılımlarıda değişiklik olmuş dolayısıyla bu komutun bir hükmü kalmamıştır yenileri için yapabileceğimiz birşey varmı derseniz malesef onlar diagnostic cihaz aracılığıyla bilgisayar bağlantısı istiyor bunuda belirterek yazımıza devam ediyoruz.

Burayı dikkatli dinlemenizi öneriyor gerekirse dizüstü bilgisayarınız ile aracınızın içine binmenizi öneriyoruz. Özellikle bazı arabalarda akü takviyesi yapıldıktan sonra uzaktan kumandaların çalışmadığını sıkça görmekteyiz bunları aktif etmek için yapmanız gereken kontağı açıp tuşlara birer defa basmaktır. Makalemizin yararlı olması için aklımıza gelenleri es geçmiyor diğer otomobil sahiplerinide ilgilendirdiğinden arada bilgilerde sunuyoruz.

Honda civic uzaktan kumanda komutu, honda accord uzaktan kumanda kodlama şekli ve honda city kumanda tanıştırma uygulaması tamamen birbirleriyle aynıdır bunuda belirttikten sonra gelelim yapmanız gereken en önemli unsurlardan biri olan tanıştırma. Kontak açıp kilitleme butonuna basıyorsunuz, kontak kapatıp tekrar açıyorsunuz kilitleme butonuna basıyorsunuz her defasında kontağı tamamen geri kapatıyor ve sonuna kadar açıyorsunuz açtıktan sonra kiletleme basıp tekrar tekrar aynı harekete yapıyorsunuz araç kapılarını kilitlecek ( şak ) diye kapı mantalları aşağı düşecek o anda kontak çevirmeyi bırakıyor açma butonuna birkez basıyorsunuz akabinde kilitlenen kapılar açıkalacak artık kumandamız aktiftir. Bu manuel kodlama dediğimiz sistemi yetkili servis personelleri bile tanir bilmektedir dünyaları ödeyip arızasız ürünleriniz için Japonya tuzağına düşmeyin en ince ayrıntısına kadar sizlere destek vermemiz bizim görevimizdir bunu her daim yapacağımızı söylüyoruz. Müşterilerimizin hassas davranması, ehil olmayan yerlere iş yaptırması, yapılan işçilikten memnun kalmayıp araştırmaya girmesi bizi gerçekten mutlu etmektedir. Ayrıca şunada açıklık getirelim immobilizer uzaktan kumanda ile bağlantı halinde kesinlikle değildir araç üzerinde çok ayrı yazılımlarla ayrıştırılarak kullanıma sunulan ve oto anahtarı  içerisine gizlenen kücük bik manyetik çiptir yani yapılan uygulanın araca herhangi bir zararı kesinlikle yoktur.