Archive for the 'Peugeot Anahtarı' immobilizer Anahtar

Peugeot 308 2 Buton Yeni Tip Sustalı Dönüşüm

Peugeot 308 yeni tip sustalı anahtar dönüsümü

22.03.204 Cumartesi günü saat 10:00 sıralarında Peugeot Forum kurucularandan Ali adında bir arkadaşla tanıştım. Kendisinin çok güzel bir Peugeot 308 arabası var dikkatimi çekti çelik jantından katlanabilir aynasından tutunda merkezi kilit kumandasından camların kapanmasına kadar güzel bir donanıma sahip arabaya yakışacak yeni tip sustalı anahtar dönüşümü uyguladık. Eski tip modelleri yukarıda görselini sergilediğimiz şık kaliteli ürüne çevirebiliriz.  308 sahibi Ali bey birisinin bu uygulamayı yaptırdığını kendisininde o hevesle araştırıp bizlere güvenip geldiğini söylemesi üzerine bende araştırmalar yaptım nasıl olur nasıl gerçekleşir şeklinde aklıma boş uzaktan kumanda içerisine sadece kumandasız çip koyduklarını düşündüm veya orjinal olmayan çin malı yan sanayi bir ürüne montaj yapıldı başka bir alternatif zor bir ihtimal tabi bu şahsi fikrim. İki adet uzaktan kumandalı peugeot 308 anahtar sahibi olan istanbul Kartal`dan misafir ettiğimiz Ali beyin zaten uzaktan kumandasının dış kabı oldukça yıpranmıştı hatta delinen tuşun üzerinden elektronik devreye sıvı teması olmuş ilk önce onun arızasını giderdik yeni pil taktık daha sonra çalışmamıza dönüşüm işlemimize devam ettik. Uzaktan kumandanın ortasına bir buton daha taktık yeri var makinada baktık uyarıda aldık fakat aracın beyninden aktif edilmediği için bagajı açtıramadık fakat görünüm güzel olduğu için o şekilde bıraktık isteğe göre bagajsız olanda isteğe göre kullanılabilir.  ( iki buton görümünde kasa var stoklarda )

Tabi ofisimize arabasıyla geldi ancak arabaya hiç bir makina bağlamamakla birlikte hiç bir elektrik tehsisatına müdahalede bulunmadık. Mutluka konuyu okuyup gözden geçirdikten sonra duygu ve düşüncelerini yazacaktır kendisi fakat biz yine böyle bir hevesi olupta kursağında kalan kişilere hizmet vermek adına duyuruyu uygun bulduk. Güzel telefonuyla birlikte mekanik masamızda kendisini ve beni çalışırken çekti sanırım onlarıda paylaşacaktir. Kısa olarak yaşadığımız bu diyalogu sizlerde paylaştıktan sonra kafanıza takılacak olan bir kaç soruyu cevapladıktan sonra konumuzu sonlandıralım. Değişim yapıldıktan sonra eski uzaktan kumanda kabınıza herhangi bir zarar vermiyoruz bununla birlikte arabada hiç bir şekilde hata ve çalıştırmamazlık yaşamanız imkansız cünkü orjinaline dokunmuyoruz ki zaten istediğinizde eski haline 5 dakika gibi bir sürede geriye almanız sizi üzmeyecektir. 434.92 Mhz frekans sahibi olan uzaktan kumandanın 1620 pili vardır kendiniz evinizde değiştirebilirsiniz. Alt tarafından bir düz tornavidayla kastırın ikiye böldükten sonra gözünüze çarpacaktır. Eğer işin içinden çıkamazsanız bizlerden telefonda destek rica edin ki açma kapama devre dışı kalmasın. Şimdilik huzurlarınızdan ayrılıyor keyifli sürüşler diliyorum hoşcakalın iyi hafta sonları.

yedek immobilizer peugeot 508 anahtar

Peugeot 308 anahtar

Yeni Peugeot 308 ve yeni Citroen c4 tamamen aynı parçalarla üretilen sadece kasada farklılık bulunan otomobillerdir ilk defa programlamasını yaptığımız Peugeot 308 anahtar hakkında bilgiler verip yeni nesil araçların işleyişinden bahsedeceğiz. Gerçekten ultra lüx bir otomobil olduğunu belirtmek istedim aslında programlama yaparken aracın vermiş olduğu manevi merak beni bir hayli ürküttü içimden nasıl olurda bu arabalara hükmediyorsun diye içimden geçirmedim değil.

Aracın sahibi dükkanımızı geçerken görmüş aracını park edip geldi ” ben peugeot 308 otomobil sahibiyim ancak uzaktan kumandalı olanı kayıp ettim şuanda kapıdan aracı kilitleyip açıyorum yedeğini böyle tabiki yerindeyse bana sap gibi verdiler hiçte dikkat etmemiştim servise danıştım 650 t.l fiyat verdiler bende okadar parayı vermektense kapımı bu şekilde kilitleyip açarım dedim ve çıktım geldim sizde nekadar acaba ” dedi. Hafif tebessüm ederek yaparız tabiki merak etmeyin dedikten sonra makul ücretimizi kendisine sunduk hemen kabul etti bizde ürünü sipariş geçtik ertesi gün gelen müşterimizin peugeot 308 anahtar kopyalama hizmetini gerçekleştirdik. Önce bizlere gelen ürünün mekanik ucunu lazer makinamızda açtık kapı ve kontakta denedik daha sonra Obd girişinden ( aracın bağlantı noktası ) bilgisayarımızı bağladık daha sonra uzaktan kumandasını ve immobilizer tanıştırmasını gerçekleştirdik bu bizim yeni nesil cihazlarımızla mümkün tabiki aracın ruhsat sahibine bu işlemler yapılıyor onunda altını çizmekte yarar var. Daha sonra kayıp olan uzaktan kumandanın ve aracı çalıştıran programın şifrelerini değiştirdik. ( etkisizleştirdik )

Müşterimiz şaşkındı nezaman eline ürünü verdik kapıları kilitleyip açtı tebessümüne öyle şahit olduk yoksa meraklı bakışları hala devam ediyordu. Tabiki her insanda bir şüphe var araçlarını yetkili servislerden başka bir yerde işlem yaptırmak istemeyen insanlarımız çok bizim müşterilerimiz ki hepsi aynı düşünceye sahip ancak bizleri tanıyıp referanslarımızı gördükten sonra fikirleri bir nebze olsun farklılık gösteriyor. Biz aracın hiç bir yerini sökmüyoruz, lehim makinası ile biryerlerine birseyler bağlayıp abuk subuk işlemlere tabi tutmuyoruz tamamen elektronik ortamda bilgi alış verişi sayesinde lisanslı cihazlarımızla problemi yok ediyoruz tabiki bu harika bir uygulamadır hem bizim hemde sizin için. Önümüzdeki günlerde bu sözünü ettiğimiz Peugeot 308 anahtar ne gibi sıkıntılar çıkaracak şikayetler ne olacak arıza verecek mi verirse nasıl çözdük onların bilgilerini vereceğiz. Şimdilik huzurlarınızdan ayrılıyorum bir dahaki yeni model otomobillerin haberleriyle karşınızda olana kadar hoşçakalın keyifli sürüşler.

Peugeot Partner Tepee anahtar

Peugeot partner tepee anahtar

Bugün 14 Eylül Cumartesi ve sizlerin karşısına Peugeot`un Tepee modeli hakkında bilgi sunumu yapacağız. Temelden başlayıp yaşanan olumsuzlukları ele aldıktan sonra sizlerin yani son kullanıcının nasıl bir yol izleyeceğinin altını çizeceğiz. Öncelikle bu Peugeot Tepe modelinin yeni kasa Citroen Berlingo ile ikiz olduğunu dile getirelim belki bir Berlingo sahibininde teşekkürünü alırız. Peugeot partner tepee anahtar pili “1620” olup rahatlıkla değiştirebileceğiniz bir üründür. Ayrıca başlı problem ve arızaların başında diğerlerinde olduğu gibi kapanmama sürükle açık kalma gelir bunun için Peugeot Partner Tepee anahtar kabı değişikliği yapın ucuz maliyetle sıkıntıyı bertaraf edin. İkinci sıkıntıların başında gelen ve sık sık karşılaştığımız sorulardan biride aracımı uzaktan kumanda üzerinden açıp kapatabiliyorum ancak çalıştıramıyorum marş basıyor motor ateşlemiyor bununda sebepleri bir kaç tanedir sıralayacak olursak.

A) Ükü değişimi ve takviyenin vermiş olduğu zarar.

B) Aracı vurdurarak çalıştırmak

C) Uzaktan kumandayı bulunduğunuz noktadan başka birisine fırlatmak

D) Oto kuaförlerin bilinçsız bir şekilde motora tazik fışkırmasıdır.

Toplam 4 ana unsurdan oluşan bu unsunları önem vermeniz sizin yararınıza olacaktır. Hiç bir kimseden bulamayacağınız bu bilgileri sizlerin kesesini düşündüğümüz için veriyoruz tek amacımız hizmet ücretse bizler için her daim ikinci planda oldu. Aslında bu maddeler sadece Peugeot Parter tepee immobilizer arızası değil diğer Citroen dahil aynı segment araçlarda mümkündür. Elektronik oto anahtarı taşıdığınızı unutmayınız nasıl cep telefonunuza özen gösteriyorsunuz aynı itinayı göstermeniz kaçınılmazdır aksi halde birgün alakasız bir yerde mağdur olabilirsiniz. Konumuza dönüp özetleyecek olursak.

Peugeot partner tepee yedek anahtar veya peugeot partner tepee uzaktan kumandalı anahtar yaptırmak isterseniz artık adresinizi biliyorsunuz bununla birlikte tabiki tamir onarımlar için mutlaka ama mutlaka bizlerden bilgi alın aramaktan çekinmeyin. Bu otomobillerde tamir araca ihtiyaç duyulmadan yapılabilmektedir müdahalelerimizi makinalarımızdan görüyor gönderdiğimizde çalışmama durumunu %0 oranına  düşürüyoruz. Son olarak şunuda söylemek istiyorum bazı müşterilerimizin sıkıntıya düştüğünü bizzat gördüm. Peugeot araçlarda fabrika bir uzaktan kumandalı bir normal aracı çalıştıran oto anahtarı teslim ediyor aklınıza aracın oynanmış olması, aracaba bir kumandası daha varda verilmedimi diye soru işaretleri gelmesin. Şimdilik huzurlarınızdan ayrılıyorum bir sonraki konumuzda görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın keyifli sürüşler dilerim.

Electronic Anti Theft Faulty Uyarısı

Bugün Citroen anahtar mağduru bir müşterimizin başına gelen bir olayı ve yine onun isteği üzerine ” electronic anti-theft faulty ”  uyarısı hakkında bilgiler vereceğiz. Yol bilgisayarında verilen bu hata sadece ve sadece immobilizer okumadığı zamanlarda meydana gelmektedir. Aslında biz bu hata ve uyarıyı gayet iyi biliyor bu gibi durumlarda gerekli müdahaleyi araca yapıyoruz. Buradan açıkça söylemek gerekirse şu zamana kadar bu durum hakkında bilgi vermememiz büyük bir eksikliktir.

Konuyu derinleştirmeden önce içinizi rahatlatarak devam edecek olursak durumun %100 onarımı ve tamiri mümkündür. Kesinlikle yetkili servislerin veya bazı Citroen ustalarının söylediği gibi motor beyninde herhangi bir arıza olası değildir. Electronic anti-theft faulty hatası birtek Peugeot ile Citroen araçların ikazlarında meydana gelmektedir. Kelime anlamı ” hatalı elektronik hırsızlığa karşı ” yani diğer bir değimle ( hırsızlığa karşı alınan elektronik motor kilidi ) anlamını taşımaktadır. Arıza yapan oto anahtarı ile kontagı çevirdiğinizde bu uyarıyı alırsınız akabinde marşa  dokunduğunuzda otomobilin çalışmadığını görürsünüz. İçine düştüğünüz bu sıkıntının uzaktan kumanda ile herhangi bir alakası olmadığını özellikle vurguluyoruz ki gereksiz harcamalar yapmayın. Motorun çalışma sistemini bloke eden anti-theft foulty peugeot anahtar sahiplerinide yakından ilgilendirmektedir. Devamini Oku»

Peugeot 307 anahtar kumanda kutusu

Yeni yeni ürünler ile uygulamalar geldikce sitemizi ve siz müşterilerimizi güncel tutmak adına görsellerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Beylikdüzü ile Avcılar tarafında hikamet eden müşterimizin peugeot anahtarı yeni arayüz ile yukarıda tarafınıza sunulmuştur. Açma tuşu sizinde gördüğünüz gibi iflas etmiş o şekilde kullana kullana ne yazıkki içindeki butonada zarar veren Mustafa bey ”  peugeot 307 kumanda kabı için arama yaptım hiç bu kadar memlun kalacağımı tahmin etmemiştim” dedi. Kendisinden uzaktan kumanda tamir ve buton ücreti talep etmemiz bir hayli hoşuna gitti ki bize minnetlerini bildirdi.

Yetkili servise gitmeden önce nedir ne değildir deyip kısa bir araştırma yapma eğiliminde bulunan Mustafa bey bukadar ucuz, şık ve kaliteli bir oto anahtarı sahibi oldu. Binlerce Peugeot araç bulunan Türkiye`mizde bahsi geçen problemden Citroen C2 – Citroen C3 bununla birlikte Peugeot 107 – Peugeot 206 – Peugeot 307 kullanıcıları hizmetimizden yararlanabilir. Konunun aydınlığa kavuştuğunu düşünürsek birazda sizlerin sorularına cevaben sıralamalar yaparsak daha yararlı olacağımızı düşünüyorum. Devamini Oku»

Sonraki Sayfa »