Hyundai accent era kilit ve anahtar seti değişimini 26.03.2011 tarihi itaberiyle değiştirilmiştir. Çıraklık okulu din görevlisi hocamızın ikinci el almış olduğu hyundai aracının yedek anahtarını tarafınıza teslim etmemişler. Hocamız aracını mekanik olarak şöför tarafından kilitleyip açtığını ayrıcada kendisine teslim edilmeyen anahtardan dolayı canının sıkıldığını dile getirdi. Hyundai Yetkili Servisi tarafından aracın bilgilerine bakıldığında uzaktan kumandalı görünen aracın setlerine yaklaşık olarak 950 T.L fiyat verdiklerini biz biliyoruz, biz istinye anahtar olarak Cumartesi günü saat 13:00 civarında aracın  kontak kilit şifrelerini, kapı kilitlerinin sifreleri, bagaj kapağının şifrelerini ve son olarakta air bag kilit şifrelerini değiştirip immobilizer programlamasını yaptık.

Cihazımızın ekranında görünen ” hafazadaki anahtar sayısı 2 ” ibaresini ve eski anahtarın kapı ve kontakta çalışmadığını kendilerine gösterdikten sonra aracı teslim ettik. İçinin ve gönlünün ferahladığını söyleyen müşterimize hayırlı yollar dileyip uğurladık.

Peki Kilit ve Anahtar Sisteminin Değişmesi Şart mı ? Bu uygulamayı yaptırdığınızda tarafınıza teslim edilmeyen oto anahtarı kesinlikle ıskartaya çıkar yani kullanıcının elinde kalır ne kapıyı açabilir nede aracı uzaktan kumanda ile kontrol edebilir.

Kilit Seti Değiştirmeden Mevcut Anahtar İptal Edilebilir mi ? Böyle bir ihtiyacı olan ancak nasıl bir yol izleyeceklerini bilmeyen müsterilerimiz için bunuda açıklamak istedik.  Size teslim edilmeyen her türlü araba anahtarları aractan silinerek etkisiz hale getirilebilir fakat bu sadece elektronik olarak gerekleşir yani mekanik olarak kapı, bagaj v.s açılabilir ama motoru çalıştırmak istediklerinde araç ” gıv gıv gıv gıv ” yapar ve kesinlikle çalışmaz. Umarız bu açıklamalarımızla sorunuza cevap verebilmişizdir bizim görevimiz sizleri bilinçlendirmek siz bu açıklamalardan sonra neye karar verirsiz o taktirinizdedir.