Archive for the 'Hyundai Anahtarı' immobilizer Anahtar

Hyundai ix35 – Hyundai i30 ve Kia Sportage Anahtar Pil degisimi

11.02.2015 Çarşamba günü tekrar önemli olduğunu düşündüğüm bir konuyu sizlerle paylaşacağım. Yazımızın haricinde internet dünyasına güzelde bir video hazırladım. Yeni nesil arabalarda artık eller serbest yani akıllı anahtar dediğimiz model kullanılmakta şimdilerde hemen hemen bütün firmalar buna geçiş yaptı. Kullanışlı, şık ve kibar görünsede şahsi fikrim mekanik sistemin arabalardan kaldırılmasına hiç bir zaman sıçak bakmıyorum mekanik sistemin ortadan kalkması herzaman tehlikeli olmuştur. Elektronik yazılımların çok basit ve kolay elden ele geçmesinden dolayı 2000 yılından 2008 yılına kadar bitme noktasına gelen otomobil hırsızlığı 2010 ve 2020 yılları arasında tekrar patlak vereceğe benziyor tabiki bu benim kendi görüşüm.

Dönelim konumuza Hyundai ix35 – Hyundai i30 ve kia sportage anahtar yapısı birbirleriyle aynıdır. O sebeple üç modelide aynı konu üzerinde ele aldım. Youtube videosunda izlediğiniz üzere çok basit ve pratiktir yani yapacağınız akıllı anahtar üzerinde bulunan sustaya basıp içindeki mekanik ucu çıkartmanız aynı mekanik uçla çıkan yeri kastırıp ortadan ikiye ayırdığınızda 2032 pil orada görünecektir. Yazılarını okuyamayaksınız yani baktığınızda yazılar sırt kısımda kalacak şekilde monte ettikten sonra ekrandaki pil uyarısı ortadan kalkacaktır. Tekrardan herhangi bir işleme gerek duymadan çalıştırabilirsiniz. Peki pil bitti arabaya giremiyorsunuz ozaman ne yapılması gerekiyor diyecek olursanız içerden çıkan mekanik uçla birlikte kapı kilit sistemini açın sonra yuvasına sokun veya start düğmesine anahtar yardımıyla basın yolunuza devam edin.  Bu arabalarla ilgili vermiş olduğumuz diğer hizmetler ise aşağıdaki gibidir.

  • Hyundai ix35 Yedek anahtar ve sifrelerinin değiştirilmesi
  • Hyundai i30 anahtar kopyalama
  • Kia Sportage Eller serbest Smart Anahtar yapımı

Gibi şikayetlerinizde bizimle mutlaka iletişime geçiniz.

 

Hyundai accent blue anahtar kumanda dış kabı

Hyundai accent blue anahtar dış kabı

Hyundai accent blue sedan araçların en çok satılan modellerinden birisidir. Sizlere bir kaç ay önce Blue modelinin anahtar yapısını anlattık izah ettik şu sıralarda ise sözünü ettiğimiz Accent blue modelinin kumanda dış kabı sorununu ele alıp açıklama yapacağız. Aslında öyle uzun uca gitmeye gerek yok daha önce hyundai i20 anahtar sunumu yapmıştık orada bildiğimiz herşeyi paylaştık fakat bu başlığıda accent blue kullanıcıları için özellikle açtık.  Birkere Accent Blue modellerinde bagaj açma bulunmuyor bazılarında olsada bazılarında yok orta tuşuna ” accent ” yazıp tasarımı noktalamışlar. Kücük, kullanışla ve görüntüsü gerçekten hoş olan accent blue anahtar kalite bakımından malesef biraz zayıf basıp açma mekanizmasının zamak olması uçların kırılmasına sebebiyet veriyor herhangi bir vida, civata veya geçme yapılmadığından dolayı açılıp değişim yoluna gidemiyorsunuz tamamen dış kabı takas edilmesi kaçınılmaz bir yol oluyor. Devam edecek olursak bir diğer mide bulantası tuşlarının telinmesi çok elastik ve yumuşak tercih edilen malzemenin delinmesidir. Deformasyon gerçekleştiğinde yine alternatifimiz malesef bulunmuyor onun içinde dış kabı tasarı kaçınılmaz sondur. Barkot bulunan kapağı kaldırdığınızda ürünün pilini değiştirebilirsiniz pil kodu ” 2032 ” zaten standart artık bütün araba anahtarları bu pili kullanıyor üzerindede zaten tüm bilgileri mevcut. Değişimi yaptıktan sonra araca tanıştırmanıza aktif etmenize gerek yok bastığınız anda çalışma gerçekleşir.

İmmobilizer Hyundai Accent blue anahtar kopyalama yaptırmak istiyorsanız bunun için araba ile gelmeniz şart bilgisayar baglantısı yapmadan çağaltma olmuyor. Bütün başlıklarımızın altında mutlaka belirtiyoruz özellikle kaskolu araçları yedeksiz kullanmayın çalınırsa veya kapının önünden araç giderse hiç bir hak talep edemezsiniz. Kiralama şirketleri tarafından bünyesinde bulundurulan otomobilleri zimmetlediğiniz personellerinizinde kayıp etme ihtimali var bu yüzden tarafınıza yüksek fatura girisini engellemeniz adına bizlere ulaşmanızı önemle rica ediyoruz. Kafanıza takılabilir belki şunuda belirtelim hyundai araçların tümü kumandasız yedek kabul ediyor yani eşinize, cocuğunuza veya şöförünüze verme ihtiyacı belirirse kumandalı olanlar tabiki biraz daha yüksek maliyetli o sebeple sadece çalıştıran kumandasız isteyin bu sizin yine kesenizden az ücretin çıkmasına vesile olacaktır. Uzaktan kumandanın elektronik arıza ihtimali çok zayıf olan bu ürünün yaşandığı taktirde tamir edilmeside mümkündür buda hafızanızın bir kenarında mutlaka bulunsun. Tamamen kayıp olmuş veya ihale yoluyla tarafınıza geçmiş aracların bir civatası dahi sökülmeden yerinde müdahale hizmetiyle yine tercih edilebilir özelliğimiz mecuttur. Şimdilik huzurlarınızdan ayrılıyor tüm internet severleri saygı ile selamlıyoruz.

 

Hyundai ix35 anahtar

hyundai ix35 anahtar

Mercedes ve Bmw`ler gibi eller serbest özelliğine geçen Hyundai ix35 modelinde bunu gözler önüne serdi. Bagaj kapağına yaklaşınca açılması, uzaklaşınca kapanması gibi şık ve modern tasarımlarıyla ilgimi çeken bir araç oldu. Hyundai ix35 anahtar cepte olsa dahi aracı çalıştırabiliyorsunuz. İçerisini açtım çeşitli incelemeler yaptım gayet başarılı bir okadarda kaliteli olmuş diyebilirim. Şahsım olarak otomobil üreticilerinin kontak kullanmamalarını büyük bir şaşkınlıkla izlemekteyim. Hiç bir mekanik önlemin alınmadığı bu farklılığa hemen her marka katılmaya devam ediyor. Baston kilitlerin kullanılmasının hiç bir anlamı kalmadığını dile getiren bizler artık müşterilerimize kesinlikle öneriyoruz kapalı garajınız yoksa mutlaka otomobilinizi kendi imkanlarınızla koruyun. İmmobilizer ( elektronik motor blokaj sistemi ) var sistem diğer araçlarla aynı güvenlikte fakat biraz öncede bahsettiğimiz gibi kontak yapısının olmasası oldukça düşündürücüdür .

Hyundai ix35 yedek anahtar kopyalatmak isterseniz bu mümkün hatta mekanik araçlara göre daha kısa sürededir nedenini dile getirecek olursak sadece frekans uyuşmasının yeterli geldiği için dememiz yerinde olur.  Hyundai ix35 kumanda pili 2023 yine aynı hiç değiştirmemişler temin edebilirsiniz. Hyundai ix35 aracınız uzaktan kumanda arızası veya bataryanın bitmesiyle kapılarını açmayabilir ozaman içinde saklanan mekanik anahtar ile kapıyı açabalir daha sonra hemen piline müdahale edebilirsiniz.

Sözünü ettiğimiz ix35 uzaktan kumandası sıvı teması görmeş olabilir ( denize, su kanalizasyonlarına, bulaşık küveti ) gibi ozamanda yapacağınız ilk müdahale hemen pil temasını kesip bizlere haber vermektir. Üzerinden zaman geçmediği taktirde yenisini yaptırmanıza gerek yok biz onu tekrar kullanıma açıp sizlere teslimat yapabiliriz. Son yapmış olduğumuz uyarı marka model ayırt etmeksizin her elektronik  oto anahtarı için geçerli olup dikkate almanız önemle rica olunur. Bildirimimizi yayınladıktan sonra huzurunuzdan şimdilik ayrılıyorum soru veya sorunlarınız için gerek mesajlarınız gerekse telefonlarla bizlere ulaşabilirsiniz.

Hyundai Starex anahtar kabı

Türkiye`de özellikle dekarasyon ve çeşitli taşımacılık yapan şirketlerin bünyesinde bulunan Hyundai Starex minibüs için daha önce bir çok kez anahtar kabı problemi yaşayan kişilere hizmetimiz olmuştu fakat yapılan uygulamalar hep farkle şekildeydi yani katlanabilir yapıyorduk, baska bir kumanda kabı deniyor çalışır hale getiriyorduk bu uygulama orjinalinden uzak olsada gecici çözüm sağlıyordu.

Şimdilerde elimize ulaşan hyundai starex anahtar kabı satışa sunulmuştur. Bu ürünün üzerindeki demiri üzerine pres baskı olduğundan dolayı montajını malesef siz yapamayacaksınız. Arkasındaki barkotun altında bir kücük yıldız vida bulunan hyundai starex kumanda kabı değişikliği aslında sadece 2 dakika sürer eğer yurt dışı veya Türkiye genelindeyseniz size gönderim yapılabilir montajı bitirdikten sonra herhangi bir ev anahtarcısına gidip dişlerini açtırarak rahat kullanıma başlayabilirsiniz.

Uzaktan kumanda üzerindeki aç – kapa tuşlarının olduğu plastik aksam zar gibi dolayısıylada sık kullanıma dayanamıyor ilk önce çatlıyor daha sonra kopmalar başlıyor akabinde kumanda içindeki butonlar görünüyor o şekildede kullanmaya başlayınca malesef arıza gerçekleşiyor. Heleki Starex modellerinin bazılarında motor kiliti yani immobilizer kumandayla parelel çalışıyor bu durum gerçekleştiğinde arabanızı çalıştıramaz yolda kalırsınız. Dolayısıyla sizlere yaptığımız her makalede marka ve model gözetmeksizin otomobillerin kronik rahatsızlıklarındanda bahsediyor mağdur olmamanız konusunda tüm bildiklerimizi aktarıyoruz.

Yetkili servislerden sıfır sipariş geçip bütçenizi zorlamayın gerek yedek gerekse kumanda kabı olarak tercih ettiğiniz firmamızdan faydalanarak sıkıntılarınızı bertaraf edebilirsiniz. Satın aldığınız ürünlerin montajını yaparken uzaktan kumanda devresini aktardıktan sonra siyah kömür parçayıda aktarmayı unutmayın çünkü otomobili çalıştıran asıl parça odur. Çok defa sobalara atılan, çöpe atılan ve balkolkan fırlatılan anahtarlar sonrasında sizleri hüsrana uğratabilir. Son olarak hatırlatmak istediğim verdiğimiz bu haberde direkt olarak orjinalliğe dönük bilgiler verdik hyundai starex sustalı anahtar yani katlamalı kumanda uygulamasıylada ürününüzü modifiye edebilirsiniz.

 

Hyundai i30 anahtar kabı

Pazartesi gününün ilk işini biraz önce yaptık bir rent a car firmasına ait olan Hyundai i30 otomobilin kumanda kabı parçalanmış şekilde önümüze geldi. Otomobili kiralayan müşteri kumandayı nasıl kullandıysa bağlantı noktasından kırılmış başka hiç bir yerinde herhangi bir müdahale görmediğimiz ürünü komple değiştirmemiz şarttı.

Bir daha açılmasın diye özel bir yapıştırıcıyla kapatılan huynadi i30 kumanda kasası herhangi bir işlem yapılması gerektiğinde ustayı parçalamak zorunda bırakıyor. Parçaladıktan sonrada malumunuz yenisine monte edip tekrar yapıştırıcıyla kapatıyoruz zaten pil yatağının arkasında ayrı bir kapak var o kapak kapatılmıyor uzaktan kumandanın pili değiştirileceği zaman açılıp 2032 kodlu pili monte ettikten sonra kullanıma başlanıyor.

Aslına baktığınızda çok kaliteli olan hyundai i30 anahtarı elektronik bir arıza verecek yolda bırakacak bir tasarımla üretilmemiştir fakat bu oynar parçanın zamaktan yapılması malesef böyle olumsuzluklar doğururarak tüketicinin tepkisine neden oluyor. İşte buradada bizler devreye giriyoruz yetkili servis fiyatı 370 T.L olan bu ürünü 50 lira gibi bir ücretle olumsuzlukları bertaraf ediyoruz hemde el emeği ve işliçik koymadan.

Yeni nesil makyajlanan tüm arabalarında ( Accent Blue, i20, ix20, i35 ) aynı ürün kullanan Hyundai otomobil sahipleri hizmetimizden yararlanmalıdır. Yukarıda bahsettiğimiz rent a car yetkilisinin sıkıntısı bankamatikteki işini halledinceye kadar sonuca ulaştı müşterimizin hayret ünlemi ise ” harikasınız ” şeklinde oldu. Söz konusu değişimin araba ile herhangi bir bağlantısı yoktur ürün orjinaldir kaskoda bir sorun yaşatıp sizi yolda bırakmaz bunlar hepinizin sorduğu ve merak ettiği konulardır. Nasıl bir İphone kullanıcısı istediği bir kılıfı değiştirip değiştirip kullanıyorsa buda aynen öyle bir karar verme biçimidir. Müşterilerimizin nekadar hassas olduğunu inçe eleyip sık dokuduğunu biliyoruz. Şehir dışında olupta işini gücünü bırakıp yerinden kıpırdayamayan müşterilerimize kargo ile servis yapabiliyoruz ürünün geldiğin çalışmama ihtimali % 0 olarak sabitlenmiştir.

Şimdiden hepimize iyi haftalar kolay gelsin.

Sonraki sayfa »