Hyundai’den Yeni MPV

Hyundai‘nin yeni nesil MPV (Multi Purpose Vehicle – Çok Amaçlı Araç) modelini, 2 Ekimde kapılarını açacak olan Paris Otomobil Fuarı’nda dünyaya tanıtacağı bildirildi.

Hyundai’den yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, ”ix20” ismiyle tanıtılacak yeni otomobilin, segmentinin ”kutu” formlu tasarım alışkanlığından uzaklaşarak Hyundai’nin modern ve yenilikçi tasarım anlayışı doğrultusunda daha dinamik ve sportif bir görüntüyle otomobil severlerin beğenisine sunulacağı ifade edildi.

Açıklamanın Ayrıntıları Şu Şekilde;

”Hyundai’nin Rüsselsheim Almanya’daki Ar-Ge Merkezi’nde dizayn edilip geliştirilen ix20, Hyundai’nin ix35’ten sonra yeni ‘akıcı’ tasarım dilini taşıyan ikinci Avrupalı serisi olacak. Hyundai’nin çok çeşitli kullanıma hitap eden araçları için kullandığı ‘ix’ serisinin yeni serisi olan ix20, crossover araçlarınçeşitli beklentilere hitap eden  kullanışlılığını fonksiyonellik, dinamizm ve sürüş keyfiyle bir arada sunuyor. Hyundai ix20, yılın son zamanlarında Avrupa ile aynı anda Türkiye’de de yeni sahipleri ile buluşacak.

Hyundai’nin çeşitli ürün pazarını tanıtmak amacıyla daha geniş bir alanla yer alacağı Fransa Paris’te dünyaya tanıtımını yapacağı bir diğer model ise makyajlı i10 olacak. i20 ve 30 modeli sonrasında Türkiye’de A-segmentinin en çok tercih edilen modeli olan i10’un yeni versiyonunda güncellenen tasarım ve özelliklerin yanında yeni 1.0 litre hacimli motor da çevreye kirliliğini ortadan kaldırdığının altı çiziliyor. Bununla birlikte Hyundai Anahtarının yeni tasarımı olan sustalı anahtar diye tabir edilen ve ülkemizde tercih edilen model bu araçta uygulamaya konulmuştur.
Yapılan Açıklamada , Hyundai’nin Paris Otomobil Fuarı’ndaki standında ”Blue Drive” adlı çevre dostu programındaki değişim ve yeniliklere de yer verileceği bildirildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*