Bugün 10.05.2012 Perşembe günü şuanda kapımızın önünde iki adet Hyundai Elentra otomobil park halinde bizim müdahale etmemizi beklemektedir. Aynı zamanda iki farklı araçta yaşanın bu arızayı sizlerede bildirmek istedik. Araçta immobilizer sistem olmasına rağmen bir şekilde extra olarakta moturu kumanda aracılığıyla  kilitleme fonksiyonu konulmuş. Tabi uzaktan kumanda pili bitince şöför tarafından mekanik olarak açılan araba bas bas bağırıyor bağırması yanı sıra çalışmıyor dolayısıyla otomobil olduğu yerde bırakılarak çaresizce çözüm aranıyor.

Tabiki bizlere ulaşabilir veya hyundai anahtarı ile birlikte kumandayı gönderebilirseniz onarım için yeterli olacaktır. Şöyle bir şanslı tarafınız var Hyundai Elantra serisinde iki adet uzaktan kumanda verdiğinden dolayı eve çıkıp yenisi otomobili açıp kapatabilir immobilizer`i diğerini tamir ettirene kadar devreden çıkartabilirsiniz. Çok fazlada uzatmak istemiyorum bariz yaşanan günlük hayattın alınma bu olayı sizlerinde başından gececeğini düşündüğüm için paylaştım.

Sizin burada yapabileceğiniz tek birşey var oda pili değiştirmektir pil kodu 2032`dir. Söylediğim kodu herhangi bir elektronik markette dile getirip almanız mümkündür herhangi bir vida olmadığı için uzaktan kumandayı ortadan ikiye ayırıp pili rahatlıkla değiştirebilirsiniz değişim gerçekleştiğinde kırmızı ışık yanıyor araca hüküm sağlıyorsa sizlerde yolunuza devam edebilirsiniz eğer aksi durum söz konusuysa hemen uzmanına durumu izah etmeniz malesef şarttır. Elentra`nın yanı sıra düşük modelli bir hyundai Tucson`da aynı hatayı verebilir. Eğer aracınızın evrakları arasında hyundai elantra yedek anahtar bulunmuyorsa mutlaka ve mutlaka temin edip bir kenara koyun bu ileride doyacak aksilikleri bertaraf edecektir. Herkese keyifli sürüşler dileriz yolunuz açık olsun.