Archive for the 'Mini Cooper Anahtarı' immobilizer Anahtar

Mini Cooper Anahtar Kumanda tamiri ve arıza

mini cooper anahtar ve kumanda tamiri görselidir

Marmaris Muğla`dan firmamıza gönderilen mini cooper uzaktan kumanda tam anlamıyla bir ölü gibiydi. Uzaktan kumanda üzerindeki butonları değiştirmişler bazı yardımcı parça kondansatörler yerinden çıkartılmış yani çalışması imkansızdı. Doğrusunu söylemek gerekirse bizde tamir edemedik ürün bizde yaklaşık olarak 1 ay kaldı daha sonra müşterimizin ricası üzerine imkanları bir hayli zorladık. Söz konusu mini cooper anahtar tamirini yapabilmek için çıkma mini cooper kumanda bulmak zorundaydık çünkü araba olmadığından dolayı deneme yanılma yöntemi ile baraşılı olamıyor tek seferde nokta atışı gerekliydi.Ortalama bir iş günü bu çıkma kumandaları aradık ve bulduk pilini değiştirdik uzaktan kumanda üzerinde bulunan orjinal butonları değiştirip eksiklerini tamamladık frekans metre ile yaptığımız kontroller yüz güldürdü otomobili uzaktan açıp kapatacağından emin olduk diyebilirim. Ortalama maliyeti 300 euro olan bu ürünü tamir edip onarmak çok mantıklı ve makuldür çıkış yoludur.

Yukarıdada belirttiğim gibi mini cooper uzaktan kumanda pili 2032`dir değiştirmek için arkasındaki valeo yazan kapağı tornavida ucu ile kastırıp çıkarttıktan sonra gözünüzün önünde belirecektir sonra değişim zaten çok basit ve kolaydır bu bilgiyide verdikten sonra konumuza devam edelim. Gerekli müdahaleleri yaptıktan sonra sizlerin araç üzerinde yapacağı herhangi bir eşleştirme tanıştırma işlevi söz konusu değil bizlere hep sorulan soruların başında geliyor bu araçlarda uyum otomatiktir eşleştirme ancak ve ancak sıfır ürün alındığında yapılır. Dolayısıyla bizlerin uzaktan yaptığımız onarımlar % 100 başarılı olursa geldiğinde tık diye kapıların açılıp kapandığını göreceksiniz. Eğer yeni bir mini cooper aldıysanız dış kabı tırnak darbelerine dayanamayıp patlamışsa eğer tüketicide önemsemeyip kalem v.s herhangi cisimlerle kullanmaya devam ettiyse büyük ihtimal orayı bozmuştur veya bozulacaktır bu değişimler için bizimle iletişime geçin yedek parça temini yapabilir sorunuzu çözmenizde yardımcı oluruz sizlere. Yukarıda belirttiğimiz elektronik devre 2001 ila 2004 modele ait elektronik devredir. Bunun bir üst modelinde bildiğiniz üzere yuvalı sistem kullanılmıştır. Yuvarlak şirin bir yapıya sahip olan bu ürünün etrafındaki gümüş çember çatlayıp kırılmaktadır. Mini cooper anahtarındaki nikelaj halka diye adlandırdığımız ürün elimizde var ister komple sizlere verelim isterseniz sadece halkayı  titiz müşterilerimiz için bu hizmetinde sunumunu yaptık. Yuvarlak tarzdaki bu ürünün yukarıda belirttiğimiz kumandadan diğer bir farklı yanida pilinin şarjlı olmasıdır sakın değiştirmeye kalkmayın onlar kontaktan sarj oluyor eğer çalıştırmama sorunu yaşıyorsanız mutlaka bizlerden bilgi alın.

Mini Cooper Sustalı anahtar

Alman otomobillerinin tutulan modellerinden biri olan Mini cooper  ülkemizdede büyük ilgiyle sahiplenilmektedir. 2004 yılına kadar satışı yapılan Mini Cooper anahtar yapısı 2005 yılında değişiklik göstermiştir. Yukarıda paylaşımını yaptığımız uzaktan kumanda modelleri belirttiğimiz gibi 2004 modele kadar olanlarına aittir. Bununla birlikte 2005 yılında farklı bir yapıyla karşımıza çıkan söz konusu otomobilin uzaktan kumandasına bagaj açma özelliği konulmuştur ki onun akabindede hemen smart dediğimiz yani kartlı sistem piyasaya sürüldü.

Konumuza dönecek olursak çok sivri ve tombul olan mini cooper uzaktan kumandalı anahtar insanlara taşırken zorluk çıkarıyor durumdan rahatsız olan kullanıcılarda çareyi araştırıp acaba bir farklılık var mı bir yenilik varmı acaba değiştirebilirmiyim tarzında çıkış arayıp kurtulmak istiyor. Biraz geç kalınmış olsada artık şuan elimizde bulunan imkanlarla mini cooper ve land rover discovery sustalı anahtar uygulaması başlamış bulunmaktadır. İstenildiğinde maximum 10 dakikada eski haline döndürülebilen bu uygulama tabiri yerindeyse ayakkabı değiştirmek gibi bişeydir çünkü sadece dış modifiye söz konusu iç aksam araca ait olduğundan herhangi bir problem, yolda kalma, tanimama veya aracın kilitlenmesi akla dahi gelmeyecek kadar önemsizdir.

Yine herzaman olduğu gibi tarz ve zevkinize uyum sağladığını düşünüyorsanız aracınızla bize uğramanıza gerek yok vakit sorununu kargo hizmetiyle çözebilirsiniz. Eski mini cooper kumanda kabı tekrar paketlenerek tarafınıza iletilir satış v.s benzeri durumlarda eski haline getirmek istediğinizde telefon desteği ile birlikte sizlere bu yardımıda yapıyoruz. Yeni ürünlerin haberini yapmak bizi her zaman mutlu etmiştir umarız sizlere yüz güldürü bir ürün tanıtmış taktir görmüşüzdür hepinize keyifli sürüşler.

Mini Cooper Smart anahtar kabı

Daha önce mini cooper kumanda kabı satışı yapmaktaydık bunların duşları delinme gösteriyor bizde bunları sıfırlıyorduk. 2005 yılından sonra Mini cooper smart key diye tabir ettiğimiz yuvaya oturtmalı anahtar yapısını kullandı bu ürünlerde önceki serilerdeki gibi metal anahtar ve pil bulunmuyor aynı yeni nesil Passat`lardaki gibi yuvaya oturtarak çalıştırılıyordu.

2012 yılına geldiğimizde yaklaşık olarak 6 yıldır çalışmakta olan mini cooper smart anahtar pil sorunu vermeye başladı sarj tutmadığı için açıp sıfırlamak zorunda kaldığımız ürün açılmaya müsait olmadığından dolayı malesef zedelenmelere mağruz kalıyordu. Yeni ürünlerle birlikte siparişini geçtiğimiz mini cooper smart anahtar kabı açıp onarımını gerçekleştirdiğimiz müşterilerimize güzel bir hizmet olacaktır ki bunun yanı sıra problem yaşamayıpta titizliğe önem verenler icinde iyi bir firsat diye düşünmekteyiz.

İç yapısı Bmw`ler ile aynı hiç bir değişiklik yok sadece kendine özgü bir tarzı bulunan mini cooper smart anahtar kabı tamamen orjinal ve kaliteli bir üründür. Montajını yine herzaman ki gibi bizim yapmamızı doğru buluyoruz aksi halde 350 Euro değerinde olan bu ürünü tamamen kayıp edebilirsiniz. Cooper smart key etrafında bulunan nikelaj görünümündeki plastik üzerindeki kaplamalar belli bir zaman sonra çatlayıp dökülüyor buda malesef hoş bir görüntü vermiyor yeni üründe çemberinde sıfır olduğu gözlerden açmadı.

Asvalt üzerinde düşüp birazda yuvarlandığında derin çizikler oluşan smart kumanda yaklaşık 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde geri iade edilebilmektedir. Üzerinde yanyana açma, kapama ve bagaj olmak üzere toplam 3 adet özellik vardır mini cooper smart kumanda üzerindeki kilitleme butonuna basılı tutulduğunda camlarıda kapatabilirsiniz. Ayrıca bizim cihazlarımızla bu model arabaların anahtarlarını okuttuğumuzda orjinal kilometresini görebiliyoruz eğer araç ile oynandıysa göstergede farklı anahtar üzerindeki kilometre farklıdır isterseniz sizlere bu bilgiyide verebiliriz.

Mini Cooper Smart Kartlı Anahtar Tamiri

Türkiye`de gerçekleşen yine bir ilki sizlerle paylaşacağız. İstanbul – Küçükyalı Semtinde hikamet eden 2008 model mini cooper sahibi bir müşterimiz iki adet mini cooper anahtar ile firmamıza gelmiştir fakat araç start stoplu yani yuvaya itilen modelden olduğu icin istanbul genelinde kimse elini sürmemiş müşterimiz kime gittiyse bunu servise götürmeniz gerekiyor diye cevap almıştır.

Müşterimiz ile yaptığımız muhabbette daha önce bir bmw anahtar ile ilgilide böyle bir durum olmuştu araç sahibi ” ben size güveniyorum sökün bakın” demişti o rahatlıkla ürünü tabiri caizse saat gibi çalışır hale getirmiştik bu durumu kendisine bildirdikten sonra güvenmesi gerektiğini ve halledebileceğimizi söyledim. Kontak üzerindeki manyetik frekans ile otomobil çalıştığı andan itibaren şarj etmeye başlayan 2008 model mini cooper smart kartlı anahtar çalıştırmada değilde geneklikle uzaktan açıp kapamada sorun yaratmaktadır. Press baskı ile birdaha açılıp müdahale edilmeyecek şekilde tasarlanan bahsi geçen ürünü onardıktan sonra tekrar kapattık ve herhangi bir yerinde zerre kadar gerek çizik gezekse iz meydana gelmemiştir.

Yetkili servislerin bu gibi şikayetler ile gelen müşterilerine 15 gün süre verdiklerini ve fiyatının 300 euro olduğunu bilmekteyiz. Türkiye geneline vermiş olduğumuz bu hizmet bizi oldukça onure etmekte kaldıkı oto anahtarı gönderilse dahi biz bu arızayı giderip tamiri uzaktanda olsa ( arabaya gerek duymadan ) gerçekleştirebiliyoruz. Bununda en büyük delili yukarıda paylaştığımız görseldir bu bizim yapmış olduğumuz garantili bir işlemdir. Umarım beğeneceğiniz güzel bir haber olmuştur sizlerin karşısına her gün yeni bir haberle çıkmak istesemde malesef bu mümkün olmuyor fakat değişen teknolojiyi yakından izliyor gelişmelerden sizleri mahrum bırakmıyoruz. Kazasız, arızasız ve keyifli sürüşlere….. Saygılarımla Teknik Servis < Mu®at >

Mini cooper kumandalı anahtar

Yeniliklerin devam ettigi şu günlerde tekrar güzel bir haberi sizlere bildirmenin mutlulugu içerisindeyim. Bmw anahtar ile hiç ama hiç bir farkı bulunmayan ve bizim makinalarımızda okutuldugunda orjinal km. bilgisayarda gördügümüz böyle bir özellige sahip olan mini cooper kumandalı anahtar tüm işlevleriyle artık yapılabilmektedir.

Resmi sizlerle paylaştık 2005 yılına ait tüm Mini Cooper`ler bu uygulamanın içerisindedir ancak Cooper S buna şuanda dahil değildir. Ruhsat sahibi oldugunuzu beyan ettiginizde yaklaşık olarak 30 dakika gibi bir süreyle ürünü sizlere teslim etme teknolojisine sahibiz. Araştıranların gayet iyi bildigi şöyle bir tehlike söz konusudur ki bunu tekrar açıklamakta büyük bir fayda görüyoruz. Bu sorularınıza cevaben aşagıda sizler için güzel bir diyalog hazırladık gelin birlikte gözden geçirelim.

Yedek Anahtar olmayan araca kasko yapılır mı ?

Cevap: Kaliteli, güvenli ve titiz çalışan kaskolar kesinlikle müşterisini uyarıyor böyle bir poliçeye imza atmıyor.

Yedek Mini Cooper Anahtar elimde yok aracım çalınsa kaskodan bedelini alabilirmiyim ?

Cevap: Kesinlikle aracınız çalındıgında sigorta veya kasko şirketinden hiç bir şekilde bedel temin edemezsiniz çünkü burada sizin art niyetli olmadıgınızı kesinlikle ilgili kişire beyan edemezsiniz.

Yedek Mini Cooper Kumandalı Anahtar bana verilmedi ne yapmalıyım?

Yapmanız gereken satışı bitirdikten hemen sonra bizim gibi immobilizer konusunda profesyol şirketlerden birinden destek alarak bu boşlugu doldurmanız gerekmektedir. Aksi halde binlirce liranız bir gecede çöpe gidebilir büyük bir zarar görebilirsiniz. Bu vesile ile mini cooper anahtar sıkıntısı yaşayanların bizlerle iletişime geçmesi rica olunur. Ayrıca mini cooper kumanda kasası ve mini cooper kumanda kabı icin yine yüzlerce lira ödemenizi istemiyoruz. Unutmayın elinizde tek bulunan ve yedegi olmayan hertürlü oto anahtarı risk taşır.  Bizleri önemseyip haberimizi sonuna kadar okuyup bizlere eşlik eden tüm müşterilerimize ve internet kullanıcılarına teşekkür eder kazasız ve keyifli sürüşler dileriz.

Saygılarımla Murat ÇELİK

 

 

Sonraki sayfa »