Otomobillerde Baston Kilit

Son dönemde Oto Baston Kilit satışının durma noktasına geldiğini hepimiz bilmekteyiz ancak bilmeyenlerinde olduğunu görmekteyiz. Gerek ülkemizde gerekse dünyada 2000 model üzeri tüm araçlarda artık sizinde bildiğiniz gibi immobilizer sistem mevcuttur. Bu sistemi hemen hemen tüm konularımızda anlatıyor okumaya meraklı insanlarımızla paylaşıyoruz.

Marka ve model vererek kategorize etmeyi mantıksız görüyor kısaca yukarıdada dediğimiz gibi 2000 model üzeri araçlarda kesinlikle gereksiz kullanım diyoruz. Siz aracınızı gece park ettikten sonra açıkta bıraksanız o araç çalınamaz çünkü kontaktan çıkartılan oto anahtarı tekrar kontağa takılana kadar hiç bir mühendist, hiç bir elektrikçi ve hiç bir hırsız bu sistemi iptal edemez.

Peki dünya üzerinde çalınan binlerce araç nasıl çalınıyor ?

Bu cevapla birlikte konumuz neticesine ulaşmış sizlerde büyük ölçüde bilgilenmiş olacaksınız. Evet araçlar çalınıyor evinize giren hırsızın anahtarı alması sonucu, otoparklarda kontak üzerinde bulunan araçları ve satın alınırken yedeğini temin etmediğiniz tüm araçlar çalınmaya hazırdır. Oto Baston kilit doğan, şahin, tempra ila anadol modelleri için birebir güvencedir. Fakat yeni nesil araçlarda direksiyon simidinin çizilmesinden başka ne yararı nede zararı vardır. Her zamanki samimiyetimizle muhabbet edasında paylaştığımız konumuzun sonuna geldik sabırla okuyanlara teşekkür eder bu ürünü kullanıp kullanmamayı sizin keyfinize bırakıyoruz.

2 yorum

  1. Immobilizer sistemine sahip araçlarda kontak anahtarı olmadan çalınmaktadır. Otomobiil üreticileri daha yeni nesil ve güvenli elektronik koruma sistemleri yani immobilizerlar çıkardıkça diğer taraftan çeşitli elektronik firmalarıda bu sistemleri devre dışı bırakan sistemler üretiyorlar. Bu iş o kadar ileri gitmiştir ki immobilizer sistemine sahip bazı otomobiller hırsızın yanında taşıyacağı kadar küçük cihazlar yardımıyla OBD diyagnoz soketi üzerinden elektronik hırsızlık koruma sistemleri birkaç saniyede iptal edilip eski nesil otomobiller gibi çalınabilmektedir. Ancak 2000 model üstü yada immobilizer sistemine sahip bir otomobil kontak anahtarı olmadan çalınamaz demek büyük hatadır.
    Baston kilit veya pedal kilidi gibi fiziksel koruma unsurları her zaman aracınızın çalınmasını önlemede etkin aletlerdir. Hırsız baston kilitle korumaya alınmış bir otomobille uğrşıp zaman kaybetmektense başka bir otomobili çalmayaı tercih eder.

  2. Hakan bey söyledikleriniz çok doğru ve yerinde fakat artık baston kilit üretimi malesef durduruldu. Volkswagen Passat, Renault modelleri ve Bmw gibi arabalar söylediğiniz şekilde profesyonel çete ekipleri tarafından götürülüyor fakat kontaklı arabalarda malesef bu mümkün değildir.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*