Opel Astra Tourer Ocak Ayında Türkiye`de

Almanya`nın en büyük otomobil üreticilerinden olan Opel’in wagon sınıfında yer alan yeni Astra Sports Tourer serisi Eylül ayından itibaren 46,389 TL’dan başlayan oto  anahtarı teslim fiyatı ile  2011 yılı Ocak ayı başında Türkiye’de opel severlerin beğenisine sunulacak.

Opel`in  Türkiye Genel Müdürü olan Sn. Özcan Keklik, Türkiye’de 1990 yılında start verilen  Opel operasyonunun ilk günkü kadar heyacanla yürüdüğünü ve  20 yıldırda aynı istikrarla, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutarak, bir çok yenilikleri i Türk piyasasına sunarak ; başarı ile yürüdüğü  ve 20 yıldır kendisi bu başarılı geçmişin canlı şahidi ve tarafı olmaktan büyük onur ve gurur duyduğunun altını çizdi. Yeni gelecek otomobiller  ile 2014 yılına kadar 11 milyar euro’luk yatırım yapılacağının haberini verdi.

Astra Sports Tourer wagon segmentin dışındaki uzaktan kumandalı koltuk katlama fonksiyonu veren ilk kompakt wagon. FlexFold Arka Koltuklar tarafından sağlanan bu ergonomik tasarım sadece bir düğmeye basarak 500’den 1.550 litreye yükselecek olan taşıma kapasitesi olanağı vermektedir. Otomatik olarak 60/40 katlanabilen arka koltukları serbest bırakır ve aşağı indirir. Artık her koltuğu alçaltmak için aracın etrafında dolaşmak gerekmeyecek. Opel mühendisleri sistemi aynı zamanda emniyet kemerlerini önce koltuk arkalarından çıkarmak zorunluluğu hissetmeden çalışacak şekilde dizayn etmişlerdir. Koltuk sırtları aşağı bakıldığında, bagaj bölmesi şaşırtıcı şekilde şimdiki Astra Station Wagondakinden bile fazla olarak 1.85 mm – 28mm’ye çıkmakta.

Bütünüyle yeni 1.4 lt.  turbo benzinli motor yeni nesil Astra modelinde sunulmuştu. 103 kW/140 beygir farklılığı önceki 1.8 litre benzer güçteki doğal havalandırmalı tablo ile değiştirilmiş. Opel’in az benzin tüketme stratejisi ile eşdeğer olarak olarak, yakıt bitirmesinde yaklaşık olarak yüzde 15 kazanç ve sadece 6.1 l/100km toplam yakıt tüketimi bulunmaktadır. Normal yakıt tüketimi 6,1 l/100 km olan yeni 88 kW/120hp seçeneğide mevcut olacak. Başlangıç seviyesi 1,4 litre doğal havalandırmalı ünite 74 kW/100 beygir güç üretmekte ve 139 g/km CO2 ile 5,9 l/100 km ortalama yakıt tasarrufu sağlamaktadır. 132 kW/180 beygir güç ve 230 Nm tork ile 1.6 litre turbo şarjlı ünite benzinli motor modelinin en güçlüsü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*