immobilizer anahtar kopyalama nasıl yapılır

İmmobilizer`in mantığı ve arabalarda uygulanmasının en büyük sebebi otomobil hırsızlığının önüne geçilmesidir. Dünyanın en gözde markalarının ve mühendistlerinin geliştirdiği bu sistem günümüzde kopyalanmaya başladı peki bu kopyalama nasıl yapılır sizlere bunuda açıklayalım. Olaya otomobil hırsızlığı tarafından bakılacak olursa tek tip olarak bilinir fakat çok çeşitli ve farklı farklı yazılımlardan oluşan immobilizer sistemi örnekleyecek olursak Toyota`da farklı Renault`ta farklı Hyundai`de farklıdır bu sebeple yönetim seçmiş olduğu servislerine bunun programlarını verir ve tüketicilerin buradan hizmet almasını sağlar.

Her nekadar yukarıda hırsızlık için uygulamaya konduğunu söylesekte aslında geniş pasta payından faydalanmaktı. Dünya genelindeki milyonlarca otomobil ve bunların anahtarı yetkili servislerde yapılmalıydı buradan elde edilecek geliri düşünürseniz nekadar büyük bir maliyet olduğunu anlayabilirsiniz. Keza Toyota Honda Nissan Japonya`ya Citroen Peugeot Renault Fransa`ya Opel Chevrolet Audi Seat ve Skoda Almanya`ya bağlanmış olacaktı ki yıllarca o şekilde dışarıdan ithal edildi.

immobilizer anahtar nasıl kopyalanır

Günümüzde artık marka ve modeli ne olursa olsun immobilizer anahtar kopyalama işlemi yapılır oldu gerek lisanslı cihazlar gerekse Cin`den getirilen bi Diagnostic bilgisayar programları gayet başarılı sonuçlar alabiliyor. Mesleki anlamda tüm belgelerini tamamlamış uzman personellere sahip olan bizler piyasaya yeni çıkan arabaların programlarını bünyemize katmaya çalışıyoruz. Tabiki artık iş arabanın güvenli olmasından hatta hırsıza karşı engel olmaktan çıktı kopyalanmayı engelleyen yazılımlar üretilmeye başlandı fakat bunun önüne hiç bir şekilde geçilemedi ki görünen o bundan sonra çıkacak bütün arabaların yazılımları her sene değişim gösterecek.

Gelelim konumuzun asıl başlığına ” immobilizer anahtar kopyalama nasıl yapılır “ sorusuna :

Sözünü ettiğimiz yazılımın şuanda 4 çeşit kopyalaması bulunuyor bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz. Birincisi tamamen kayıp olan bir arabanın beyni sökülerek bilgiler alınır ve kopyalama gerçekleşir diğer bir farkılılık aracını getiren tüketicilerin hemen bir yedek istiyorum diye talepte bulunduklarında arabaya bilgisayar bağlayıp kopyalama biçimi diğer bir kopyalama ve en basit yöntem ise sadece otomobil anahtarı üzerinden alınan bilgilerin diğerine elektronik ortamda aktarılmasıyla oluşturulan kopyalama biçimidir. Gelişen teknolojide artık hemen her arabaya bağlantı kuruluyor ve bu bağlantılar sayesinde araca müdahe ediliyor aksi halde herhangi bir işleme izin verilmeyen arabaya çözüm üretemiyorsunuz. Yetkili servislerde profesyonelce hizmet veren bizlerde aracın sahibinden başkasına yardımcı olmuyoruz. Bir vesileyle daha huzurlarınıza gelip bildiklerimizi paylaştık tekrar görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın.

49 yorum

 1. 2004 hyundai Elantra,nın yedek anahtarını immobilizerli olarak kopyalatmak istiyorum fiyat verebilirseniz memnun olurum. Teşekkür ederim

 2. 2008 fabia yedek anahtarı kayboldu.bir tanesi duruyor.elimdeki anahtarı kopyalamak istiyorum.ne yapmam gerekiyor.kütahyadayım.maliyeti ne olur

 3. Murat bey Rover 75 2000 model aracımın yedek anahtarı yok çipli ve immobilizer li imiş. İzmitte oturuyorum ve burada yapan yok. Siz yapabiliyorsanız fiyat ne olur ?
  Teşekkürler

 4. Suat bey hayırlı sabahlar Rover 75 anahtar üzerinde immobilizer yok sistemi uzaktan kumanda üzerinden yürüyor yani uzaktan kumanda programlanıp birde mekanik kontak anahtar yapılacak sorununuz çözülür tabiki yaparız problem olmaz.

 5. İyi akşamlar, 2014 polo 6c1 aracımın anahtarlarından biri çalındı . Anahtarları güvenlik açısından değiştirmek istiyorum. Neler yapmalıyım ? Ortalama ne kadar maliyet tutar ?

 6. Sertaç bey geçmiş olsun öncelikle 2014 model volkswagen polo uzaktan kumandalı anahtar arabanın üzerinden silinecek çalınan Volkswagen polo anahtar artık başka bir araca ait gibi olur akabinde eğer isterseniz yerine yeniside kodlanır.

 7. Tevfik bey istanbul`da hikamet ediyorsanız çok güzel kaliteli ve şık malzemeler var elimizde ancak ehir dışındaysan 2006 model kia sportage yedek anahtar fiyat bilgisini mailinize yolladık yedek immobilizer kopyalama işlemi için araba şart sustalı yani uzaktan kumanda ve anahtar birleşecekse kargo imkanı vardır.

 8. Levent bey 2011 model ford transit mavi anahtar tamiri garantili şekilde yapılabilir bunun için ürünü bize kargo edebilirsiniz. Bunun için bir çok kişi yenisini sipariş ediyor hiç gerek yok söylediğim gibi Ford transit mavi yedek anahtar bize yollanırsa onarım gerçekleşir.

 9. Aracima kodlanmış yedek anahtar sifirlanip yeniden kodlanabilirmi yada çip değişirsek ayrıca anahtar çıkarmaya gerek kalırmı.tesekkurler.

 10. Merhaba iyi günler
  2015 fiat egea için anahtar kopyalama nasıl oluyor, aracı getirmeme gerek var mı ve fiyatı nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*