Şimdi Türkiye`de özelliklede İstanbul bölgesinde deyimi yerindeyse mantar gibi çoğalan bir araçtan yani renault clio 3 modelinden bahsedeceğiz. Bu aracın güvenlik seviyesi, immobilizer kopyalama durumu, yedek yapılması ve ne gibi arızalarla su yüzüne çıkabilir onları sizlere aktarıp bilgilenmenizi sağlayacağız.

Tepeden tırnağa ele alacak olursak renault clio 3 anahtarı direk olarak peugeot 307 ve citroen c3 ile aynıdır. Yani uç kısmına ihtiyaç duyulduğunda renault clio 3 olarak aratıldığında bir tane bulunamaz fakat peugeot ile istendiğinde onlarca hatta yüzlerde bulunabilir bu ince ve önemli bir detaydır. Satışlarında bir adet uzaktan kumandalı ve bir adet uzaktan kumandalı sustalı olarak teslim edilen aracın özellikle kumandalı olanın tuşlarının delindiği görülmüştür ki buradan örneğini bulabilirsiniz. Akabinde elektronik yapısına bakıldığında immobilizer anahtar sistemi yine olmazsa olmazdır fakat kömür değil sargı yani bobin kullanılan kumandanın arıza oranı oldukça yüksektir. Şirketler tarafından kiralanan ve personellere zimmetlenen hertürlü araçlara yedek yapılabilir ancak sözleşme veya yetki belgelerini ibraz etmek şartıyla.

Bunu daha önce yayınladığımız sunumlarımızı okuyanlar çok iyi bilir fakat tekrarlamakta fayda görüyoruz. Kayıp olan ve merkezi Fransa`da bulunan Renault`ların bu gibi sorunlarda gerek otoparklarda gerekse yetkili servislerde 15 gün boyunca yatmasına kesinlikle taraftar değiliz. Biz oto anahtarı hizmetini yerinde, kısa sürede kopyalayarak yapıyoruz tabiki bu işlemde aracın orjinalliğine zerra kadar zarar vermiyoruz. Agızdan agıza dolayan asılsız hiç bir gerçeği yansıtmayan dedikodulara ( beyin arızası v.b ) kesinlikle kulak asmayın eğer magdursanız kesinlikle iletişime geçin durum hakkında bilgi sahibi olun inanın bu durumdan sadece siz yararlı çıkacaksınız.

Bilmelisiniz ki renault clio 3 yedek anahtar yapımı 1 saat gibi bir sürede elinize uzaktan açıp kapatacak, arabayı çalıştıracak şekilde teslim edilecektir. Sizin göreviniz  sadece uzagı yakın eden ve insanların her türlü ihtiyaçlarına cevap veren dünyanın en doğru bilgisini önünüze getiren google`ye problemi yazıp aratmanızdır.