Archive for the 'Peugeot Anahtarı' immobilizer Anahtar

peugeot 307 yedek anahtar fiyatı

peugeot 307 yedek anahtar fiyatı ve görseli

Ülkemiz yollarında en çok gördügümüz modellerden biriside Fransa`nın bebegi  Peugeot 307  yoldan geçen arabaları saymaya kalksak sanırım her yirmi arabadan biri Peugeot`tur haliyle buna oranlada telefon trafigi bir hayli fazla kaleme almak istedigim bazı özellikleri var bu arabanın onları açıklayıp birazda fiyatlarına değinirsek sanırım sizleri rahatlatmış olacagım.

Afaki konuşuyorum mesela bir peugeot 307 araba aldınız ve yedek anahtar yok sizden önceki sahibi ” kusura bakmayın ben böyle kullanıyorum banada vermediler veya ben uzun zamandan beri böyle kullanıyorum evde kalmış ben size yollarım merak etme dahada detaya inecek olursak yedek önemli değil be kayıp ettim biraz dikkatli kullanıyorum sizde öyle yapın. “ şeklinde açıklama yapıyorsa bir problem oldugunu unutmayın.  2009 yılından bu yana yazdıgım bütün yazılarda yedek araba anahtarı konusuna hep degindim bundan sonrada değineceğim bunun sebebi cebinizden büyük paraların çıkmamasıdır.

Peugeot 307 yedek anahtar fiyatı kumandasız olarak doksan liradır. Kumandalı düşünürseniz ikiyüzlira civarında olup yetkili servis fiyatı değişkendir. Birde Peugeot modellerinde karşılaşılan tuş delinmesi ( 2005 ) yılına kadar sorunu 2006 ve üzeri modellerde sustanın yani içerideki anahtarın dışarı çıkmaması çıkan parçanın içerde kalmaması en sinir bozucu arızalardandır. Anahtar kusutu yine söyledigim gibi eski modellerde otuz lira katlanabilir dedigimiz sustalı modellerde ise elli lira olarak belirlenmiştir. Ebay, Sahibinden veya Gittigidiyor gibi online satış sitelerindeki kalitesiz dördüncü sınıf ürünleri tercih ederseniz cebinizden ikinci defa paranın çıkacagından emin olabilirsiniz. 2005 yılına kadar düz uzaktan kumandalı peugeot 307 anahtarı 2016 pil kullanır 2006 ve sonrası için 1620 pil tedarik edeceksiniz buda aklınızın bir köşesinde kalsın ilerde lazım olabilir.

Peki birde ” peugeot 307 aracımın anahtarı kayboldu arabam kilitli kaldı ?  ” diyorsanız ne olacak işte cevabı.

  • Cevabımız Peugeot gibi görünsede tüm yazdıklarımız Citroen icinde geçerlidir. Örnek veriyorum istanbul Anadolu veya Avrupa yakasında bir yediemin veya avm otoparkında araba kilitli vaziyette kaldı kapılar kilitli müdahale edemiyorsunuz yedek anahtarınızda yok nasıl bir yol izleyeceksiniz. Yazımızı okuyorsanız bize ulaştınız demektir hemen telefon irtibatına geçip bize arabanın ruhsat bilgilerini verin biz arabanın başına gelmeden anahtarını oluşturuyor geldigimizde kapısını direk onunla açıyoruz akabinde bilgisayarımızı baglayıp uzaktan kumandalı veya normal farketmez kodlama yapıp arabayı çalıştırıyoruz. Yemek yediginiz masada çalınan ” oto anahtarı ” artık anlamını yitirmiş bir hükmü kalmamıştır.  Diyerek huzurlarınızdan ayrılmadan önce kısa bir konuyu sizinle paylaşmak istedim.

Yaşanan bir olay; Geçen akşam istanbul Sarıyer Kilyos`te denize gelen bir müsterimiz bize ulaştı ve aynen şunu söyledi ”  Citroen c5 anahtar yapabiliyormusunuz ” tabiki diyerek cevap verdim. Konu nedir dedigimde ise ” Citroen c5 arabam var ve anahtarı denize düştü kumların arasında kayboldu yedegide yok aldıgım kişi yollayacaktı ama şimdi telefonuda çıkmıyor bize yardım edersen minnet duyarım burada böylece kaldık dedi. ” fazla uzatmıyayım kilitli kalan arabayı gittik açtık, kodladık kumandalı bir şekilde yedegiyle teslim ettik. Bunlar her otomobil kullanıcısının başına gelebilir sizinde gelmeden önlemini alın diyor ve keyifli sürüşler diliyorum.

Hayırlı Cumalar

Murat ÇELİK

peugeot 407 arabamın anahtarı kayboldu

peugeot 407 anahtar görseliSevgili takipcilerimiz ve okurlarımız öncelikle Ramazan bayramınızı en içten dileklerimzle kutluyor Allah`tan bize nice güzel bayramlar nasip etmesi için dualar ediyoruz.  Dün yani 06.07.2016 Çarşamba akşamı istanbul Sarıyer`de bulunan Rumeli Kavagı Altınkum plajından mahalle otoparkında kilitli bulunan bir peugeot 407 arabaya müdahale etmek için yola çıktık.  Malesef düşündügünüz gibi tatilini degerlendirmek icin ailesiyle birlikte bir deniz havası alma düşüncesiyle plajlara akın eden müsterilerimizden sadece biriydi.  Hasan bey ” malesef peugeot 407 arabamın anahtarı kayboldu ” Murat bey siz yapıyormuşsunuz diye heyecanlı bir şekilde telefon açtı bize sıkıntı yapmayın başramdada çalışıyoruz diyerek derhal uzandıgım yerden kalktım hazır kıta olan aracıma bindim ve yola koyuldum.

Gittigimde peugeot 407 marka otomobil kilitliydi şortun cebinde unutulan uzaktan kumanda denizin kumlarına karışmış ve birdaha bulunamamış neyse hemen aparatlarımızla arabanın kapısını açtık saat yaklaşık 21:30 civarındaydı kaputu açtık oradan motor beynini söktük arabanın güvenlik koduna ulaşmak için bunu yapmak zorundayız fakat bazı kişilerde bu kod bulunuyor ozaman beynin sökülmesine gerek kalmıyor bu gibi durumlarda sadece kapı kilidindeki mekanik şifre için fişek dedigimiz tüpü söküyoruz. Kapının kilit şifrelerini okuduktan sonra kayıp edilen peugeot 407 uzaktan kumanda için metal kısmını oluşturmuş oluyoruz bu aynı zamanda kondagıda açacak ondan şüphemiş yok bu işlemi bitirdikten sonra artık kontagimiz dönüyor fakat arabamız çalışmıyor olacak.

Yanımızda getirdigimiz ham peugeot 407 anahtar artık elektronik cihazlarımızın arabaya müdahale etmesi sonucu arabaya tanıştırılacaktır. Hemen dol dayamanın altında bulunan obd ( diagnostic cihaz ) girişinden arabayı çalıştırıyoruz tabi uzaktan kumandasıda otomatik olarak alacaktır bu arabanın sistemi bu şekilde çalışıyor. Kumandanın pili kapısını açamayıp magdur olanlar icin söylüyorum “1620” sökmek için vida yoktur kapaklar geçmedir ortadan ikiye bölünerek degişmesi mümkündür.  Ayrıca arabanın başına vardıgımızda birdaha böyle birşey yaşaak istemiyorum diyen müsterilerimiz icin sadece arabayı çalıştıran bir adet yedekte yapabiliyoruz arabanın yazılımı buna izin veriyor bilginize sunar şimdide sizlerin kafasına takılan sorulara geçmek istiyorum.

  1. Peugeot 407 arabamın anahtarı kayboldu tekrar bulursam kullanabilirmiyim ?

Cevap: Biz onu etkisiz hale getiriyoruz bulsanızda çalıştıramazsınız fakat tekrar açtırmanız mümkün yani kullanabilirsiniz.

2. Yaptıgınız peugeot 407 anahtar beim kaybettigimiz peugeot 407 uzaktan kumandalı anahtar ile aynımı herhangi bir sorun yaşarmıyım çünkü arabam kaskolu ?

Cevap: Orjinal ürünlerle çalıştıgımızdan dolayı böyle bir sorunla bu zamana kadar kimse karşılaşmadı sizlerde karşılaşmayacaksınız bundan emin olabilirsiniz aksi olsa zaten şuanda bu piyasada öncülük yapan firmalardan biriyiz kimseye hizmet veremeyiz o yüzden müsterih olun.

3. Kilitli olan arabama açarken bir zarar veriyormusunuz cam kırılıyor sanırım veya kilit deliniyormuş dogrumu ?

Cevap: Tabiki hayır biz kilitli kalan arabaları zarar vermeden açıyoruz ayrıca cam kırılması bizim meslegimiz hiç bir alanında bulunmuyor kilitte delinmiyor zaten yukarıda okuduysanız kilit delinse oradan şifreleri alamayız dolayısıylada anahtar yapmamız oldukca zorlaşır.

4. Acil olarak burdan gitmem gerekiyor size onay verdikten sonra nekadar süre sonra aracımı teslim edeceksiniz ?

Cevap: Ortalama başına gelip arabayı çalıştırmamız 1 ila 2 saat sürüyor bu zaman azılıyor ama hiç artmıyor komple kayıp oldugu icin biraz işciligi ve emegi fazla.

Yukarıda bize soracagınız soruların başlıcalarını açıkladım hala birşeyler eksik kalmışsa mutlaka bizleri arayınız geçmiş olsun.

Hoşçakalın

Peugeot 308 2 Buton Yeni Tip Sustalı Dönüşüm

Peugeot 308 yeni tip sustalı anahtar dönüsümü

22.03.204 Cumartesi günü saat 10:00 sıralarında Peugeot Forum kurucularandan Ali adında bir arkadaşla tanıştım. Kendisinin çok güzel bir Peugeot 308 arabası var dikkatimi çekti çelik jantından katlanabilir aynasından tutunda merkezi kilit kumandasından camların kapanmasına kadar güzel bir donanıma sahip arabaya yakışacak yeni tip sustalı anahtar dönüşümü uyguladık. Eski tip modelleri yukarıda görselini sergilediğimiz şık kaliteli ürüne çevirebiliriz.  308 sahibi Ali bey birisinin bu uygulamayı yaptırdığını kendisininde o hevesle araştırıp bizlere güvenip geldiğini söylemesi üzerine bende araştırmalar yaptım nasıl olur nasıl gerçekleşir şeklinde aklıma boş uzaktan kumanda içerisine sadece kumandasız çip koyduklarını düşündüm veya orjinal olmayan çin malı yan sanayi bir ürüne montaj yapıldı başka bir alternatif zor bir ihtimal tabi bu şahsi fikrim. İki adet uzaktan kumandalı peugeot 308 anahtar sahibi olan istanbul Kartal`dan misafir ettiğimiz Ali beyin zaten uzaktan kumandasının dış kabı oldukça yıpranmıştı hatta delinen tuşun üzerinden elektronik devreye sıvı teması olmuş ilk önce onun arızasını giderdik yeni pil taktık daha sonra çalışmamıza dönüşüm işlemimize devam ettik. Uzaktan kumandanın ortasına bir buton daha taktık yeri var makinada baktık uyarıda aldık fakat aracın beyninden aktif edilmediği için bagajı açtıramadık fakat görünüm güzel olduğu için o şekilde bıraktık isteğe göre bagajsız olanda isteğe göre kullanılabilir.  ( iki buton görümünde kasa var stoklarda )

Tabi ofisimize arabasıyla geldi ancak arabaya hiç bir makina bağlamamakla birlikte hiç bir elektrik tehsisatına müdahalede bulunmadık. Mutluka konuyu okuyup gözden geçirdikten sonra duygu ve düşüncelerini yazacaktır kendisi fakat biz yine böyle bir hevesi olupta kursağında kalan kişilere hizmet vermek adına duyuruyu uygun bulduk. Güzel telefonuyla birlikte mekanik masamızda kendisini ve beni çalışırken çekti sanırım onlarıda paylaşacaktir. Kısa olarak yaşadığımız bu diyalogu sizlerde paylaştıktan sonra kafanıza takılacak olan bir kaç soruyu cevapladıktan sonra konumuzu sonlandıralım. Değişim yapıldıktan sonra eski uzaktan kumanda kabınıza herhangi bir zarar vermiyoruz bununla birlikte arabada hiç bir şekilde hata ve çalıştırmamazlık yaşamanız imkansız cünkü orjinaline dokunmuyoruz ki zaten istediğinizde eski haline 5 dakika gibi bir sürede geriye almanız sizi üzmeyecektir. 434.92 Mhz frekans sahibi olan uzaktan kumandanın 1620 pili vardır kendiniz evinizde değiştirebilirsiniz. Alt tarafından bir düz tornavidayla kastırın ikiye böldükten sonra gözünüze çarpacaktır. Eğer işin içinden çıkamazsanız bizlerden telefonda destek rica edin ki açma kapama devre dışı kalmasın. Şimdilik huzurlarınızdan ayrılıyor keyifli sürüşler diliyorum hoşcakalın iyi hafta sonları.

yedek immobilizer peugeot 508 anahtar

Peugeot 308 anahtar

Yeni Peugeot 308 ve yeni Citroen c4 tamamen aynı parçalarla üretilen sadece kasada farklılık bulunan otomobillerdir ilk defa programlamasını yaptığımız Peugeot 308 anahtar hakkında bilgiler verip yeni nesil araçların işleyişinden bahsedeceğiz. Gerçekten ultra lüx bir otomobil olduğunu belirtmek istedim aslında programlama yaparken aracın vermiş olduğu manevi merak beni bir hayli ürküttü içimden nasıl olurda bu arabalara hükmediyorsun diye içimden geçirmedim değil.

Aracın sahibi dükkanımızı geçerken görmüş aracını park edip geldi ” ben peugeot 308 otomobil sahibiyim ancak uzaktan kumandalı olanı kayıp ettim şuanda kapıdan aracı kilitleyip açıyorum yedeğini böyle tabiki yerindeyse bana sap gibi verdiler hiçte dikkat etmemiştim servise danıştım 650 t.l fiyat verdiler bende okadar parayı vermektense kapımı bu şekilde kilitleyip açarım dedim ve çıktım geldim sizde nekadar acaba ” dedi. Hafif tebessüm ederek yaparız tabiki merak etmeyin dedikten sonra makul ücretimizi kendisine sunduk hemen kabul etti bizde ürünü sipariş geçtik ertesi gün gelen müşterimizin peugeot 308 anahtar kopyalama hizmetini gerçekleştirdik. Önce bizlere gelen ürünün mekanik ucunu lazer makinamızda açtık kapı ve kontakta denedik daha sonra Obd girişinden ( aracın bağlantı noktası ) bilgisayarımızı bağladık daha sonra uzaktan kumandasını ve immobilizer tanıştırmasını gerçekleştirdik bu bizim yeni nesil cihazlarımızla mümkün tabiki aracın ruhsat sahibine bu işlemler yapılıyor onunda altını çizmekte yarar var. Daha sonra kayıp olan uzaktan kumandanın ve aracı çalıştıran programın şifrelerini değiştirdik. ( etkisizleştirdik )

Müşterimiz şaşkındı nezaman eline ürünü verdik kapıları kilitleyip açtı tebessümüne öyle şahit olduk yoksa meraklı bakışları hala devam ediyordu. Tabiki her insanda bir şüphe var araçlarını yetkili servislerden başka bir yerde işlem yaptırmak istemeyen insanlarımız çok bizim müşterilerimiz ki hepsi aynı düşünceye sahip ancak bizleri tanıyıp referanslarımızı gördükten sonra fikirleri bir nebze olsun farklılık gösteriyor. Biz aracın hiç bir yerini sökmüyoruz, lehim makinası ile biryerlerine birseyler bağlayıp abuk subuk işlemlere tabi tutmuyoruz tamamen elektronik ortamda bilgi alış verişi sayesinde lisanslı cihazlarımızla problemi yok ediyoruz tabiki bu harika bir uygulamadır hem bizim hemde sizin için. Önümüzdeki günlerde bu sözünü ettiğimiz Peugeot 308 anahtar ne gibi sıkıntılar çıkaracak şikayetler ne olacak arıza verecek mi verirse nasıl çözdük onların bilgilerini vereceğiz. Şimdilik huzurlarınızdan ayrılıyorum bir dahaki yeni model otomobillerin haberleriyle karşınızda olana kadar hoşçakalın keyifli sürüşler.

Peugeot Partner Tepee anahtar

Peugeot partner tepee anahtar

Bugün 14 Eylül Cumartesi ve sizlerin karşısına Peugeot`un Tepee modeli hakkında bilgi sunumu yapacağız. Temelden başlayıp yaşanan olumsuzlukları ele aldıktan sonra sizlerin yani son kullanıcının nasıl bir yol izleyeceğinin altını çizeceğiz. Öncelikle bu Peugeot Tepe modelinin yeni kasa Citroen Berlingo ile ikiz olduğunu dile getirelim belki bir Berlingo sahibininde teşekkürünü alırız. Peugeot partner tepee anahtar pili “1620” olup rahatlıkla değiştirebileceğiniz bir üründür. Ayrıca başlı problem ve arızaların başında diğerlerinde olduğu gibi kapanmama sürükle açık kalma gelir bunun için Peugeot Partner Tepee anahtar kabı değişikliği yapın ucuz maliyetle sıkıntıyı bertaraf edin. İkinci sıkıntıların başında gelen ve sık sık karşılaştığımız sorulardan biride aracımı uzaktan kumanda üzerinden açıp kapatabiliyorum ancak çalıştıramıyorum marş basıyor motor ateşlemiyor bununda sebepleri bir kaç tanedir sıralayacak olursak.

A) Ükü değişimi ve takviyenin vermiş olduğu zarar.

B) Aracı vurdurarak çalıştırmak

C) Uzaktan kumandayı bulunduğunuz noktadan başka birisine fırlatmak

D) Oto kuaförlerin bilinçsız bir şekilde motora tazik fışkırmasıdır.

Toplam 4 ana unsurdan oluşan bu unsunları önem vermeniz sizin yararınıza olacaktır. Hiç bir kimseden bulamayacağınız bu bilgileri sizlerin kesesini düşündüğümüz için veriyoruz tek amacımız hizmet ücretse bizler için her daim ikinci planda oldu. Aslında bu maddeler sadece Peugeot Parter tepee immobilizer arızası değil diğer Citroen dahil aynı segment araçlarda mümkündür. Elektronik oto anahtarı taşıdığınızı unutmayınız nasıl cep telefonunuza özen gösteriyorsunuz aynı itinayı göstermeniz kaçınılmazdır aksi halde birgün alakasız bir yerde mağdur olabilirsiniz. Konumuza dönüp özetleyecek olursak.

Peugeot partner tepee yedek anahtar veya peugeot partner tepee uzaktan kumandalı anahtar yaptırmak isterseniz artık adresinizi biliyorsunuz bununla birlikte tabiki tamir onarımlar için mutlaka ama mutlaka bizlerden bilgi alın aramaktan çekinmeyin. Bu otomobillerde tamir araca ihtiyaç duyulmadan yapılabilmektedir müdahalelerimizi makinalarımızdan görüyor gönderdiğimizde çalışmama durumunu %0 oranına  düşürüyoruz. Son olarak şunuda söylemek istiyorum bazı müşterilerimizin sıkıntıya düştüğünü bizzat gördüm. Peugeot araçlarda fabrika bir uzaktan kumandalı bir normal aracı çalıştıran oto anahtarı teslim ediyor aklınıza aracın oynanmış olması, aracaba bir kumandası daha varda verilmedimi diye soru işaretleri gelmesin. Şimdilik huzurlarınızdan ayrılıyorum bir sonraki konumuzda görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın keyifli sürüşler dilerim.

Sonraki sayfa »