Hyundai Elentra Uzaktan Kumanda Sorunu

 

Bugün 10.05.2012 Perşembe günü şuanda kapımızın önünde iki adet Hyundai Elentra otomobil park halinde bizim müdahale etmemizi beklemektedir. Aynı zamanda iki farklı araçta yaşanın bu arızayı sizlerede bildirmek istedik. Araçta immobilizer sistem olmasına rağmen bir şekilde extra olarakta moturu kumanda aracılığıyla  kilitleme fonksiyonu konulmuş. Tabi uzaktan kumanda pili bitince şöför tarafından mekanik olarak açılan araba bas bas bağırıyor bağırması yanı sıra çalışmıyor dolayısıyla otomobil olduğu yerde bırakılarak çaresizce çözüm aranıyor.

Tabiki bizlere ulaşabilir veya hyundai anahtarı ile birlikte kumandayı gönderebilirseniz onarım için yeterli olacaktır. Şöyle bir şanslı tarafınız var Hyundai Elantra serisinde iki adet uzaktan kumanda verdiğinden dolayı eve çıkıp yenisi otomobili açıp kapatabilir immobilizer`i diğerini tamir ettirene kadar devreden çıkartabilirsiniz. Çok fazlada uzatmak istemiyorum bariz yaşanan günlük hayattın alınma bu olayı sizlerinde başından gececeğini düşündüğüm için paylaştım.

Sizin burada yapabileceğiniz tek birşey var oda pili değiştirmektir pil kodu 2032`dir. Söylediğim kodu herhangi bir elektronik markette dile getirip almanız mümkündür herhangi bir vida olmadığı için uzaktan kumandayı ortadan ikiye ayırıp pili rahatlıkla değiştirebilirsiniz değişim gerçekleştiğinde kırmızı ışık yanıyor araca hüküm sağlıyorsa sizlerde yolunuza devam edebilirsiniz eğer aksi durum söz konusuysa hemen uzmanına durumu izah etmeniz malesef şarttır. Elentra`nın yanı sıra düşük modelli bir hyundai Tucson`da aynı hatayı verebilir. Eğer aracınızın evrakları arasında hyundai elantra yedek anahtar bulunmuyorsa mutlaka ve mutlaka temin edip bir kenara koyun bu ileride doyacak aksilikleri bertaraf edecektir. Herkese keyifli sürüşler dileriz yolunuz açık olsun.

 

13 yorum

 1. 2005 Elantra sahibiyim.Üstteki sorunla alakalı yaptığım araştırma neticesinde alarm iptalini öğrendim.Aracı anahtarla açıyoruz.Araç kapısı açık şekilde kontağı açıp 30sn.kadar bekliyoruz.Alarm iptal hale geliyor.İlgilenen arkadaşların dikkatine..

 2. arabam 2004 elentra
  kapıları kumanda ile açtım, kontağı takıp ABS lambasının sönmesini belkedim, marşa bastım. Tamamen elektik kesti en ufak bir ışığı, kapı otomatiği hepsi off durumda.Yedek anahtarla denedim değişen birşey yok. ANKARA

 3. slm
  öncelikle hayırlı işler dilerim
  2005 model tucson um var sabah marşa bastım çeviriyor fakat çalışmıyor.
  servisi arayıp sordum immobilizer ışığının yanmadığını ve aracın çalışmadığını aktardım,yedek ile deneyin okumuyodur yedek ile çalışır dediler denedim olmadı
  bunuda ilettim,kontak spreyi ile kontağı temizleyin çalışır dediler yine olmadı.
  ben kasabada yaşıyorum en yakın servis 90 km ,başka ne yapılabilir ve sorun nedir yardımcı olurmusunuz

 4. Serhat bey kontagı çeviriyorsunuz ekranda immobilizer ışığının yanmadığını görüyorsunuz hata elektronik yetkili servis size nasıl olurda kontak spreyi ile temizleyin çalışır diyor siz kontagınızı zaten döndürüyorsunuz mekanik bir problem yaşamıyorsunuz ki çok garip bir durum.

 5. selam hayırlı işler dilerim benim 2004 model elentram var dün aracımı park ettim alarmlı orjinal olan anahtardan uzaktan kumandası ile kapattım daha sonra aracımın yanına geldiğimde kumandanın çalışmadığını kapıları normal anahtarla açmak zorunda kaldım fakat alarm sustuğunda aracımı çalıştıramadım şimdi yedek anahtar kumandası ile idare ediyorum fakat yedeğini yaptırabilirmiyiz yada orjınalını isteyebilirmiyiz nasıl bir yol izlemem gerekiyor bana yardımcı olabilşirmisiniz şimdiden teşekkürler,, hayırlı işler dilerim ayrıca fiat verebilirmisiniz ,

 6. Alter bey sizlerede selam olsun öncelikle şunu söyleyeyim sizlere hyundai elantra anahtar üzerinde immobilizer olsada motor kilidini extra bir güvenlikten dolayı uzaktan kumandayada paralel olarak bağlantı yapmışlar. Kontak açık 15 dakika beklemeniz gerekiyor bu kilit o şekilde çözümlenir diğer bir husus uzaktan kumandanın tamiri onun için ürünü bizlere göndermeniz gerekiyor.

 7. arkadaşlar 2005 model elentra marka arabamı kumanda arızasından dolayı çalışmıyordum sizlerin yorumları sayesinde çalıştırdım teşekkürler.
  kontağı çevir mobilazr ışığı sönünceye kadar bekle(30 sn)sonra çalıştır devre dışı kalıyor sonra anahtarla işinizi görebilirsiniz kumandayı yaptırana kadar.

 8. 2004 ELENTRA UZAKTAN KUMANDA SÜREKLİ KAPIYI ACIP KAPATIYOR KİLİTİ ACMAK İCİN COKCA BASMAK GEREKİYOR TAMİRİ MÜMKÜN MÜ ?MÜMKÜN SE KACA OLUR.

 9. Merhabalar 2005 Elantra sahibiyim kumandam malesef çalışmaz oldu pili değiştirdim fayda etmedi. Yedek anahtarım yok şimdilik anahtar ile açıp kapatıyorum size sadece kumandayı göndersem yeterli mi?
  İlgini için teşekkürler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*