İmmobilizer tamiri

Yüzlerle bilgisiz kişilerin yazıp çizdiği immobilizer tamir konusuna bir açıklık getirmek istedim. Bizzat altını çizerek söylüyorum bu yazılımın tamir edilmesi söz konusu değil tamamen yanlış bir terim ve yönlendirmedir. Arızası nasıl olur diye soracak olursanız cevaben arıza yapmaz ki tamir olsun dememiz yerinde ve uygun olur. Aracının çalışmadığını veya ekranda anahtar lambasını gören hemen herkes “ immobilizer arızası yaşıyorum ne yapmam lazım ” şeklindeki aramaları yapıp bilinçsiz kişiler tarafından usulsüzce yanlış yönlendiriliyor.

Yılların vermiş olduğu tecrube ve dünya standartlarında vermiş olduğumuz bilgiler sabittir. Aracına hükmedemeyen çalıştıramayan ekranda logoyu görenlerin oto anahtarı sıkıntılıdır bunun garantisini veriyoruz araçta bir sıkıntı olamaz olmaz olursa ancak motor beynine su girmiştir, araç bir şekilde kısa devre yapmıştır sistem uçmuştur ancak böyle birşey olabilir oda ortalama % 2 gibi bir orandır. Model farketmeksizin her türlü araba anahtarı tamir edilebilir veya yedeklenebilir. Konumuzda anlamadığınız kafanıza takılan birşey var ise lütfen telefon desteğine geçin bizlerin görevi sizleri doğru bilgilerle yönlendirmektir. 

Bir takım halinde çalışan bu sistem nasıl devreye geçer, kontak üzerinde bulunan anten anahtardaki elektronik yazılımı okur immobilizer beynine gönderir beyin bilgileri kontrol ettikten sonra motor beynine paslar ve marşa dokunduğunuzda araç çalışır tabiki bu söylediğimiz işlemler ışık hızında gerçekleştiğinden siz bunu fark bile edemiyorsunuz. Birbirlerinden bağımsız çalışmaları söz konusu değildir kontak anteninin soketi dahi çıksa araç çalışmaz sizi adeta çaresizleştirir. Hırsızların iptal etme, devreden çıkarma diğer bir dedikodu hırsızlar geliyor kısa süre etkisizleştirip götürüyor gibi safsatalara inanmayın böyle bir şey imkansızdır.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*