Kia Sportage ve Kia Magentis`e Tasarım Ödülü Verildi

Tasarım kalitesinin  yanında işçilik, yenilik ve çevreye duyarlılık gibi çeşitli ölçütleri de önemseseyen iF ürün tasarım ödülünün uluslararası uzmanlardan oluşan jürisi, Kia’nın her iki serisinide bu ödüle layık gördü.
1953 yılından bu yana her yıl verilen iF ürün tasarım ödülü, dünyanın tasarımda üstün başarı için verilen en önemli ödüllerinden biri olarak görülüyor. 2011 iF ödülü için 43 ülkeden 16 ayrı kategoride 2,756 farklı ürün start aldı. gemi, tiren, otomobil ve hava araçlarını içine alan ‘Ulaşım Aracı Tasarımı’ dalındaki ödülünü, Kia Sportage ve Magentis almaya hak kazandı.


Kia Motors Başkan Yardımcısı Tae-Hyun Oh, konu  hakkında yaptığı açıklamada, “Kazandığımız bu prestijli ödül, doğru yolda ilerlediğimizin en önemli deliliydi. 2000’li yılların ortalarından itibaren dizayn, önceliklerimizin başında yer alıyor. Biz, ürettiğimiz otomobillerin sıradanlıktan uzak hayat tarzını benimseyen insanların ilgisini çekmesini istiyoruz ve tasarım, ilk etapta bunu yapabilmenin tek çaresi. Kia Motors’un vizyonu çok açık; tasarımlarımızla müşterilerimizin kalplerinde yer edinmek ve bu yolla onlarla iletişime geçmek. Kia Motors Tasarım Ekibi Başkanı Peter Schreyer önderliğinde ürettiğimiz yeni jenerasyon modellerimiz, kalite, performans, güvenlik ve çevreye duyarlılık konularında dünya standartlarını aşarken, son derece çekici ve ilk görüşte Kia sahibi olma isteği uyandıran bir tasarım yolundan da ödün vermiyor.” şekilde açıklamalarda bulundu.

Kia Sportage Türkiye`de, 2010 senesinin Ağustos ayında, yenilenen suratı, şık dizaynı ve zengin parça seviyesiyle, segmentinde kefil olma iddiasıyla satışa çıkartıldı. Sağlam vicut yapısı, yeni motorları ve göz kamaştırıcı tasarımı ile yepyeni bir fark anlayışının kapılarını açan Kia Sportage, günümüzün yenilikçi aileleri için, şehir içi kullanıma uygun kompakt bir otomobil olarak gözler önüne seriliyor. Kia grubunun iF Tasarım ödülü alan farklı bir  modeli ise Magentis, 2011 yılının son aylarında ülkemizde satışa çıkartılacak. Geride bıraktığımız Kasım ayında yapılan istanbul Autoshow Fuarı’nda müşterileriyle diyalog içerisinde  buluşan ve büyük bir ilgi ile karşılanan Magentis modeli ile Kia, D segmentinde önemli bir yer kapyayı planlıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*