Son dönemde Oto Baston Kilit satışının durma noktasına geldiğini hepimiz bilmekteyiz ancak bilmeyenlerinde olduğunu görmekteyiz. Gerek ülkemizde gerekse dünyada 2000 model üzeri tüm araçlarda artık sizinde bildiğiniz gibi immobilizer sistem mevcuttur. Bu sistemi hemen hemen tüm konularımızda anlatıyor okumaya meraklı insanlarımızla paylaşıyoruz.

Marka ve model vererek kategorize etmeyi mantıksız görüyor kısaca yukarıdada dediğimiz gibi 2000 model üzeri araçlarda kesinlikle gereksiz kullanım diyoruz. Siz aracınızı gece park ettikten sonra açıkta bıraksanız o araç çalınamaz çünkü kontaktan çıkartılan oto anahtarı tekrar kontağa takılana kadar hiç bir mühendist, hiç bir elektrikçi ve hiç bir hırsız bu sistemi iptal edemez.

Peki dünya üzerinde çalınan binlerce araç nasıl çalınıyor ?

Bu cevapla birlikte konumuz neticesine ulaşmış sizlerde büyük ölçüde bilgilenmiş olacaksınız. Evet araçlar çalınıyor evinize giren hırsızın anahtarı alması sonucu, otoparklarda kontak üzerinde bulunan araçları ve satın alınırken yedeğini temin etmediğiniz tüm araçlar çalınmaya hazırdır. Oto Baston kilit doğan, şahin, tempra ila anadol modelleri için birebir güvencedir. Fakat yeni nesil araçlarda direksiyon simidinin çizilmesinden başka ne yararı nede zararı vardır. Her zamanki samimiyetimizle muhabbet edasında paylaştığımız konumuzun sonuna geldik sabırla okuyanlara teşekkür eder bu ürünü kullanıp kullanmamayı sizin keyfinize bırakıyoruz.