Firmamıza kilit sistemleri konusunda bilgi almak amaçlı gelen Mert bey ile yaptığımız samimi görüşmedeki durumu siz okuyucularımızla paylaşmak istedik. Kendisinin sorularını yanıtladıktan sonra vitrinde duran oto anahtarları dikkatini çekmiş olması gerekki siz bunları yapabiliyormusunuz diye esprili bir dille bize takıldı. Kendisine tabiki biz ruhsat sahibi olan kişilere bu hizmeti verebiliyoruz markası ve modeli ne olursa olsun Türkiye`nin her yerine bu  güzelliği götürebiliyoruz dedik.

Müşterimiz Opel astra anahtarı için yedek yaptırmayı düşündüğünü internet üzerinden yaptığım araştırmalar neticesinde otomobilanahtari.com adlı bir sitede bunun yapıldığını gördüm fakat o şekilde kaldı. Kendisi bize farklı bir konu için gelmişti ki biz ona Umut bey bahsi geçen site bize ait biz size bunu yedekleyebiliriz ancak biz hemen hemen makelelerimizde söylüyoruz neden kayıp veya çalıntı olan anahtarı silip etkisiz hale getirmediniz biliyormusunuz aracınızın başına bir şey geldiğinde kaskodan bedelini talep edemezsiniz şeklinde bir uyarıda bulunduk.

Umut Bey “Ankara`da bir alış veriş merkezinde eşim ile birlikte girdiğimiz bir mağazada anahtarı düşürdük ve hiç bir şekilde ulaşamadık. Daha sonra yaptığımız araştırmalar sonucu söz  konusu mağazanın güvenlik kamerasından yere düşen anahtarımızı ya art niyetli yada çok saf bir kişi alıp resmen cebine koydu biz bunu gözümüzle gördük ve bu şekilde opel astra yedek anahtarımız kayıp oldu hatta belkide çalındı.” dedi.  Kayıp ettiği ürünün orjinalini kendisine gösterip 15 dakika içerisinde kayıp olanın yerine yenisini programlayabilir eskisini iptal edebiliriz dedik birlikte sorunu neticelendirdik buda bizi oldukça sevindirdi.