Daha önce mini cooper kumanda kabı satışı yapmaktaydık bunların duşları delinme gösteriyor bizde bunları sıfırlıyorduk. 2005 yılından sonra Mini cooper smart key diye tabir ettiğimiz yuvaya oturtmalı anahtar yapısını kullandı bu ürünlerde önceki serilerdeki gibi metal anahtar ve pil bulunmuyor aynı yeni nesil Passat`lardaki gibi yuvaya oturtarak çalıştırılıyordu.

2012 yılına geldiğimizde yaklaşık olarak 6 yıldır çalışmakta olan mini cooper smart anahtar pil sorunu vermeye başladı sarj tutmadığı için açıp sıfırlamak zorunda kaldığımız ürün açılmaya müsait olmadığından dolayı malesef zedelenmelere mağruz kalıyordu. Yeni ürünlerle birlikte siparişini geçtiğimiz mini cooper smart anahtar kabı açıp onarımını gerçekleştirdiğimiz müşterilerimize güzel bir hizmet olacaktır ki bunun yanı sıra problem yaşamayıpta titizliğe önem verenler icinde iyi bir firsat diye düşünmekteyiz.

İç yapısı Bmw`ler ile aynı hiç bir değişiklik yok sadece kendine özgü bir tarzı bulunan mini cooper smart anahtar kabı tamamen orjinal ve kaliteli bir üründür. Montajını yine herzaman ki gibi bizim yapmamızı doğru buluyoruz aksi halde 350 Euro değerinde olan bu ürünü tamamen kayıp edebilirsiniz. Cooper smart key etrafında bulunan nikelaj görünümündeki plastik üzerindeki kaplamalar belli bir zaman sonra çatlayıp dökülüyor buda malesef hoş bir görüntü vermiyor yeni üründe çemberinde sıfır olduğu gözlerden açmadı.

Asvalt üzerinde düşüp birazda yuvarlandığında derin çizikler oluşan smart kumanda yaklaşık 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde geri iade edilebilmektedir. Üzerinde yanyana açma, kapama ve bagaj olmak üzere toplam 3 adet özellik vardır mini cooper smart kumanda üzerindeki kilitleme butonuna basılı tutulduğunda camlarıda kapatabilirsiniz. Ayrıca bizim cihazlarımızla bu model arabaların anahtarlarını okuttuğumuzda orjinal kilometresini görebiliyoruz eğer araç ile oynandıysa göstergede farklı anahtar üzerindeki kilometre farklıdır isterseniz sizlere bu bilgiyide verebiliriz.