Archive for the 'Kia Anahtarı' immobilizer Anahtar

Kia Ceed Keyless anahtar kopyalama

Yeni Ceed olarak bilinen Kia`nın en cok sevilen kasalarından biri olan hatchback ( 3 ila 5 kapılı, 4 veya daha fazla oturma yeri olan, genellikle arka koltuklar yatırılabilir, bagaj uzantısı olmayan, arka tarafı düz olarak yere inen, bagaj kapısı tamamen açılabilir, bagaj kısmı kabine dahil olan, kapalı binek taşıtlarına verilen addır. ) Ceed modelinin anahtarsız çalıştırma yani mekanik bulunmayan arabaya uzaktan kumanda çoğaltmanın sevinciyle yazımı kaleme alıyorum. En full paketlerinde bulunan keyless go smart anahtar tarafımızca yedeklenip hem sahibini hem bizi mutlu etmiştir. Bütün Türkiye`yi aradım dirstribütörler dahil hepsiyle ayrı ayrı görüştüm aldığım cevap olumsuzdu evet üzerine düşüp kafa yorduğum yazılımı çözdüm şuanda net konuşabilirim istanbul`da birtek biz yapabiliyoruz.

Yeni alınan aracınızda böyle bir eksiklik varsa yetkili servislerin istediği uçuk rakamlara sakın sipariş vermeye kalkmayın eğer araştırma yaptıysanız zaten yazımızı okuyorsunuzdur yapmanız çok basit hemen telefon irtibatına geçip randevu almanızdır. Şuanda sitemizi takıp eden iki Kia Ceed sahibi olupta yedek anahtar yaptırmayı bekleyen müsterimiz var onların arabalarınında programlama sırasında videolarını çeker yine buradan yayınlarız ki herkesin kafasında netleşsin.  Kia Ceed Keyless go smart anahtar diğer bir ismiyle ( anahtarsız çalıştırma ) programlaması sırasında arabanın başında olmayan dahada açmam gerekirse satış sırasında aracın kitapçıklarıyla teslim edilmeyen Ceed smart key devre dışı bırakılarak arabadan ilişkisi kesilebilir.

Eğer ihtiyaçlarınız yukarıda bahsettiğimizden biraz daha farklıysa kısaca alternatif sıkıntılardanda bahsedip sonra soru ve cevap şeklinde kafanıza takılanları aktaracağım. Mesela Kia Ceed uzaktan kumanda kabı ihtiyacınız varsa toplamda üç çeşit olan ürünlerin tamamı stoklarımızda var. Eski tip sustalı, yeni tip sustalı ve smart olarak hangisine ihtiyacınız varsa bir görsel paylaşın bizim için kafidir.

  • Kia Ceed Keyless go anahtar ile smart anahtar arasındaki fark nedir ?

Keyless go anahtar cebinizde ve çantanızda dahi olsa arabanın düğmesine basıp yolunuza devam edebilirsiniz. Smart key ise aynı görselliğe sahip ancak yuvaya oturtulması gerekmekte aksi halde algılama yapmaz dolayısıylada araba çalışmaz.

  • Kia Ceed aracımda ” anahtar bulunamadı ” uyarısı çıktı ne yapmam lazım yolda kaldım yardım edin.

Paniklemeyin eger kapınızıda uzaktan kumanda ile açıp kapatamıyorsanız arkasındaki küçük noktayı kastırın mekanik bir uç çıkacak içinden onunla kapayı ev kapası gibi açın sonra start düğmesine kumanda nın ön köşesi ile basın aracınız çalışacaktır sonra pili değiştirirsiniz.

  • Kia Ceed aracımın kapıları kilitli kaldı ve hiç anahtarı yok gelip arabanın başında yapabilirmisiniz ?

Tabiki nerede olursun biz Bursa, İzmit, Çanakkale, istanbul, Tekirdağ, Kırklareli ve olmak üzere arabayla kolay ulaşabildiğimiz yer yere hizmet veriyoruz. Kilitli kapısını zaten sizden aldıgımız şase numarasına istinaden hazırladığımız mekanik uçla açtıktan sonra bilgisayarla kodlamamızı gerçekleştiriyoruz işlem ortalama yarım sürüyor.

 

 

Kia Soul anahtar ve özellikleri

Sayı olarak diğer modellere nazaran biraz daha az bulunan Kia`nın Soul modeline yedek anahtar yapma fırsatı bulduk müsterimiz Oğuzhan bey babası için tercih etmiş şöyle bir genel yapısını kontrol ettiğimde yüksek, sert bakışlı ve jeep tarzında bir araç olduğunu gözlemledim. Daha önce hiç programlamak için üzerine çıkmamıştım müsterimiz yapabilecekmiyiz Murat bey dediğinde ise bakalım bir ihtimal yaparız herhalde diyerek tebessümle cevap verdim kendisine ve hemen cihazımı bağladım.

Daha dükkanımızın kapasına park etmeden ruhsat bilgilerinden Kia Soul anahtar yapımında gerekli olan parçaları ve bilgileri temin etmiştim. Hemen bir kahve içtik biraz hayata dair muhabbet ettikten sonra cihazlarımı alarak heycanla arabaya koştum. Baktım araba start düğmesiyle çalışıyor start düğmesi ile stop ediyordu ” keyless go ” yani anahtar bir hanımefendinin çantasında veya bir beyefendinin ceketinin cebinde dahi olsa marşa basıp gidebilir.

Örnek verecek olursak sözünü ettiğimiz arabanın Hyundai İ30 veya Kia Ceed`ten hiç bir farkı yok motor ve elektronik aksamı tamamen aynı hiç bir değişiklik gösterilmemiş. Bu vesileyle aklaşık 10 dakika gibi bir sürede Kia Soul yedek anahtar yapabileceğimizi test ettik. Kia Soul uzaktan kumandasını 2032 olup kendiniz değiştirebilirsiniz bunun için daha önce benzer arabalara ait videomuz bulunmaktadır ondan yararlanabilirsiniz. Ayrıca pil bittiğinde uzaktan kumandanın çalışmaması arabanıza girememenize sebebiyet verecektir bunun içinde yapacağıız işlem yan taraftaki kücük düğmeye basıp içindeki mekanik ucuc çıkartıp kapıyı elinizle açmak olacaktır hemen akabinde torpitoyu açın ve göz ününde bulunan sol taraftaki yuvaya anahtarı sokun ve starta basın arabayla o şekilde günlerce hatta haftalarca yollar yapmanız mümkün olacaktır bunun bir süresi veya sayısı yoktur müsait bir zamanınızda pili takınca uzaktan kumandanın hata sistemin kaldıgı yerden devam edeceğini unutmayın.

Kia Soul araç sahibiyim videoda anlattığınız gibi bir tane anahtarım yok yenisini yaptıracağım kaç saat sürer ?

  • Yaklaşık olarak bir kahve içecek kadar zamana ihtiyacımız var bu zaman zarfında kopyalama bitiyor.

Kia Soul arabamın anahtar sorunu yok yalnız aracı yeni aldığım için dış kabı çok deforme olmuş onun bir caresi var mı ?

  • Kia soul anahtar dış kabı değişikliğiyle ürünü sıfırlayabilirsiniz teminatını biz yaparız yolladıgımızda telefondan montaj bilgilerinide paylaşarak canlı destek veririz.

Soul arabama yedek anahtar yaptıracak maddi durumum yok böyle kullanmak için bana teslim edilmeyen anahtarı arabanın üzerinden silermisiniz ?

  • Evet  Kia Soul arabanız ile birlikte gelip uğrayabilirseniz hemen programlar gerekli verileri değiştirerek eskisini yabancılaştırabiliriz.

Kia soul araba aldım yedek anahtarını teslim etmediler arkadaşımda aynı anahtardan var onu kullanma imkanım varmı ?

Malesef bunlar bir sefere mahsus kullanılabilen ürünler ancak özel bir program sayesinde tekrar kullanıma açılsada maliyetleri çok fazla değiştirmiyor.

Hyundai ix35 – Hyundai i30 ve Kia Sportage Anahtar Pil degisimi

11.02.2015 Çarşamba günü tekrar önemli olduğunu düşündüğüm bir konuyu sizlerle paylaşacağım. Yazımızın haricinde internet dünyasına güzelde bir video hazırladım. Yeni nesil arabalarda artık eller serbest yani akıllı anahtar dediğimiz model kullanılmakta şimdilerde hemen hemen bütün firmalar buna geçiş yaptı. Kullanışlı, şık ve kibar görünsede şahsi fikrim mekanik sistemin arabalardan kaldırılmasına hiç bir zaman sıçak bakmıyorum mekanik sistemin ortadan kalkması herzaman tehlikeli olmuştur. Elektronik yazılımların çok basit ve kolay elden ele geçmesinden dolayı 2000 yılından 2008 yılına kadar bitme noktasına gelen otomobil hırsızlığı 2010 ve 2020 yılları arasında tekrar patlak vereceğe benziyor tabiki bu benim kendi görüşüm.

Dönelim konumuza Hyundai ix35 – Hyundai i30 ve kia sportage anahtar yapısı birbirleriyle aynıdır. O sebeple üç modelide aynı konu üzerinde ele aldım. Youtube videosunda izlediğiniz üzere çok basit ve pratiktir yani yapacağınız akıllı anahtar üzerinde bulunan sustaya basıp içindeki mekanik ucu çıkartmanız aynı mekanik uçla çıkan yeri kastırıp ortadan ikiye ayırdığınızda 2032 pil orada görünecektir. Yazılarını okuyamayaksınız yani baktığınızda yazılar sırt kısımda kalacak şekilde monte ettikten sonra ekrandaki pil uyarısı ortadan kalkacaktır. Tekrardan herhangi bir işleme gerek duymadan çalıştırabilirsiniz. Peki pil bitti arabaya giremiyorsunuz ozaman ne yapılması gerekiyor diyecek olursanız içerden çıkan mekanik uçla birlikte kapı kilit sistemini açın sonra yuvasına sokun veya start düğmesine anahtar yardımıyla basın yolunuza devam edin.  Bu arabalarla ilgili vermiş olduğumuz diğer hizmetler ise aşağıdaki gibidir.

  • Hyundai ix35 Yedek anahtar ve sifrelerinin değiştirilmesi
  • Hyundai i30 anahtar kopyalama
  • Kia Sportage Eller serbest Smart Anahtar yapımı

Gibi şikayetlerinizde bizimle mutlaka iletişime geçiniz.

 

yeni kia sportage anahtarsız giriş

Sizlere bugün yeni nesil kia sportage anahtar  hakkında bilgiler vereceğiz. Biliyorsunuz ki artık Kia ve Hyundai modeller anahtarsız giriş dediğimiz Keyless co modeline geçti nedir bu sistem öncelikle bunu bir açıklığa kavuşturalım güvenlik derecesi, pil seceneği ve nasıl kopyalanıp çoğaltılacağını anlatalım sonrasındada sizlerin nasıl bir yol izleyeceğini dile getirelim..

kia sportage keyless smart anahtarsız giris

Yeni kia Sportage eller   serbest keyless co anahtarsız giriş sistemi ile birlikte aracınızın uzaktan kumandasını cebinizden çıkarmadan kilitleyip açmanız anlamına gelmektedir. Arabanın başına geldiğinizde kapılarda bulunan elektronik butona bastığınızda aracınızın merkezi kilit sistemi off konumuna gececek ve arabanıza rahat bir şekilde giriş yapabileceksiniz ki yine aynı şekilde çantanızda, ceketinizde veya cebinizde olan yeni kia sportage akıllı anahtar yuvasına takılmadan frekans verecek sizin buradaki işleminiz sadece Start – Stop tuşuna basmak olacaktır.  Ülkemizde bu arabaların diğer arabalara karşı çok daha güvenli olduğunu düşünen insanlar var bunu kendi müşterilerimizden biliyoruz onlarla yaptığımız muhabbetler neticesinde bu kanıya vardık kesinlikle böyle bir durum söz konusu değil keyless co anahtarsız giriş sistemi tamamen kullanım kolaylığıdır kontaklı araçlardan güvenlik olarak zerre kadar üstünlüğü yoktur ki şahsi fikrim bir kademe düşüdüktür.

Eller serbest özelliği bulunan arabaların bazıları şarjlı bazıları ise ” 2032 pil ” kullanmaktadır. Hyundai, Kia ve Ford şarjlı değil pillidir kol dayamanın altındaki yuvaya gereksiz panikleyip şarj etmeye çalışmayın eğer ekrandan ” pil zayıf veya Battary low ” uyarısı alırsanız kapakların altında bulunan pilleri rahatlıkla değiştirebilirsiniz bunun için extra aparatlara ihtiyaç duymazsınız bir tornavidanın ucunu iki kapak arasına sokup kastırdığınızda uzaktan kumanda açılır geçmedir vida v.s içermez. Gelelim şimdide nasıl kopyalama ve çoğaltma yaptığımıza öncelikle arabada kontak olmadığından dolayı ürküp aracınıza bir zarar geleceğini düşünmeyin en çok bu konuda tedirgin olduğunuzu biliyoruz. 2012 model Kia sportage otomobile bizzat dükkanımızın önünde yedek yaptık hemde bire bir orjinal servis fiyatı 1100 t.l olan bu ürünü hemen hemen yarısına bir kaç saat geçmeden teslim ediyoruz ancak ruhsat sahibi olacaksınız.

Biliyorsunuz ki bazı kiralama şirketleri ve  galeriler araç takip sistemi kullanıyor dolasıyla zamanı gelip satışı yapıldığında arabadan sökülmediği taktirde malesef zaman zaman bunları duyuyoruz kapının önünden arabalar yol olabiliyor. Eğer aracı satın alan kişi bilinçsiz birazda vurdum duymaz diye tabir ettiğimiz bir yapıdaysa yedeğini vermelisiniz, yedek verilmezse satın almam demezse bunların dışında bünyesine geçtikten sonra bizlerden destek istemediğinde malesef başına gelecekler kaçınılmaz son olacaktır.  Yeni kia sportage keyless smart key anahtarsız giriş modelide daha öncekiler gibi bilgisayar programı veya lisanslı cihazlar yardımıyla kodlarıyla oynanıp farklı bir şifreleme kabul ediyor üstüne basa basa dillendiriyoruz siz internet kullanıcılarına verdiğimiz bu bilgiler can ve mal güvenliğinizi güvence altına almanız içindir. Önümüzdeki bir kaç hafta içerisinde yine önemli gelişmelerle karşınızda olacağız şimdilik hoşçakalın iyi hafta sonları dikkatli ve keyifli süreşler dileriz.

Kia Sorento kumanda

kia sorento kumanda

Bugün sizlere kia sorento merkezi kilit uzaktan kumanda hakkında bilgiler vereceğiz. Biliyorsunuz kia grubu 2010 yılından sonra uzaktan kumanda değişikliğine gitti öncelerde sallama dediğimiz tarzda üretimleri vardı tabi buda son kullanıcıyı deyimi yerindeyse adeta çıldırtıyordu. 2005 ve 2006 yılında kücük iki altta iki üstte toplam dört butonlu olan kia sorento uzaktan kumanda 2007 yılında üç önde bir arkada panik olarak güncellendi. Piyasada en zor temin edilen ürünler arasında gelen kia sorendo kumanda firmamızın stoklarında bol miktarda mevcuttur kodlamasını ve tanıştırmasınıda bizzat hallettikten sonra teslimat yapıyoruz.

Daha önceki konularda belirttik kia sorento sustalı anahtar ki şurada örneğini görebilirsiniz bunları birleştirme yeni nesil Sorento`lar gibi şık bir hale dönüştürebiliyoruz ek bilgi Kia sorento kumanda tanıştırma aracın üzerinden makina ile yapılıyor yurt dışı veya yurtiçi temin ettiğiniz ürünleri kendi imkanlarınızla ( arabaya komut vererek ) aktif edemezsiniz mutlaka OBD girişinden ( bilgisayar bağlantı noktası ) programlama olmazsa olmazdır. Kia sorento uzaktan kumandamın pili bitti diyenler ” 2032 ” kodlu pili temin edip değişim yapabilirler bu değişim sırasında sizlere ücretsiz telefon desteğide verebiliriz dilerseniz bizlere bulaşabilirsiniz. Dışardan temin edilen kia sorento uzaktan kumanda araçla birlikte gelinirse bizim cihazlarımızla tanıştırma imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca parçalanmış veya çatlamış olan ürünlerinizin dış kabını temin ederekte pırıl pırıl bir görünüm elde edebilirsiniz daha maliyeti düşük falat güzel bir hizmettir sizler için. 2005 model bir kia Sorento uzaktan kumanda olarak 2007 modelinkini kesinlikle kabul etmez bunuda bilmelisiniz sizlere bildiğimiz herşeyi açıklıyoruz yanlış bir yol izlememeniz adına bizlerle iletişime geçmekten çekinmeyin amacımız Türkiye`nin heryerine hizmet vermektir.

Ayrıca üzerinde fazla durmak istemiyorum kia sorento yedek anahtar ihtiyacı olanlar zaten bu işi profesyonel yaptığımız biliyor bilmeyenlerde tahmin ediyordur mutlaka bu arabaların sistemlerine rahat bir şekilde müdahale edebiliyoruz siliyoruz, ekliyoruz komple şifre değişimi yapabiliyoruz kasko yaptıracak kişiler için buda oldukca önemli bir sunumdur. İstanbul`un herhangi bir semtinde Sarıyer, Beşiktaş, Levent, Etiler, Gaziosmanpaşa, Arnavutköy daha sayamadığım çevrelerde kalan örneğin Sorento bir vidası dahi sökülmeden yerinde kumandasıyla birlikte kodlanabilir bunuda uzman personelimiz yarım saatte başarılı hale getirebilir. Şimdilik alkıma gelenlar bukadar eğer daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa veya bizim atladığımız birşeyler olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizlerle irtibata geçiniz.

 

Sonraki sayfa »